Skocz do zawartości

FanKlub TAKSTAR


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie bardziej pasowały pady Studio niż CAL!. Grubsze są. Niedawno FeX robił porównanie HD2000 na różnych padach, które otrzymał od Piotrusia:

http://forum.mp3store.pl/topic/113693-fanklub-takstar/?p=1162724

Wg niego najlepsze są pady CAL!. Wg mnie na padach Studio grają z ciemniejszą górą, bardziej wypchniętą średnicą, ale bas był inny, więcej midbasu mniej subbasu w porównaniu do padów CAL!, ale nadal tego niskiego basu jest więcej niż w HI2050/Pro80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatal1ty były jednak o małe oczko wyżej. Myślałem, że obetną dół i zaiskrzą ostro na górze, jak to ma miejsce przy Pro80 i welurach HM5 (ciekawe jest to, że pamiętam chwilę, gdy to zestawienie bardzo mi się podobało raptem 1 dzień). Na szczęście nie było takiego efektu, a bas stał się bardziej punktowy, no bardzo fajnie to brzmiało. Z resztą niedługo potem kupiłem HD2000 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sybilizacja była choćby w kawałkach elektronicznych np. rusko . Na kawałkach cat Stevens ( 24bit) też cieła góra. Wszystko zależy na czym słuchasz przykładowo nad 3240 tak łagodzi górę, że na najpodlejszym kablu Góra była trzymana za pysk.

Kiedyś znajomemu chciałem pokazać jak natarczywa jest góra w pro80 i tak się złożyło, że moja karta była w jego fiio X1. Dałem słuchawki i puściłem utwór. Po chwili On zdejmuje słuchawki i patrzy się na mnie jak na nienormalnego, no to musiałem sam sprawdzić i na X1 góra była poukładana. Na X5 było jej o wiele więcej i w połączeniu z Pro80 była za ostra aż oczy się przymykały.

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto w ogóle kupować DAC'a do HD2000?

Myślę nad Fiio D03K - przyciemni słuchawki to na plus

lub U2 Asynchro.

 

Zakup padów jest obowiązkowy, bo ze stockowymi jest średnio z basem (tak jak w Pro80), ale już z dociśniętymi padami jest w tej cenie wręcz świetnie.

 

Te słuchawki mają naprawdę ładnie podkreślone niskie tony, chociaż to może wina dziurki, bo na LG G2 jest słabo, ale na dziurce w laptopie (ASUS G751) jest wręcz świetnie i niewiele to odbiega od Denonów D600 których używam na co dzień. Tylko z dociskiem, bo bez jest średnio, jak już pisałem.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić DAC E17k z późniejszym upgrade o E09K do pro80 czy wystarczy coś pokroju E18 ?

Taki zestaw mi się podoba ze względu na łatwą możliwość napędzenia każdych słuchawek. A aktualnie dobieram coś pod pro80, ale tak aby było w miarę uniwersalnie i portable.

Edytowane przez SteFun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić DAC E17k z późniejszym upgrade o E09K?

 

Nie znam e09k, ale imho nie warto. Tak jak wyżej E18 jako uniwersalna maszynka powinien spokojnie wystarczyć, a do niego zawsze też możesz wzmaka dołożyć. e18 powinien teź dźwiękowo być uniwersalniejszy od powyższego combo.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@down32

@MrBrainwash

Szukałem takich konkretnych odpowiedzi. Dzięki.

Czyli lepiej mieć portable E18.

 

A co myślicie o używanym Furutechu ADL A1/X1 jak by się trafił ? Zamiast E18.

Wiem że porównuje inne półki cenowe jednakże myślę że czasem warto dołożyć jeżeli jest to warte.

Edytowane przez SteFun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje się. Pytaj Maciuxa, albo innego testera mającego doświadczenie. Myślę, że w cenie fiio (Używka/0kazja - 500zł) będzie ciężko o coś porównywalnie dobrego, a jeśli się znajdzie to będzie ewentualnie inaczej z inną funkcjonalnością. W sumie dużo tego teraz na rynku w obiegu, ale mało sprawdzonego. FiiO to pewniak. ClieOS na head-fi bardzo pozytywnie wypowiadał się o E18 i porównywał go do droższych wynalazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje się. Pytaj Maciuxa, albo innego testera mającego doświadczenie. Myślę, że w cenie fiio (Używka/0kazja - 500zł) będzie ciężko o coś porównywalnie dobrego, a jeśli się znajdzie to będzie ewentualnie inaczej z inną funkcjonalnością. W sumie dużo tego teraz na rynku w obiegu, ale mało sprawdzonego. FiiO to pewniak. ClieOS na head-fi bardzo pozytywnie wypowiadał się o E18 i porównywał go do droższych wynalazków.

Też czytałem dużo pozytywnych opinii, w tym dyskusję na head-fi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam kilka pytań dot. Pro80 V2:

 

Oczywiście planuję wymienić w nich pady na te z HM5, słyszałem, że jest ich kilka rodzajów i znalazłem coś takiego:

http://audiomagic.pl/akcesoria-audio/brainwavz/21280-zapasowe-nausznice-pady-do-brainwavz-hm5.html

1. Czy te pady będą dobre? I czy znajdzie sie je gdzieś w lepszej cenie?

2. Myślałem nad oddaniem ich do Fatso, a więc tu pojawia się kolejne pytanie: czy za tę cenę warto? Chodzi mi o to, jak bardzo poprawia się w nich dźwięk, bo łącznie wyszłoby ponad 400 zł za te słuchawki, więc czy dorównują tym w takim przedziale?

3. Z czym się zgrywają? Co do odtwarzacza przenośnego to myślałem nad FiiO X1, a DAC/karta dźwiękowa? Miałbym do wydania na nią jakieś 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Supersofty lepsze

2. Nie wiem czy warto patrząc na to Twoim okiem ale moim zdaniem po długim obcowaniu z tymi słuchawkami myślę, że nie są tak dobre jak wykręcił to hajp na nie nie tak dawno i ogólnie rzecz ujmując nie warto w nie inwestować. Za 400zł masz używane HP100 które je gniotą i rozjeżdżają klasą grania.

3. U mnie FiiO X1 ledwie dawał sobie z nimi radę.

 

Edit. Z rozpędu K550 napisałem.

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie. Kiedyś, gdy kupiłem moje pierwsze Pro80, miałem jedynie w posiadaniu ciemne i basowe HD330. Doznałem wtedy szoku przy Takstarach, bo kupowałem je wtedy nowe za 160zł u Chińczyków. Takiego przejścia w jakości sobie po prostu nie wyobrażałem :) Aczkolwiek teraz z perspektywy czasu (miałem 2 pary Pro80) jestem zdania, że są zbyt agresywne na górze, a pady HM5 tak naprawdę dodają dziwny efekt "studni". W tej materii dobrze sprawdzają się HyperX Cloud, gdy jeszcze kosztowały 269zł. Mają mniejsze pady, podobne do CAL! i z nimi te słuchawki były wygodne i całkiem dobrze grały.

Edytowane przez FeX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Supersofty lepsze

2. Nie wiem czy warto patrząc na to Twoim okiem ale moim zdaniem po długim obcowaniu z tymi słuchawkami myślę, że nie są tak dobre jak wykręcił to hajp na nie nie tak dawno i ogólnie rzecz ujmując nie warto w nie inwestować. Za 400zł masz używane HP100 które je gniotą i rozjeżdżają klasą grania.

3. U mnie FiiO X1 ledwie dawał sobie z nimi radę.

 

Edit. Z rozpędu K550 napisałem.

Raczej zależy mi na porównaniu do nowych słuchawek za ok. 400 zł, za używkami i tak nie przepadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale hd6000 są składane (bardziej mobilne), można ich używać leżąc przestawiając pałąk i stockowo bardziej basowe z łagodniejszą górą za sprawą filcu.

Ciekawi mnie zdanie @szwagiero na temat pro80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności