Skocz do zawartości

FanKlub TAKSTAR


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Stockowe pro80 i stockowe hd6000. Miałem jedne i drugie. Pro80 o wiele bardziej mi się podobały. Hd6000 kupiłem za poleceniem forumowiczów i po dwóch tygodniach je sprzedałem. Granie strasznie ciemne i wąska scena. Pewnie gdybym dzisiaj je miał to dostałby lepszy kabel, wyjął bym filc i zmienił jeszcze kilka rzeczy. Krótko mówiąc dał bym im szansę;). Pro80 na occ 7n to zupełnie inne granie niż stockowe dlatego nie będę pisał, że są obłędne choć na 7n są :D ( stocki grają z zamuleniem i zapiaszczeniem. Na nowym kablu jest o niebo lepiej). Jeżeli zmiana kabla dała by taki sam rezultat co w pro80 to hd6000 mogą być równie dobre. Jestem specyficzny bo lubię granie z mocną, wyrazistą górą ale nie taką co kłuje w uszy ( jak pro80 na oryginalnym kablu). Pewnie dlatego sprzedałem tak szybko hd6000 i nie chciałem w nich nic zmieniać żeby nie stracić gwarancji i ewentualnego kupca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD6000 zyskują na dobrym kablu tak samo jak Pro80. Tylko wiadomo kierunek zmian inny.

Uważam, że ładować kasę w 7n do samych Pro80 to przesada, bo za taką cenę można mieć lepsze słuchawki. Ale jeśli mamy odpinany lepszy kabel od innych słuchawek, to warto zamontować gniazdo i wymieniać kabelek m. tymi słuchawkami.

Z drugiej strony w cenie stockowych Pro80/hd6000 trudno znaleźć coś lepszego, ewentualnie warto pójść w tani rekabling jakimś kanarkiem, bo on też dużo daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@down32 - to Pro80 stockowe kłują w uszy czy są zamulone, bo już się gubię...? ;)

 

Co do tego, że HP100, K550 czy inne w podobnym budżecie biją na głowę Takstary - nie mogę się zgodzić. Miałem albo testowałem trochę zamkniętych słuchawek do kwoty 1000 PLN, m.in. Pro80, HD6000, HM5, K550, DT-770 Pro, DT-150, ATH-M50 itd. i każde miały swoje wady i zalety, a ponieważ z charakteru grania HD6000 podeszły mi najbardziej, to zostałem z nimi, ale żadne z wymienionych nie biją innych na głowę, to co dla kogo będzie lepsze to sprawa gustu. Dla mnie lepsze słuchawki to są takie, które mnie mniej denerwują (nie mają poważnych "odpałów" w żadną stronę) ;)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest to wytłumaczyć. Grają z lekko przyciemnionym tłem ale góra była przy tym bardzo ostra, może nie na wszystkich utworach ale była ostra i tyle. Hd6000 nie miały tego problemu, bo grały ciemno wszędzie i tam z kolei góra była dla mnie za słaba ale bas bardzo przyjemny. Przykładowo hd565 mają ponoć dużo góry i niektórzy piszą, że jest jej za dużo. Gdybym tylko mógł to dodał bym jej jeszcze mimo że kabelek na srebrzonej miedzi już jej dodaje ;). Pro80 w połączeniu z ciepłym źródłem nie dają efektu kłucia ale już z X5 przy głośności powyżej 65 góra szalała. Muszę jeszcze kiedyś kupić hd6000 i samemu się przekonać czy kabel i mody sprawią, że zostaną ze mną :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że HP100, K550 czy inne w podobnym budżecie biją na głowę Takstary - nie mogę się zgodzić. Miałem albo testowałem trochę zamkniętych słuchawek do kwoty 1000 PLN, m.in. Pro80, HD6000, HM5, K550, DT-770 Pro, DT-150, ATH-M50 itd. i każde miały swoje wady i zalety, a ponieważ z charakteru grania HD6000 podeszły mi najbardziej, to zostałem z nimi, ale żadne z wymienionych nie biją innych na głowę, to co dla kogo będzie lepsze to sprawa gustu. Dla mnie lepsze słuchawki to są takie, które mnie mniej denerwują (nie mają poważnych "odpałów" w żadną stronę) ;)

K550 nie trawię. HP100 już lepiej. I pisałem, że lepsze są HP100 od Pro80. Bo są. IMO.

 

Ty jesteś w innej sytuacji, bo szkoła grania którą lubisz trudna jest do znalezienia w ogóle. HD6000 wyłamują się ze schematu, grając dźwiękiem bardziej ściśniętym, ale za to gęstym i słodkim, rzadko spotykanym. Trudno im znaleźć konkurencję wśród konstrukcji współczesnych, ale też dlatego więcej fanów jest grania Pro80. HD6000 to ta sama półka, ale mniej uniwersalne brzmienie. HD6000 to wg mnie fenomen, nic tak wg mnie nie gra, może tylko dt150 z elektrowni, ale hd6000 grają mniejszą sceną, a słodkość uzyskują z ziemniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, HP100 są bardzo dobre i czasem brakuje mi w Pro80 tego mocniejszego basu. Co do rekablingu 7n to koszt w granicach 100zł i dodatkowo kabelek używam do soundlinka mini i stacji monitor audio więc nie jest tylko do słuchawek.

 

HD6000 bankowo będę musiał sprawić sobie ponownie. Nie pamiętam jednak jak idzie kabel pomiędzy muszlami czy da się go wymienić? Założenie gniazda z tego co pamiętam jest banalnie proste ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@down32 - żeby wymienić kabel trzeba rozebrać pałąk, miałem już taki egzemplarz, że było to fabrycznie poklejone tak, że się nie dało, w związku z tym poszedł dwustronny rekab z wierceniem jednej muszli. Także jak się trafi, gniazdo / gniazda zawsze warto wstawić.

 

@miki_w1 - masz rację w kwestii moich preferencji :) Sporo wynika też z tego, że najczęściej dla ludzi w słuchawkach ma znaczenie duża scena, dla mnie znaczenia nie ma, ja wolę granie ala mały jazzowy klub niż amfiteatr. Nie zmienia to faktu, że musi być dobra separacja i gradacja na tej małej przestrzeni. Tak trochę jest w HD6000 po wyrzuceniu połowy stockowego mułu, choć do klasowych słuchawek jeszcze daleka droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam kilka pytań dot. Pro80 V2:

 

Oczywiście planuję wymienić w nich pady na te z HM5, słyszałem, że jest ich kilka rodzajów i znalazłem coś takiego:

http://audiomagic.pl/akcesoria-audio/brainwavz/21280-zapasowe-nausznice-pady-do-brainwavz-hm5.html

1. Czy te pady będą dobre? I czy znajdzie sie je gdzieś w lepszej cenie?

2. Myślałem nad oddaniem ich do Fatso, a więc tu pojawia się kolejne pytanie: czy za tę cenę warto? Chodzi mi o to, jak bardzo poprawia się w nich dźwięk, bo łącznie wyszłoby ponad 400 zł za te słuchawki, więc czy dorównują tym w takim przedziale?

3. Z czym się zgrywają? Co do odtwarzacza przenośnego to myślałem nad FiiO X1, a DAC/karta dźwiękowa? Miałbym do wydania na nią jakieś 500 zł.

1. alton ci pady soft doradził do nich - nie rób tego sporo pogarszają średnicę - jest oddalona. Nie wiem jak zwykłe od HM5

2. jak słyszysz kable to warto

3. fiio nie powinno im zaszkodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To ja zadam kilka pytań dot. Pro80 V2:

 

Oczywiście planuję wymienić w nich pady na te z HM5, słyszałem, że jest ich kilka rodzajów i znalazłem coś takiego:

http://audiomagic.pl/akcesoria-audio/brainwavz/21280-zapasowe-nausznice-pady-do-brainwavz-hm5.html

1. Czy te pady będą dobre? I czy znajdzie sie je gdzieś w lepszej cenie?

2. Myślałem nad oddaniem ich do Fatso, a więc tu pojawia się kolejne pytanie: czy za tę cenę warto? Chodzi mi o to, jak bardzo poprawia się w nich dźwięk, bo łącznie wyszłoby ponad 400 zł za te słuchawki, więc czy dorównują tym w takim przedziale?

3. Z czym się zgrywają? Co do odtwarzacza przenośnego to myślałem nad FiiO X1, a DAC/karta dźwiękowa? Miałbym do wydania na nią jakieś 500 zł.

1. alton ci pady soft doradził do nich - nie rób tego sporo pogarszają średnicę - jest oddalona. Nie wiem jak zwykłe od HM5

2. jak słyszysz kable to warto

3. fiio nie powinno im zaszkodzić

 

1. Odwrotnie - supersoft bardziej się ubijają i głośniki są bliżej ucha. Na zwykłych jest jeszcze gorzej. Niemniej wcześniej pisałem też, że oryginalne pady są najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To ja zadam kilka pytań dot. Pro80 V2:

 

Oczywiście planuję wymienić w nich pady na te z HM5, słyszałem, że jest ich kilka rodzajów i znalazłem coś takiego:

http://audiomagic.pl/akcesoria-audio/brainwavz/21280-zapasowe-nausznice-pady-do-brainwavz-hm5.html

1. Czy te pady będą dobre? I czy znajdzie sie je gdzieś w lepszej cenie?

2. Myślałem nad oddaniem ich do Fatso, a więc tu pojawia się kolejne pytanie: czy za tę cenę warto? Chodzi mi o to, jak bardzo poprawia się w nich dźwięk, bo łącznie wyszłoby ponad 400 zł za te słuchawki, więc czy dorównują tym w takim przedziale?

3. Z czym się zgrywają? Co do odtwarzacza przenośnego to myślałem nad FiiO X1, a DAC/karta dźwiękowa? Miałbym do wydania na nią jakieś 500 zł.

1. alton ci pady soft doradził do nich - nie rób tego sporo pogarszają średnicę - jest oddalona. Nie wiem jak zwykłe od HM5

2. jak słyszysz kable to warto

3. fiio nie powinno im zaszkodzić

 

1. Odwrotnie - supersoft bardziej się ubijają i głośniki są bliżej ucha. Na zwykłych jest jeszcze gorzej. Niemniej wcześniej pisałem też, że oryginalne pady są najlepsze.

 

czyli HM5 odpadają a miały być do wszystkiego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Supersofty lepsze

2. Nie wiem czy warto patrząc na to Twoim okiem ale moim zdaniem po długim obcowaniu z tymi słuchawkami myślę, że nie są tak dobre jak wykręcił to hajp na nie nie tak dawno i ogólnie rzecz ujmując nie warto w nie inwestować. Za 400zł masz używane HP100 które je gniotą i rozjeżdżają klasą grania.

3. U mnie FiiO X1 ledwie dawał sobie z nimi radę.

 

Edit. Z rozpędu K550 napisałem.

Gniotą to buty albo gacie w kroku.

Z mojego punktu widzenia jednak Pro80 są lepsze.

Szwagiero o ile pamiętam docenia Pro80, ale HD6000 Bardziej mu grają.

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To które są jednak lepsze ? HP100 rev. 2 czy Pro 80 z padami HM5 ? I modami Miłosza....

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszość bez kryterium lepszości jest nić nie warte.

Jest to lepszość względna uwarunkowana upodobaniami danej osoby, gdzie jednej osobie będę pasować hp100 innej pro80 lub hd6000 a jeszcze innej k550. Nie istnieje lepszość bezwzględna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszość bez kryterium lepszości jest nić nie warte.

Jest to lepszość względna uwarunkowana upodobaniami danej osoby, gdzie jednej osobie będę pasować hp100 innej pro80 lub hd6000 a jeszcze innej k550. Nie istnieje lepszość bezwzględna.

BRAWO!!!!

 

Dla mnie Takstary, bo mają lepszą rozdzielczość przestrzenną - dźwięki dochodzące z oddali nie tracą na wyrazistości i precyzji. Do tego mają podobną do SR-009 prezentację i balans tonalny. Nie boję też, że mi pałąk pęknie od patrzenia na nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wszędzie staram się dodać notkę "imo", "w mojej opinii" itp. Chyba, że do sygnaturki sobie dodać, żeby się nie powtarzać.

 

Pro80 łatwiej znaleźć synergiczne połączenie, hp100 są bardziej wybredne.

Dodatkowo, przy tej samej ilości wysokich tonów, te z hp100 mają lepszą rozdzielczość. Wysokie tony to główna wada Takstarów, nawet na lepszym kablu. Niski bas Pro80 można łatwo poprawić, więc to nie wada, ale na górę najwyżej góra filcu pomaga. Chyba, że jakiś magiczny tor za 10k...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wszędzie staram się dodać notkę "imo", "w mojej opinii" itp. Chyba, że do sygnaturki sobie dodać, żeby się nie powtarzać.

 

Pro80 łatwiej znaleźć synergiczne połączenie, hp100 są bardziej wybredne.

Dodatkowo, przy tej samej ilości wysokich tonów, te z hp100 mają lepszą rozdzielczość. Wysokie tony to główna wada Takstarów, nawet na lepszym kablu. Niski bas Pro80 można łatwo poprawić, więc to nie wada, ale na górę najwyżej góra filcu pomaga. Chyba, że jakiś magiczny tor za 10k...

co wy z tą górą w PRO80

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mam za wysokie wymagania. Do czego nie podłączę, to: stockowe syczą, modowanym brakuje takiej "iskierki". Po wytłumieniu jest już lepiej, bo są lekko zapiaszczone, podobne do hd6000. Ale jeśli chce się utrzymać ilość stockową, to czegoś zabraknie. Wymagający jestem bardzo co do tonów wysokich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra na oryginalnym kablu syczy. Lubię mocną górę ale nie syczącą. Rekabling OCC 7n pomaga i góra jest bardzo mocna i wyrazista ale jednocześnie nie sycząca.

 

Na klasycznych padach hm5 nie słyszę spadku na jakości dźwięku. Jest on trochę bardziej oddalony co dla mnie jest na +, dodatkowo komfort ogromnie się poprawia. Ja w oryginalnych padach nie wytrzymam dłużej niż 20 minut dlatego w moim przypadku hm5 to zbawienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra na oryginalnym kablu syczy. Lubię mocną górę ale nie syczącą. Rekabling OCC 7n pomaga i góra jest bardzo mocna i wyrazista ale jednocześnie nie sycząca.

może obene w sprzedaży są z innym kablem, możesz dać przykład jakiegoś utworu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Cat Stevens hard headed woman u mnie 24bit ale podejrzewam, że w każdym przypadku powinno ciąć po uszach. Ustaw głośność tak jak byś jechał starym tramwajem w godzinach szczytu :). Ja mam wersję v1 tą z krótszym pałąkiem i hybrydowym kablem. Muszę jeszcze posłuchać v2, bo może coś faktycznie zmienili :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam stockowe pady w Pro80 pasują i zawsze się dziwię jak ludzie narzekają na wygodę. No ale moje uszy są dość tolerancyjne jeżeli chodzi o komfort :)

 

A co do góry to dla mnie też syczy. Na początku bardziej mi to przeszkadzało, teraz się przyzwyczaiłem. Ale po założeniu innych słuchawek potrzebuję chwili na przyzwyczajenie do "normalnej" góry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności