Skocz do zawartości

Modele OEM Superlux, Takstar i ISK


rhalf

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że co jakiś czas natrafiamy na identyczne bądź podobne słuchawki do starych Superluxów, postanowiłem założyć im temat.

Mogą faktycznie być dokładnie tym samym, ale może jednak warto je sprawdzić.

 

To, co... Zacznę od oczywistego:

 

Superlux HD681 /HD681f/HD681b

Cena poniżej 100zł

Superlux-HD681.jpg

 

 

Superlux HD662 /HD662b/HD662f

Od 110zł

sluchawki-superlux-hd-662.jpg

 

 

Presonus HD7 /Super Presonus HD7

Cena: ok. 150zł

super presonus hd7.jpeg

 

 

Focusrite HP60

W zestawie Focusrite Scarlett Studio za ok. £170

focusrite hp60.jpg

 

 

KAM HP1

$150

KAM HP1.JPG

 

 

Samson SR850

poniżej 200zł

Samson SR850.jpg

 

 

Samson SR950

ok €40

Samson_SR950.jpg

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A moja mania słuchawkowa jest pochodną wykształcenia oraz zamiłowania do muzyki :). W swojej kolekcji zgromadziłem już połowę rodziny Superlux i strasznie mnie one rajcują :). Do rzeczy, chciałbym coś podpowiedzieć w tym temacie, ponieważ non stop siedzę i oglądam, co to nowego mamy na rynku. Kolejno z "luxopodobnych":

 

Pro Audio HP701:

 

http://www.luxeventieservice.it/home/wp-content/uploads/2011/10/hp701.png

 

Miałem je i mogę polecić. Nie są to Superluxy - inna obudowa, inne przetworniki. Brzmienie bardzo analityczne, mniej niskotonowe, niż w 681, czy 662 nawet F. Podejrzewam, że są najbardziej podobne do 681F (choć te są otwarte). Cena około 130 zł

 

McCrypt HP680:

 

http://nokautimg3.pl/p-2a-72-2a729dcbb738f4c749726961686cfdbe500x500/sluchawki-studyjne-mccrypt-hp-680-10-30-000-hz-94-db.jpg

 

Handluje tym Conrad. Posiadam je i bardzo sobie chwalę. Niby są identyczne, jak PRO Audio HP701. Ta sama obudowa, przewód, opakowanie (poza grafiką), przetworniki, a... brzmienie nieco inne. Jest odczuwalnie więcej niskich, podobnie do 662B, a może raczej 681B. Bardzo polecam, bo i cena niższa - 99 zł. Warto.

 

Alpha Audio HPtwo:

 

http://p.alejka.pl/i2/p_new/35/00/alpha-audio-hp-two-sluchawki_0_b.jpg

 

Rebrand Superluxów HD681B - cena poniżej 100 zł

 

Alpha audio HPthree:

 

http://muzyczny.pl/towary/49582.jpg

 

Rebrand Superluxów HD662B - cena poniżej 130 zł

 

DAP Audio DH280:

 

http://www.jbe.nl/fotos2/large121017121433.JPG

 

DAP Audio DH290

 

http://img17.allegroimg.pl/photos/oryginal/31/31/62/58/3131625845

 

Póki co tyle, ale szukamy dalej :)

 

No i już mam następne!

 

Great Hon HP680:

 

http://www.greathon.com.tw/images/product/10/17_HP6801_l.jpg

Edytowane przez 1313
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzynaście, jak super, że tu trafiłeś :) Powiedz coś więcej o Pro Audio HP701 i Mc Crypt HP680. O KAM HP1 czytałem, że mogą być aż tak szczegółowe jak SHR940. Przy 150 dolarach wydaje się to być rewelacją, zwłaszcza, że mają odłączany kabel na XLR i solidną Superluxową budowę w przeciwieństwie do Shure. Ciekawi mnie co mają wspólnego ze sobą poszczególne modele. Czy te Twoje poza różnicami w balansie grają lepiej/gorzej od np. HD668b?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi miło, że się w końcu ujawniłem :). Na śmierć zapomniałem o Sinn7 S! Ja mam jakoś słabość do nich - kolorystyka :D. W dodatku znalazłeś w dobrej cenie i mnie korci powiększyć kolekcję...

Co do ProAudio - powiem, że do analizy i słuchania mowy są rewelacyjne. W muzyce tego basu mi troszkę brakowało, ale ogólnie porównując z innymi Luxami jakością nie ustępowały. Mają też bardziej aksamitną górę od niektórych SLowych wrzaskunów. Zwłaszcza jak podłożyłem jeszcze SLową poduszeczkę pod siateczkę w nauszniku - fabrycznie mają jedynie taką "woalkę" jak maskownica kolumny. Ja śmiem zaryzykować stwierdzenie, że jest to całkowicie inny producent. Natomiast Crypty grają pełniej na dole i mają zalety poprzedników. Jak dla mnie można brać w ciemno. Nawet miałem wrażenie, że są otwarte momentami. Mogę dla Ciebie wieczorem porównać je z 668B, ale podejrzewam, że brzmią bardzo konkurencyjnie dla nich.

 

P.S. Robimy licytację w dół - kto znajdzie najtańsze Sinny7 albo Presonusy :D. Podejrzewam, że Presonusy teraz na Allegro są najtańsze za 129 zł. To może Sinny poniżej 100? ;). Pomóżcie :P

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prosiłbym o szczegółowe porównanie Mc Crypt do Superlux 662b. Chodzi o górę szczególnie.

Prosić można :D. Ale musisz się uzbroić w cierpliwość, bo akurat 662B przyjdą do mnie we wtorek/środę. Puszcze je na kilkanaście godzin grania i dopiero potem porównamy. Na 90 % mogę Ci powiedzieć, że te z Conrada mają subtelniejszą górę nieco i chyba bliżsześrednie. Nie wiem jak wypadnie bas. Ale to jest gdybanie, obiecuje zrecenzować spostrzeżenia :).

Dziś już nie sprawdzę tych McCryptów i 668B, bo dopiero do chałupy zajechałem i marzę tylko o kąpieli i spaniu - jutro niestety dzień pracy... Ale wieczorem postaram się porównać na 2, 3 kawałkach muzycznych i generatorze sinusa.

 

NO TO JEDZIEMY!

 

Obiecałem, to piszę. McCrypty grają ze głośnością średnią delikatnie wyższą niż 668B. Wpływa na to różnica balansu w paśmie. 668 wydają się bardziej konturowe, a Crypty bardziej płaskie i neutralne. Mamy w nich troszkę więcej wyższego basu - tak powiedzmy między 100 a 200 Hz ale zasadniczo jest on porównywalny, średnie są też bardziej wysunięte, przez co mowa jest bardziej zrozumiała, a wysokie jednak nie są bardziej subtelne, lecz przez większą ilość średnich wydają się nieco inne. Poczekajcie, słucham dalej...

 

 

 

No tak, w dużym uproszczeniu można stwierdzić, że brzmią coś jakby 668 dostały więcej pasma 200 - 1500 Hz, oraz ciut więcej (ale minimalnie) wysokich. Powiem Wam, że jak dostanę pozostałe z rodziny, czyli 662, 662B, 681B i 681F, to w ogóle niuanse będą już tak drobne, że się sam nie połapię.

 

Biorę kolejny utwór. Tutaj w zasadzie powiem, że bas jest do złudzenia jednakowy, a mamy przede wszystkim więcej środka i troszkę wysokich. Szczerze, to uważam, że do niektórych zastosowań wolałbym Crypty. Natomiast jedne drugich nie zastąpią. Co do Proaudio, to o ile pamiętam mieliśmy to samo co w Cryptach, delikatnie obniżając niskie, co dawało ch-kę dość prezencyjną i zaostrzoną u góry. Śmiałem się, że to nauszne Altusy 140 :D. Oczywiście może się okazać, że gdy ktoś znów kupi Crypty i ProAudio, dostanie identyczne, albo grające na odwrót, bo na chłopski rozum to te same nauszniki, ale kto ich tam wie... 681 od wersji B, czy F też się nie różnią niczym po rozebraniu. To tyle póki co, ale nadal jestem zdania, że McCrypty bronią się same i są konkurencyjne dla SLów. Tu mamy zdaje się nauszniki zerżnięte z kolei nie z AKG, tylko z jakiegoś modelu Sennheisera :P

 

 

No i niestety... Sinnów7 nigdzie już nie ma. Znaczy znalazłem za jakieś 140 zł, a to już żadna rewelacja. No nic, zostanę bogatszy o ponad stówę i biedniejszy o doświadczenie. Zawsze zostają Presonusy, ale wg mnie na 99,99 % pokryją się brzmieniowo z którymiś z rodziny 681. Kusi, bo jest ostatnia para w niskiej cenie do kupienia.

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc uwaga - ogłaszam wszem i wobec, że z bezpośredniego porównania wszystkich HD681 i Presonusów HD7 wyszło...

 

SUPERLUX HD681B = PRESONUS HD7!

 

Czyli zostaje kwestia gustu co do kolorów oraz aktualna cena jednych i drugich.

Zwracam je od razu, bo porównanie nie pozostawia złudzeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakby udało Ci się znaleźć odpowiednik Superluxów HD330 - to jedyne z Superluxów jakie miałem do tej pory bez przejaskrawionej góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 681b, czy słuchałeś jakiś cieplejszych, grajacych gładko i przyjemnie? Te są wg mnie stworzone do rocka ale dla wypoczętego słuchacza, po cięższym dniu w pracy nie lubie ich słuchać bo aż kipią agresywnym graniem i męczą po kilku minutach. Myślałem o zmodowaniu tzn rezystor który łagodzi pasmo ~7Khz , ale póki co zamówiłem welury i czekam jak zmieni się brzmienie. Niektórzy piszą, że na welurach brzmią łagodniej choć ja spodziewam się mniejszej ilości basu i jeszcze więcej agresji, jeżeli tak będzie to je sprzedam :P

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy tu offtopu, bo dyskusja o 681 jest gdzie indziej. W każdym razie sam rezystor nie zmieni niczego, bo tam musiałby być ostry filtr pasmowy. A welury nie powinny w żaden sposób zmienić basu, a jesli już, to właśnie wysokie wygładzić. Akurat dla rocka, to są właśnie natarczywe. Jazz, klasyka i inne, to tak. Ew. spróbuj 681 bez wyróżnika. Ale jak mówię, nie rozpisujmy się o tym w tym temacie :)

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi oczywiście o porównanie 681b do tych OEMów które słuchałeś. Jak wiadomo większość jest gra bardzo analitycznie a mnie ciekawi czy jest model grający ciepło, gładko, bez natarczywej góry. Jak wygląda sprawa z padami w poszczególnych modelach, wszystkie są takie twarde jak w superluxach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, z OEMów to ja tylko miałem Presonusy HD7 i są to po prostu 681B. poza opakowaniem i kolorem różnic nie ma. Innych nie miałem, jedynie mam McCrypt 680 i one nie są Superluxami i mają własny charakter. Góra jest nieco natarczywa, z tym, że wyraźniejsza średnica się z nich dobywa. Ja akurat od pół roku sobie kupuję i zostawiam średnio po 2 pary miesięcznie, więc siłą rzeczy nie miałem jeszcze czasu spędzić z każdą parę wiele czasu :). Teraz jestem akurat na etapie JTS HP535 i one grają bardzo ciepło, choć analityczności też mają wiele ale miałem kłopot z ich trzymaniem się głowy (miałem ich rebrand T.Bone 800 PRO), więc daję im drugą szansę. Są to autorskie nauszniki JTS (chyba) i nie mają nic wspólnego ze "starosuperlkuxowopodobnymi", ale śledź mój temat o nich, bo nie omieszkam się podzielić opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natarczywa góra to chyba cecha charakterystyczna Superluxów. Nawet mocno ciepłe HD330 mają te wyostrzenia. Jeśliby już próbować czegoś od Superluxa to może model HD651?

 

JTS HP535 ponoć mają sporo wspólnego z Senkami HD280pro (podobno to ich półotwarta wersja). Czy to potwierdzone, że T.Bone 800 PRO to ich rebrand (w sensie przetwornik również a nie tylko obudowa)?

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, tego na 10000000000000% nie stwierdzę. Miałem je w domu 2 miesiące temu. Grały w tej cenie wybitnie. Perełka równa SLom. Na z kolei 99,999999999999999999999% to jest to samo, bo T.Bone to jest tylko nazwa handlowa. W życiu bym ich nie zwrócił, gdyby mi 2 razy z łba nie spadły :P.

Sennki 280 PRO to z kolei ma być Superlux 669 jak się chwalą. Te również brzmią bardzo fajnie, więc zrobię porównanie 669 i 535 :). Osobiście nie testowałem "oryginalnych odpowiedników" różnych SLi, ale wg charakterystyk wszystkie mają wyostrzoną górę, dla wyrazistości przy monitorowaniu.

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się tylko, bo na to nie odpowiedzieliśmy. zakładamy, ze te słuchawki typu Proaudio 701, McCrypt 680, czy GreatHon produkuje kto inny, niż Superlux. Bo na to wskazuje budowa. Kto zatem jest faktycznym producentem i jak się nazywa? McCrypt to na bank marka handlowa. Proaudio to jakiś włoski wytwór, więc też raczej sama marka. Czyżby producent się nazywał Great Hon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja nie znam ale dodam jeszcze jedną firmę: Great Hon z Taiwanu. Firma wykorzystuje OEMy Yoga, Superlux (nadal na 100% nie jestem pawian czy on produkuje te słuchawki) i Takstar.

HP680; poniżej 200zł

17_HP6801_l.jpg

 

W Polsce dostępne są też słuchawki dla perkusistów. Ciekawe jak wypadają w porównaniu do Viców i HD662. Zakładam, że mają dobry bas. Oprócz nich jeden model monitorów o obiecującym wyglądzie i wyposażeniu:

 

Great Hon CD 98 (prod. Yoga), powyżej 200zł

large_04_CD_98_4b67fddc8ad0e.jpg?updated

 

Ah, ciekawostka: w specyfikacji GH podaje kable OFC, w przeciwieństwie do Superluxa, który mówi o miedziowanym aluminium.

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Z tego, co rozumiem to model 680 nie jest produkowany przez superluxa, tylko przez ISK. Wygląda na to, że firma ma w ofercie dwa głośniki, oczywiście nie wykluczone, że zarówno ISK, jak i Superlux mogą mieć części od innnych producentów. W każdym razie:

 

ISK HP-680 poniżej $50

OFC

60Ω
94±3dB

¢53mm

 

Superlux HD668/9 poniżej $50

CPA

56Ω

98dB

¢50mm

----------------------

ISK HP-980 $80

OFC XLR

32Ω

95dB±3

¢50mm

 

Superlux HD681/662 $30

CPA

32Ω

98dB

¢50mm

 

Śmieszne rezultaty, nie? :D

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że jednak Superlux jest od początku do końca producentem produktów marki Superlux. Co do innych, to ciężko jest dojść kto je produkuje, kto firmuje itd. Z moich oględzin, odsłuchów i "rozbiórek" McCryptów/ProAudio/ISK/Great Hon i diabli wiedza co jeszcze wynika, że to nie są Superluxy. Temat pasjonujący i odkrywczy, trza przyznać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności