Skocz do zawartości

Fiio X5 vs. iBasso DX90 czy może Sony ZX1?


Rekomendowane odpowiedzi

To właśnie 2 strony zapewniają możliwość racjonalnego przeanalizowania sytuacji. :)

 

Ja tylko ubolewam, że pada opinia "zostawia daleko w tyle" ale co to właściwie znaczy?

 

Po za tym dx90 kosztuje 40% więcej. Czy gra on 40% lepiej (chociażby na papierze) ?

 

Nie znam DXa ale po przesłuchaniu tylu sprzętów różnej klasy co ja zrobiłem to wiem jedno w 70 % decyduje stosunek gustu do ceny. Np wielu osobom podobają się HD800 ale nie przekroczą swojego budżetu o 2kzł. A niektórym podoba się się tańszy model ale dopłacą te 2kzł upajając się tym że mają coś "lepszego".

 

Ta branża się rozwija co roku coś nowego wychodzi, zastanawiam się co pokaże x7 :) chociaż x5 mi w zupełności wystarcza pozostaje mi zwykła ciekawość.

X5 350$

Dx90 400$

Także u nas w kraju jest tylko Taka różnica cenowa.

Jak ma się słuchawki o ścisłym skrajnym charakteże to potem gfajki wam grają vką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwójki X5 vs DX90 zdecydowanie wybrałbym iBasso. Nie czaję jaka tam jest niby V-ka (zwłaszcza na RB)?!

X5 jest przyjemny, muzykalny, ale z pewnością nie równy (a już na bank nie jest równiejszy od DXa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie możemy rozmaitymi czynnikami się kierować. Podstawowa zasada - być zadowolonym, tylko to się liczy. :) Ja jestem zadowolony, kiedy coś gra mi fajnie, czuję, że jest warte swoich pieniędzy i nie widzę sensu szukać już czegoś lepszego (na siłę) nawet w tych samych pieniądzach. Oczywiście jeśli mam okazje porównać i coś gra mi lepiej to nawet dopłacę. W przypadku X5 będę słuchał na nim póki nie posłucham czegoś lepszego (wtedy po prostu zmienię) lub póki mi się nie znudzi.

 

W przeszłości jak miałem mniej kasy miałem okazje posłuchać Icon HDP spodobał mi się, ale nie kupiłem go bo miałem sprzęt co grał na 95% HDP i kosztował 2 czy 3 razy mniej (już nie pamiętam). X5 trochę przypomina mi granie Icona, szczególnie w holografii, ale jest równiejszy i bardziej dojrzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland - skoro te grajki są tanie to czemu po prostu nie kupisz całej trójki i nie zostawisz sobie najlepszego? Wiele na tym nie powinieneś stracić a zyskasz przyjemność podjęcia dobrej decyzji

 

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Dokładnie polecę to samo co wyżej. Najlepiej wybrać najlepszy i pozostałe zwrócić do sklepów. Dodam, że jest fajna oferta w mp3store HE560+X5 za 4k. Możesz spróbować się z kimś dogadać na odsprzedaż słuchawek i X5 wyjdzie w ciekawej cenie. Poza tym oba grajki to już raczej taki poziom, że dasz radę żyć z którymkolwiek, więc także mogę polecić tańszy(czy jakąś okazję cenową z komisu), szczególnie, że softy wciąż się pojawiają i "lepszość" do końca nie jest rozstrzygnięta, a te softy też umożliwiają dobór brzmienia pod własny gust/słuchawki. Co do "inności" Twoich Fidelio L1 - ostatnio czytałem opinię, że jeden gościu słuchał 4 par X1 i wszystkie grały inaczej, więc może Fidelio Fideliu nierówne ;)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio V 3rd gra blisko z porownywalna rozdzielczoscia ak120 , jest rowny , w porownaniu do x5 i dx90 bardziej neutralny , i separacja instrumentow jest wspaniala . Minusy to soft i za kazdym razem gdy go wlaczam czyta biblioteke z SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX90 z fw lurkera to bardzo jasny player, z D600 które mają duużo dołu brzmi świetnie, przynajmniej dla mnie ;) ale Phonaków 012 nie dało się słuchać... gdzieś zagineły dolne rejestry :)

najlepiej jednak dla mnie brzmi na RB z H8Pro lub Trople.Fi10 sporo góry, cud wokale i bardzo kontrola dołu oraz świetna scena ale to chyba też kwestia słuchawek - i Triple, i Harmony świetnie ją kreują

Do X5 robiłem dwa podejścia i oba nieudane- troszkę za ciemny dla mnie, ciągłe lagi przy zmianie utworów(na każdyn fw), wyświetlacz jakby przypadkiem zestawiony z resztą odtwarzacza, działanie kółka woła o pomstę do nieba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi Fidelio L1 też są jaja, co słucham innego niż mój egz. to jest to lukier i zbasiony hipopotam, moje grają wręcz lekko, nawet chudo na średnicy, a bas ma dociążony dół pasma, a nie midbas i nie jest go wcale za dużo, czyli zupełnie odwrotnie niż w egz. nowym.

 

 

To teraz wiesz dlaczego one mnie nie "porwaly".

Pisalem Ci o tym.

Nie sluchalem L2 ale moga byc lepsze.Gdybym lubil taki typ sluchawek to powiem Ci ze Fidelio M1 maja fajniejsze granie - gdyby zrobili wokoluszne bylo by pieknie.Jesli mozesz posluchaj - na lezenie i nicnierobienie pasuja.

MDR 1R - ja bym dociazyl basy a odciazyl gore.No i grajka wiecej jak lekko ocieplony do nich bym nie dal.Fajne sluchaweczki i bardzo przyjemne brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie dokładnie się wyraziłem, nie chodzi o lagi w odtwarzania ale działania fw - jeżeli przerzucisz kilka utworów pod rząd co innego słyszysz a co innego przez chwilę widzisz na wyświetlaczu.

choć teraz zauważyłem, że na DX90 z fw RB też jest lag przy wybudzaniu ekranu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dx50 chyba bardziej naturalny

 

ale ale x5 i dx90 porównywałem głownie na hd600 to słuchawki pomimo ze w sumie jedne z równiejszych to nadal faworyzują ciepłą średnicą swoje brzmienie nie dużo ale jednak

a że ja jestem przyzwyczajony do ciepłej średnicy to mogło być jej dla mnie za mało w konfrontacji z x5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dx50 chyba bardziej naturalny

 

ale ale x5 i dx90 porównywałem głownie na hd600 to słuchawki pomimo ze w sumie jedne z równiejszych to nadal faworyzują ciepłą średnicą swoje brzmienie nie dużo ale jednak

a że ja jestem przyzwyczajony do ciepłej średnicy to mogło być jej dla mnie za mało w konfrontacji z x5

 

Sam mysle czy nie kupic Fiio X5 dla HD580 Precision.Powinien wypelnic pasmo i dodac charaterystycznej dla X5 srednicy.

Jesli sluchales na HD600 (a to to samo) napisz kilka slow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art-S pytaj tu albo PM bo będę posądzony ze źle słyszę, chyba jednak mała różnica jest miedzy 580 a 600.

 

Napisze do Ciebie.Ponoc przetworniki te same (na 100%) a mala roznica polega na uzyciu plastiku w HD580 oraz metalu w HD600.

 

@Roland po przeczytaniu kilku recenzji bo sam nie sluchalem ...sadze ze iBasso DX90 wpisuje sie w Twoje preferencje oraz czesciowo do posiadanych sluchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności