Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do 1000zł


emjotek

Pytanie

Wiem, że takich tematów było mnóstwo, ale ja już nie mam siły - ogrom możliwości mnie przeraża. Na pierwsze pozycje wysunęły się dwa (a właściwie trzy) modele: AKG K702/Q701 i Focal Spirit Classic.

 

Zdaję sobie sprawę, że to całkowicie dwie inne konstrukcje, o nieco innych zastosowaniach. Jednak najbardziej zależy mi na: jak najwygodniejszym odsłuchu w domu, dużej szczegółowości, dobrych niskich tonach - z racji z tego, że nie jestem znawcą i nie bardzo potrafię określić fachowo rodzajów sceny (?) to tylko dodam, że wolę gdy 'jestem między muzykami', a nie kawałek od nich.

 

Jestem otwarty również na inne propozycje - za wszystkie, z góry dziękuję. :)

Edytowane przez emjotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czemu całość pragnę wydać? Bo nie planuję po nich kupować następców przez długi czas. Całkowicie inna sprawa ma się z napędzaczem - to pewnie będzie kolejny cel mojego szukania w najbliższej przyszłosći. W domu w tej chwili mam tak jak Ty R-S300 + CD-300, ponadto będę używał również Onkyo CR-325.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Akurat Yamaha ma słabe wyjście słuchawkowe. Więc to bardzo średni napęd. Te Onkyo to również będzie średni wybór. Tym bardziej poszukałbym czegoś tańszego, a resztę wydał na tor. Ewentualnie kupił jakieś lepsze słuchawki portable, które nie wymagają jakiegoś super napędu. Focale tu mogą być dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
jak najwygodniejszym odsłuchu w domu, dużej szczegółowości, dobrych niskich tonach

 

wolę gdy 'jestem między muzykami', a nie kawałek od nich.

 

HiFiMan HE-300?

http://forum.mp3store.pl/topic/125367-cos-po-srh840-hifiman-he-300/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym wybrał akg k612 i zenka uno - fantastyczny zestaw(brakuje dac- może być przemotany d03).

Focale mogą być ok i do nich wystarczy np. Fiio e10k. Będzie moc.

 

IMHO.

AKG K612 Pro są specyficzne, jakby to byłby mój pierwszy zakup lepszych słuchawek to byłbym pewnie zawiedziony. Obecnie potrafię je docenić i używam ich na równi z DT990Pro a może nawet częściej. Te dwie pary są na tyle różne, że zwyczajnie uzupełniają się.

 

Według mnie DT990Pro oferują to czego oczekują początkujący, nieobeznani ze światkiem audio ludzie, są mniej zawodne, o może tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Ja bym wybrał akg k612 i zenka uno - fantastyczny zestaw(brakuje dac- może być przemotany d03).

Focale mogą być ok i do nich wystarczy np. Fiio e10k. Będzie moc.

 

IMHO.

AKG K612 Pro są specyficzne, jakby to byłby mój pierwszy zakup lepszych słuchawek to byłbym pewnie zawiedziony. Obecnie potrafię je docenić i używam ich na równi z DT990Pro a może nawet częściej. Te dwie pary są na tyle różne, że zwyczajnie uzupełniają się.

 

Według mnie DT990Pro oferują to czego oczekują początkujący, nieobeznani ze światkiem audio ludzie, są mniej zawodne, o może tak :)

 

 

Fex, fajny wpis. 612-ki faktycznie wymagają chyba osłuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak wymieniam te słuchawki podczas odsłuchu to za każdym razem dostaję taki cios "na ryj".

 

Zakładając K612Pro (po dopiero, co zdjętych DT990Pro) to chudzinka totalna, słychać tylko wyższe rejestry, analityczność ponad wszystko :) po kilku-kilkunastu minutach jest już ok i można spokojnie dostrzec fajny impakt niskiego basu, a analityczność staje się ich zaletą.

 

W drugą stronę znowu atakuje mocny, lecz przyjemny bas, w sporych ilościach, a sam charakter słuchawek mimo, że zupełnie odmienny także posiada cechy detaliczności, ale z odpowiednim dociążeniem.

 

Miałem już sprzedawać DT990Pro, ale cieszę się, że dałem sobie czas, bo teraz dostrzegam, jaki potencjał ma odsłuch tak bardzo zróżnicowanych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

Ja bym wybrał akg k612 i zenka uno - fantastyczny zestaw(brakuje dac- może być przemotany d03).

Focale mogą być ok i do nich wystarczy np. Fiio e10k. Będzie moc.

 

IMHO.

AKG K612 Pro są specyficzne, jakby to byłby mój pierwszy zakup lepszych słuchawek to byłbym pewnie zawiedziony. Obecnie potrafię je docenić i używam ich na równi z DT990Pro a może nawet częściej. Te dwie pary są na tyle różne, że zwyczajnie uzupełniają się.

 

Według mnie DT990Pro oferują to czego oczekują początkujący, nieobeznani ze światkiem audio ludzie, są mniej zawodne, o może tak :)

 

 

Fex, fajny wpis. 612-ki faktycznie wymagają chyba osłuchania.

 

Z K550 w sygnaturce, wydaje mnie się, że jednak nie wymagają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na świeżo Classic: niskich rejestrów lepszych nigdy nie słyszałem, wokale i wyższe mogłyby być trochę bardziej zadziornej, scena jak dla mnie bdb ze względu na bliską średnicę nie ma się wrażenia ogromnej przestrzeni, wygoda póki co trochę imadełka muszle na średnie i małe ucha.

AKG zapewne wygodniejsze.

Może wersja Professional chyba większość osb, które miały styczność z Classic i Pro wybiera właśnie te drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności