Skocz do zawartości

Wzmacniacz/DAC do Philips Fidelio X1


Rekomendowane odpowiedzi

Ja to myślę, że to jest "sra*ie w banie" ze strony producentów audio. Podobnie jak to ma miejsce w innych dziedzinach życia. Specjalnie nie ulepsza się produktów, sprzedaje niekompletne, aby nie było ideału i trzeba było ciągle szukać. >>> Kupować, kupować i kupować. A jak powstanie już coś dobrego to walą cenę zaporową kilkadziesiąt lub kilka set tysięcy. Ktoś kto się zna na tym fachu to z odpadków sobie stworzy coś przyzwoicie grającego, a jak zainwestuje kilka stówek to sobie złoży high-enda bo go nie ogranicza nic.

 

NVAVguy próbował zrobić coś dobrego, ale za dużo filozofii w to włożył i zrobił ludziom wodę z mózgu. A jego produkt jest zacny w cenie do samodzielnego złożenia, ale że sprawa się nadmuchała to sprzedaje się jak woda w serwisach za 2-3x więcej niż powinien kosztować. Chociaż patrząc, na to że markowi producenci i tak w tej cenie nie dadzą nic lepszego, bo to zepsuło by ich biznesplan.

To, ze sprzety audio graja jak graja, jest tylko nasza(jako konsumentow) wina. Jest popyt, to jest tez sprzedarz. Przeciez nikt nie karze kupowac tych sprzetow, kazdy moze sobie wszystkiego posluchac i sprobowac jakos przyrownac do nagran Live, ale dla wieksozsci co innego sie liczy. Z drugiej strony nie kazdy szuka tak samo grajacej nirvany, jeden woli dzwiek ofensywny z neutralna barwa, a inny bedzie pial z zachwytu slyszac slodko grajaca lampe. Skoro powstaja takie sprzety, znaczy sie, ze ktos to kupuje. :)

 

NVAVguy to niby chcial zrobic High End w nieduzych pieniadzach, a zrobil przerosnietego cmoya. Tak w ogole to Cmoy jest nawet troche madrzejszy jezeli chodzi o schemat. Dla tych ktorzy lubia majsterkowac, duzo ciekawszym zakupem jest chinska plytka Lehmanna, ktora mozna sobie samemu zlozyc na wlasnych elementach. NIe jest to High End ktory dorownuje Black Pearl, ale potrafi naprawde cieszyc ucho.

 

PS- Zobaczcie sobie jak wyglada Sonic Pearl w srodku. http://www.highfidelity.pl/foto_testy/1209/ear/19.jpg http://www.highfidelity.pl/foto_testy/1209/ear/23.jpg

Tutaj dopiero jest elementow, ale za to jak gra. ;) Nawet przy takiej ilosci elementow, wzmacniacz jest duzo bardziej przemyslany od wiekszosci sprzetow. Wiekszosc firm, to albo wklada to co aktualnie moze latwo skupic, albo wklada takie ktore sa aktualnie popularne. Schemat oczywscie ten sam co zawsze, bo jak ludzie kupuja, to po co zmieniac.

Edytowane przez patrykvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym dużo do powiedzenia na te tematy, co ja o tym myślę, ale nie będę robił offtopu w tym wątku i szkoda czasu bo sprawa jest na straconej pozycji. Dzięki za zdjęcia SP. Nie wygląda na skomplikowanego, chociaż pewnie powstał po dłuższych przemyśleniach.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BP/SP to taka konstrukcja ktora w sumie ewoluowala przez te 2 lata albo i troche wiecej. Nawet moj wzmacniacz ktory mam juz rok, byl kilka razy modernizowany po konsultacji z Majkelem w sprawie aktualnych zmian. Takczy siak, takich firm ktore zamiast wydawac nowe klocki, potrafia robic modernizacje w aktualnych modelach mozna na palcach jednej reki policzyc. tak z pamieci to audio note oraz VTL, ale jest to nie nasza polka cenowa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ładna dyskusja nam się rozwinęła :D też mam podobne zdanie, jeśli chodzi o sprzęt audio i w sumie na razie wstrzymuję się z zakupem wzmacniacza, czy też combo. Główne 2 powody: od kilku dni intensywnie słuchałem muzyki na X1 z tej mojej nieszczęsnej NAD'owskiej dziurki i powiem Wam, że gra to naprawdę dobrze, nie brakuje mocy (przy rozkręceniu gałki na 1/4 mocy jest już naprawdę głośno, a przy tym dźwięk nie ulega zniekształceniom, bas jest mocny i zróżnicowany. Źródłem jest V-DAC, ale wg mnie X1 jeszcze lepiej grają, gdy źródłem jest mój stary CD Onkyo DX-7711. Poza tym, wolę te pieniądze przeznaczyć na płyty, bo jednak te zakupy z dziedziny audio dają mi najwięcej radości :P

Jednak możecie tutaj wypisywać kolejne propozycje sprzętu, jak wpadnie jakaś większa gotówka, to zacznę się interesować.

Póki co, kupuję płyty, cieszę się muzyką i zbieram na drugą parę słuchawek. Jeśli one też nie będą mi odpowiadały w 100% w połączeniu z NAD'em, wtedy poszukamy następcy :P

 

patrykvel, gratuluję i pozytywnie zazdroszczę HiFimanów, piękne słuchawki, zapewne równie pięknie grają :) mam nadzieję, że za kilka / kilkanaście lat, też będę mógł podobny sprzęt wpisać do sygnaturki :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w każdym razie chcę pociągnę temat. Bo z moich obserwacji wynika, że X1 będę musiał koniecznie zmienić kabel (na moim IC na Cordialu grają wyraźnie lepiej) i mają zapotrzebowanie na dużą moc z dobrą jakością. Zatem jak dokładnie wygląda zgranie z BCL? Jest dla niego jakaś alternatywa. Myślałem nad BP, ale kilka rzeczy mnie w nim denerwuje, głównie cena :P Jest jakiś High-endowy wzmacniacz do 1000zł na którym pięknie zagrają X1 a w przyszłości Hifimany?

 

Jeśli będzie oparty na op ampach to zdecydowanie najbardziej podobają mi się LT1028 i AD797BR w przyszłości chciałbym sprawdzić jeszcze OPA2228 i LME49990 :)



Kolejna sprawa, będę szukać trochę później DACa, przeciętność mnie nie interesuje ;) DAC do 1000zł z hiendowymi zapędami?

 

doszedłem do wniosku, że w Combo do 2kzł nie ma co się bawić bo jest dużo kompromisów. Ew. SMK-III mnie interesuje jako DAC i źródło do późniejszych HS-80. Lecz do tego czasu chciałbym zebrać dłuższą listę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Lovely Cube, ale najlepiej i najtaniej złożyć go w Polsce i od razu zmodować. Youlong to combo i jest ponoć niezłe, charakterem też by raczej pasował. Ma niezły DAC, ale AMP to jeszcze nie ta klasa LC. Takie są moje przemyślenia, nie daje im 100% pewności bo są to tylko przemyślenia ;).



Z całek 3ki słuchałem M-stage i był niezły.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Jest jakiś High-endowy wzmacniacz do 1000zł na którym pięknie zagrają X1 a w przyszłości Hifimany?...

Prawdopodobnie niedługo w komisie pojawi się coś na poziomie Black Pearl z tym, że jeszcze z jakimiś poprawkami (ale o nie to mnie póki co jeszcze nie pytaj) ;) - znaczy sam wzmacniacz już zmontowany i uruchomiony, ale jeszcze muszę się po niego do brata przejechać, porobić fotki i dowiedzieć co on właściwie tam pozmieniał. W każdym razie mój egzemplarz już od jakiegoś czasu użytkuję i jest znaczna poprawa względem E9i.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jestes z wawy albo okolic moge zaproponować odsłuch yulonga d100v2 solo + yulong a18 ( jezeli zdąży przyjść ). Z d100 Dac jest zdecydowanie lepsza składową. Jeżeli sam amp to moze a100 ?

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie niedługo w komisie pojawi się coś na poziomie Black Pearl z tym, że jeszcze z jakimiś poprawkami

Aha! Silver Pearl...

To taka robocza nazwa - już żeś w innym poście wypatrzył ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie niedługo w komisie pojawi się coś na poziomie Black Pearl z tym, że jeszcze z jakimiś poprawkami

 

Aha! Silver Pearl...

To taka robocza nazwa - już żeś w innym poście wypatrzył ;)

 

Nie, po prostu jestem Twoim bratem...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć chińska hybryda Sense G5 bardzo ładnie ciągnie Hifimany HE-400, ale oryginalnie montowane lampy bywają awaryjne.

Liczę, że za jakieś 2 tygodnie będzie u mnie, ale niestety nie będę miał porównania do LC czy M-Stage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jestes z wawy albo okolic moge zaproponować odsłuch yulonga d100v2 solo + yulong a18 ( jezeli zdąży przyjść ). Z d100 Dac jest zdecydowanie lepsza składową. Jeżeli sam amp to moze a100 ?M.

Pankracy_waw jak juz będziesz miał komplet podziel sie jak to gra :)

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą fajnie gra.

 

Mikołaj wstrzymaj się z takimi informacjami, bo one kompletnie nic nie wnoszą do tematu. Albo przedstawiasz konkretne porównania i opis gry, albo nic nie pisz. Bo pisanie "fajnie gra" nic nikomu nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jestes z wawy albo okolic moge zaproponować odsłuch yulonga d100v2 solo + yulong a18 ( jezeli zdąży przyjść ). Z d100 Dac jest zdecydowanie lepsza składową. Jeżeli sam amp to moze a100 ?

M.

 

No nie jestem :( a bym chętnie posłuchał.

 

Mikołaj to nie wypowiadaj się o dźwięku przed tuningiem, bo raczej dźwięk się zmieni... ale jeśli zamierzasz sprzedać. To z pewnością fajnie gra... cokolwiek to znaczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jestes z wawy albo okolic moge zaproponować odsłuch yulonga d100v2 solo + yulong a18 ( jezeli zdąży przyjść ). Z d100 Dac jest zdecydowanie lepsza składową. Jeżeli sam amp to moze a100 ?

M.

 

No nie jestem :( a bym chętnie posłuchał.Mikołaj to nie wypowiadaj się o dźwięku przed tuningiem, bo raczej dźwięk się zmieni... ale jeśli zamierzasz sprzedać. To z pewnością fajnie gra... cokolwiek to znaczy :D

Ja jestem z wawy i jak coś chętnie posłucham :)

Radek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności