Skocz do zawartości

Fiio X5 vs. iBasso DX90 czy może Sony ZX1?


Rekomendowane odpowiedzi

To jest właśnie ta funkcja zwana ułomnym urządzeniem bo nie dzwoni tylko gra widzę że doceniłeś ją ponad wysiłek noszenia 2 klocków.

 

dx90 lekko mniejszy lżejszy i gra V, ma RB, 1 slot

x5 zbudowany jak czołg, ma ładną srednice, a ostatnio softy wychodzą czesto, 2 sloty

 

ale ale czemu nie taczka 4G np jest tyle dapów JimmiD miał małą fajną kostkę co miała tylko grać a wcale jakoś nie gorszy od dx90

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retter, weź mi napisz, na którym sofcie słyszałeś tę V w DX90, bo się nadziwić nie mogę. Na 2.0.0 góra była łagodna, bas lekko w subbas. Na 2.0.5 łagodniejszy subbas, góry niby więcej, ale miękka. Na 2.1.0 góra bardziej otwarta, na Lurkerze równo z gładkością, na RB liniowo ze studyjnością. Na żadnym nie słyszałem wycofanej średnicy, a tego nie lubię, więc nie miałbym czego szukać w DX90, a jego uwielbiam za neutralność (z RB) :) Chociaż my się to pewnie nie dogadamy, bo ostatnio wspomniałeś mi, że dla Ciebie AKG K612 Pro to też V - więc pewnie inaczej pojmujemy brzmienie na planie V :)

 

Jeśli DX90 to V, to i iMod, i Studio V oraz ODAC/O2 to też V, a ja przecież nie znoszę średnicy :P

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten HiSoundAudio Studio V , bardzo do mnie przemawia. 1,3 kzł, jeśli to faktycznie tak gra jak zachwalają, to jest okazja!

 

A jaka obsługa świetna ;) Miałem przy nim myśl - "omg, grajek tylko do muzyki, brzmi jak trza, chcę", ale obsługa mnie zniechęciła.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego to nie podałeś .... to studio V też odpada 8gb max.

 

Fatso zrobił kanapkę z ZX1+ amp sony, może takie cóś ?

 

@maciux czuć było dx90 ze ma V w stosunku do x5, który to jednak grał bardziej neutralnie nie zakrzywiał tak tonalności, i naturalnie znaczy ludzki wokal był bardziej żywy namacalny dla MNIE :)

 

soft dx90 jakiś ostatni chyba 2.1 kontra x5 2.03

ale x5 na 2.20 tą różnice zmniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roland tak dla przykładu https://itunes.apple.com/pl/app/flac-player/id390532592?mt=8&ign-mpt=uo%3D8

 

Moim zdaniem, tych grajków trzeba posłuchać, bo nigdy nie wiadomo co podejdzie na dłuższą metę. Ja lubię neutralność, ale na dłużą metę też czasem dobrze jest mieć może nie tyle ciepło (bo na najnowszym sofcie x5 nie jest stricte ocieplony), co takiego wypełnienia jakie daje X5. Choć pod tym względem dalej uwielbiam T4G, która dodaje trochę kopa i żywiołowości.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym określił X5 jako lekko odwrócone V z delikatnym ociepleniem. I może to tylko wpływ zmiany głośności, ale mam wrażenie, że na płaskim eq średnica bardziej dominuje niż na wyłączonym korektorze. No i info o sofcie: 2.2. Beta 2.03 wydawała mi się jaśniejsza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plaski i off ten sam. Customa można ustalić na plasko, ale jak się ustawi na max wszystko gra jak "off"

2.03 miala lekko cieplejsz chropowata średnicę

2.06 mialo demo gory więcej a średnicy mniej

2.20 znowu zrownowarzyli ale delikatnie

 

---------

tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym określił X5 jako lekko odwrócone V z delikatnym ociepleniem. I może to tylko wpływ zmiany głośności, ale mam wrażenie, że na płaskim eq średnica bardziej dominuje niż na wyłączonym korektorze. No i info o sofcie: 2.2. Beta 2.03 wydawała mi się jaśniejsza.

dokładnie tak jest jak pisze Inszy!

Roland jesteś z Katowic to w takim wypadku mamy blisko do siebie, więc jak chcesz możesz mojej X5 posłuchać na swoich słuchawkach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to nie... przeciez nie raz watki koncza sie zlota mysla "przesluchaj sam, bo to najepwniejsze zrodlo wiedzy" :) takze nie przesadzaj :P

a po drugie zawsze jakies wskazowki sa... wiec po prostu trzeba czytac ze zrozumieniem i logicznie myslec. zwlaszcza, ze sprzeczne opinie uzytkownikow tez o czyms swiadcza - nie jest to informacja bezwartosciowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzeczne opinie świadczą o rozbieżnych preferencjach, a także o tym, że powyżej poziomu np. Pianokrafta albo smartfonu klasy wyższej wszystko gra nie lepiej czy gorzej, ale inaczej - bardziej czy mniej wpisując się w czyiś gust


A już prawie się nabrałem, że to poważny temat :)

 

Rozmowę o wyższości koloru błękitnego nad czerwonym uważasz za poważną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzeczne opinie świadczą o rozbieżnych preferencjach, a także o tym, że powyżej poziomu np. Pianokrafta albo smartfonu klasy wyższej wszystko gra nie lepiej czy gorzej, ale inaczej - bardziej czy mniej wpisując się w czyiś gust

i to juz przyklad nieumiejetnego wyciagania wnioskow - czyli upraszczanie tematu do bolu :) vide pierwsze zdanie ok - jeszcze merytoryczne. Drugie zdanie (a wlasciwie druga czesc tego zdania) jest za przeproszeniem z dupy - bo poruszane w watku sprzety sa na podobnym poziomie wlasnie jakosciowym. stad gore biora preferencje. Nikt tu nie zestawia clipa do kalacha...

sorry... ale ja tez jestem sceptykiem, tez uwazam ze jest za duzo audiofilskiego powietrza za ktore placi sie slono, tez uwazam ze ak120 nie jest lepszy od dx90, ba dla dokow nawet nie jest lepszy od dx50.

Ale Twoj sposob interpretacji i Twoje wypowiedzi na prawde sprowadzaja sie do maksymalnego splaszczenia tematu i pokazuja ze nawet nie chcesz wyciagac wnioskow a powtarzasz swoja mantre :)

Edytowane przez grubbby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie 2 strony zapewniają możliwość racjonalnego przeanalizowania sytuacji. :)

 

Ja tylko ubolewam, że pada opinia "zostawia daleko w tyle" ale co to właściwie znaczy?

 

Po za tym dx90 kosztuje 40% więcej. Czy gra on 40% lepiej (chociażby na papierze) ?

 

Nie znam DXa ale po przesłuchaniu tylu sprzętów różnej klasy co ja zrobiłem to wiem jedno w 70 % decyduje stosunek gustu do ceny. Np wielu osobom podobają się HD800 ale nie przekroczą swojego budżetu o 2kzł. A niektórym podoba się się tańszy model ale dopłacą te 2kzł upajając się tym że mają coś "lepszego".

 

Ta branża się rozwija co roku coś nowego wychodzi, zastanawiam się co pokaże x7 :) chociaż x5 mi w zupełności wystarcza pozostaje mi zwykła ciekawość.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland, widzę w tym raczej rozmowę o ludzkich preferencjach, konfiguracjach sprzętowych i percepcji. Nie potrzebuję co chwilę definiować sobie sytuacji, bo wiem że to subiektywne i znam tego konsekwencje, ale umiem w tym subiektywizmie pływać - tak jak napisał wyżej grubbby, wyciągać wnioski, analizować, zestawiać.

 

Rolandzie, nie uważasz że forum mp3store to niezbyt podatny grunt na tego typu, kolejną krucjatę? Spójrzmy trzeźwo, to forum i tak jest racjonalne, użytkownicy są świadomi tego, w czym siedzą. Na innych forach są tematy - "wzmak A jest 100 razy lepszy niż B - nie prawda, B jest lepszy niż A. Nie prawda, W zjada B i A. Nie macie racji, Z jest lepsze". I tak 15 stron bez podania nawet źródła, słuchanej muzyki i używanego sprzętu, preferencji. Tutaj jeszcze bierze się pod uwagę kontekst, relację, sprzęt, kwestię synergii. Oczywiście są tacy, dla których "jest lepszy", to wystarczający argument, ale to jednak mniejszość. No chyba, że jestem idealistą, mam dobry dzień.

 

Wielokrotnie na PW lub na forum dogaduję się w kwestii sprzętu, zgadzam z innymi użytkownikami, korzystam z rady. Ja dużo się na forum dowiedziałem, dużo się sprawdziło. Wiem też, że wielu użytkownikom podpowiedziałem trafnie. Więc uważam Twoje stwierdzenie za błędne - dla mnie forum ma funkcję jak najbardziej praktyczną.

 

Zresztą, widać że ten temat to prowokacja. Celowo od początku czy wyszło jednak na fali? :)

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprzeczne opinie świadczą o rozbieżnych preferencjach, a także o tym, że powyżej poziomu np. Pianokrafta albo smartfonu klasy wyższej wszystko gra nie lepiej czy gorzej, ale inaczej - bardziej czy mniej wpisując się w czyiś gust

i to juz przyklad nieumiejetnego wyciagania wnioskow - czyli upraszczanie tematu do bolu :) vide pierwsze zdanie ok - jeszcze merytoryczne. Drugie zdanie (a wlasciwie druga czesc tego zdania) jest za przeproszeniem z dupy - bo poruszane w watku sprzety sa na podobnym poziomie wlasnie jakosciowym. stad gore biora preferencje. Nikt tu nie zestawia clipa do kalacha...

sorry... ale ja tez jestem sceptykiem, tez uwazam ze jest za duzo audiofilskiego powietrza za ktore placi sie slono, tez uwazam ze ak120 nie jest lepszy od dx90, ba dla dokow nawet nie jest lepszy od dx50.

Ale Twoj sposob interpretacji i Twoje wypowiedzi na prawde sprowadzaja sie do maksymalnego splaszczenia tematu i pokazuja ze nawet nie chcesz wyciagac wnioskow a powtarzasz swoja mantre :)

 

 

 

Jak skomentujesz polaryzację opinii w kwestii zupełnie podstawowej - ogólnej ch-ki pasma częstot? V to jednak przeciwieństwo odwróconego V czy odwróconego U, a mimo to nie ma, co do tego zgody. Rozumiem, że ktoś może twierdzić, że V mu się bardziej podoba niż granie środkiem, ale tu nie ma zgody, czy coś gra V czy może środkiem, a to zakrawa na parodię, choć w gruncie rzeczy poprawnie obrazuje istotę całego tego hobby - bujanie w obłokach, wydawanie pieniążków na iluzje czy też dobre samopoczucie i do tego nie kończące się "racjonalizjące" kolejne wydatki na sprzęt pieprzenie o Chopinie.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy nie było DXów i Xów to ktoś się pytał o dobry odtwarzacz za 1000-1500zł to polecano mu dopłacać do AKacza bo był na topie. Jak z większością rynków jest tyle sprzętów, że zakupami rządzą mody. Teraz wszyscy co kupili AKacza czują atak na siebie jak ktoś nie wymieni AKacza w poleceniach. I dźwięk się nie zmienił perspektywa i moda - znacząco :)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak skomentujesz polaryzację opinii w kwestii zupełnie podstawowej - ogólnej ch-ki pasma częstot? V to jednak przeciwieństwo odwróconego V czy odwróconego U, a mimo to nie ma, co do tego zgody. Rozumiem, że ktoś może twierdzić, że V mu się bardziej podoba niż granie środkiem, ale tu nie ma zgody, czy coś gra V czy może środkiem, a to zakrawa na parodię, choć w gruncie rzeczy poprawnie obrazuje istotę całego tego hobby - bujanie w obłokach, wydawanie pieniążków na iluzje czy też dobre samopoczucie i do tego nie kończące się "racjonalizjące" kolejne wydatki na sprzęt pieprzenie o Chopinie.

 

i znow sie zgodze tylko czesciowo. nie zakrawa to o parodie ale o jednak inny odbior - zwkaszcza ze wzgledu na inny sluch jak i o inne odniesienie (np. sprzet referencyjny w rozumieniu stanowiacy podstawe porownan). Wiec jak jeden mowi ze cos gra Vka a tamto rowno... drugi mowi ze to gra rowno a tamto odwrocona Vka to wcale nie jest parodia. A inne postrzeganie rownosci, ktora czesto jest brana pod wzgledem naturalnosci (czyli jak dla nas jest naturaleni) a nie neutralnosci (technicznej - "wykresowo"). Wiec to tez nie jest informacja bezwartosciowa. Bo latwo wywnioskowac ze sprzet A wzgledem sprzetem B gra bardziej Vka... i tyle. A czy jeden jest Vka czy drugi odwrocona Vka to rzecz wtorna - bo subiektywna (naturalnosc). Obiektywnie jak chcesz to poszukaj pomiaro i tyle (neutralnosc)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moda - otóż to - słowo klucz! Jak coś jest modne w tej społeczności, od razu jest interpretowane jako lepsze.

 

A tak na serio, chciałbym się tylko dowiedzieć, który DAP z ww. gra V, a który nie (chyba, że obydwa podkreślają skraje pasma), ale widzę, że ustalenie racjonalnego stanowiska jest niezwykle trudne. O ZX1 dowiedziałem się na innym forum, że gra ciężej od serii X10xx, a potem, że lżej, raz ktoś twierdził, że bardziej koloruje, a kto inny zauważył, że ZX1 jest bardziej neutralny - i wyciągnij tu jakieś wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności