Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, saudio napisał:

Nie bardzo wiem o co wam chodzi, czy słuchacie Abyssów na 114dB? Jak nie to nie usłyszycie zniekształceń, Amir napisał że po drobnym EQ da się ich słuchać. Pomiar na 114 pokazuje jak podatne na EQ są słuchawki, np. Czy jak podbijemy o 20dB jakiś zakres to będzie problem czy nie. Można się czepiać po co mierzy a potem i tak robi EQ i jeszcze sprawdza jak podane na EQ są, ocena powinna być takich jakie są a nie po EQ.

To są dobre słuchawki do sztucznej muzyki typu elektronika, metal itd. Niestety klasyka, wokale i Jazz to nie tędy droga.

Dlatego mam wiele słuchawek do róznego typu muzyki i wcale nie muszą być z wysokiej półki, tak samo jak cały tor. Fakt dopieści się kabelkiem czy czymś innym i jak słyszę zmianę to sądzę że więcej nie uzyskam bo więcej soku z cytryny czy pomarańczy nie wyciśniesz a pragnienie doznań żeby to grało jak na papierze to jak w technologii komputerowej na papierze że obsługuję ale technologicznie nie ma takich produktów na sprzedaż bo pewnie inżynierowie mają już nowe pozycje segmentowe aby robić duże pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, saudio napisał:

Nie bardzo wiem o co wam chodzi

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o piniondze. 

 

A tak w ogóle, to nieźle się porobiło, słuchawki za 50k do sztucznej muzyki :D

 

Przynajmniej można nimi ściany burzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem jak ceny ładnie w górę poszły słuchawek. Z każdego segmentu cenowego.

Moim zdaniem ważne że każdy ma te swoje ulubione słuchawki. Ja po odsłuchu jednego nagrania, utworu muzycznego powtarzającego na innym źródle na kilku słuchawkach mają identyczny dźwięk. Co oznacza że wychodzą z tej samej fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że w tej szeroko pojętej  elektronice, metalu czy rocku, nie mają sobie równych, a do bardziej poważnej muzyki można mieć inne słuchawki. Ktoś kiedyś powiedział bardzo słuszną rzecz, że jak coś jest do wszystkiego, to znaczy, że jest do dupy. A Abyssy są tak dobre do określonego repertuaru muzycznego, że jakby kosztowały nawet 60k to tez bym je kupił. Skoro mi się podobają, jestem z nich bardzo zadowolony, uważam je za wybitne, to czemu nie? Nie widzę w ich cenie nic złego. Nie widzi w ich cenie nic złego też mnóstwo innych ludzi, którzy czekają na nie w kolejce oczekując na swój egzemplarz. Dajcie ludziom mieć wybór i nie wyśmiewajcie, bo to niezbyt eleganckie zachowanie.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MichalZZZ napisał:

Tyle tylko, że w tej szeroko pojętej  elektronice, metalu czy rocku, nie mają sobie równych, a do bardziej poważnej muzyki można mieć inne słuchawki. Ktoś kiedyś powiedział bardzo słuszną rzecz, że jak coś jest do wszystkiego, to znaczy, że jest do dupy. A Abyssy są tak dobre do określonego repertuaru muzycznego, że jakby kosztowały nawet 60k to tez bym je kupił. Skoro mi się podobają, jestem z nich bardzo zadowolony, uważam je za wybitne, to czemu nie? Nie widzę w ich cenie nic złego. Nie widzi w ich cenie nic złego też mnóstwo innych ludzi, którzy czekają na nie w kolejce oczekując na swój egzemplarz. Dajcie ludziom mieć wybór i nie wyśmiewajcie, bo to niezbyt eleganckie zachowanie.

Napisałem wyraźnie. Moim zdaniem ważne że każdy ma te swoje ulubione słuchawki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MichalZZZ napisał:

Tyle tylko, że w tej szeroko pojętej  elektronice, metalu czy rocku, nie mają sobie równych, a do bardziej poważnej muzyki można mieć inne słuchawki. Ktoś kiedyś powiedział bardzo słuszną rzecz, że jak coś jest do wszystkiego, to znaczy, że jest do dupy. A Abyssy są tak dobre do określonego repertuaru muzycznego, że jakby kosztowały nawet 60k to tez bym je kupił. Skoro mi się podobają, jestem z nich bardzo zadowolony, uważam je za wybitne, to czemu nie? Nie widzę w ich cenie nic złego. Nie widzi w ich cenie nic złego też mnóstwo innych ludzi, którzy czekają na nie w kolejce oczekując na swój egzemplarz. Dajcie ludziom mieć wybór i nie wyśmiewajcie, bo to niezbyt eleganckie zachowanie.

Pamiętaj, że to tylko Twoja opinia, że nie mają równych, nie wiem dlaczego chcesz przekonać wszystkich że tak jest, przecież to Tobie mają się podobać i dla Ciebie mają być najlepsze i jak tak jest to super, ale czy tak musi być dla wszystkich, akurat sponsorowane head-fi to nie jest najlepszą wyrocznią, no chyba że się z nimi zgadzasz że Empyreany to mid-fi.

Wydaje mi się że za bardzo się przejmujesz, to jest forum dyskusyjne i wszyscy mamy inny słuch i upodobania, dlatego odbieramy słuchawki inaczej i o tym piszemy, nie musimy się zgadzać, po to jest forum, aby dyskutować, wymieniać opinie i to co słyszymy. Także wyluzuj i ciesz się swoimi słuchawkami, to nie my decydujemy czy to na czym słuchasz jest dla Ciebie najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja jestem oazą spokoju i jestem wyluzowany :) Tyle tylko, że za każdym razem jak się zaczyna temat Abyssow, to ktoś równa do tego ile kosztują i odrazu zaczynają się heheszki i podśmiec**jki. Zauważ, że notorycznie się tak dzieje. Czemu nikt nie wyśmiewa, że coś jest bardzo tanie, tylko zazwyczaj, że coś jest bardzo drogie? Że jest nieopłacalne? A no jest, pewnie, że tak, ale co z tego, skoro są ludzie, którym takie rzeczy sprawiają przyjemność? Czy są dobre do określonego repertuaru muzycznego? Nawet bardzo dobre, ja nawet mówię, że wybitne, więc w czym rzecz? Glownie o to mi się rozchodzi. A po drugie dlaczego ktoś ma prawo pisać, że te czy tamte słuchawki są najlepsze w tym czy tamtym, a ja nie? Też mogę odbić piłeczkę i napisać, że jest to forum dyskusyjne i mam prawo sądzić, że są wybitne w tym co robią. Na tym polega dyskusja i tutaj się z Tobą absolutnie zgadzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłość wiele potrafi wybaczyć, w tym przypadku spore zniekształcenia i pajacowanie z ustawieniem na głowie szukając odpowiednio szerokich szpar ;)

A tak na poważnie każdy ma prawo do własnej opinii. Wybór wśród słuchawek jest tak duży, że każdy znajdzie te odpowiednie według własnego kryterium oceny. A jeśli chodzi o Abbys i headhifi to byłbym bardzo ostrożny, oni są sponsorem portalu i pewne opinie na temat ich produktów potrafią szybko znikać z forum.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MichalZZZ napisał:

Ale ja jestem oazą spokoju i jestem wyluzowany :) Tyle tylko, że za każdym razem jak się zaczyna temat Abyssow, to ktoś równa do tego ile kosztują i odrazu zaczynają się heheszki i podśmiec**jki. Zauważ, że notorycznie się tak dzieje. Czemu nikt nie wyśmiewa, że coś jest bardzo tanie, tylko zazwyczaj, że coś jest bardzo drogie? Że jest nieopłacalne? A no jest, pewnie, że tak, ale co z tego, skoro są ludzie, którym takie rzeczy sprawiają przyjemność? Czy są dobre do określonego repertuaru muzycznego? Nawet bardzo dobre, ja nawet mówię, że wybitne, więc w czym rzecz? Glownie o to mi się rozchodzi. A po drugie dlaczego ktoś ma prawo pisać, że te czy tamte słuchawki są najlepsze w tym czy tamtym, a ja nie? Też mogę odbić piłeczkę i napisać, że jest to forum dyskusyjne i mam prawo sądzić, że są wybitne w tym co robią. Na tym polega dyskusja i tutaj się z Tobą absolutnie zgadzam :)

 

To nie tylko kwestia ceny. Ja np nigdy bym nie kupił Morfeuszy. Nie dlatego, że drogie lub złe , tylko niestety nie za bardzo co byłoby na nich do słuchania. Są zbyt dobre by słuchać ogólnie dostępnej muzyki, a po co mi sprzęt, który zamiast radości ze słuchania muzyki daje frustrację ? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mną się proszę nie przejmować, ja cisnę bekę zawsze, jak coś nie do końca zgadza sie z moim światopoglądem. Zresztą nagrody za grzeczność już zostały rozdane w innym wątku, więc można sobie pozwolić na trochę swobody ^^ Nikt też tutaj nikogo nie obraża. Zwyczajnie, im większa kasa, tym większe wymagania (nie tylko do kwestii dźwiękowych).

 

16 minut temu, Palpatine napisał:

w tym przypadku spore zniekształcenia i pajacowanie z ustawieniem na głowie szukając odpowiednio szerokich szpar ;)

Właśnie to jedna z tych kwestii. Może gdybym wygiął pałąk w drugą stronę, to bym dostał ślinotoku i do dzisiaj nie mógł pozbierać szczęki z podłogi, myśląc o ich za***stości. No, ale to nie ja odpowiadam, za takie, a nie inne decyzje konstrukcyjne producenta.

Innemu może to kompletnie nie przeszkadzać, albo wręcz uznać za zaletę. Ważne, żeby każdy był zadowolony ze swoich inwestycji.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZOj tam, niektórzy mają taki styl śmieszkowania na forum, ale tanim słuchawkom też się niejednokrotnie obrywało na zasadzie "taka tanizna do takiego sprzętu?!". Po prostu 50 tysięcy za słuchawki to dla wielu - w tym mnie - abstrakcja. Sam chciałbym takich czy innych słuchawek z tego przedziału cenowego kiedyś posłuchać tylko dlatego, żeby przekonać się jak gra taki drogi (dla mnie) sprzęt. Póki co Wam (posiadaczom) się podobają, na ASR je zjechali ale powody wyjaśniliście + możliwa stronniczość Amira (odnoszę wrażenie że jemu nic co ma złe wyniki w pomiarach się nie podoba ale kto wie, może ja jestem tu uprzedzony i faktycznie lubi ten target Harmana). Z tego co piszesz sprzedają się jak ciepłe bułeczki więc nawet jakby miały się znudzić, to przy odsprzedaży nie będzie tragedii. Jak to mawia pewien prezes ze świata piłki: "Najdroższe transfery są najtańsze" :) Także to tylko oznaka mądrego ulokowania audio-kapitału że tak to ujmę :)

 

34 minuty temu, Jaro54 napisał:

To nie tylko kwestia ceny. Ja np nigdy bym nie kupił Morfeuszy. Nie dlatego, że drogie lub złe , tylko niestety nie za bardzo co byłoby na nich do słuchania. Są zbyt dobre by słuchać ogólnie dostępnej muzyki, a po co mi sprzęt, który zamiast radości ze słuchania muzyki daje frustrację ? 

 

Jutuba byś se słuchał :) Premium!

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Undertaker napisał:

możliwa stronniczość Amira (odnoszę wrażenie że jemu nic co ma złe wyniki w pomiarach się nie podoba

Też nie jestem fanem jego i jego metodologii i prawdopobnie sponsoringu przez Toppinga ale...jeśli weźmiesz wyścigowy samochód na pomiary/hamownie i tam wyjdzie, że ma on fatalne osiągi to po prostu takiego sprzętu nie da się lubić, szczególnie jeśli szukamy w topce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Undertaker napisał:

@MichalZZZTakże to tylko oznaka mądrego ulokowania audio-kapitału że tak to ujmę :)

 

 

Niestety w dzisiejszych czasach przy obecnych produkcjach to się nie trzyma kupy i nie idzie razem w parze, ale kto by się tym przejmował ;) Wszystko kiedyś przemija. Należy się cieszyć chwilą 👍

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Palpatine napisał:

jeśli weźmiesz wyścigowy samochód na pomiary/hamownie i tam wyjdzie, że ma on fatalne osiągi to po prostu takiego sprzętu nie da się lubić, szczególnie jeśli szukamy w topce.

Zależy o jakie czynniki w tych pomiarach chodzi. Myślę, że to porównanie nie jest idealne, bo kwestia hamowania jest raczej sprawą oczywistą, a pomiary audio niekoniecznie. Sprzęty lampowe zazwyczaj wypadają słabo w pomiarach, a duża część osób właśnie kocha te harmoniczne i uważa takie brzmienie za lepsze. Ja tam wierzę, że Abyssy to jedne z najlepiej grających słuchawek (Zwłaszcza jak mówimy o jakimś ograniczonym zakresie gatunków).

Potwierdzają też to posiadacze, którzy jednak potrafia przyznać, że nie do wszystkiego się nadają, czy opisać jakieś ich wady. To już znacząco zwiększa wiarygodność. Ja tam bym z powodu wykresów niczego nie dyskwalifikował, a bardziej patrzał przez pryzmat własnych wymagań oraz widełek finansowych, w jakich chce się poruszać, w kontekście tego hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare audiofilskie uprzedzenia się odzywają na temat equalizacji :D A fakt faktem to narzędzie które może się przydać. W zależności od punktu siedzenia ostatnio DSP w Mojo2 było chwalone np. Ja sam mam w Cowonie fajne BBE+ i może się kiedyś przekonam

;)

 

 

27 minut temu, Palpatine napisał:

Też nie jestem fanem jego i jego metodologii i prawdopobnie sponsoringu przez Toppinga ale...jeśli weźmiesz wyścigowy samochód na pomiary/hamownie i tam wyjdzie, że ma on fatalne osiągi to po prostu takiego sprzętu nie da się lubić, szczególnie jeśli szukamy w topce.

 

Jasne, dlatego ja staram się (bo nie zawsze mi to wychodzi) o jakąś równowagę w podejściu gdzie nie "hejtuję" toppingów tylko dlatego że "pomierzone, to od razu musi grać płasko albo do rzyci" :)

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Ale ja jestem oazą spokoju i jestem wyluzowany :) Tyle tylko, że za każdym razem jak się zaczyna temat Abyssow, to ktoś równa do tego ile kosztują i odrazu zaczynają się heheszki i podśmiec**jki. Zauważ, że notorycznie się tak dzieje. Czemu nikt nie wyśmiewa, że coś jest bardzo tanie, tylko zazwyczaj, że coś jest bardzo drogie? Że jest nieopłacalne? A no jest, pewnie, że tak, ale co z tego, skoro są ludzie, którym takie rzeczy sprawiają przyjemność? Czy są dobre do określonego repertuaru muzycznego? Nawet bardzo dobre, ja nawet mówię, że wybitne, więc w czym rzecz? Glownie o to mi się rozchodzi. A po drugie dlaczego ktoś ma prawo pisać, że te czy tamte słuchawki są najlepsze w tym czy tamtym, a ja nie? Też mogę odbić piłeczkę i napisać, że jest to forum dyskusyjne i mam prawo sądzić, że są wybitne w tym co robią. Na tym polega dyskusja i tutaj się z Tobą absolutnie zgadzam :)

 

Myślę że jesteś przewrażliwiony, jechaliśmy na Hihimana, ale czy to powoduje że jest ich mało na forum, nie, jedziemy po innych to samo i z Abyssami jest tak samo. 
Czy pomiary Dave mają spowodować, że będzie grał gorzej no nie bardzo, a że cena no nie raz było wyśmiewane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio

 

Myśl sobie co tam tylko chcesz, ale to, że mam swoje zdanie i je wyrażam, oraz lubię sobie kulturalnie podyskutować, to nie znaczy, że odrazu jestem przewrażliwiony :) Tym niemniej jednak ja już swoje stanowisko wyraziłem i nie mam nic więcej do dodania. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Undertaker napisał:

Jasne, dlatego ja staram się (bo nie zawsze mi to wychodzi) o jakąś równowagę w podejściu gdzie nie "hejtuję" toppingów tylko dlatego że "pomierzone, to od razu musi grać płasko albo do rzyci" :)

Daleki jestem od hejtowania, ale pośmiać się można czy nawet delikatnie poszydzić z rynku audio...a jeszcze kolejki się ustawiają.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Palpatine napisał:

Jeśli eq ma być lekiem za całe zło słuchawek za 20k zł + (Abbys, LCD5) to lepiej kupić sobie jakieś ekstremalnie płaskie i podatne na eq słuchawki, zainstalować APO i dobrać sobie sygnaturę w punkt

Ponoć Fosztexy T50RP są jak w mordę strzelił do takiej zabawy. Ja jednak stronie od EQ, dlatego z Amirem średnio mi po drodze. EQ mam tylko w samochodzie ustawione, żeby dowalić basu (świadomie zrezygnowałem z montażu suba). Jakoś sobie trzeba radzić, bo tam mam bardziej ograniczone pole manewru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palpatine napisał:

@saudio @UndertakerJeśli eq ma być lekiem za całe zło słuchawek za 20k zł + (Abbys, LCD5) to lepiej kupić sobie jakieś ekstremalnie płaskie i podatne na eq słuchawki, zainstalować APO i dobrać sobie sygnaturę w punkt ;)

Wiesz to wszystko zależy od punktu odniesienia, bo prawie idealnie pasujące DCA Stealth jakoś nie podbijają rynku swoim charakterem brzmienia:)

A pomiary które porównują do Harmana to raptem o ile dobrze pamiętam coś około 100 osobowa grupa która była badana, niezła reprezentacja populacji, biorąc pod uwagę różnice w upodobaniach jakie są pomiędzy Stanami, Japonią i Europą, ale lubimy upraszczanie, a wystarczy popatrzeć na rozmiary uszu itd…..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności