Skocz do zawartości

Fiio X5 vs. iBasso DX90 czy może Sony ZX1?


Rekomendowane odpowiedzi

tu nie ma zgody, czy coś gra V czy może środkiem, a to zakrawa na parodię, choć w gruncie rzeczy poprawnie obrazuje istotę całego tego hobby - bujanie w obłokach, wydawanie pieniążków na iluzje czy też dobre samopoczucie i do tego nie kończące się "racjonalizjące" kolejne wydatki na sprzęt pieprzenie o Chopinie.

 

1) Zmiana oprogramowania zmienia charakterystykę - przy możliwej ilości kombinacji gdy się zestawi DX90 z X5, wnioski mogą być bardzo różne, a przy tym prawidłowe.

2) Jednak każdy trochę inaczej słyszy, wystarczy przejrzeć jakąkolwiek dyskusję pod recenzją sprzętu.

3) Od kiedy granie V zwyklym czy odwróconym jest racjonalizacją czegokolwiek w wydatkach? Lubię-nie lubię, to tak, jest to główny i najsłuszniejszy powód zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie - z dx i x sa problemy takie ze ludzie czesto nie pisza o softach na jakich sluchali. A niestety duzo zmieniaja.

a dodatkowo roland masz racje z tymi rozbieznosciami wypowiedzi - ale imo to bardziej swiadczy o nieodpoiwedzialnosci osob sie wypowiadajacych niz o tym ze sprzety z wysokiej polki sa do D. Bo pisza czesto z pamieci, bez jednego stalego punktu odniesienia itp itd - co czesto generuje bzdurne wypowiedzi. Bo jako audiofile wierza w swa genialna pamiec muzyczna i bardzo obiektywny mozg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty Roland masz w ogóle zamiar posłuchać X5 na nowych softach i driverach oraz DX90?

 

Te zmiany w dźwięku softów mówią mi jednoznacznie, że duża część jakości grania nie leży w samych podzespołach i "klasach" tylko po prostu odpowiedniej optymalizacji hardwerowej i softwerowej. Co nie zmienia faktu, pewien postęp jest (szczególnie w miniaturyzacji) nieduży, ale jest. Nie zmienia też faktu, że po zainstalowaniu nowych sterowników do USB-DAC pojawił się u mnie banan na twarzy, czego wcześniej nie było, bo sprzęt jakościowo okazał się prima sort i jest to poziom który względnie mnie satysfakcjonuje. Przy czym nie powiem, że ten dźwięk zostawił mojego Wave daleko w tyle, bo on też dalej gra dla mnie wybornie, choć już jakościowo i w kwestii napędzenia słuchawek - gorzej.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie chodzi o odsluch. Za cicho było. Trzeba zrobić hałas i znów się pokazać. Jaki to problem wejść w tematy o x i dx? Umumowic się na odsłuch. Na koniec Roland odslucha i napisze, że jednak jego sprzęt jest najlepszy, a ibasso i fiio to cieniasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy każdy z Was ma czas na eskapady by posłuchać odtwarzacza za1,5 kzł??? Rozumiem, że 10k na taki zbytek nie wydaje się pochopnie, ale rozczulanie się nad wszystkim to luksus przysługujący raczej studentom lub ludziom z budżetówki. Kolega Siara1975 podejrzewam, że ma więcej wiosen ode mnie i jeśli ma czas na spotkania ws. brzmienia jakiś tam kieszonkowych zabawek do słuchania muzyki, to bardzo mu zazdroszczę. Prowadząc firmę naprawdę człowiek nie ma czasu na takie zabawy, chyba, że jest to sklep ze sprzętem hi-end.


Przecież to nie chodzi o odsluch. Za cicho było. Trzeba zrobić hałas i znów się pokazać. Jaki to problem wejść w tematy o x i dx? Umumowic się na odsłuch. Na koniec Roland odslucha i napisze, że jednak jego sprzęt jest najlepszy, a ibasso i fiio to cieniasy.

 

 

Chociażby ze względu na to, że tym handlujesz nie napiszę niczego takiego, nawet gdybym tak sądził.

 

Poza tym pytałem o charakterystykę odtwarzaczy z tytułu wątku i dalej nic nie wiem, w zamian otrzymuję pouczające komentarze, jaki to ze mnie zły i antypatyczny typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może po prostu Clip? Nie, nie jest to żart - tanio, tylko do słuchania muzyki, nie brzmi źle, RB pozwala go dostosować jak się podoba. Za mało mocy? No to mały przenośny amp (choćby Fiio E6).

I masz sprzęt za 150-400 zł tylko do muzyki, bez żadnego rozczulania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy każdy z Was ma czas na eskapady by posłuchać odtwarzacza za1,5 kzł??? Rozumiem, że 10k na taki zbytek nie wydaje się pochopnie, ale rozczulanie się nad wszystkim to luksus przysługujący raczej studentom lub ludziom z budżetówki. Kolega Siara1975 podejrzewam, że ma więcej wiosen ode mnie i jeśli ma czas na spotkania ws. brzmienia jakiś tam kieszonkowych zabawek do słuchania muzyki, to bardzo mu zazdroszczę. Prowadząc firmę naprawdę człowiek nie ma czasu na takie zabawy, chyba, że jest to sklep ze sprzętem hi-end.

Przecież to nie chodzi o odsluch. Za cicho było. Trzeba zrobić hałas i znów się pokazać. Jaki to problem wejść w tematy o x i dx? Umumowic się na odsłuch. Na koniec Roland odslucha i napisze, że jednak jego sprzęt jest najlepszy, a ibasso i fiio to cieniasy.

 

 

Chociażby ze względu na to, że tym handlujesz nie napiszę niczego takiego, nawet gdybym tak sądził.

 

Poza tym pytałem o charakterystykę odtwarzaczy z tytułu wątku i dalej nic nie wiem, w zamian otrzymuję pouczające komentarze, jaki to ze mnie zły i antypatyczny typ.

Przepraszam Roland że się w******.... z pomocną dłonią, też prowadzę częśc dużej firmy dla kogoś, też nie mam czasu w godzinach sklepowych latać po sklepach słuchać sprzętu, otwarłeś kolejny temat i odkryłeś po "X" postach że tyle preferencji ile gustów ludzkich, brawo niezłą zabawę masz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym pytałem o charakterystykę odtwarzaczy z tytułu wątku i dalej nic nie wiem, w zamian otrzymuję pouczające komentarze, jaki to ze mnie zły i antypatyczny typ.

 

Neutralny vs lekko ocieplony + różniące się subiektywnym odbiorem prezentacji. Oba na wysokim poziomie, odbierane różnie, w różnych konfiguracjach i na różnych softach, przez różnych ludzi.

 

Siedzisz w audio tyle lat i nie wiesz, że na takim forum nie można dostać odpowiedzi "który lepszy?" bo po takich pytaniach można poznać osoby, które nie dokonały do tej pory żadnej refleksji nad tematem i przeważnie jest to tzw. "gimbaza".

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta V-ka w iBasso to blisko prawdy lezy?

 

Prawdy subiektywnej. O2 z kolei dla niektórych miał cofniętą średnicę. The Wire pewnie też by ktoś mógł tak określić. Ktoś = osoba preferująca sprzęt z wypchniętą średnicą, osoba poddana sugestii jakiegoś recenzenta lub własnych oczekiwań, albo osoba mająca ubytki w słuchu w tej części pasma.

 

Po za tym w takich sprzętach chodzi o niuanse brzmienia, a nie o dziury w paśmie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy te niuanse sa do wychwycenia podczas skupiania sie na pracy? Albo podczas robienia zakupow? Ma grac fajnie! Do setupu, ktory ma Roland grajek powinien byc maksymalnie chlodny, z ujeciem basu. Inaczej Fidelio L1 oraz xba zamorduja dudnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motywacja do założenia wątku wzięła się stąd, że pożyczyłem komuś J3, potem ta osoba zostawiła go komuś w mojej firmie i do dziś go szukam. Pewnie się znajdzie, gdy będziemy robić porządki. Tak więc nie mam obecnie plejera jako takiego poza telefonem. Słuchanie z telefonu odpada, z powodów wyłuszczonych powyżej.

 

Natomiast ostatnio wszedłem w posiadanie drogą kupna MDR 1R. Wcześniej słuchałem ich z jakimś szitem i grały fatalnie. Teraz z lampy dosłownie urywają d, co przy cenie ok. 600 zł jest nie lada osiągnięciem. Piszę o tym, ponieważ naczytałem się też o tych słuchawkach jakiś sensacyjnych opinii i żadna nie leżała w odległości choćby galaktycznej blisko prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy te niuanse sa do wychwycenia podczas skupiania sie na pracy? Albo podczas robienia zakupow? Ma grac fajnie! Do setupu, ktory ma Roland grajek powinien byc maksymalnie chlodny, z ujeciem basu. Inaczej Fidelio L1 oraz xba zamorduja dudnieniem.

 

Według teorii kognitywnych możemy skupiać się tylko na jednej rzeczy na raz (tej jednej rzeczy odpowiada kilka zmiennych na raz i określona ilość bitów na sekundę). Wszystko co wchodzi w obszar tła (czyli po za obszarem skupienia) jest historią w większej mierze dopowiadaną przez mózg/umysł (takim mirażem) w taki sposób, aby dawał wrażenie spójnej całości pasującej do naszych programów, w tym naszych przekonań. Wczoraj akurat oglądałem o tym wykład na YT. ;)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy te niuanse sa do wychwycenia podczas skupiania sie na pracy? Albo podczas robienia zakupow? Ma grac fajnie! Do setupu, ktory ma Roland grajek powinien byc maksymalnie chlodny, z ujeciem basu. Inaczej Fidelio L1 oraz xba zamorduja dudnieniem.

Z tymi Fidelio L1 też są jaja, co słucham innego niż mój egz. to jest to lukier i zbasiony hipopotam, moje grają wręcz lekko, nawet chudo na średnicy, a bas ma dociążony dół pasma, a nie midbas i nie jest go wcale za dużo, czyli zupełnie odwrotnie niż w egz. nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To @Roland podnieś tą urwaną d z fotela i pójdź na odsłuch X5 z 1R i L1, chętnie poczytam o tym, czy coś Ci się w trakcie urwało, coś się podniosło, czy opadło. ;)

Też jestem ciekaw jak te sony zagrają z x5 na nowym sofcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - wątku bym nie zakładał, gdybym nie udawał się niebawem na urlop typu "leżeć i lenić się" (zazwyczaj pałętam się po górach lub coś w tym stylu, więc tam muzyka nie jest taka ważna), a to dla mnie jedyna okazja do spokojnego posłuchania sobie muzyki, a insynuacje o prowokacjach itp. traktuję jako argumentację ad personam.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności