Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

DX50, czyli armaturowy potwór.

ibasso DX50 DX50 ibasso dap

• Please log in to reply
37 replies to this topic

#1 Arkusz

Arkusz

Moderator jak mi się chce.

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 700 posty/ów
  • Interests:Skydiving

• odtwarzacz - iBasso DX50 RB
  • słuchawki - CA Pro 330v2

Napisany 06 październik 2013 - 13:33

Gdy pierwszy raz zobaczyłem nowe dziecko ibasso, czyli DX50, od razu zamarzyłem, aby je mieć. Akurat chciałem zakupić nowego player’a, więc postanowiłem zaryzykować i sprowadzić do naszego kraju ów produkt. Nie przypuszczałem wtedy, iż zanim dotrze on do mnie, wybuchnie wokół niego wielka burza - wiele stron przemyśleń, kłótni, wyczekiwania. Z dużej chmury mały deszcz? Czy z małej chmury duży deszcz?

Na samym początku chciałem przeprosić za swoje zdolności literackie – jestem umysłem ścisłym, który czasami pisze coś do szuflady, choć i ona potrafi się ze mnie śmiać. Postanowiłem natomiast napisać recenzję DX50, aby przybliżyć osobom, które się wahają, zarówno plusy, jak i minusy tego odtwarzacza.

W piątek o 14 został wysłany do mnie DX. Już we wtorek przed 13 był u mnie w domu, za co trzeba pochwalić DHL. Jeśli jesteśmy już przy pochwałach – należą się one także samemu ibasso – kontakt z firmą stoi na bardzo wysokim poziomie, pracownicy zawsze odpowiadają szybko i rzetelnie.

Przejdźmy do meritum, czyli naszego odtwarzacza. Po otworzeniu paczki, której wartość zadeklarowana jest na 22$ (minimalizujemy w ten sposób możliwość  kontroli na granicy naszego kraju) naszym oczom ukazuje się małe pudełko, które na pierwszy rzut oka przypomina prezent lub opakowanie drogich perfum – jest przyjemne w dotyku, aby je otworzyć, należy zsunąć opaskę z napisem „ibasso” –bardzo ładnie się to wszystko prezentuje. W środku zobaczymy nasz odtwarzacz  i nic więcej – reszta akcesoriów, jak kabel do przesyłania danych (który jest dobrze wykonany) oraz kabel COAX, skarpeta i dodatkowa folia na ekran, są ukryte pod odtwarzaczem. Dodatkową folię, gdyż jedna już tkwi na naszym odtwarzaczu. Po wzięciu do ręki DX’a, czuć, że nie ma się do czynienia z „chińską zabawką”, cały dap jest metalowy, lekko zbrushowany – wygląda to świetnie. Przyciski nie latają luźno, ale też nie musimy ich przesadnie mocno wciskać. Gniazda są ciasne i raczej nie ma mowy o ich wyrwaniu, czy uszkodzeniu – prezentują się dużo masywniej, niż w ipodach touch. Ekran jest mały, ale w sam raz do wybierania muzyki – nie uświadczyłem jeszcze pomyłki z jego strony – reaguje błyskawicznie. Musimy także pamiętać o baterii, którą wymieniamy w kilka sekund dzięki klapce z tyłu odtwarzacza – należy tu zaznaczyć, że przylega ona bardzo mocno – nie ma żadnych luzów.  Baterię możemy łatwo dostać w sklepie z komórkami – DX50 wyposażony jest bowiem w zamiennik akumulatora do Samsunga Galaxy S3.

11.jpg  22.jpg  55.jpg

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem technicznym jest możliwość podłączenia pendrive lub dysku do ibasso, dzięki czemu możemy uzyskać dostęp do naszej biblioteki muzycznej bez konieczności przerzucania wielu plików.
Prócz dotykowego ekranu, odtwarzacz wyposażony jest w przyciski fizyczne – 3 duże pod wyświetlaczem (pauza/play, oraz zmiana utworu), oraz kilka po bokach urządzenia. Dzięki nim możemy m.in. zmieniać głośność, zablokować odtwarzacz, czy wyłączyć ekran. Kolejnym rozwiązaniem godnym pochwalenia, jest trzypoziomowa zmiana głośności.
W tym miejscu należy też wspomnieć o dość dziwnym rozmieszczeniu gniazd w odtwarzaczu, jednak szybko można się do tego przyzwyczaić.
W naszym DX50 uświadczymy 8GB wbudowanej pamięci (dostępne tylko trochę ponad 5GB  - resztę zajmuje android na którym działa odtwarzacz), możemy rozwinąć pamięć aż do 2TB za pomocą kart micro SD (tak przynajmniej twierdzi producent, bo osobiście takiej karty jeszcze nie widziałem).
44.jpg  66.jpg

Sam soft jest stabilny, działa płynnie, dużo lepiej, niż np. w s:Flo2. Menu jest proste, intuicyjne, nie wymaga nauki nawigacji. Co kilkanaście dni wydawane są nowe wersje oprogramowania (aktualna 1.20 dodaje m.in. możliwość odtwarzania CUE),  które naprawia napotkane przez użytkowników bugi. W tym miejscu muszę napisać o jednej przykrej sytuacji – na moich iem’ach ibasso raz zwiększył samoistnie poziom głośności do maximum i nie pozwolił go ściszyć. Takie zabawy mogą się niestety skończyć uszkodzeniem słuchu.

No dobra, gdy już wszystko chyba mniej – więcej opisałem, pora na sedno recenzji, czyli jak nasz ibasso gra.

Tutaj chciałbym małą pauzę. Pragnę zaznaczyć, że może nie jestem głuchy, ale mam specyficzny słuch – nie lubię dużej ilości góry, moje ucho wyłapuje każdą możliwą sybilizację. Dlatego proszę brać w tym miejscu poprawkę na moje opisy – dużo góry dla mnie może oznaczać nawet niedobór  u Ciebie.
Dodatkowo – nie lubię, rzadko posługuję się językiem technicznym.  Jak coś gra dla mnie jak ziemniak, to piszę, że gra jak ziemniak, a nie brakuje mu planktonu.

Wszystkie odsłuchy przeprowadziłem na słuchawkach armaturowych, których jestem zwolennikiem. Są to: UM3x spersonalizowane przez firmę Custom Art, jak również 3 modele customów od tej samej firmy – Pro 330p, MusicOne i MusicTwo (dzięki Piotrek za ich użyczenie).

Aby wykrzesać z DX50 jak najwięcej i sprawdzić dla Was możliwie dużą gamę brzmień, używałem plików FLAC zespołów/artystów takich jak:
Nirvana, Foo Fighters, Cults, Woe is Me, Maria Peszek, OSTR, Mela Koteluk, Coma, Queen, Adele, Agnes Obel i Dawid Podsiadło.

Przy pierwszym podłączeniu UM3x do ibasso nie doznałem wielkiego WOW efektu. Ot co – poprawne granie, nawet bardzo poprawne, poukładane, ale z kapci nie wyrwało.  Scena jest raczej średnia,  nie ma mowy o jej rozłożystości – jeśli ktoś lubi kameralne koncerty, a nie koncerty na stadionach – odnajdzie się, jeśli chodzi o ten aspekt grania, bardzo szybko.

Co innego z głębią przekazu. Po przesiadce z T4G, która mnie nudziła, gdyż nie było wcale mięska – tu jest inaczej. Basu nie ma wcale dużo, jest go w sam raz – oceniłbym, że mniej, niż np. na T1G, której ostatnio słuchałem kilka minut, lecz nie brakuje żadnego pasma – jest midbas, jest kickbas, a dodatkowo – jest on bardzo, naprawdę bardzo kontrolowany. Jeśli chodzi o ten aspekt – bardzo pozytywne zaskoczenie.

Średnie tony – dla mnie to najmocniejsza strona DX50. Wokale są magiczne, porównałbym to do s:flo2 + se315, bo zawsze kochałem ten zestaw właśnie pod tym względem. Na um3x scena jest bardzo blisko, ma się wręcz wrażenie, że stoi się pośród muzyków – można to potraktować zarówno jako plus jak i minus. Osobiście lubię być blisko wokali, dlatego traktuję to jako plus.

Wysokie tony – tutaj proszę drugi raz o czytanie tego z przymrużeniem oka, a raczej ucha. DX ma więcej góry, niż T1G, czy T4G. Czy jest ona szeleszcząca, czy można usłyszeć sybilizację? Nie, na UM3x jest naprawdę dobrze, choć sam podciąłbym górę minimalnie.

Separacja stoi na wysokim poziomie, to samo jeśli chodzi o detale – dla mnie jest to klasa wyżej, niż na T4G, na którym wszystko mi się trochę dusiło. Co do dynamiki… Można się lekko rozczarować na niskim poziomie głośności – nie ma kluchy, ale nie ma też… Sami wiecie czego. Co innego, gdy przesuniemy suwaczek na LO, pogłośnimy do 200-215. Wtedy stopa, talerz – wszystko  brzmi miodnie.

Ogólnie zestaw UM3x + DX50 ma dla mnie mało wad. Mimo braku wielkiego uśmiechu  po podłączeniu do odtwarzacza słuchawek, z biegiem czasu coraz bardziej doceniam to połączenie. Nie męczy, ale też nie usypia – świetne do odsłuchu przy szklance dobrego trunku.

Sytuacja z goła odmienna nastała, gdy do DX50 podłączyłem CA Pro 330p. Dlaczego?
Pierwszy odsłuch to mega wielkie wow efekt. Przy słuchaniu „Don’t you remeber” Adele miałem ciary na rękach! W porównaniu do UM3x, basu było więcej, stopa miała jeszcze większy wykop, ale… No ale zgadliście – góra. Dla mnie było jej za dużo, sybilizowała.  Dodatkowo stało się coś, co mnie bardzo zdziwiło – oddaliły się wokale. Znikła za to kołderka, znana mi z T1G +330p. Co można powiedzieć o tym połączeniu? Tak jak z UM3x – trudno znaleźć w nim wady – pewnie wiele osób polubi górę, lubi, gdy scena jest dalej. Dla mnie – idealne połączenie na koncerty dla wokalistów lub dla kogoś, kto lubi być miotany jak szatan.

Co zmienia się, gdy podłączymy MusicTwo? Wcale nie stracimy na basie, dynamice, ale troszkę na głębi,  nie słyszę sylbilizacji, czyli jest mniej góry! Co można więcej powiedzieć o tym połączeniu… Dla mnie to Pro330 na LSD, albo UM3x na dobrej imprezie – bardzo muzykalnie, dużo, dużo średnicy i scena jakby bliżej, niż na najwyższym modelu CA. Za to brzmienie smyczków bardziej podobało mi się już na Westone. Dobre połączenie dla ludzi, którzy lubią muzykę elektroniczną.

DX50+MusicOne? Dużo bardziej płasko, smyczki nie mają tego czegoś, choć… Wcale nie cierpią na tym detale. Dla mnie to troszkę zestaw do bujanego fotela, albo dla kolego Nismovskiego (pozdrawiam z lekką ironią) – myślę, że ciekawa alternatywa dla etymoticowców, którzy chcą więcej muzykalności. Nie mniej – zupełnie nie moje granie. Chyba DX50 lubi więcej przetworników.

Summa summarum – ibasso DX jest odtwarzaczem neutralnym. Po posłuchaniu go z niższymi modelami pojedynczej armatury pewnie doszedłbym do wniosku, że jest jasny, ale wcale tak nie jest – nie brakuje mu żadnego pasma, żadnym nie pcha się na salony. Ten mały potwór uwielbia multi-armaturę, słychać, że z Westone i Pro 330p pokazuje się z najlepszej strony.
Szum opisywany przez wielu użytkowników występuje, ale tylko w menu i podczas przerw między utworami, gdy wyłączymy gapless.

Czy jest to złoty środek? Odpowiedź jest prosta – nie wiem. To zależy czego oczekuje się od odtwarzacza – jeśli ma on tylko grać na bardzo wysokim poziomie, pokazywać nam co potrafią słuchawki, nie koloryzując ich przy tym – tak. Jeśli ma to być kombajn multimedialny, który powali nas funem, tani kałach – nie, to nie DX50.  Ogólnie, nigdy nie słuchałem odtwarzacza, którego brzmienie zależałoby aż w tak dużym stopniu od słuchawek, które do niego podpinamy. Najbliżej mu chyba (z odtwarzaczy, które słuchałem) do s:flo2. 
33.jpg  77.jpg

PLUSY:
+wykonanie
+wymienna bateria
+ekran
+wierność odsłuchu
+separacja
+dynamika*
+głębia
+prostota obsługi
+wyjście coax i gniazdo na karty

MINUSY:
-bugi softu (raz mi się zawiesił, raz ryknął po bębenkach, raz nie odtwarzał muzyki przez dziurkę)
-łatwo brudzące się przyciski fizyczne
-rozmieszczenie gniazd
-„zjedzone” 3GB miejsca na urządzeniu
-wąska scena*
-brak akcesoriów na rynku (przydałby się jakiś futerał „na miarę”)
-szum w menu i między utworami

Ten post był edytowany przez Arkusz dnia: 08 październik 2013 - 10:54

• Karmazynowy, Lord Rayden, Kerebron and 6 others like this

Grajki: iBasso DX50RockboxedIpod Touch 4G 32GB, S:flo2 16GB + sdhc 16GB, Rio Karma 20GB, Cowon J3 32GB, Ipod touch 2g 32GB, , Ipod Touch 1g 16GB, Creative Zen nano + 1GB do biegania
Słuchawki: Custom Art Pro 330v2, Westone UM3x RC half - customised by Custom Art, Sennheiser ie8, Ultimate Ears Triple.fi 10, Microlab K860 Shure se315cl, Etymotic mc5,AKG k518, Nu Force ne6, Creative Aurvana IE, Creative EP 630
"- Ach, muzyka - powiedział, ocierając łezkę w oku. - To magia większa od wszystkiego, co my tu robimy"
Albus Dumbledore

#2 maciux

maciux

dźwiękożerca

• Zasłużony
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3596 posty/ów

• odtwarzacz - DX90
  • słuchawki - ER-4S
  • testuję - dużo.

Napisany 06 październik 2013 - 13:54

Czyżby to jednak DAP dla mnie (i nismovskiego)? ;)

Fajna recka, ale jednak nie jesteś w pełni zadowolony - w całym tekście czuć lekki niedosyt z małą nadzieją na poprawę sytuacji. Ja się przekonam po jutrze - bo już nie wiem co o nim myśleć. Kilka razy dałem się nim zarazić i w niego zwątpić :)

Taka mała uwaga - sybilizacja, nie sylabizacja. Dodałbym jeszcze słówko w jednym zdaniu: "...chciałbym przeprosić za swoje zdolności literackie", bo brzmi jakbyś chciał przepraszać swoje zdolności literackie :) Ale w sumie nas przepraszać nie musisz, bo czyta się dobrze.

• nismovsky likes this

Słuchawki: AKG K612 Pro, AKG K551, Etymotic ER-4PT, HiFiMAN RE-400   

DAC/AMP: ObjectiveDAC + Objective2 (by BamboszeK), Heed Canamp II
DAP: 
iBasso DX90 2.1.0L + Rockbox (+ Vorzüge VorzAMP duo)   

ICS: Forza AudioWorks Copper Series

Sprzedam: Matrix Mini-I Pro, Heir Audio 2.Ai i 4.Ai S 

Moje komentarze

www.zakupek.pl    +    www.dobreaudio.pl   +    www.dzwiekozerca.blogspot.com

#3 nismovsky

nismovsky

Inkwizytor

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 777 posty/ów

• odtwarzacz - iPod Nano 2gen
  • słuchawki - Etymotic HF3
  • testuję - synthy i inne
  • chcę - Yamaha CS80

Napisany 06 październik 2013 - 13:54

Dobra, ale czemu "z ironią"? :P

Mi tam się bardzo podoba, że pomyślałeś o mnie ;) bo zamierzam sobie sprawić prezent w postaci CIEMów (tak spodobały mi się dokanałówki ostatnio), a i nad iBasso dalej rozmyślam, więc idealnie wpisałeś się w to, na co czekałem w Twojej recenzji. Tym bardziej, że w repertuarze znajduje się uwielbiana przeze mnie Agnes Obel!
Super recka :)

PS.
Dzięki Twojej opinii nt. iBasso chyba porzucę customowanie Etymotic na rzecz piotrusiowych customów + DX50 / iMod

Ten post był edytowany przez nismovsky dnia: 06 październik 2013 - 13:57

Nie pomagam przez PM. Szukasz czegoś? Załóż temat w odpowiednim dziale.
========================================
"Once you free your mind about a concept of harmony and music being correct, you can do whatever you want..."  ~G.Moroder
Moja graciarnia audio:
- interfejsy: Focusrite Scarlett 18i20Focusrite Saffire 6 USB MK III,
- głośniki/monitory aktywne: Fostex PM0.5n + PM-SUBn, Behringer B2030p,
- słuchawki: AIAIAI Capital, AKG K317,
Blaupunkt Comfort Acoustica, Brainwavz HM5 (Semi-Open), Etymotic HF3 (ER4 mod), Etymotic MC2, Philips SHP5401, Shure SRH440
- źródła przenośne: BlackBerry 9700, iPod Touch 4gen 32GB, iPod Nano 2gen 8GB Black, iPod Video 5.5gen 32GB CF Mod
(by Fatso), Nintendo DS Lite,
Moje komentarze: KLIK

#4 Arkusz

Arkusz

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 700 posty/ów

Napisany 06 październik 2013 - 14:12

maciux- autokorekta Worda, zaraz poprawię :) A słówko zjadłem - pisałem o przyczynach w innym temacie :D
Nismo - to była lekka ironia, gdyż music one są muzykalne, mają dalej dużego, wielkiego powera, a Ty raczej lubisz analityczne granie :) DX50 za to jak najbardziej dla Ciebie (imho).

Nie czuję niedosytu, z um3x nie było wow efektu, ale pojawia się on dopiero przy późniejszych osłuchach - z CA jest odwrotnie :P

Grajki: iBasso DX50RockboxedIpod Touch 4G 32GB, S:flo2 16GB + sdhc 16GB, Rio Karma 20GB, Cowon J3 32GB, Ipod touch 2g 32GB, , Ipod Touch 1g 16GB, Creative Zen nano + 1GB do biegania
Słuchawki: Custom Art Pro 330v2, Westone UM3x RC half - customised by Custom Art, Sennheiser ie8, Ultimate Ears Triple.fi 10, Microlab K860 Shure se315cl, Etymotic mc5,AKG k518, Nu Force ne6, Creative Aurvana IE, Creative EP 630
"- Ach, muzyka - powiedział, ocierając łezkę w oku. - To magia większa od wszystkiego, co my tu robimy"
Albus Dumbledore

#5 maciux

maciux

dźwiękożerca

• Zasłużony
  • 3596 posty/ów

• odtwarzacz - DX90
  • słuchawki - ER-4S
  • testuję - dużo.

Napisany 06 październik 2013 - 14:16

maciux- autokorekta Worda, zaraz poprawię :) A słówko zjadłem - pisałem o przyczynach w innym temacie :D
Nismo - to była lekka ironia, gdyż music one są muzykalne, mają dalej dużego, wielkiego powera, a Ty raczej lubisz analityczne granie :) DX50 za to jak najbardziej dla Ciebie (imho).

Nie czuję niedosytu, z um3x nie było wow efektu, ale pojawia się on dopiero przy późniejszych osłuchach - z CA jest odwrotnie :P

Racja, cholerny Word - już się chyba to zdarzyło na forum, a zapomniałem :P

DAP: 

Moje komentarze

#6 nismovsky

nismovsky

Inkwizytor

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 777 posty/ów

• chcę - Yamaha CS80

Napisany 06 październik 2013 - 14:18

@Arkusz - ale ja mam całkiem funowy zestaw w domu Onkyo + Behringery, także nie oram się ciągle ultra-detalicznościa :) to mówisz, że MusicOne + DX50 dobrze grają? Wiesz, nie muszą mieć super detali, byle jako tor nie były wyraźnie ukierunkowane na jedno pasmo.

"Once you free your mind about a concept of harmony and music being correct, you can do whatever you want..."  ~G.Moroder
Moja graciarnia audio:
Blaupunkt Comfort Acoustica, Brainwavz HM5 (Semi-Open), Etymotic HF3 (ER4 mod), Etymotic MC2, Philips SHP5401, Shure SRH440
- źródła przenośne: BlackBerry 9700, iPod Touch 4gen 32GB, iPod Nano 2gen 8GB Black, iPod Video 5.5gen 32GB CF Mod

#7 Arkusz

Arkusz

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 700 posty/ów

Napisany 06 październik 2013 - 14:32

@Arkusz - ale ja mam całkiem funowy zestaw w domu Onkyo + Behringery, także nie oram się ciągle ultra-detalicznościa :) to mówisz, że MusicOne + DX50 dobrze grają? Wiesz, nie muszą mieć super detali, byle jako tor nie były wyraźnie ukierunkowane na jedno pasmo.

Grają dobrze, tylko nie w moim stylu. Dla mnie to słuchawki dla kogoś, kto sobie odpoczywa na fotelu słuchając jakiejś żywej muzyki - smyczki np. brzmią na nich imho średnio w porównaniu do um3x. Na jedno pasmo na pewno nie są ukierunkowane. Powiem tak - dla mnie one grają jak dobra podwójna armatura, two jak bardzo dobra potrójna armatura, a pro 330 jak poczwórna armatura :D 

Albus Dumbledore

#8 nismovsky

nismovsky

Inkwizytor

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 777 posty/ów

• chcę - Yamaha CS80

Napisany 06 październik 2013 - 14:36

Dzięki!
Wiesz, mi się UM3x nie spodobały :P
Będę musiał przemyśleć te CIEMy i konkretne modele, bo coś czuję, że się wkręcam w temat ;) na nowe synthy i tak nie ma miejsca już w pokoju, więc jest wymówka w razie czego :lol:

Moja graciarnia audio:

#9 Arkusz

Arkusz

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 700 posty/ów

Napisany 06 październik 2013 - 14:38

Napisz do Piotrka - ja dostałem te wszystkie customy na weekend. Myślę, że Pro330 z jakimś grajkiem, który wypchnąłby średnicę (a raczej wokale), byłyby dla mnie o.k., ale ciężko znaleźć takiego, który resztą pasm dogodzi mi jak DX. No a z UM3x dla mnie jest miodzik.
UM3x są bardzo wybredne co do źródła. W życiu bym ich nie kupił, gdybym posłuchał ich pierwszy raz na taczce. Na DX też z początku nie wyrwało mnie z butów - jednak wokal twarzą w twarz i świetna średnica - dla mnie to strzał w 10!

Ten post był edytowany przez Arkusz dnia: 08 październik 2013 - 10:57

Albus Dumbledore

#10 nismovsky

nismovsky

Inkwizytor

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 777 posty/ów

• chcę - Yamaha CS80

Napisany 06 październik 2013 - 14:43

Chyba trzeba będzie, ale nie będę mu zawracał gitary dopóki nie skompletuję środków na nowy tor ;)
Ja mam prostą regułę: jak coś gra mi słabo z gniazda słuchawkowego w Scarlett 18i20 to sobie odpuszczam. Na tej zasadzie odpadły właśnie UM3x.

Cieszę się jednakże tym, że Tobie udało się znaleźć optymalny tor!
:win:

Moja graciarnia audio:

#11 misiekkb

misiekkb

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 879 posty/ów

• odtwarzacz - monolith mx7000
  • słuchawki - T-PEOS H100

Napisany 06 październik 2013 - 14:47

Napisz do Piotrka - ja dostałem te wszystkie customy na weekend. Myślę, że Pro330 z jakimś grajkiem, który wypchnąłby średnicę, byłyby dla mnie o.k., ale ciężko znaleźć takiego, który resztą pasm dogodzi mi jak DX. No a z UM3x dla mnie jest miodzik.
UM3x są bardzo wybredne co do źródła. W życiu bym ich nie kupił, gdybym posłuchał ich pierwszy raz na taczce. Na DX też z początku nie wyrwało mnie z butów - jednak wokal twarzą w twarz i świetna średnica - dla mnie to strzał w 10!

Arkusz dobrze radzi, napisz do Piotra, gdyż Piotr zawsze potrafi trafić się w czyjesz oczekiwania co słuchawek. Gdyż tak czytająć twoje wypowiedzi to albo Pro210 albo któreś z 330 są dla Ciebie, ale najlepiej na to by odpowiedział Piotrek właśnie. Z tą średnicą w Pro330 nie jest tak że ona jest cofnięta ona jest albo równa z górą albo wychodzi naprzód, zależy od utworu, napewno tak jest w 330s, w 330p też nie odczułem że ona jest cofnięta. No i do 330 dużo, a raczej wszystko zależy od dapa.

BTW. dla mnie też UM3X i Westone 3 grają bardzo słabo, jedynie co Westone 4 mi się podobają.

Ten post był edytowany przez misiekkb dnia: 06 październik 2013 - 14:49

#12 Jackzor

Jackzor

T90 fan

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 673 posty/ów

• odtwarzacz - Fuze+
  • słuchawki - Triple.fi 10vi
  • chcę - T90

Napisany 06 październik 2013 - 14:50

8GB" wbudowanej pamięci (dostępne tylko trochę ponad 5GB - resztę zajmuje android na którym działa odtwarzacz" android zajmuje tyle, co update'y, czyli ok 130mb, a nie 3GB

MALZ.CO
Walić te wszystkie audiofilskie dokanałówki - powiedział Jackzor po odsłuchu AKR03, S-EM6, W50, Heir 5.0, H8, StageDiver 3

Beyerdynamic T90, UE Triple.fi 10vi, Audiotrak Prodigy HD2, Creative Aurvana Live!, Sandisk Sansa Fuze+ 8GB
Denon PMA-560, 2x Unitra Tonsil

Creative EP-630, Phonak Audéo PFE, Klipsch X1 (S2), iPod nano 4G 8GB, Apple ADDIEM, Xears XGF500 Pro, Sennheiser HD380Pro, Sunrise Xcape Impressive Edition, iPod touch 4G 32GB, iPod touch 3G 32GB, iBasso DX50, Creative Audigy 2ZS

#13 maciux

maciux

dźwiękożerca

• Zasłużony
  • 3596 posty/ów

• odtwarzacz - DX90
  • słuchawki - ER-4S
  • testuję - dużo.

Napisany 06 październik 2013 - 14:53

miskiekbb, a ja skreśliłem W4 z listy "must check" po sprawdzeniu UM3x, bo gdzieś wyczytałem, że mają podobny charakter. Dla mnie UM3x był za bardzo basowe, zbyt ciepłe i masywne w brzmieniu, miały za mało góry. Czego spodziewać się po W4 w kontekście UM3x? :)

DAP: 

Moje komentarze

#14 Arkusz

Arkusz

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 700 posty/ów

Napisany 06 październik 2013 - 15:07

Hi,
Thank you very much for reviewing our product.
I cant read Polish, but I can see it is a very detailed review with pictures.
With Appreciation,
iBasso Audio

:)
Jack - 3gb zajmuje soft, uogólniłem to... Wybacz. 
UM3x prawie w ogóle nie mają góry i za to je kocham  :D Masywność czuje się przez bliskość sceny, a czy są zbyt ciepłe... Czy ja wiem - jak kto lubi.

Ten post był edytowany przez Arkusz dnia: 06 październik 2013 - 15:08

Albus Dumbledore

#15 nismovsky

nismovsky

Inkwizytor

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 777 posty/ów

• chcę - Yamaha CS80

Napisany 06 październik 2013 - 15:08

Dla mnie UM3x był za bardzo basowe, zbyt ciepłe i masywne w brzmieniu, miały za mało góry.

O, to to! :)

Moja graciarnia audio:

#16 misiekkb

misiekkb

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 879 posty/ów

• odtwarzacz - monolith mx7000
  • słuchawki - T-PEOS H100

Napisany 06 październik 2013 - 15:10

miskiekbb, a ja skreśliłem W4 z listy "must check" po sprawdzeniu UM3x, bo gdzieś wyczytałem, że mają podobny charakter. Dla mnie UM3x był za bardzo basowe, zbyt ciepłe i masywne w brzmieniu, miały za mało góry. Czego spodziewać się po W4 w kontekście UM3x? :)

Ja też je skreśliłem z "must check". Dokładnie dla mnie też są takie same UM3x "za bardzo basowe, zbyt ciepłe i masywne w brzmieniu, miały za mało góry", jeszcze z punktu widzenia dzisiaj są dla mnie zawolne. W4 tak krótko, są owiele bardziej równiejsze w balansie tonalnym, czyli bas już tak nie wali, lepsza jego jest kontrola, dla niektórych jest zamało basu w nich, góry jest znaczniej więcej, chociaż że ma braki, gdyż słychać kiedy się kończy. Ale tak ogólnie to słuchawki z bardzo dobrym balansem tonalny.
Mój ranking iemów:
1. CA Pro 330s
2. UM Merlin
3. CA Pro 330p
4. CA Music One
5. CA Pro 210
6. Etymotic Er4s
7. T-PEOS H100 (ale z dapami typu stare irivery, AK100, Monolith, Colorfly C3)
8. Audeo 1xx
9. Westone 4
10. Sony Ex1000

Dlatego Arkuszowi się nie podobają 330, a mi bardzo tutaj jest ta różnica, ze względu na górę i nie wiem o co chodzi z tą średnicą, ale to sprawdzę. Mimo że z Arkuszem mamy taki sam pogląd co do dapa, że najlepiej gra Rio Karma, to w słuchawkach jesteśmy w przeciwnych obozach.

Ten post był edytowany przez misiekkb dnia: 06 październik 2013 - 15:28

#17 nismovsky

nismovsky

Inkwizytor

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 777 posty/ów

• chcę - Yamaha CS80

Napisany 06 październik 2013 - 15:11

Hi,
With Appreciation,
iBasso Audio

Łeee! Ja myślałem, żeś się dogadał na rabat za napisanie recki po angielsku, żeby ludzie z iBasso wiedzieli ocb. :P

Moja graciarnia audio:

#18 Arkusz

Arkusz

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 700 posty/ów

Napisany 06 październik 2013 - 15:12

Hi,
With Appreciation,
iBasso Audio

Łeee! Ja myślałem, żeś się dogadał na rabat za napisanie recki po angielsku, żeby ludzie z iBasso wiedzieli ocb. :P

Jak będę miał czas,to spróbuję to przetłumaczyć. Na razie mi się nie chce i nie mam czasu, nawet ibasso leży wyłączone :(

Albus Dumbledore

#19 nismovsky

nismovsky

Inkwizytor

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 777 posty/ów

• chcę - Yamaha CS80

Napisany 06 październik 2013 - 15:13

To się kuruj, a nie siedzisz na forum :P
W międzyczasie wychodzenia z choroby możesz mi podesłać DXa na testy - nie obrażę się :D hahahahaha

Moja graciarnia audio:

#20 MrBrainwash

MrBrainwash

The Minimalist

• Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5576 posty/ów

• odtwarzacz - FiiO X5
  • słuchawki - AH-D600

Napisany 06 październik 2013 - 15:48

Dzięki za recenzje. Dobrze jednak że się na niego nie pokusiłem.

Sprzedam: V-moda M80 (wstępnie) | Nano 6G 8GB + dodatki | DAC-AUNE@PCM1793 + zasilacz | GainClone/C500@HQ | T-AMP TA2020@DIY(niesprawny) | Lovely Cube (wstępnie) | Hifimediy U2 | Objective2

MuzoStajnia(kliknij!)

...Najlepszy portal wokoło-audio-rozrywkowy w Polsce...

Inne posty oznaczone jednym z tych słów kluczowych: ibasso DX50, DX50, ibasso, dap

Przełącz shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

Na Shoutboxie obowiązuje całkowity zakaz rozpoczynania rozmów, tylko i wyłącznie w celu uzyskania informacji "Co Kupić", "Lepsze to czy tamto". Nie stosowanie się do tej zasady, skutkuje natychmiastowym banem. Zainteresowanych zakupem zapraszamy do działu co kupić lub do kontaktu z najbliższym sklepem mp3store
@  retter : (02 wrzesień 2014 - 17:35) i niebieskiego :)
@  retter : (02 wrzesień 2014 - 17:31) bo retter to gimbaza bo emontek za dużo stawiałem:D wiesz poczułem się 15lat młodziej
@  Kubasz : (02 wrzesień 2014 - 15:23) czerwonego tylko brakuje
@  Kubasz : (02 wrzesień 2014 - 15:23) tęcza :D
@  Damix : (02 wrzesień 2014 - 15:20) ale kolorowo
@  Jackzor : (02 wrzesień 2014 - 15:07) czemu retter już nie? : O
@  KHRoN : (02 wrzesień 2014 - 12:01) bah, link nie działa bez dobrego referera :(
@  KHRoN : (02 wrzesień 2014 - 11:54) http://images5.fanpo...449007_full.jpg
@  Kubasz : (02 wrzesień 2014 - 11:38) @bruno63 ^^
@  Arthass : (02 wrzesień 2014 - 11:37) 'kot' się wywala
@  Arthass : (02 wrzesień 2014 - 11:36) http://i633.photobucket.com/albums/uu52/NuMetalMLE/You Wun Some Gifs/catgif.gif
@  bruno63 : (02 wrzesień 2014 - 11:28) czo to za słitaśne powitania :o
@  Kubasz : (02 wrzesień 2014 - 10:54) czesc ^^
@  KHRoN : (02 wrzesień 2014 - 10:46) bry bry ^^
@  bruno63 : (02 wrzesień 2014 - 10:43) bry
@  Fatso : (02 wrzesień 2014 - 10:36) grunt, że da się dojść do porozumienia, i teraz wszyscy wiedzą co miałeś i co ja miałem na myśli...
@  KHRoN : (02 wrzesień 2014 - 10:33) chyba że to ja rozumiem na opak :D
@  KHRoN : (02 wrzesień 2014 - 10:33) nie wiem dlaczego słowo "zarząd" rozumiecie w kontekście forum
@  KHRoN : (02 wrzesień 2014 - 10:32) zarząd firmy, nie zarząd forum
@  Fatso : (02 wrzesień 2014 - 10:32) Rzekłbym raczej, że właściciel. Zarząd to ekipa sprzątająca.
@  KHRoN : (02 wrzesień 2014 - 10:31) BTW ja nie naciskałem, choć faktycznie starałem się sugerować pewne rzeczy... to ja zostałem w pewnym momencie przyciśnięty i uznałem że dalsza taka zabawa nie ma sensu
@  KHRoN : (02 wrzesień 2014 - 10:29) "Forum tworzą jego użytkownicy, a nie zarząd." tylko że to zarząd trzyma łapę na kablu ;)
@  Arthass : (02 wrzesień 2014 - 10:23) retter już nie chcesz być modem?
@  retter : (02 wrzesień 2014 - 10:00) jak to warany mi wyszły? nie hoduje waranów z komodo w domu to i nie miały jak pouciekać :D :D
@  Undertaker : (01 wrzesień 2014 - 23:31) Może przemianować warny na warany właśnie? I za każdym razem, jak ktoś coś przeskrobie, to moderator wysyłałby stosowny obrazek...
@  Undertaker : (01 wrzesień 2014 - 23:28) Co jak co, ale te warany to retterowi wyszły :D
@  nismovsky : (01 wrzesień 2014 - 23:26) Nic nie dostałem, ale korciła mnie czasem odpowiedź na poziomie czasowego bana :P
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 23:00) No przecież napisałem, że bardzo dobrze zrobiłeś otwarcie krytykując sklepowe konto. 'Warana' chyba za to nie dostałeś, no nie? ;)
@  nismovsky : (01 wrzesień 2014 - 22:52) @retter - mogę mieć moralność, bo przecież to nie mój biznes, a bycie moderatorem niczego (poza dodatkowymi obowiązkami) nie daje. Przerabiałem to na innych forach i pewnie się z tym zgodzisz.
@  nismovsky : (01 wrzesień 2014 - 22:51) Jimmi - nie chodzi o fakt reklamowania, bo to jasna sprawa na forum sklepu, ale o jego styl i "fachowość" porad oficjalnego konta sklepowego
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:48) Cholera, miałem nie być złośliwy...
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:48) Obelix wpadł za młodu do kotła z magicznym napojem, a retter do garnka z serem :)
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:48) *pisze
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:45) Słynny ser, po którym retter pisał głupoty?
@  Undertaker : (01 wrzesień 2014 - 22:43) ser z rodzynkami?
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 22:38) tobie anale i robale w głowie zjadł byś coś normalnego :D
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:37) ups, powinno być ****fabetyzmu ;)
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:36) gubienie końcówek oznaką wtórnego analfabetyzmu :)
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:35) *pojechałeś
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:34) Ciężko też żeby się sklep na własnym forum nie mógł promować :) Trzeba tylko zwracać uwagę, żeby robił to w odpowiedni sposób. Publicznie pojechał po sklepowy koncie i bardzo dobrze. Działu co kupić co prawda nie śledzę, ale podejrzewam, że przyniosło to pozytywne efekty.
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:29) Wiesz, tak czy inaczej jesteś użytkownikiem tego forum. A z mp3store nie wygrasz, bo (uwaga, uwaga) jest to forum tego sklepu. Już KHRoN zdaje się naciskał zbyt mocno i został zmuszony do rozstania się ze stanowiskiem admina.
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 22:26) dla wielu biznes i moralność się wyklucza
@  nismovsky : (01 wrzesień 2014 - 22:24) Ale nieco godzi to w moje poczucie moralności, mimo wszystko.
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 22:22) to mówie co trzeba sie wytnie :D
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:21) Nikt Ci przecież nie każe mieszać się w politykę forum. Mod ma moderować, to wszystko. Forum tworzą jego użytkownicy, a nie zarząd.
@  nismovsky : (01 wrzesień 2014 - 22:20) Jak go niegdyś pytałem o taką opcję to jakoś nie było odzewu, a teraz to już mi się nie chce w to bawić, widząc jak brzydko i usilnie oficjalne konto MP3store wciska Forumowiczom słuchawki, których są wyłącznym dystrybutorem w Polsce.
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 22:19) nismo wal do aallena żeby wycieli co nieco i juz masz stołek :D
@  nismovsky : (01 wrzesień 2014 - 22:14) @Jimmi - miło mi, że tak uważasz i nawet był taki pomysł, ale po tej całej ofensywie marketingowej mp3store czułbym się nieswojo będąc częścią "zarządu" tego forum ;)
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 22:10) :D
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:09) I właśnie dlatego z tobą nie gadam. Aż się prosisz o ciętą, złośliwą ripostę, a ja na swój liczniki muszę uważać...