Skocz do zawartości

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Nie nastawiałbym się nigdy na orgazmiki przy nowym sprzęcie bo tylko się można rozczarować. Miałem X1, teraz mam X5, dla mnie to urządzenie jest rewelacyjne zarówno brzmieniowo, jak i funkcjonalnie i dla mnie jeden z najlepszych zakupów w tej dziedzinie. Ale Ty możesz się rozczarować, kto wie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie X5 no najlepszy zakup w przeciągu kilku ostatnich lat. Używam go praktycznie codziennie. Jest niezastąpiony do zasypiania. Idealnie się wtedy sprawdzają tanie, ale jak dla mnie, wystarczająco dobre dokanałówki Piston V2. Zdaje doskonale egzamin jak przenośna, ale pojemna płytoteka (jak na razie 2x 64 GB) podłączona do wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to cale gadanie o zmianach brzmienia miedzy firmware'ami jest troche dziwne. Przeciez gdyby zmieniali, to napisaliby o tym, prawda? Nie wiem, czemu mieliby to ukrywac.

 

Czy ktos moze przed aktualizacja wybrac jakis kawalek i dokladnie sie w niego wsluchac, starajac wylapac wszelkie detale, a potem porownac z firmwarem 2.5? Moze byc tez tak, jak to ktos napisal, ze moze jakis fragment oprogramowania nie moze zostac przywrocony do poprzedniej wersji i jezeli nawet jakies zmiany w brzmieniu zostaly wprowadzone, to nie da sie ich cofnac. Dlatego osoby, ktore jeszcze nie aktualizowaly do 2.5 maja szanse rozwiac, przynajmniej w jakims stopniu, watpliwosci. Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fw 2.5 góra faktycznie straciła kocyk jest przejrzyściej mniej szaro, mówiąc inaczej tło zrobiło się bardziej czarne. Słuchane na LO.

 

Jeśli naprawiają bugi to piszą, zmiany dźwiękowe są odbierane indywidualnie bo inaczej słyszymy inny sprzęt inna muzyka inne spaczenie charakterystyki dźwięku.

Nie ma tak prosto bug był i naprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim x5.Przy zmianie utworów tnie mi i zwalnia w niektórych momentach kawałki
Czy to wina karty?Mam 2x good ram 64 gb.szczególnie zacina na plikach 192/24 i 96/24 bit
Proszę o pomoc. Może ktoś miał coś podobnego
Dodam że fiio x3 nic nie przycina(przerabia 24 bity na 16).Wydaje mi się że jest to wina oprogramowania
Po głębszej analizie problem dotyczy plików 192/24 bit
96/16 są odtwarzane prawidłowo.
A jak ma się sprawa z DSD?

 

 

problem rozwiązany

należy usunąć z kart wszystkie niepotrzebne pliki jak que. log txt, niepotrzebne jpg. itp. zostawić tylko audio + jeden jpg do albumów ozdr

nie mieszać plików z różnymi rozszerzeniami.

Edytowane przez pazi1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam taki problem na każdym sofcie i na kartach goodrama 16gb, patriota 32gb, adata 64gb i na obecnych samsungach 128gb :( Muszę któregoś dnia pojechać i oddać na gwarancję odtwarzacz, bo nie przypominam sobie żebym na początku miał taki problem...

 

Co do fw 2.50. Cały czas na nim słucham i przerzucam się pomiędzy 2.20. Powiem szczerze, że 2.50 jest lepszy dźwiękowo. Znikł kocyk ( nie jest tak jak na 2.34 czy na softach przed 2.20, góra jest nawet ciekawsza niż na 2.20) i bas dostał lepszego kopa ( choć i tak nie jest taki jak w P1 ;) ). Dodatkowo fajnie, że są różne udogodniena sterowania, których w 2,20 brakowało. U mnie na chwilę obecną zostaje 2.50 i czekam na więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności