Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

To też by była niezła opcja, i może no nie wiem na ściance gdzie jest wejście jack żeby było takie wcięcie w kształcie litery U (albo jeszcze wymyślić inny patent na to), żeby można było wyjmować odtwarzacz z pokrowca bez odłączania słuchawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chciałbym takiego zapinanego w ten sposób co w linku waszym wygląda jak stary kiepski portfel. Lepiej coś w stylu iriverowskich lub jak do karmy. i-iriver-h340-h-340-leather-case-black.j

O ten drugi mocno ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u kogoś są przesterowania gdy podłączacie DX50 pod zewnętrzny DAC? U mnie przesterowania ustępują dopiero gdy włączę EQ (na płasko - inaczej nie sprawdzałem) bo normalnie nie da się sterować poziomem sygnału, tak jak na wyjściach analagowych.

Teraz mam FW 1.2.7, ale sprawdzałem to na FW 1.2.5. W obu jest tak samo, Przestery na wyjściu cyfrowym gdy EQ wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem na tym zagramanicznym forum, że rzekomo update 1.2.7 jest najgorszy brzmieniowo. Nosz, chyba młodziankowie owi pogłuchli komsyjnie. Dobrześ im Maciux odpisał.

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem mocno sceptycznie nastawiony do rzekomych zmian brzmienia. Jak nie mam możliwości porównania 1:1 lepiej sie nie wypowiem. Często mam tak ze dx brzmi inaczej rano a inaczej wieczorem, oczywiście to kwestia zmęczenia.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem mocno sceptycznie nastawiony do rzekomych zmian brzmienia. Jak nie mam możliwości porównania 1:1 lepiej sie nie wypowiem. Często mam tak ze dx brzmi inaczej rano a inaczej wieczorem, oczywiście to kwestia zmęczenia.

 

Też mnie to dziwi, ale jest jak jest: po ostatniej zmianie zwiększyła się ilość szczegółów, które słyszę słuchając tej samej muzyki, na tych samych słuchawkach. Bas schodzi znacznie niżej; w "Heligoland" Massive Attack pojawiła się warstwa basu, którego dotąd nie było słychać. Ja bym zaryzykował skrajnie subiektywną opinię, że obecne brzmienie jest najbardziej koherentne ze wszystkich dotąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, iBasso wyraźnie przyznało, że to kwestia aktualizacji dekoderów i dźwięk rzeczywiście zmieniał się z każdą aktualizacją.

 

Westberg, zgadzam się co do 1.2.7, chociaż według mnie ubyło trochę góry w zamian za mocniejsze zejście basu. Za to EQ jest super i z chęcią używam flat oraz małego podbicia od 4k w górę przy niektórych realizacjach.

 

Nie wiem skąd na HF mają jeszcze czas na słuchanie muzyki, bo tyle narzekają. To często kwestia przyzwyczajenia i synergii. Według mnie 1.2.2 brzmiał najgorzej jakościowo - najniższa rozdzielczość, głównie muzykalna specyfika. Im wyżej tym lepiej było z tym pierwszym aspektem.

 

Cherubim, sprawdzę DX50 jako transport w weekend lub w następnym tygodniu. Dostanę kilka DACów, dawno nie używałem DX50 w ten sposób - na 1.2.5 z Burson HA-160DS było wszystko ok.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u kogoś są przesterowania gdy podłączacie DX50 pod zewnętrzny DAC? U mnie przesterowania ustępują dopiero gdy włączę EQ (na płasko - inaczej nie sprawdzałem) bo normalnie nie da się sterować poziomem sygnału, tak jak na wyjściach analagowych.

Teraz mam FW 1.2.7, ale sprawdzałem to na FW 1.2.5. W obu jest tak samo, Przestery na wyjściu cyfrowym gdy EQ wyłączone.

 

U mnie brak przesterow niezaleznie od wlaczenia/wylaczenia eq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności