Skocz do zawartości

FiiO X1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się delikatnie śmiga kciukiem, to żyje swoim życiem, szczególnie przy szybkich zmianach. Przycisnę mocniej i jest ok. Ale ja już tak z kółkami mam, łącznie ze starymi iPodami, więc nic nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard chińska myśl techniczna :lol: nie rozumiem jednej rzeczy czemu tego nie zmienią u nich to chyba zegarki chodzą w lewo :lol::lol:

Joy w x5 po roku użytkowania działa tak jak od początku nie wiem jak x1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie doradzalibyście słuchawki dokanałowe do Fiio x1? Zaznaczę, że słucham różnej muzyki od reggae po rocka. Mam zamiar wydać nie więcej niż 500 zł :) Z góry dzięki za pomoc.

 

Mogę powiedzieć coś o Fisher Audio Eterna.

Przyznam, że bardziej skupiłem się na zgraniu z Grado 60e i wogóle je pominąłem, ale o dziwo zgranie świetne, lepsze niż z Grado :o

Świetny dół i średnica, czysto (choć teraz trochę szumy bardziej słyszalne niż w Grado) i sprawa zagadkowa podatność Fisherów na equalizer jest czytelne i skuteczne.

Podbicie 3, 8, 16K daje zamierzony efekt i wszystko ładnie gra.

Z Grado jakby głucho na eq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości - czy da się jakoś zmusić X1 do odtwarzania wavpack (czyli kontener WV zawierający okładkę, playlistę i sam album)? No i czy wyższe FiiO czytają ten format?

 

Jeśli nie ma żadnego triku, to co polecacie do konwersji WV na lossless strawny dla X1?


---------------------------------------------

 

Czy jest ktoś chętny na polonizację menu w X1? Wiem, że można na angielskim, bo jesteśmy tacy światowi, ale skoro hiszpanie, czy francuzi mają swój język w FiiO, to i my możemy, a wątpię, żebyśmy dostali go w oficjalnym FW.

 

Po rozpakowaniu FW wszystkie tłumaczenia znajdują się w \str\. Planuję dodać katalog \str\polish, przetłumaczyć na bazie angielskiego (przydałoby się wsparcie, żeby konkretne pojęcia techniczne zostały nieprzetłumaczone, lub przetłumaczone nie dosłownie). Jeszcze nie testowałem polskich znaków, ale w razie czego można podstawić jakąś ciekawą czcionkę ze wsparciem UTF-8 za tą chińską co jest domyślna (Microsoft YaHei) i wstawić polskie znaki właśnie w UTF-8 tak jak jest zalecane przy problemach z nazwach plików, chociaż niby potrafi czytać 8859-2 (ale nie windows-1250).

 

Po dodaniu tego do custom FW z head-fi: http://www.head-fi.org/t/749000/x1-custom-firmwares/30#post_11346158 zrobi się całkiem fajna opcja.

Ciekawe czy da się jakoś zaimportować Analogue z X5 na X1 :P

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie słuchawki wokółuszne zamknięte byście polecili do słuchania rocka i metalu symfonicznego na X1?

Chciałbym dociążonych, mięsistych gitar, bezpośrednich wokali, dobrej separacji instrumentów i "wykopu", tylko nie wiem czy to można osiągnąć z tym grajkiem?

 

Bayery dt770 (która wersja)

Audiotechnica M50x

Creative Aurvana Live

Shure 840

jakieś Takstary

Focal Spirit Professional

Brainwavz hm5

 

a może coś innego?

Edytowane przez kony74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności