Skocz do zawartości

Iriver Astell&Kern AK240


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Barl-> Spoko ;) Najpierw wypróbuję to, co kupiłem ;)

Jak się sprawdzi, to napiszę do producenta mail, żeby pisali, że ładowarka rekomendowana jest do ładowania urządzeń marki Astell&Kern i żeby momentalnie podnieśli cenę trzykrotnie, bo właścicieli Astelli&Kernów na to stać :D

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord Rayden-> Ten kolor niebieski AK240 jest K-O-S-Z-M-A-R-N-Y !!!

Nie podoba mi się też kolor obudowy AK120 II. Podoba mi się natomiast kolor obudowy "zwykłego" AK120 i "zwykłej" wersji AK240 (a AK240 w kolorze GOLD to już w ogóle moim zdaniem wygląda B-O-S-K-O !!! :) ).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te folie ochronne w AK240 i AK120 II są beznadziejne :( Nie mam za bardzo do czynienia z innymi foliami, ale prawie każde przesunięcie palca widać tak, jakby robiły się rysy :( W dodatku w dotyku są one koszmarne :wacko: Kto je w ogóle wymyślił (czytaj: co za cymbał?)?

Poprosiłem kumpla z pracy, który ostatnio kupił sobie u swojego znajomego specjalistyczną i grubą folię na smarfton Samsung, żeby mi też kupił (od jakiegoś smartfona o podobnych wymiarach). Pytał mnie, do czego to jest, a ja mu na to, że to do MP3-ki :D Wstyd mi było powiedzieć, że to do AK240, bo by jeszcze sobie zobaczył cenę i zamiast za tę folię zapłacić trzydzieści pięć złotych, wziąłby ode mnie sto trzydzieści pięć złotych :D

 

Aha, zapomniałbym. Ładowarka Getce GL58 spisuje się z AK240 nieźle (nie grzeje się AK240 podczas procesu ładowania tak, jak w przypadku oryginalnej ładowarki od smarfona HTC).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

Tak z zupełniej innej beczki.

Czy "Ktoś" spotkał się z tym, aby po włożeniu karty micro SD, urządzenie próbowało je skanować, po czym restartowało się, następnie znowu przystępowało do odczytu... restart i tak kółko.

Mój AK zachowuje się właśnie tak przy karcie Kingston 64GB microSDXC Class10 (90MB/s). Nie mam żadnych problemów z tym nośnikiem na DX90 i Cowonie P1.

Karta 32GB SDHC tej marki jest czytana bez problemu. Proszę o pomoc w tej kwestii!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz_J-> Twój awatar przypomina mi awatar Johna 1.5 V z forum "Hi-Fi i Muzyki", ale żebym nie dostał drugiego ostrzeżenia w dzisiejszym dniu :D, przejdę od razu do rzeczy ;)

Zwróć uwagę, że instrukcja obsługi wyraźnie precyzuje dwóch producentów kart, które należy używać z AK240 (zresztą nie tylko z nim, bo i np. z AK120 II również). Tymi producentami są: Sandisk i Transcend. Być może producent (Astell&Kern) miał do czynienia z różnymi kartami Kingstona i z uwagi na problemy, które mógł zaobserwować z pewnymi pojemnościami, nie mógł przecież napisać, żeby stosować Kingstona 32GB, a Kingstona 64GB już nie (bo jak by to wyglądało?).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,ja miałem problemy z Kingstonami 64 na AK100, często kałach

przestawał widzieć karty lub ich zawartość, po restarcie wracało, a i jeszcze

taki drobiazg po przełożeniu do telefonu parę miesięcy i karta do kosza.

Zero problemów z sandisk.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wulkan" - dziękuję za pochylenie się nad moim postem!

Czytałem w instrukcji o preferowanych markach kart pamięci, ale odebrałem to, jako często stosowany zabieg marketingowy, na zasadzie jeden producent dogadał się z drugim, aby wspierać nawzajem swoje wyroby; nie sądziłem natomiast, że może stać za tym jakaś konkretna wiedza, poparta badaniami odnośnie zachowania się pewnych typów nośników w tym konkretnym urządzeniu.

Szczerze mówiąc, mam nadzieję, że chodzi tylko o to, a nie o jakiś feler mojego grajka.

Dla świętego spokoju, spróbuję zdobyć 64GB kartę Sandisk, aby wykluczyć moje obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności