Skocz do zawartości

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

"Hobbit" część trzecia dopiero przede mną. :)

 

Ostatnio "Interstellar" zrobił na mnie wrażenie zarówno film jak i soundtrack z muzyką Zimmera. Za wyjątkiem paru uproszczeń w fabule ogólnie ciekawe kino science-fiction, wciągający i refleksyjny, zapadający w pamięć. Długi 3-godzinny film ale wcale mi się nie dłużył. Nie jest to film dla każdego, a na pewno nie dla osób nie lubiących science-fiction, paradoksów czasoprzestrzennych, czarnych dziur itp. historii.

 

"Furia" - czterej pancerni w wersji amerykańskiej ale bez psa i niezwyciężony amerykański Sherman zamiast Rudego 102/T-34 rozwalający Tygrysy, z głupimi Niemcami pchającymi się setkami pod karabin. Można obejrzeć (uwaga dużo krwi, drastycznych scen), kino wojenne rozrywkowe, z realizmem niewiele ma wspólnego, dobra gra Brada Pitta.

 

"Paddington", byłem z dzieckiem. Dla odmiany takie grzeczne i bez przemocy ale bardzo przyjemne kino familijne z odrobiną refleksji nad "cywilizowanym" światem. Fajny miś, dobrze zrobiony. Nicole Kidman jako czarny charakter, akurat dla mnie dosyć średnio wypadła, może przez dubbing. Ale nie nudziłem się i dziecko też nie.

Z ciekawostek: przez prawie cały film jedna z młodych bohaterek nosi beatsy.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorki, ale całkiem fajne niektóre sceny, toż to klasyk.

Ileż to cytatów było itd.

Ok to jaka powinna być prawidłowa reakcja po obejrzeniu tego filmu?

Ach ta dzisiejsza młodzież... :)

Hehe dzięki 24 lata więc biorę to jako komplement :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No sorki, ale całkiem fajne niektóre sceny, toż to klasyk.

Ileż to cytatów było itd.

Ok to jaka powinna być prawidłowa reakcja po obejrzeniu tego filmu?

Sądzę, że nie powinieneś się przyznawać, że nie obejrzałeś go wcześniej;) Tarantino ma wszędzie dużo fanbojów :ph34r:

Ale w sumie patrze sobie, slucham i wychwytuje takie kwiatki jak ludzie, którzy nie widzieli żadnych Star Warsów, LOTRa, nie mówiąc już o "ambitniejszych" filmach typu klasyki Coppoli, Kubricka etc. Ja to nie wiem, serio.

"Furia" - czterej pancerni w wersji amerykańskiej ale bez psa i niezwyciężony amerykański Sherman zamiast Rudego 102/T-34 rozwalający Tygrysy, z głupimi Niemcami pchającymi się setkami pod karabin. Można obejrzeć (uwaga dużo krwi, drastycznych scen), kino wojenne rozrywkowe, z realizmem niewiele ma wspólnego, dobra gra Brada Pitta.

 

Pierwsza połowa była całkiem fajna, jak na hamburgierskie ww2. Dalej wiadomo.

 

Ogólnie z wojennych filmów to serdecznie polecam Stalingrad z 1990 (niedawno wyszedł żenujący remake produkcji rosyjskiej). Ciężki film. 9/10

Rzuce jeszcze pare fajnych dramatow (?), moze ktos sprawdzi :

-Jagten 2012

-The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford 2007 (super ost przy okazji)

-Seria Pusher (tego zioma od Drive, uwaga na nowy, amerykanski remake)

-Enter the Void 2009

Mogłbym coś napisać o nich, ale w sumie jest internet.

 

 

Nic nie wychodzi fajnego, czekam na interstellar na blureju

Edytowane przez untilited
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predestination-jeden z lepszych SF jakie oglądałem w ciągu kilku ostatnich lat, bardzo oryginalnie wykorzystany motyw podróży w czasie a końcówka to istny ,,mind blown,, 9/10

 

The Drop-ostatnia rola Gandolfiniego i świetny Tom Hardy, powolne budowanie klimatu i napięcia, scenariusz może niezbyt oryginalny ale ciekawy i podany w bardzo dobrej formie 8/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na stopklatka leci właśnie pulp fiction :)

Mała ciekawostka.

 

wiadomka hehe

 

 

364cd81b8bd34759e3028a779e49b31c.jpg

miałem taki z allegro, po 3 miechach się rozpadł :|

 

 

No sorki, ale całkiem fajne niektóre sceny, toż to klasyk.

Ileż to cytatów było itd.

Ok to jaka powinna być prawidłowa reakcja po obejrzeniu tego filmu?

 

ja, jak pierwszy raz obejrzałem Pulp Fiction, to nie ogarniałem, o co w tym wszystkim chodzi. no ale ja miałem wtedy chyba 15 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No sorki, ale całkiem fajne niektóre sceny, toż to klasyk.

Ileż to cytatów było itd.

Ok to jaka powinna być prawidłowa reakcja po obejrzeniu tego filmu?

Sądzę, że nie powinieneś się przyznawać, że nie obejrzałeś go wcześniej;) Tarantino ma wszędzie dużo fanbojów :ph34r:

Masz rację :P Ogólnie to do tej pory wcale nie oglądałem filmów bo jakoś zbytnio mnie nie pociągało do tego a teraz sobie nadrabiam.

 

:)

Ogólnie to klasyk czarnej komedii, w najlepszym wydaniu.

Można też popatrzeć na Wściekłe psy.

Wściekłe psy już mam przygotowane i lecą jako następne w kolejce ale już nie napiszę nic w tym temacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio obejrzałem sobie 2 polskie filmy:
"Ida". Jak dla mnie świetne kino. A wszystkie komentarze typu: "antypolski", "antysemicki", "musi być o Żydach, żeby być nominowanym do nagród"... są pisane chyba przez ludzi, którzy filmu nie oglądali. Polecam.

"Drogówka". Wielu moich znajomych się zachwycało tym filmem. Jak bardzo lubię Smarzowskiego, to ten film mnie jakoś niczym nie zaskoczył. Lepiej wspominam "Wesele", czy "Pod mocnym aniołem". Dobrze zrobiony, miejscami śmieszny film. I tyle. Ale w sumie warto sobie obejrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

No sorki, ale całkiem fajne niektóre sceny, toż to klasyk.

Ileż to cytatów było itd.

Ok to jaka powinna być prawidłowa reakcja po obejrzeniu tego filmu?

Sądzę, że nie powinieneś się przyznawać, że nie obejrzałeś go wcześniej;) Tarantino ma wszędzie dużo fanbojów :ph34r:

Masz rację :P Ogólnie to do tej pory wcale nie oglądałem filmów bo jakoś zbytnio mnie nie pociągało do tego a teraz sobie nadrabiam.

 

:)

Ogólnie to klasyk czarnej komedii, w najlepszym wydaniu.

Można też popatrzeć na Wściekłe psy.

Wściekłe psy już mam przygotowane i lecą jako następne w kolejce ale już nie napiszę nic w tym temacie :D

 

Pisz jak najbardziej i się nie przejmuj, czasami trochę za niewiedzę można oberwać, ale bez tego ....

jak mówią górale jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz, nie piszę gwarą aby nie kaleczyć.

Z ostatnich produkcji Tarantino to Django i Bękarty wojny, zwłaszcza role Pitta i Waltza są super w tym ostatnim.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio obejrzałem sobie 2 polskie filmy:

"Ida". Jak dla mnie świetne kino. A wszystkie komentarze typu: "antypolski", "antysemicki", "musi być o Żydach, żeby być nominowanym do nagród"... są pisane chyba przez ludzi, którzy filmu nie oglądali. Polecam.

"Drogówka". Wielu moich znajomych się zachwycało tym filmem. Jak bardzo lubię Smarzowskiego, to ten film mnie jakoś niczym nie zaskoczył. Lepiej wspominam "Wesele", czy "Pod mocnym aniołem". Dobrze zrobiony, miejscami śmieszny film. I tyle. Ale w sumie warto sobie obejrzeć :)

Drogówka niezła ale rzeczywiście szału nie ma - niezły film pokazujący przypadki patologii w naszej policji, trochę wyolbrzymione ale nie tak bardzo jak się niektórym wydaje.

 

p.s.

To co pokazali w filmie to i tak pikuś w porównaniu do tego co psiarnia odwalała za nieboszczki komuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich produkcji Tarantino to Django i Bękarty wojny, zwłaszcza role Pitta i Waltza są super w tym ostatnim.

 

 

 

Bękarty takie sobie ale Django zdecydowanie warty polecenia, chyba jedna z lepszych produkcji Tarantino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności