Skocz do zawartości

FiiO X1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Inszy, faktycznie, gra inaczej :) powietrza od połowy środka w górę więcej :) fajnie, niech poprawiają/naprawiają, a i wydaje mi się, że przy LO jest teraz odblokowany balans L/P a wcześniej nie było <myśli> nie chce mi się już wracać do 1.1 a używam balansu bo kiedyś na poligonie przy lewym uchu dostałem z bliska serią ze ślepaków AK47 i mi lekko basy siadły ;)

 

edit:

balansem se można "jeździć" ale niczego to nie zmienia, no nic...

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przydałby Ci się iMod. Tam balans działa i przez wyjście słuchawkowe i LO. Między innymi przez takie rzeczy ciągle się waham przed sprzedażą iModa :)

Nom, wywnioskowałem z Twojego poprzedniego posta... Ale ja już polubiłem Fiio ;) różnica w słyszeniu nie jest aż taka dramatyczna, trochę podkolorowałem ;) (ale kałachem to akurat prawda)

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie minął miesiąc posiadania grajka, a padł. a może ktoś coś wie? Wieczorem włączyłem pauzę i wygasiłem ekran, zawsze wtedy wyłączał się automatycznie.

Rano jednak nie reagował przycisk włączania, nie mogę go uruchomić. Po podłączeniu do komputera czy ładowarki czerwona dioda się świeci, jednak , by komputer zobaczył urządzenie. grajek musi się włączyć. Co zrobiłem w związku z tym ? Przyciskałem reset, karty nie wyjmowałem jeszcze.

 

Jak rozumiem, są dwie metody uruchamiania grajka, albo dłużej nacisnąć przycisk włączania, albo szybko nacisnąć przycisk włączania , a potem przycisk poniżej kolejny pod p. włącz. Piszę , bo nie chcę go wysyłać do serwisu, zawsze to duży kłopot

 

Pomoże ktoś? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowym firmware mam losowe trzaski i przerwy w odtwarzaniu..wróciłem do 1.10 i spokój,

 

U mnie to samo. Gra fajnie, ale co chwilę pauzuje. Wgrałem 1.10 ale uważam, że na 1.2 grał lepiej (mniej zamulał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poslu****ę sobie X1 i nie ma. gapless :( FW 1.2, z tej samej karty korzysta Clip i gapless jest bez zająknięcia, na X1 słychać pyknięcie przerwy. Czyżby szybszej karty potrzebował? Z M50x zgrywa się pięknie, gdybym miał gwarancję gapless, to bym już pieniądze na niego odkladal...

 

EDYTA: znalazłem opcję Gapless Playback :D

 

Wycięte na frezarce

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzień mi uczyniliście piękniejszym, dzięki wielkie, dodam tylko , że samo wciśnięcie resetu nic nie dało, dopiero dłuższe przytrzymanie pomogło, działa.

Raport z pola walki - porównanie jakości grania HTC One M8, FIIO X1 , sansa clip.

 

Najsłabiej gra sansa clip, wielu szczegółów nie słychać. Potem smartfon. Ciekawym jest to, że stockowa aplikacja gra beznadziejnie, dźwięk jakich zgłuszony, stłamszony, brak korektora. Apka ściągnięta ( kupiona) ze sklepu play PlayerPro z kolei drażni nadmiarem wysokich tonów, nie próbowałem PowerApa, bo mnie to zmęczyło. Choć właściwie będę musiał go pobrać ponownie, ale czy jakość dźwięku będzie zadowalająca?

Wygrywa ten bój o kilka długości Fiio X1. dźwięk męski, nasycony, nie ma nadmiaru jakiegokolwiek pasma. Jak na moje potrzeby jakość wzorcowa, niczego więcej nie chcę. Także te bajki o ekstra, super grających smartfonach można włożyć między bajki. Chyba że ktoś nie zwraca uwagi na jakość dźwięku i wystarczają mu słuchawki za 30 zł. Wówczas pełen szacun. Dałbym dużo, by być takim minimalistą, poprzestawać na małym.

 

Pozdrawiam

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na nowym firmware mam losowe trzaski i przerwy w odtwarzaniu..wróciłem do 1.10 i spokój,

 

U mnie to samo. Gra fajnie, ale co chwilę pauzuje. Wgrałem 1.10 ale uważam, że na 1.2 grał lepiej (mniej zamulał).

 

Właśnie nie wiem na ile to FW (na wersji 1.2 słuchałem), ale żadnej kluchy nie słyszałem. Powiedzmy, że ciepłotą gdzieś w okolicach nowego Clipa czy iPoda Classica się plasuje na moje uszy. Kurczę faaajny playerek. Na moją dłoń idealny.

 

Ktoś sprawdzał, czy z domowymi słuchawkami w stylu DT990 Pro sobie radzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest już firmware version 1.22beta.

 

https://www.dropbox.com/s/sk30u2bxseojxd8/X1%20FW1.22Beta.zip?dl=0

 

Zmiany:

The following changes and improvements were made to firmware 1.22 compared to 1.21:

1. Added option to play through folders: ie automatcially skipping to the first song in the next folder after the last song in the current folder.

2. When option to play through folders is enabled, pressing Previous on the first track of the current folder will skip to the last track in the previous folder.

3. Added option to delete a whole folder.

4. Added support for ExFAT card format (firmware updates still need to be performed using a FAT32-formatted card)

5. Non-music files generated when a card is accessed by an Apple / Linux computer are now hidden and do not affect browsing.

6. Fixed issue where some songs are shown with incorrect Genre on the X1.

7. Fixed known issue in 1.21 where the player would hang if the Shortcuts key was pressed while adjusting a named EQ preset other than Custom. (Now brings up dialog for reseting the preset as intended)

8. Miscellaneous bugfix regarding playlists in Chinese.

 

 

Oryginalny temat

http://www.head-fi.org/t/751039/fiio-x1-firmware-version-1-22beta-download-and-discussion-thread

 

Wgram i posłucham wieczorem to powiem coś więcej o dźwięku mam tylko nadzieję że z każdym kolejnym firmware znowu będzie troszkę lepiej.

Edytowane przez maik76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma fw 1.1, to niech zmienia na betę 1.22 - zauważalne zmiany w dźwięku na plus:

- nie słychać już tak bardzo podbicia na niższej średnicy,

- poszerzyła się scena,

- wzrosła dynamika,

- w sumie wychodzi ważna rzecz - zdjęto sporą część kocyka (strzelają szampany)!

 

Dalej jest ciepło i trochę misiowato, a góra wciąż nie taka jak być powinna (za mało, może nawet mniej niż w v1.1, za plastikowo), ale ogólnie progres jest zauważalny. Na 1.1 bez eq np. nie byłem w stanie słuchać "Dead End Kings" Katatonii, bo płyta brzmiała, jak puszczona w zwolnionym tempie i z grubym kocem na głowie. Teraz jest już całkiem znośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wręcz przeciwnie. Stałem się posiadaczem jednego ale nigdy go nie miałem w rękach (dziękuję Inszy). Ale potem mimo intensywnego marudzenia drugiej strony mojego życia :) i nadmiernej ciekawości kupiłem nówkę i pierwszy odsłuch mnie odrzucił. Potem zrobiłem aktualizację i zastanawiam się, czy nie zdjąć go z komisu. Ciekawe jest, że softy z X1 i X5 są niemalże identyczne i tak sobie myślę, że USB DAC w X1 to tylko kwestia dopisania paru linii kodu z X5 (od X1 do X5 są te same proce i ramy). Przejrzałem temat USB dac w X3 i X5 i ani jeden ani drugi nie ma Xmosa na pokładzie o którym czasem piszą więc DAC to sprawa proca.

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności