Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Iriver Astell&Kern AK240


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ oczywiście. Jak iRiver wypuści mikroaudiomyszy do poprawy dźwięku w kałachach po 1000zł za sztukę, albo gąbkową otulinę na kabel do roxanek poprawiającą dźwięk po 250zł za metr bierzący...

Jak się nie wie, co i jak, i jak się nie słuchało, to się właśnie pisze tak, jak powyżej... :(

 

Ze swojej strony mam propozycję do firmy Astell&Kern. Stwórzcie jeszcze wersję akrylową - AK240AE (Acrylic Edition).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie docytowałeś drugiej części wypowiedzi - ja nie neguję tego. Możesz to słyszeć i nie wnikam czy to słyszenie subiektywne czy faktyczna różnica. Ja jej nie słyszę. Chodzi mi o to że jesteś w stanie zaakceptować taki koszt, nawet jeśli ta wyimaginowana otulina będzie kosztowała producenta 1zł za metr. I nie jest to podstawą do hejta.

To wybór konsumenta. Dopóki dostajesz to czego chcesz, sam wyznaczasz sobie finansową granicę powyżej której, według Ciebie, skok jakościowy jest nieadekwatny do różnicy w cenie.

W Twoim przypadku granica jest akurat wysoka i to dużo wyższa niż w przypadku przeciętnego użytkownika tego forum.

Ot tyle - nic osobistego

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh AK 240 już można mieć full komplet za 1.6k USD z headfi. Czekamy na wysyp używek bo nowszy lepszy komplet za rogiem. Śmieszne to ze już całość roxany plus AK można wyrwać za cenę niższa niż sam plater w sklepie.....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem przeciętnie 240 na headfi za ok 1800 dolców (może i był za 1600 dolców, nie zwróciłem uwagi, ale widziałem też kilka wcześniej za 2 tys. dolców). Przy obecnym kursie dolka robi się z tego 7 tys. zł więc do poziomu 4 tys. czy coś to bardzo daleka droga. Poza tym zawsze jest ryzyko, że dowalą cło i VAT i wtedy z 7 tys. zł robi się 9 tys. zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulkan, Broń Boże, nie interesuje mnie kompletnie AK240 bo uważam, że jest bardzo mocno za drogi. Owszem może i oferuje topowy dźwięk (na równi z innymi top jak 901 czy dx100 czy M czy P1) i ma świetny UI, no ale cena jest mocno przesadzona. Prędzej kupiłby jakiś tani transport i Chord Hugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czyli jednak SS lepszy znacząco od Duralium

 

http://www.head-fi.org/t/755054/ak-240-stainless-steel-edition-is-the-best-ak-240-ever-made-like-swiss-fine-watch-impression-and-appreciation-thread/15#post_11335552

 

w dalszych postach jest napisane, że zmiana w jakości dźwięku jest jak pomiędzy 120 a 240, a tylko obudowę zmienili, dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak SS lepszy znacząco od Duralium

 

http://www.head-fi.org/t/755054/ak-240-stainless-steel-edition-is-the-best-ak-240-ever-made-like-swiss-fine-watch-impression-and-appreciation-thread/15#post_11335552

 

w dalszych postach jest napisane, że zmiana w jakości dźwięku jest jak pomiędzy 120 a 240, a tylko obudowę zmienili, dziwne.

A co w tym dziwnego? Nawet z taką samą obudową grałby lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shakur1996-> Wierz mi Przyjacielu, że istnieje możliwość, że zastosowanie innej obudowy może zmienić dźwięk.

Rzucę przykładem ze stacjonarnego audio, którego byłem świadkiem. Zdjęcie górnej części obudowy ze wzmacniacza lampowego Conrad-Johnson zmieniło dźwięk na lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shakur1996-> Wierz mi Przyjacielu, że istnieje możliwość, że zastosowanie innej obudowy może zmienić dźwięk.

Rzucę przykładem ze stacjonarnego audio, którego byłem świadkiem. Zdjęcie górnej części obudowy ze wzmacniacza lampowego Conrad-Johnson zmieniło dźwięk na lepszy.

Znasz może jakieś wyjaśnienie w jaki sposób pokrywa lub jej brak wpływa na dźwięk? Wzmacniacz nie wydaje dźwięków a bez pokrywy teoretycznie przybywa zakłóceń z zewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności