Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

W czym jest przewaga rockboxa wobec oryginalnego softu?

 

Szczerze mówiąc testowałem go na classicu i wolałem standardowy soft.

 

a byś spróbował pokorzystać z oryginalnego softu na Fuze+.....................

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Rockbox jest fajny jak komus zalezy aby interfejs fajnie wygladal I takie tam I jezeli uzywa korektorow, equalizerow etc. Ja przestalem uzywac modyfikacji dzwieku I teraz Rockbox jest mi do niczego nie potrzebny, bo zeby wlaczyc playera I odpalic dany album to kazdy soft potrafi, nawet ten od Studio V;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale RB to nie tylko dodatkowe możliwości korekty dźwięku czy tam wyglądu. Kod jest otwarty, możesz tam wrzucić teoretycznie co tylko zechcesz, mówiąc co zechcesz, nie przesadzam.

 

Dla mnie na pewno przyda się ze względu na zarządzanie energią, jeszcze większą optymalizacje customizacje pod swoje zastosowania. No i dochodzi Ci wolność wyboru, nie potrzebujesz RB - nie musisz używać ;).

 

PS

 

Ktoś strasznie narzekał na brak regulacji balansu kanałów - RB zdaje się ma to w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A daca ma? Bo może szybciej rb zrobią na dx-a niż soft z dacem.

 

Z tego co się orientuje to RB nie był jeszcze CHYBA stawiany na urządzeniu z funkcją USB-DAC, ale myślę że to nie był by jakiś wielki problem. Wszystko jest dostępne, kod otwarty, a RB to furtka do implementacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockbox ktory wgralem w moim poprzednim grajku (cowon d2) po prostu "pozamiatal" wersje oryginalna - roznica doslownie byla ogromna. Ja atakowalem mailowo ibasso o balans i mi odpisali ze nie zamierzaja go implementowac. Tak wiec rocboxa na dx-a wyczekuje z niecierpliwoscia

Edytowane przez raap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A daca ma? Bo może szybciej rb zrobią na dx-a niż soft z dacem.

 

Z tego co się orientuje to RB nie był jeszcze CHYBA stawiany na urządzeniu z funkcją USB-DAC, ale myślę że to nie był by jakiś wielki problem. Wszystko jest dostępne, kod otwarty, a RB to furtka do implementacji.

 

Był, HiFiman HM-801. USB DAC Działał tylko na ori sofcie.

 

Albo RockBox albo USB-DAC. Ale jak będzie na DX50 to chyba mamy lidera zabawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie w takich momentach czemu taka ekipa ibasso nie zrobi po cichu wszystkiego do dx-a pod rockbox. Przecież wiedzą co tam mają na wylot, a obsługa rockboxa tylko by zwiększyła sprzedaż (oczywiście sprzedawany byłby z takim softem jak teraz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe dodam że DX jest na "androidzie" lecz napisany w czystym C. Nie ma w ogóle wsparcia dla JAVA.

 

Nie wiem czemu nie skorzystali od razu z jakiejś dystrybucji GNU/Linuxa czytaj RB. Widocznie mieli jakieś ku temu powody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to jest piractwo/zły rip. Fakt, że nie używałem karty do plików większych niż Slayer w 24 bitach(może Prokofiev z Romeo i Julią podzieloną na 2cd we flac), ale wszystko było git. Spróbuj najpierw zabaw z kartą (format fat32), a potem narzekaj ;>. Jeśli to rip z piratebaya to z moim internetem za 5 min sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to jest piractwo/zły rip. Fakt, że nie używałem karty do plików większych niż Slayer w 24 bitach(może Prokofiev z Romeo i Julią podzieloną na 2cd we flac), ale wszystko było git. Spróbuj najpierw zabaw z kartą (format fat32), a potem narzekaj ;>. Jeśli to rip z piratebaya to z moim internetem za 5 min sprawdzę.

Nie wiem skąd,taki rip dostałem.Darowanemu... i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie nie z piratebay, bo zbyt powoli leci ;f. Btw polecam kupować oryginalne albumy, bo mimo ripów we flac sporo moich ripów jest znacznie lepszych od tego co można dostać w sieci. Co by nie pisać daj feedback jak poszło po formatowaniu karty normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie nie z piratebay, bo zbyt powoli leci ;f. Btw polecam kupować oryginalne albumy, bo mimo ripów we flac sporo moich ripów jest znacznie lepszych od tego co można dostać w sieci. Co by nie pisać daj feedback jak poszło po formatowaniu karty normalnie.

Na Fat32 działa,wiem,że ludziom chodzi też na exFat,Oryginalne płytki kupuję,ale mają 16 bit.Można kupić 24bit,jednak nie zawsze starcza kasy.A jak się trafi wersja mastering,to grzech nie posluchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockbox się zbliża, polecam śledzić wątek na forum: http://forums.rockbox.org/index.php/topic,48058.0.html

 

Current status:
- sound, screen drawing, buttons, touchscreen and power accessible from simple cpp ndk code;
- rockbox for android port modified to build an executable without a java wrapper (librockbox.so became just rockbox);
- jni.h dependencies removed
- it runs into rockbox main menu without any crashes or fails
- sound, screen, touchscreen, buttons, headphones detection, filesystem working


TODO:
- volume control
- battery readout
- uSD detection/mounting
- poweroff control
- lock button
- installer
- 'dual boot' with original player
- prepare code branch for merging back into master

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła moja paczka z mp4nation z dxem i takstarami. Nie naliczyli cła, paczka jest mniejsza niż się spodziewalem. Wysłana 26 lutego, u mnie 10 marca. Air Mail z trackingiem. :)

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności