Skocz do zawartości

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

...

Co do fw 2.50. Cały czas na nim słucham i przerzucam się pomiędzy 2.20. Powiem szczerze, że 2.50 jest lepszy dźwiękowo. Znikł kocyk ( nie jest tak jak na 2.34 czy na softach przed 2.20, góra jest nawet ciekawsza niż na 2.20) i bas dostał lepszego kopa ( choć i tak nie jest taki jak w P1 ;) ). Dodatkowo fajnie, że są różne udogodniena sterowania, których w 2,20 brakowało. U mnie na chwilę obecną zostaje 2.50 i czekam na więcej ;)

A wyglądało, że nie można lepiej ;-). A można. 2.5 zdecydowanie zostaje u mnie na dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.... Ja nie zawsze się zgadzam z innymi opiniami ale różnica w dźwięku pomiędzy 2.4 , a 2.50 jest ogromna. Najlepiej samemu posłuchać. Ja mogę śmiało iść na ślepe testy. Mogę podesłać Ci 2 te same utwory ale z różnych wytwórni i zobaczysz przez ślepy test we foobarze czy słyszysz różnice ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak ma się słaby tor to g... co pokazuje, jak ma się wrażliwy tor sytuacja się zmienia. Tor w znaczeniu od pliku do naszego słuchu bo jak nie wiemy jak gdzie czego szukać to i się nie znajdzie poza ślepym trafem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna osoba napisze, ze dzwiek sie zmienil w 2.5, to i druga tez (bo przeciez ktos juz uslyszal roznice). Przychodzi trzecia, czyta posty, ooo, 2 osoby juz cos zauwazyly, wiec pewnie rzeczywiscie jest zmiana na plus, wiec ja tez pochwale roznice w brzmieniu...

 

każdy sądzi po sobie, nieprawdaż?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...przyznam szczerze, że żonglowałem softami, ale zmian w dźwięku nie słyszałem jakichś szczególnych (w zasadzie to chyba nic takiego nie słyszałem). Teraz i tak nie sprawdzę już nowego chwalonego softu, bo x5 zmienił właściciela, a ja przerzucam się na grajka, który nie ma aktualizacji softu...i po problemie :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jedna osoba napisze, ze dzwiek sie zmienil w 2.5, to i druga tez (bo przeciez ktos juz uslyszal roznice). Przychodzi trzecia, czyta posty, ooo, 2 osoby juz cos zauwazyly, wiec pewnie rzeczywiscie jest zmiana na plus, wiec ja tez pochwale roznice w brzmieniu...

 

każdy sądzi po sobie, nieprawdaż?

 

 

 

Właśnie o to mi chodzi, że NIEprawdaż. Wyrabianie własnych wrażeń sugerując się opiniami innych + efekt placebo, nic więcej. Bardzo bym chciał słyszeć jakieś zmiany, ale niestety nie jestem w stanie.

Edytowane przez demsound
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, w czasach o których piszesz tak było, jeden soft do daca w CD i wsio, teraz oprogramowanie dac'ów zmienia ich charakter i za każdym upgradem może być inaczej zoptymalizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero dzisiaj rano zaczalem sobie sluchac na sofcie 2.5. Slucham tylko na Focalach jak na razie i najbardziej rzucila mi sie w uszy troche wieksza (szersza) scena i delikatnie nizej schodzacy bas. Choc to ostatnie to moze wrecz autosugestia. Za to mam nieodparte wrazenie ze troche rozdzielczosc ucierpiala. Ogolnie pierwsze wrazenie - soft jak najbardziej na plus szczegolnie za scene ale bez zachwytow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu śledzę wątek o FIIO , którego jestem posiadaczem.

Mam pytanie jakiego wzmacniacza słuchawkowego stacjonarnego lub przenośnego używacie lub polecacie.

Słuchałem już w testach :

1. Crec obh 21 - żadna rewelacja

2. Pro - ject head box s - taki se

2. OPPO - HA 2 - tutaj wydaje mi się najgorszy

3. Musical Fidelity - V90 HPA - ten chyba najbardziej przypadł mi do gustu

 

Mam jeszcze zamiar słuchać ibasso mk2

Taga Harmony 200

 

Na rynku jest tyle tego że głowa boli.

Zależy mi na poprawie dźwięku . Wydaje mi się że te co wyżej opisałem nić nie wnoszą do słuchania.

Mam słuchawki ultrasone HIFI 780

Będę wdzięczny za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacisz za grajka 1,5 tys. zł i jeszcze szukasz do niego wzmaka? To dowcip jakiś? Bo nie rozumiem... Skoro dźwięk nie pasuje, to wydaj 10 tys na AK.

Wzmak słuchawkowy jest w X5, który jest grajkiem przenośnym (!!!!!!!) i do niego są słuchawki o niskiej impedancji, a te nie potrzebują wzmaka. I na koniec przypomnę, że są świetne polskie produkty i to w nie powinieneś celować, chyba że jesteś Anglikiem albo innym człekiem

Edytowane przez jarrro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle patrzysz, dobieraj amp pod słuchawki a nie DAP.

Sprawa druga hifi780 to raczej przenośne i nie oczekuje hi domowego grania z ich, mają swoje ograniczenia i żaden DAP nie zrobi z nie wiadomo czego.

 

Trzecie mam x5 używam z c5 dla hd600 i tu jest poprawa. SAM LO gra lepiej ale i C5 swoje dodaje. Jednak jest to amp przenośny.

 

Czwarte najważniejsze opisz jak grają 780 i co chcesz z nich uzyskać. Na koniec czy w ogóle 780 to twoje granie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności