Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

X3 się ustabilizował - hałas ucichł, samo urządzenie dostało nowy ficzer. Chyba czas zacząć ślinić się nad X5? ;)

 

Tym bardziej że zapowiadano go na grudzień, konkurs bjutifikacji X3 również miał być zakończony w podobnym czasie, a nagrodą ma być między innymi X5. Ciekawe czy jednak zdążą z wprowadzeniem go na rynek.

 

W środku będzie PCM1792. JamesFIIO zaznaczył też na Head Fi, że planują odejść od WM8740.

 

Tutaj klika zdjęć ekranu i UI, również z Head Fi:

b89e70ea_669259025.jpeg

02dce94a_1.jpeg

9a4c8436_8e5f2fefjw1e90yuvvjsij218g0xcdk

4e0853bd_8e5f2fefjw1e90yuxb7syj218g0xc42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakiej wielkości wyświetlacz i jaki z niego grubas ;)

 

X5 is expected to adopt 2.4'' IPS 400X360, so its display screen would be much better than X3. Such IPS screen was used in blackberry 9105/9100.

 

Ma być 1 cm szerszy niż X3.

 

W tym wątku na Head Fi jest sporo info i 100x więcej spekulacji: http://www.head-fi.org/t/661411/fiio-x5-thread-info-updated-on-sep-24th-2013-and-feature-poll-added-for-future-successor ;)

 

Ma brzmieć neutralnie :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakoś tak... niewymiarowo :D

ta góra wygląda jak góra od AK100...

 

O, kolejny grajek, o którym wszystko wiadomo już przed premierą. Ludzie mnie zadziwiają :)

Czy spekulacje to znaczy, że wiadomo?

 

Nie wierzę w te screeny, bo menu w x3 też miało być śliczne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wygląda jakoś tak... niewymiarowo :D

ta góra wygląda jak góra od AK100...

 

O, kolejny grajek, o którym wszystko wiadomo już przed premierą. Ludzie mnie zadziwiają :)

Czy spekulacje to znaczy, że wiadomo?

 

Nie wierzę w te screeny, bo menu w x3 też miało być śliczne ;-)

 

Jak dla mnie nic mu nie brakuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

X5 rzeczywiście ma fajny ekran. Miałem okazje go widzieć. Wyraźny, dobry kontrast. Inna liga, aż chce się używać. Player też trochę inaczej wygląda.

Ale z tego co się dowiedziałem to nie będzie go przed Świetami. Dopiero po nowym roku zapowiadane jest jego wprowadzenia, przynajmniej w Europie, ale w Chinach też możliwe że podobnie. O cenie nic nie wiem. Na pewno droższy.

 

W każdym razie jak ktoś się nastawia pod kątem prezentów świątecznych to na pewno nie w tym roku.

Prawdopodobnie w komplecie bedą już fajne słuchawki spod marki DUNU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5 rzeczywiście ma fajny ekran. Miałem okazje go widzieć. Wyraźny, dobry kontrast. Inna liga, aż chce się używać. Player też trochę inaczej wygląda.

Ale z tego co się dowiedziałem to nie będzie go przed Świetami. Dopiero po nowym roku zapowiadane jest jego wprowadzenia, przynajmniej w Europie, ale w Chinach też możliwe że podobnie. O cenie nic nie wiem. Na pewno droższy.

 

W każdym razie jak ktoś się nastawia pod kątem prezentów świątecznych to na pewno nie w tym roku.

Prawdopodobnie w komplecie bedą już fajne słuchawki spod marki DUNU.

 

Zrobiłeś może jakieś dyskretne zdjęcie? ;)

Czyli będziemy czekać, a JamesFIIO pobiega nago po ulicy, co niespecjalnie mnie interesuje - wolałbym X5 ;)

 

Pojawiły się kolejne fotki. Mikołaj pewnie coś więcej by o nim powiedział :)

 

5aae51cb_20131028_105404.jpeg

 

69c34e90_20131028_105819.jpeg

 

Dwa sloty microSD, pomiędzy nimi microUSB. Na przeciwległej ściance pewnie LO, SPDIF i wyjście słuchawkowe. Wyprodukowano 200 sztuk, poszły do beta-testów w Chinach.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis Jamesa Fiio:

4 OPA1612 worked as I/V convertor and low fass filer and votage amplifer. OPA1612 includes two channels in one chip. and we used OPA1611( single channel ) in our E12.

2 LMH6643 as buffer, each for one channel , and LMH6643 includes two channels in one chip.

And don't make mistake again, T.R.A.N.C.E the amp section is powered by +/- 6V (12 V swing )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, ale słuszna decyzja IMHO że odchodzą od Wolfsona, na którym główna konkurencja obecnie też jedzie, więc nie dałoby się już wyczarować brzmienia istotnie różnego pod względem jakościowym i ilościowym, a przecież produkt żeby się dobrze sprzedawał to powinien być tańszy, inny i najlepiej lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności