Skocz do zawartości

Fanklub Stax i słuchawek ES


Ermac

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co ukrywać, że najlepszym rozwiązaniem byłby odsłuch i bezpośrednie porównanie poszczególnych urządzeń. Pozycje Audio-gd wydają się być ciekawą opcją. Oprócz wspomnianego wcześniej NFB 1.32 opartego o sprawdzoną kość Sabre ES9018, są jeszcze nowsze NFB 1.38 posiadające Sabre ES9038Pro. Różnica cenowa relatywnie niewielka, ciekawe jak z brzmieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Thar napisał:

Nie ma co ukrywać, że najlepszym rozwiązaniem byłby odsłuch i bezpośrednie porównanie poszczególnych urządzeń. Pozycje Audio-gd wydają się być ciekawą opcją. Oprócz wspomnianego wcześniej NFB 1.32 opartego o sprawdzoną kość Sabre ES9018, są jeszcze nowsze NFB 1.38 posiadające Sabre ES9038Pro. Różnica cenowa relatywnie niewielka, ciekawe jak z brzmieniem.

Matrix Quattro II ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby prawidło ocenić Audeze LCD4 i zrobić im dobrze należy je napędzić wzmacniaczem lampowym albo hybrydą

a nie bezpłciowym tranem :-)

Miałem okazję ich posłuchać z moim Questyle CMA600i ,fajnie ,przyjemnie acz tylko poprawnie .

W ubiegły weekend w konkurencyjnej sieci sprzedaży(jest akurat na nie promocja) słuchałem je podłączone do

Coplanda DAC215 i to już robiło wrażenie .

Słuchawki słabo wygrzane ,wzmacniacz praktycznie z pudełka ,kabel firmowy ,czuć było potencjał tego zestawienia .

Żeby tylko cena tego zestawu była do przełknięcia to może bym się zmobilizował :(

 

Sorry miałem to napisać w planarnych

Edytowane przez Eternal Seeker
nie ta zakładka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrix Quattro II gra bardzo technicznym dźwiękiem, a X-Sabre bardzo plastycznym i tak jak chłopaki napisali dodaje dużo od siebie i tu znowu wrócę do tego co napisałem, wszystko zależy co chcesz dodać/odjąć i czego oczekujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Eternal Seeker napisał:

Żeby prawidło ocenić Audeze LCD4 i zrobić im dobrze należy je napędzić wzmacniaczem lampowym albo hybrydą

a nie bezpłciowym tranem :-)

Miałem okazję ich posłuchać z moim Questyle CMA600i ,fajnie ,przyjemnie acz tylko poprawnie .

W ubiegły weekend w konkurencyjnej sieci sprzedaży(jest akurat na nie promocja) słuchałem je podłączone do

Coplanda DAC215 i to już robiło wrażenie .

Słuchawki słabo wygrzane ,wzmacniacz praktycznie z pudełka ,kabel firmowy ,czuć było potencjał tego zestawienia .

Żeby tylko cena tego zestawu była do przełknięcia to może bym się zmobilizował :(

Zawsze myslalem,ze majac 009 juz sie nic wiecej nie chce i nie szuka:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, misiekkb napisał:

Matrix Quattro II gra bardzo technicznym dźwiękiem, a X-Sabre bardzo plastycznym i tak jak chłopaki napisali dodaje dużo od siebie i tu znowu wrócę do tego co napisałem, wszystko zależy co chcesz dodać/odjąć i czego oczekujesz.

W Staxach zależy mi na maksymalnej dawce realizmu, popartego wysoką rozdzielczością, separacją, holografią. Względem tego co usłyszałem korzystając z DX200 w roli daca, przydałaby się jeszcze troszkę większa scena. W najbliższym czasie postaram się zorganizować sobie co nieco na odsłuch i podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Thar napisał:

Dzięki Panowie za odzew ;)

@SlawekR Audio GD jakoś dotąd mi umknął, przyjrzę mu się bliżej. Pisząc o "USB-OTG" najprościej mówiąc miałem na myśli możliwość puszczenia sygnału cyfrowego z urządzenia z Androidem (Ibasso DX200) poprzez USB do daca. Potem wybór odtwarzanych utworów z poziomu Ibasso. O ile w typowych konstrukcjach przenośnych (jak np. Chord Mojo, Oppo HA) nie ma z tym problemu, tak nie mając doświadczenia z typową stacjonarką zastanawiam się, czy urządzenia w ogóle się "zobaczą". Oczywiście mogę również skorzystać z optyka/coaxiala, ale wówczas pojawia się pytanie, czy dany dac lepiej radzi sobie z sygnałem przesyłanym przez USB czy też przez wejście optyczne. Dla przykładu, Mojo lepiej reagował na podłączenie go do źródła przez usb. A co poleciłbyś Sławku z daców "niekupnych"?

 

Czyli nie masz zwracać uwagę na to czy DAC obsługuje OTG, a czy obsługuje UAC-1 albo UAC-2 (USB Audio Class 2), czyli 99,999 DACów z USB.  A reszta jest po stronie urządzenia do którego będziesz podłączać, ma obsługiwać UAC i już. 

Kwestie dźwiękowe, co, jak i z czego lepiej gra, to można by książkę napisać. Kwestia samego konwertera USB i jego realizacji, zasilanie, tryb pracy, interfejsu wejściowego przed samym przetwornikiem, itp itd. Temat generalnie rozległy i nie ma na niego prostej odpowiedzi, za dużo czynników aplikacyjnych wchodzi w grę. Pozostają metody empiryczny, czyli nie ma to jak samemu sprawdzić konkretny model. 

Pisząc o przetwornikach "niekupnych" miałem na myśli DIY, ewentualnie chińskie wynalazki - gotowe moduły do montażu. Ale to, ze względów oczywistych, równie rozległy temat. 

DACa Maćka (Audionanika) pewnie słyszałeś, więc dokładnie w tym jest rzecz :)

 

6 minut temu, Thar napisał:

W Staxach zależy mi na maksymalnej dawce realizmu, popartego wysoką rozdzielczością, separacją, holografią. Względem tego co usłyszałem korzystając z DX200 w roli daca, przydałaby się jeszcze troszkę większa scena. W najbliższym czasie postaram się zorganizować sobie co nieco na odsłuch i podzielę się wrażeniami.

 

Jak wyżej i moja poprzednia wiadomość i odpowiedź Audionanika :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli DX200 Tobie się spodobało to tutaj będzie najlepszy Matrix X-Sabre Pro, oba mają taką samą sygnaturę, tylko że Matrix ma lepszą rozdzielczość, szczegółowość, absolutną kontrolę basu. Później Matrix Quatrro II. Natomiast X-Sabre to przeciwieństwo X-Sabre czy DX200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, SlawekR napisał:

DACa Maćka (Audionanika) pewnie słyszałeś, więc dokładnie w tym jest rzecz :)

Niestety nie miałem okazji, słyszałem natomiast bardzo pochlebne opinie na temat tego przetwornika :)

Spróbuję w najbliższym czasie wypożyczyć Audio-gd NFB-1.32 oraz NFB-1.38 i zobaczę jak wedle moich uszu sprawują się z SR-507.

 

@misiekkb, przeczytałem niedawno recenzję Matrixa X-Sabre Pro i teoretycznie mogłoby to pasować. Jednak cenowo jest dwa razy droższy od Audio-gd NFB-1.38, więc tutaj też bezpośrednie porównanie byłoby bardzo wskazane. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, misiekkb napisał:

Natomiast X-Sabre to przeciwieństwo X-Sabre czy DX200

?????

 

3 minuty temu, Thar napisał:

Niestety nie miałem okazji, słyszałem natomiast bardzo pochlebne opinie na temat tego przetwornika :)

Damy radę; na jeden wieczór mogę Ci pożyczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Boję się tej detalizy po recce Evila, aby został się choć funt muzykalności...he,he.

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-stax-sr-507/

 

Jako były posiadacz 507 zgadzam się z tą recenzją po części. Gdyż kilka rzeczy mi nie pasuje, mianowicie nosowość wokali, natomiast co do basu to się zgodzę.
Ale tutaj odpowiedni tor, a szczególnie wzmacniacz lampowy, kable i po sprawie z tym technicznym podawaniem i brakiem przyjemności ze słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności