Skocz do zawartości

Modele OEM Superlux, Takstar i ISK


rhalf

Rekomendowane odpowiedzi

www.isk.cc
Oprócz 980 i 680 znalazłem jeszcze:

ISK HP980 ISK poniżej $50 HP880 AT3000 HP580 (półotwarte)


hp880pic1.jpg isk_at3000dd_2.jpg hp580pic1.jpg
32Ω 32Ω 32Ω 32Ω
95dB 95dB 94dB 95
¢50mm 50mm 50mm 50

Czyli: wszystkie mają ten sam lub bardzo podobny głośnik. 580 są półotwarte, 880 mają odpinany kabel, a 980 bóg wie co jeszcze. 680 mają chyba zmieniony głośnik. Logiki jak zwykle u Chińczyków trochę za mało :D

Oprócz podobieństwa do superluxów ISK ma też modele łudząco podobne do Takstara.

ISK HP2010/HF2010/ HF-2010 jak zwał, tak zwał; $60 Takstar hi2050; $50
hf2010pic1.jpg
60Ω 60Ω
93dB 92dB
Ø53mm 53mm

ISK HP2011; $60 Takstar Pro 80 $80
hp2011pic1.jpg
32Ω 60Ω
94dB 101dB
Ø50mm 53mm


Może to oni są źródłem, kto wie Widziałem ogłoszenie w którym były pokazane po prostu któreś z sl-podobnych modeli z muszlami w różnych kształtach i kolorach, ale każdy pośrednik może sobie przyjmować zamówienia OEM.

Z ciekawostek :)
ISK HP4000
isk hp4000.jpg
32Ω
96dB
44mm Edytowane przez rhalf
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Coś się ruszyło w temacie nowych odkryć i recenzji?

 

Przydałoby się tu wkleić więcej info ;)

 

A mnie kuszą strasznie HD662 (lub jakaś ich wersja) ale z tego co widzę może rebrandy isk czy innych nazw będą ciekawsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bieda panie... Sam cierpię na niedosyt :P. Biorę się za przeglądanie popularnego portal aukcyjnego :D



No to coś takiego mam

 

http://allegro.pl/sluchawki-polotwarte-studyjne-monacor-md-6800-i3445986127.html

 

Hi2050?

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi2050 to wg producenta słuchawki otwarte ale jako, że je rozbierałem to raczej pod półotwarte był je podciągnął. Pozostałe parametry się zgadzają, więc bardzo prawdopodobne, że to takie same słuchawki (poza kolorem i kablem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest cenowo? Mój "słuchawkowy boom" minął się w czasie z dostępnością Takstarów i nie wiem ile kosztowały. W ogóle to najmocniej Cię Perul przepraszam. Już dawno miałem Ci pomierzyć średnice tych przetworników i dopiero dziś przeczytałem ponownie Twój post sprzed miesięcy...

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1313 Ja dalej czekam na twoją porównawczą recenzje superluxów o ile znam HD330/HD668B/HD681EVO/HD681 a odmiany inne HD681 mnie nie interesują, to zależy mi na opisie i porównaniu serii HD662 i HD669 ; ) Te JTS HP535 też mnie ciekawią, ale nie w pierwszej kolejności. Wykonanie ich mnie zniechęca.

 

Takstary to słuchawki specyficzne, dla wielbicieli efektu "live" Lepiej zainteresuj się modelem TS-671 raczej więcej wniesie inności do twojej kolecji, sam je może za jakiś czas kupię, Na razie mam Senki i nie widzę potrzeby wprowadzania u siebie kolejnych otwartych słuchawek. EVO u mnie zrobiły nie małe zamieszanie i półotwarte też na razie zostawiam w spokoju. Teraz liczę na znalezienie odpowiadających mi zamkniętych.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie bawimy się w ciuciubabkę bo chciałbym w miarę szybko się czegoś o nich dowiedzieć ; )

 

Im dłużej o nich czytam tym bardziej dochodzę do wniosku, że muszę je mieć wszystkie :lol: czego chciałbym uniknąć....

 

Wszystkie niby mają podobne cechy, niby wszystkie to monitory, a jednak niby się różnią...

 

HD669 - równe, barwne porównywalne do HD280 i ponoć goniące niektóre ATH?

 

HD662F - największa przestrzeń, dobry, bas, bardzo analityczne, konkurencja dla SRH940 ?

 

HD662B - Chyba najbardziej basowe, ale zarazem najbardziej zbalansowane i muzyczne z całej serii, scena z pierwszego rzędu (?)

 

HD662 - Płaskie w graniu, scena grado-like czy jej nie ma, bezpośredniość i nararczywa góra - i tutaj chyba filtry będzie trzeba zamontować. Ponoć EVO będą mieć tylko zmieniony wygląd.

Zastanawiam się też czy jeśli bym brał więcej modeli to czy przy okazji z rozpędu do nich nie wrócić do HD668B do kompletu. Pamiętam, że technicznie i scenicznie były fajne, chociaż jak miałem więcej słuchawek to u mnie rzadziej na głowie się znajdywały, bo brakowało im pazura i rozrywkowości. Nazywają się w katalogu SL - "Studio standard" i do podglądu rzeczywiście są niezłe i uniwersalne, lecz nie wiem czy znalazłbym im zastosowanie u siebie w domu.

 

HD681 to posiadam EVO i do zwykłych nie chcę wracać skoro planuje zamkniętą wersje, a B i F grałyby chyba dla mnie za płasko.

 

Co o tym myślisz?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie pytaj o zdanie, bo ja jestem wariatem i mam wszystkie modele i będę chciał zarazić Cię tym wariactwem :D. Obiecuję publicznie wszystkie opisać na przykładzie kilku wybranych nagrań. Sytuacja jest u mnie obecnie skomplikowana, ponieważ jestem jedną nogą na wylocie z rodzinnego domu, słuchawki już przeniosłem do mojego "spółdzielczego M2" i czekają w kartonie na skończenie przedostatniego pomieszczenia, które tam remontuję - małego pokoju - studia digitalizacji. Tam niedługo pojawią się meble, spory stół i ogromna tablica z kołkami na słuchawki :D. Szczerze Ci mówię, sam nie mogę się doczekać tej sesji porównawczej, ale na to zejdzie zapewne kilkanaście godzin, a teraz jak znajduję kilka w ciągu doby, to zwykle śpię :P. Jak wspominałem w którymś temacie najwięcej bezsensownego czasu mam w pracy, ale tam wciąż ktoś przyłazi i nie mogę jawnie się obijać :P.



Z moich spostrzeżeń (trochę wszystkich słuchałem), że właśnie fajniej brzmią 662F niż B. B ciut za dużo buczały wg mnie takim pasmem od 100Hz wzwyż. F niby bardziej płaskie, ale za to eliminują nieco to pasmo. Ja mam delikatny problem z Fkami, ponieważ balans jest tak na ucho jakieś 2-3dB przesunięty w prawo i mnie to trochę wnerwia. Niestety Fki są teraz bardzo trudno dostępne i sprzedawca obiecał mi je wymienić, ale do dziś nie ma ich w ofercie.



Ja do roboty wezmę te 669 i 535 (właściwie t.Bone HD880) i na tyle spróbuje tam znaleźć moment, aby je porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to wracaj do roboty. ;) Któreś z HD662 kiedyś na pewno wypróbuje. Na razie chyba odpuszczę kupowanie superluxów i będę się cieszył tymi które mam, po za tym pojawił się u mnie inny target.

 

Ale twoje spostrzeżenia jak już się ze wszystkim wyrobisz i będziesz miał ochotę to chętnie poczytam ; )

 

Pozdrawiam

MrB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... po za tym pojawił się u mnie inny target....

czyżby D600?

 

Co do porównania Superluxów (i innych budżetowych)

 

to też czekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superluxy to dopiero target! To nie słuchawki! To styl życia! Jak "Betsy" :D. Chłopy, ja wiem, że czekacie, ja tez czekam i szczekam :P. Jednym z moich najbliższych "mal=łych marzeń" jest w końcu usiąść w spokoju w tym własnym mieszkaniu i bez trucia d... dookoła usiąść i zająć się zabawą i modelami samochodów, które zbieram i słuchawkami, których nazbierałem od groma i słuchać, słuchać, słuchać... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolejna nowina, aż mnie kusi je gdzieś dorwać :). Znacie Prodipe PRO 880?

https://www.google.pl/search?q=Prodipe+Pro+880&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=s-x8UtzkE4WB4ATthIHwCw&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1680&bih=878#imgdii=_


Zastanawiam się tylko, bo na to nie odpowiedzieliśmy. zakładamy, ze te słuchawki typu Proaudio 701, McCrypt 680, czy GreatHon produkuje kto inny, niż Superlux. Bo na to wskazuje budowa. Kto zatem jest faktycznym producentem i jak się nazywa? McCrypt to na bank marka handlowa. Proaudio to jakiś włoski wytwór, więc też raczej sama marka. Czyżby producent się nazywał Great Hon?

No i dorwałem je w GuitarCenter :). Wezmę na próbę i przede wszystkim porównam z Conradowskimi McCryptami, bo podejrzewam, że to może być jedno i to samo. Przy okazji miło mi poinformować, że od przyszłego tygodnia zabieram się za ustawianie mebli i wyposażenia mojego mieszkania, bo remont technicznie jest już w zasadzie ukończony i pod koniec listopada zaczynam The Great Review wszelkiej maści słuchawek!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nim jeszcze dotrą do mnie kolejne akgsuperluxopodobne słuchawki, prowadzę audiośledztwo i oto wnioski z niego:

- McCrypt HP-680 z parametrów i wyglądu pasuje idealnie do modelu ISK HP-680 (nawet nazwa jest niezmieniona, więc w zasadzie z pewnością można stwierdzić, że to są te słuchawki)

- Mój nowy nabytek (o ile dojdzie, a nie okaże się, że jednak przelałem pieniądze na coś, czego nie ma w magazynie) Prodipe PRO 880 z kolei z wyglądu są nieco odmienne, ale parametrami idealnie pasują do ISK HP-880 (zbieżność numeru też raczej nie jest przypadkowa):

 

http://www.iskmic.com/isk_hp680.htm

http://www.iskmic.com/isk_hp880.htm

 

I jeszcze filmik:

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie cała ta rodzina SL 681, 668b, 662, 669, 661 z wyjątkiem Evo są kłujące. Tak samo ISK podobnych serii, o których było pisane. Przyznam, że ten mój ostatni nabytek jest królem cięcia uszu :D. Chyba najsilniejsze wysokie ze wszystkich. Dołożyłem gąbeczki pod nausznik i stało się to bardziej znośne, ale i tak można liczyć zwoje strun w instrumentach :D.

Myślę, że z łagodniejszych to można polecić HD330/HD660, może 440. Ewentualnie Renkforce CD340 po bas modzie.

Edytowane przez 1313
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności