Skocz do zawartości

FiiO X1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jest, że softy z X1 i X5 są niemalże identyczne i tak sobie myślę, że USB DAC w X1 to tylko kwestia dopisania paru linii kodu z X5 (od X1 do X5 są te same proce i ramy). Przejrzałem temat USB dac w X3 i X5 i ani jeden ani drugi nie ma Xmosa na pokładzie o którym czasem piszą więc DAC to sprawa proca.

To czekamy, aż jacyś Chińczycy czy Rosjanie dorzucą USB DAC do X1 :D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby, które się go pozbyły mogą w przyszłości żałować? :)

Jak soft dalej będzie szedł w tą stronę co ostatnie wersje, to tak, jak najbardziej.

Już w tym momencie zmiana jest na tyle zauważalna, że stawiam X1 z fw 1.22 półeczkę wyżej od tego z 1.10.

 

Czekałem na zmiany, doczekać się nie mogłem i X1 skończył w komisie - na szczęście Alton nie kupił, bo zmiany się w końcu pojawiły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sofcik zapodany na dap'a i rzeczywiście...scena wystrzeliła na boki, midbass zjechał w dół, przez co otworzyła się góra i w przekazie muzycznym pokazały się nowe "przeszkadzajki" których wcześniej nie doświadczałem :)..średnica również wróciła na swoje miejsce i nie wyrywa się już przed szereg... Ogólnie na plus..teraz mogli by dodać najniższego basu odrobinkę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy, gra? gra (check) [] lepiej gra? lepiej (check) [] wiesza się, pierdzi, charczy, grzeje grajka mocniej niż patelnia jajka? nie (check) więc nie ma na co czekać :) już teraz ciesz się lepszym dźwiękiem... za ile? za darmo (check) ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma co się ekscytować

Faktycznie - tylko poprawiono dźwięk i garść błędów, przy okazji dorzucając parę nowych możliwości. Wręcz niewarte wzmianki rzeczy.

Swoją drogą, to jak najbardziej jest wersja oficjalna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

yyyy, gra? gra (check) [] lepiej gra? lepiej (check) [] wiesza się, pierdzi, charczy, grzeje grajka mocniej niż patelnia jajka? nie (check) więc nie ma na co czekać :) już teraz ciesz się lepszym dźwiękiem... za ile? za darmo (check) ;)

 

Umknęła mojej uwadze zmiana z 1,2 na 1,22, mój wpis dotyczył 1,2 beta

I kolejna ważna rzecz. Usłyszałem pewne błędy w nagraniach, uszkodzenia plików, takie przewijanie dźwięku w którąś ze stron. To są , jak rozumiem, zakłócenia powstałe podczas przesyłu pliku na kartę, gdy jednocześnie wykonuję na komputerze inne czynności. Tak?

Edytowane przez jarrro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie lubię EQ, bo można dopieścić niektóre słuchawki dzięki temu. ale lubię też, jak EQ działa raczej jak ten od Sony czy Meizu, niż stockowe z telefonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio masz ochotę na kluski? ;)

U mnie nie ma kluch. Kwestia pewnie doboru słuchawek. Na moich słuchawkach mocno zastanawiam się o co wam chodzi. Zamulenie miałem tylko na Adlach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EQ jest praktycznie identyczny w X5 i X1. Do tego z Rockboxa się nie umywa. Jednak można sobie mniej więcej dostosować dźwięk.

 

Wojtek, nie miałem słuchawek, które by nie wyciągały kluch z X1, łącznie z uważanymi za ostre CA Pro330. No, wyjątkiem są TDS-16, ale one tak ograniczają bas przez niedobór prądu, że nie ma co się dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej trzeba poświęcić mu więcej czasu w zaciszu bo tak "na szybko" się do niego nie przekonasz :)

To prawda, że EQ z rockboxa jest o lata świetlne do przodu ale jak teraz włączam clipa to męczy mnie ta mnogość ustawień, jest ich po prostu za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ogólny charakter grania i jako taką synergię ze słuchawkami raczej uda mi się sprawdzić. na smaczki przyjdzie odpowiednia pora, jeśli wszystko na początku będzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności