Skocz do zawartości

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Testowałem 2.20,2.30,2.36b pl,2.40.Słuchawki ath m50

 

Według mnie 2.20 najlepszy :)

 

Ja mam 2,20... i nie testowałem kolejnych soft.

 

Lecz znam starą złotą uniwersalną zasadę. Ktoś domyśla się jaką? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało Wam się dopasować słuchawki do X5 tak, żeby z wyjścia HO dźwięk miał pełną bliską średnicę i jednocześnie nie był zamulony? Chodzi mi o tzw analogowe granie. Podoba mi się, jak X5 prezentuje średnice, ale mam problem z basem. Słuchałem kilka słuchawek i jak było dużo basu to dźwięk był zamulony, średnica schowana. Nie mogę trafić ze słuchawkami tak, żeby nie waliło mocno basem i jednocześnie żeby średnica była wyraźna, wypełniona w dolnym zakresie i nie brakowało midbasu. Słuchałem np z sony mdr-1r (nowe w MM) i basu było jak na lekarstwo, z akg k545 średnica oddalona, brak wypełnienia na dole. Z senkami hd600 i 650 też chudo (za mało mocy) i oddalona średnica (tego dokładnie nie zapamiętałem bo krótko je miałem na głowie, mogłem pomylić HD600 z HD650) Z czym jeszcze posłuchać? Myślę nad ath m50, bo są często polecane do rocka/metalu, ale na zakupku wyczytałem coś takiego: "Brzmienie M50X jest ...z nieco oddaloną średnicą. Midbas pozostaje dosyć równy ze spadkiem w wyższym basie, z kolei przełom basu i niższej średnicy wyraźnie słabnie" z tego wnioskuję, że też może brakować wypełnienia z X5.
Pewnie fiio e12 by pomógł, bo wyczytałem, że dodaje masy i dołu, ale wydaje mi się, że to trochę przerost formy nad treścią do dapa za ponad tysiaka kupować wzmak do niewymagających słuchawek

Jakieś typy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mam x5 mam hd600 z "tego" połączenia nie uzyskasz basu, wymagany amp z bas bostem koszt ok 600 w górę.

 

Możesz też kupić hd668b nie jest to klasa hd600 ale basu będzie a średnica nie ucieknie ci ta mocno, obejdzie się bez ampa. Z bas bostem robi się hmmm dość basowo ale bez przesady. Ale moim zdaniem nie ma potrzeby a cena ich hmmm nie taka straszna.

To jest cos pomiędzy hd600 a m50 w kwestii basu, niestety m50 to V więc średnica ci się schowa czego ja osobiście nie toleruje.

 

HD600 są bardziej wymagające od hd650, w tych łatwiej uzyskać bas ale ma grubszy kocyk na średnicy.

668b sprzedaje bo ja już mam swój tor hd600+hd565 + 2 ampy +x5 ale to wymagało szukania dobierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało Wam się dopasować słuchawki do X5 tak, żeby z wyjścia HO dźwięk miał pełną bliską średnicę i jednocześnie nie był zamulony? Chodzi mi o tzw analogowe granie. Podoba mi się, jak X5 prezentuje średnice, ale mam problem z basem. Słuchałem kilka słuchawek i jak było dużo basu to dźwięk był zamulony, średnica schowana. Nie mogę trafić ze słuchawkami tak, żeby nie waliło mocno basem i jednocześnie żeby średnica była wyraźna, wypełniona w dolnym zakresie i nie brakowało midbasu. Słuchałem np z sony mdr-1r (nowe w MM) i basu było jak na lekarstwo, z akg k545 średnica oddalona, brak wypełnienia na dole. Z senkami hd600 i 650 też chudo (za mało mocy) i oddalona średnica (tego dokładnie nie zapamiętałem bo krótko je miałem na głowie, mogłem pomylić HD600 z HD650) Z czym jeszcze posłuchać? Myślę nad ath m50, bo są często polecane do rocka/metalu, ale na zakupku wyczytałem coś takiego: "Brzmienie M50X jest ...z nieco oddaloną średnicą. Midbas pozostaje dosyć równy ze spadkiem w wyższym basie, z kolei przełom basu i niższej średnicy wyraźnie słabnie" z tego wnioskuję, że też może brakować wypełnienia z X5.

Pewnie fiio e12 by pomógł, bo wyczytałem, że dodaje masy i dołu, ale wydaje mi się, że to trochę przerost formy nad treścią do dapa za ponad tysiaka kupować wzmak do niewymagających słuchawek

Jakieś typy?

Chodzi Ci o rozciągniętą średnicę, czy tylko bliskie wokale?

 

Opisujesz dźwięk, taki jak mam w połączeniu z m80, ale one są nauszne to Ci może nie odpowiadać.

 

Możesz spróbować d600 i dać je perulowi do modowania ;) mają cofnięty środek, ale wokale grają blisko. Ze średnicą może Perul by dał radę.

 

Mi tam przeważnie basu nie brakuje, ale będę kupował wzmacniacz z bassboostem, bo do niektórch realizacji to się przydaje.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też kupić hd668b nie jest to klasa hd600 ale basu będzie a średnica nie ucieknie ci ta mocno, obejdzie się bez ampa. Z bas bostem robi się hmmm dość basowo ale bez przesady. Ale moim zdaniem nie ma potrzeby a cena ich hmmm nie taka straszna.

To jest cos pomiędzy hd600 a m50 w kwestii basu, niestety m50 to V więc średnica ci się schowa czego ja osobiście nie toleruje.

 

Czytałem o 668b, że do ciężkiej muzy się nie nadają przez zbyt wysuniętą górę i ubytki w basie, więc z X5 to się może spotęgować

Chodzi Ci o rozciągniętą średnicę, czy tylko bliskie wokale?

Nie tylko bliskie wokale, chciałbym też słyszeć wyraźne gitary. Na tych słuchawkach, na których słuchałem akurat średnicy nie brakowało, tylko uderzenia stopy w perce nie czuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czytałem nie raz takie bzdury w internecie że wole sam przesłuchać, mówić o czymś co słyszałem niż powtarzać ploty.

Dwa trzeba umieć nazywać a nie pisać głupoty ale zrobisz jak zechcesz.

Dla mnie x5 nie ma góry ani dołu ...

 

Kup grado sr80e będziesz bliską średnicę i czuł stopę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lubiącym pogrzebać w Fiio polecam tą skórkę opartą na 2.4.

 

https://www.dropbox.com/sh/37gf0hl0h0yltnt/AADn-OchNheYBFmX7ehH5tNoa?dl=0

 

tutaj dyskusja i autor

 

http://www.head-fi.org/t/717947/fiio-x5-custom-modded-firmwares/1395

 

Czy ktoś z bardziej oblatanych uszu mógły ocenić czy ten mod brzmi lekko inczej czy to moje placebo związane z zauroczeniem skórką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności