Skocz do zawartości

Iriver Astell&Kern AK240


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nawet pomijam to. Teoretycznie lampa może zmienić minimalnie właściwości po zdjęciu obudowy poprzez poprawę wentylacji. Ale podanie tego jako przykładu na poparcie tezy, że w DAP stanie się to samo to permanentny brak analogii :)

Na zasadzie: zimno na zewnątrz dzisiaj, to w Zairze też zimno bo tam też na zewnątrz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak słuchałem DAP bez obudowy i z obudową. Nie było różnicy. Oczywiście odbijesz piłeczkę że dx50 to nie ta półka i nie miał prawa pokazać :)

Wpływu zdjęcia obudowy z lampy nie negowałem - nie słuchałem, ale nawet potrafię sobie wyobrazić fizyczne wytłumaczenie tego zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Taka ciekawostka dotyczaca bardziej A&K jako całości, mówiąca dużo o filozofii firmy :)

 

http://shop.iriverinc.com/astell-kern/maria-callas-mqs-remastered-complete-studio-recordings-1949-1969.html cena $1 200.00

 

http://www.bowers-wilkins.co.uk/Society_of_Sound/Society_of_Sound/Maria-Callas/Music £199.99

 

Dosyć spora cena w sklepie Iriver, a sprzedają ten sam produkt, jedni cyfrowo a Iriver na 39 micro-sd kartach (jakby na jednej nie można było nagrać), ale znaczka A&K nie ma więc chyba nie kupię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

szkoda ze poza ochami i achami malo merytoryki :/

nie pisałeś nigdy płatnej recenzji Grubbby i dlatego tak mówisz. Właśnie o to chodzi - o audiofilskie achy i ochy; poza tym, co tu dużo mówić wynika to też po prostu z nieuctwa - ludzie, którzy piszą o sprzęcie audio nie wiedzą co mają pisać i się na tym najnormalniej w świecie nie znają, więc piszą o achach i ochach (w sumie to zgodnie z prawdą, bo są mało osłuchani i się podniecają głównie ceną), bo o czym mają niczym pisać. Ten recenzent i tak nie był w sumie w najgorszym położeniu - porównaj sobie proszę ostatni internetowy numer hifidelity, gdzie miszczu Pacuła recenzuje kable sieciowe i podpórki antywibracyjne - ja akurat miałem styczność z tego rodzaju sprzętem, więc wiem - i nie mam żadnych wątpliwości - że to wszystko są najnormalniej w świecie banialuki.

poza tym napisałem już w innym temacie, że:

Słuchałem interkonektów za paredziesiąt tysięcy złotych, podobnie jak kabli słuchawkowych za 10 tyś zł (mowa o entrequ atlantis) - za każdym razem różnica była przeze mnie słyszalna i odczuwalna na plus kabla audiofilskiego, ale chodzi w ogóle o co innego; po pierwsze ta rożnica miała się nijak do ceny, jaką miałbym za nie zapłacić; po drugie różnica ta miała się nijak do różnicy, którą wprowadzała zmiana słuchawek czy wzmacniacza za te same pieniądze; po trzecie patrząc na ten fakt oraz na stopień skomplikowania, użytych materiałów, wiedzy, które "zawierały" w sobie te kable to wychodzi na to, że słuchawki sennheisera hd 800, do których kabel entreqa był podpiety powinny kosztować 100tyś zł, a wzmacniacz, do którego poprowadzony był interkonekt powinien kosztować ze 2mln zł.

to co powyżej napisałem - ma charakter ogólny; nie dotyczy bezpośrednio ak240 - bo go po prostu nie słuchałem, choć mam negatywne zdanie na temat tej marki, bazując na odsłuchu ak100, ak120, ak100II i doków od jh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz... pewnie sporo racji :/

 

co do AK to tez mam negatywne zdanie, w kontekscie wartosci sprzetu. Bo bezwzglednie w wielu przypadkach robia dobry sprzet (grajki portable, bo sluchawki faktycznie imo nic szczegolnego), acz po prostu przewartosciowany.

teraz dzieki uprzejmosci szefostwa mp3store mam ak jr, z ktorym wiaze jakies tam nadzieje. Porownam glownie z dx90 i dzieki podwojnej uprzejmosci szefostwa z ak100 II . Zobacze co potrafi ich "sensowniej" wyceniony sprzet...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mnie wczoraj na moich dokach nie porwal :)

jasniejszy niz dx90, nieco wieksza rozdzielczosc i lepsza holografia (plus separacja) - i te dwa ostatnie najbardziej rzucaja sie w uszy. Ale nie jest to przepasc wiec wcale nie uwazam ze gra "spokojniej, mniej nerwowo, dostojniej". Zdecydowanie fajna pozycja przy cenie bez 1 z przodu ;) Ale jeszcze potestujemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności