Skocz do zawartości

FiiO X1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Kilka miesięcy temu stałem się szczęśliwym posiadaczem X1. Wszystko było dobrze. Po jakimś czasie zaczęły mi się zacinać piosenki podczas grania: 320 rzadko, flac 16 częściej, a 24 już się nie da słuchać, bo cały czas prawie. Mam kartę kingstona 32gb class 10. I czasami szwankuje kółko sterujące. Do tego kółka aż się nie czepiam, bo nie wpływa na słuchanie muzyki no ale te zacinanie... Nie da się słuchać! Na karcie nie mam żadnego syfu. Wersja oprogramowania to 1.4. Co robić?

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

 

Ja mam dokładnie tak samo z tym zacinaniem. Mam kartę A-data MicroSDHC 32GB klasa 10. Ale u mnie to chyba wina karty bo po podłączeniu karty do czytnika w kompie te same piosenki też się "zacinają"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam wszystkich. Kilka miesięcy temu stałem się szczęśliwym posiadaczem X1. Wszystko było dobrze. Po jakimś czasie zaczęły mi się zacinać piosenki podczas grania: 320 rzadko, flac 16 częściej, a 24 już się nie da słuchać, bo cały czas prawie. Mam kartę kingstona 32gb class 10. I czasami szwankuje kółko sterujące. Do tego kółka aż się nie czepiam, bo nie wpływa na słuchanie muzyki no ale te zacinanie... Nie da się słuchać! Na karcie nie mam żadnego syfu. Wersja oprogramowania to 1.4. Co robić?

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Ja mam dokładnie tak samo z tym zacinaniem. Mam kartę A-data MicroSDHC 32GB klasa 10. Ale u mnie to chyba wina karty bo po podłączeniu karty do czytnika w kompie te same piosenki też się "zacinają"

A ja jak włożę do czytnika i podłączę do komputera to nie zacina. Ktoś coś?

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wina karty.

Ale skoro kółko zaczyna nawalać, to ślij na gwarancję, Fiio powinno wymienić X1 na nowy egzemplarz (polski serwis im wyśle). Co prawda mi zmienili kolor ze srebrnego na złoty, ale ważne, że wszystko chodzi jak powinno :) No i wyeliminujesz inne błędy niż karta pamięci, jeśli chodzi o zacinanie się muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wina karty.

Ale skoro kółko zaczyna nawalać, to ślij na gwarancję, Fiio powinno wymienić X1 na nowy egzemplarz (polski serwis im wyśle). Co prawda mi zmienili kolor ze srebrnego na złoty, ale ważne, że wszystko chodzi jak powinno :) No i wyeliminujesz inne błędy niż karta pamięci, jeśli chodzi o zacinanie się muzyki.

Ale z tym kółkiem raz jest tak, że działa, drugi raz przerywa

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do karty - miałem w X1 goodram, kingston - obie zacinały. Kupiłem sandiska i jest miodnie.

Ja mam samsunga 32gb, na razie nie zauwazylem problemow.

Na razie nie dam rady wysłać go na gwarancję, bo nie będę miał na czym słuchać. Więc warto zaryzykować, sprawdzić i kupić nową kartę SanDiska? 30mb/s powinna wystarczyć, czy szybszą?

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Dzisiaj kupiłem Sandisk Ultra i na razie nie zacina :)

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Goodrama 64GB class 10 i na razie zero problemów, na karcie niecałe 50GB flac. Może te zacinające to class4, albo class2 z napisem class10 od chińczyka? Tyle, że ja nie korzystam z biblioteki, a jak mam na coś ochotę to wchodzę bezpośrednio w folder.

 

Co do samego brzmienia, to niestety nie na wszystkich uświadczy się synergii, ale zauważyłem prostą zasadę (dotyczy oczywiście słuchawek niskoohmowych) - jak coś się nie zgrywa z X1, to zgrywa się z T4G, a jak nie zgrywa się z jednym, ani drugim to jest kupa niewarta mojego zainteresowania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was próbował przerabiać X1? Jestem ciekawy, czy da się go nieco rozjaśnić, żeby uzyskać coś pomiędzy X1, a T4G, bo z niektórymi słuchawkami gra nieco mułowato co przydałoby się zmienić.

 

W tym temacie http://www.head-fi.org/t/740302/fiio-x1-mods są dwa mody - jeden chińczyka, który w sumie nie napisał, czy coś zmienia się w brzmieniu (tłumaczone w locie na angielski), z kolei drugi koleś zmienił ISL28291 na OPA2134 i dźwięk jest podobno bardziej wysublimowany i zbalansowany, więc zakładam, że brzmienie się nieco rozjaśniło, ale kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś musi być pierwszy :D.

 

A co do zacinania to miałem podobny problem w X5 i zadziałało usunięcie wszystkich plików, które nie były związane z muzyką m. In. txt. Trzeba było też posegregowac muzykę wg formatów. Ciężko mi powiedzieć czy na x1 też to zadziała ale warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nosisz w kieszeni z kluczami, to będą ryski i rysy, a od noszenia w czystej suchej kieszeni nie powinno się za dużo stać. Te FiiO mają taką specyficzną fakturę, że nie ma szansy żeby było widać drobne zarysowania. Jednak nosząc w etui i nie ściągając oryginalnej folii słuchawki wyglądają u mnie jak nowe, mimo, że były noszone w kieszeni, walały się w plecaku, czy kieszonce torby i w jeszcze innych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej.

 

Tak tylko informacyjnie, fiio x1 i Takstar pro80 bardzo fajnie się zgrywają, jak dla mnie rewelacja.

Polecam taki zestaw jeżeli komuś nie przeszkadza wielkość słuchawek.

 

Nie wiem czy zauważyliście ale jak próbuję dać głośniej przyciskając dłużej vol+ to przeskakuje na następny utwór, też tak macie?

Edytowane przez Tymonius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem czy zauważyliście ale jak próbuję dać głośniej przyciskając dłużej vol+ to przeskakuje na następny utwór, też tak macie?

Tak, niestety jest to jedna z wad softu w tym odtwarzaczu.

 

 

Większość urządzenie z którymi się spotkałem tak robi, choćby wszystkie telefony z androidem

dokładnie tak jak babeo piszę, jaka wada?

Edytowane przez Matthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności