Skocz do zawartości

Wzmacniacz/DAC do Philips Fidelio X1


Rekomendowane odpowiedzi

Oryginał to chyba jakieś 3k i w swojej cenie jest chwalony. Modyfikowany klon zagra ponoć jeszcze lepiej. Jeśli to nie jest high-end to co nim jest?

A że klon kosztuje 3x mniej od oryginału to chyba się tylko cieszyć? i trochę ze świeczką szukać czegoś lepszego w jego cenie. Jeśli jest coś lepszego w jego cenie to chętnie się dowiem :)

 

Oczywiście są wzmaki za 6k i 12k i w porównaniu do nich LC highendem nie jest (biorąc kryteria ceny).

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMK-II lepiej od SMSL nie zagra bo to podobna wizja i projekt, DA1 to już zupełnie inna konstrukcja, wzmak w HDP to klasa A, tutaj to najwyżej AB niby nic, ale nie pisz, że klasa ta sama :-)

 

Kondami można cuda robić ;-)

 

Wysłane z mojego MT27i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wild nie są to źle wydane pieniądze :) Aczkolwiek ja bym myślał już smk-III. Ale jeśli zależy Ci na rozmiarach to czemu nie... W tej cenie całkiem sensowny zakup jak za kompletne urządzenie. Ja Ci nie powiem jak stoi w stosunku do DA1 i SMSL ale na słowa Mikołaja brałbym poprawkę ;)

 

@Mikołaj może zamiast mędrkować przeczytałbyś ze zrozumieniem co napisałem. Nigdzie nie napisałem, że to sama klasa. Mówię o wrażeniach z odsłuchu. Jakkolwiek nie gra DA1 to twoje opisy sprzętów jakie dajesz na forum nie zgadzają się z moim doświadczeniem. Więc do twojego opisu DA1 podchodzę z dużym dystansem. To że wzmak pracuje w innej klasie nie oznacza od razu że zagra lepiej, ani że dorównuje innym wzmakom w swojej klasie. SMK-II ma chyba nawet wiecej mocy niż Icon HDP (albo tyle samo nie pamiętam ile ma dokładnie Icon), a przynajmniej więcej pary.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podchodź sobie jak chcesz, albo nawet i nie :-)

 

Dla mnie istotna jest opinia klientów, którzy ten sprzęt mają i podsyłają, jeśli oni są zadowoleni to jest najistotniejsze, a jeszcze nikt nie narzekał, że coś jest bee.

 

Mi w HLLY to i owo nie pasuje toteż nie brałem go nigdy pod uwagę, ma się powody.

 

SMSL nie tylko ja mam, podobnie już z DA1.

 

Wysłane z mojego MT27i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak wezmę tego DA1, głównie ze względu na cenę. Nie chcę znowu wydawać dużych pieniędzy na audio, zwłaszcza, że i tak dalej wolę słuchać muzyki na moim zestawie stacjonarnym. Jeśli mi nie podpasuję, to pójdzie dalej, a tak, to musiałbym na wzmak i dac wydać jakieś 1500zł.

Jeszcze to przemyślę, ale na 95% wybiorę jakieś tańsze combo.

 

znalazłem jeszcze coś takiego:

 

Yulong U100 DAC & USB DAC & Head AMP

 

Maverick Audio TubeMagic D1

Edytowane przez wildchild
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów Mikołaj przeinaczasz fakty. Ja nie mówię, że jest "bee". Właściwie nic nie mówię o tych combo które sprzedajesz. Mówię tylko o tym co słuchałem. Ja mogę coś przewidywać, ale nie mam tyle pewności siebie co Ty by oceniać sprzęt bez posłuchania go wcześniej. Jak ktoś mi mówi że sprzęt podobnej klasy jeden gra lepiej od drugiego i przy tym sprzedaje ten pierwszy to chciałbym usłyszeć konkrety. Bo to "lepiej" jest bardzo względne w audio albo czasem wręcz wyssane z palca.

 

@Wild

 

Pewnie. Za 140 dolców może sam bym zaryzykował DA1. Lecz na ha info się sparzyłem już, nie ma o nim żadnej informacji i niewiele drożej kupiłem SMK w którym nie trzeba już nic grzebać i który gra tak, że nie mam ochoty go zmieniać :). Do tysiąca złotych można przebierać w chińskim sprzęcie, nie ma jednego dobrego rozwiązania można kombinować na różne sposoby. Poczytaj i pomyśl, a najlepiej posłuchać i sam zadecyduj, nikt inny nie będzie tego słuchał :).

 

Ha info za większe pieniądze sprzedawało wcześniej innego DACa który okazał się nabijaniem ludzi w butelkę. Wolę nie kupować sprzęty od firmy która tak podchodzi do klienta. Jeśli chodzi o X1 to już prędzej wolę zamówić u Bamboszka combo o2 za 700zł i mieć coś sprawdzonego niż wydać trochę mniej ale dalej grubych pieniędzy w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O2 jako amp yo przerośnięty cmoy, nic szałowego :-)

 

DA1 tuninguje, ja tego nie sprzedaję a to różnica, a SMK II nie kupię z prostych powodów, piszą że jest topologia Lehmanna a jej nie ma, brak optyka, wewnętrzne zasilanie, które mi nie leży a i cena wysoka względem innych urządzeń z tej półki.

 

Jutro będę miał SD650, porównam obydwa przed i po tuningu, wtedy wszystko wyjdzie, różnica w cenie to 100zł, a porównanie pewnie się przyda.

 

Wysłane z mojego MT27i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do X1 więcej od cmoya nie potrzeba, bo mają 32om i 100SPL a jest ponoć przezroczysty co może być zaletą. Slim_Shady na nim słucha X1 i chwali, jego trzeba byłoby poprosić o dokładniejsze informacje.

 

Z SMK-II wszystko się zgadza, pamiętaj, że to Ty go tu poleciłeś ;). Ja wiem, że SMK-II tak łatwo nie sprzedam. Nie miałem dużo sprzętów, ale z tego co słyszałem to efekt mi się najbardziej podoba. Nie słodzi, nie wyolbrzymia, gra rześko, szybko, z masą powietrza, jakościowo niczego mu nie brakuje. Tylko lepszego opampa na sekcje wzmacniacza muszę wrzucić, a na sekcje DACa wyższą gradacje LT i sprawdzić zgranie z X1 i chyba będę miał sprzęcik na lata :).

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HLLY to mi się obudowa podoba :-)

 

Mi również. :) Dźwięk jeszcze bardziej :) tym bardziej, że na razie słucham bez obudowy :P

 

O2 przezroczysty nie jest.

 

W takim razie jaki?

 

Ja dużo rzeczy znam ale nie wychylam się z tym bo to loteria :-)

 

Wiesz znać, a obiektywnie ocenić i sprecyzować to co się usłyszało, to dwie różne rzeczy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :* w końcu ktoś po ludzku go opisał ;) Co było źródłem w teście?

 

Jeśli chodzi o SMK-II to myślę, że da się lepiej, nawet sporo lepiej, ale nie za te pieniądze, za które go nabyłem :)

 

Możesz w ten sam sposób porównać DA1 do tego BCL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie do BCL to raczej w kwestii cenowo-jakościowej.

 

Zmodowałem lekko te O2 (2x OP275G + JRC5532DD) więc żaden hi end, usunąłem co zbędne z toru audio i zmieniłem kilka kondów, teraz napewno jest bliżej do tego co jest głoszone, później jeszcze się pobawię. Straszniw ogranicza ta niewielka obudowa i nie ma jak z kondami poszaleć :-(

 

Będę miał BCL po tuningu to porównam jak starczy czasu do DA1 i SD650.

 

Wysłane z mojego MT27i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie do BCL to raczej w kwestii cenowo-jakościowej.

 

A istnieje jakaś inna kwestia? :)

 

Zmodowałem lekko te O2 (2x OP275G + JRC5532DD) więc żaden hi end, usunąłem co zbędne z toru audio i zmieniłem kilka kondów, teraz napewno jest bliżej do tego co jest głoszone, później jeszcze się pobawię. Strasznie ogranicza ta niewielka obudowa i nie ma jak z kondami poszaleć :-(

 

Z założenia miał być jak najmniejszy satysfakcjonującym dźwięku. Jakby miał być większy to pewnie inaczej by to wyglądało. Myślę jednak, że Majkel w którymś poście trafnie określił ambicje autora ;).

 

Będę miał BCL po tuningu to porównam jak starczy czasu do DA1 i SD650.

 

Byłoby fajnie. A kiedy spodziewasz się tego dokonać?

 

i jakiego wyniku się spodziewasz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień-półtora, jak HA INFO wyjdzie z cła, z założenia to O2 jest rozbudowanym cmoy i nic poza, gra jak gra, jest wokół tego szum, robi się sztuczny popyt.

 

BCL napewno to przebije, nawet bym nie dyskutował.

 

Co do starcia BCL a reszta combo nie mam pojęcia, dlatego poniekąd chcę temat zbadać.

 

Z tym, że gotowy BCL to koszt jednego DA1 to tez pod uwagę należy brać.

 

Wysłane z mojego MT27i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SD-650 grał nadal ciepło z X1 bo to po prostu ciepłe słuchawki i nie moje brzmienie. Sam w sobie gra neutralnie. Po tuningu Mikolaja jest już naprawdę fajnie i na chwilę obecną, po dwutygodniowych odsłuchach, nie szukam niczego więcej (może jakieś eksperymenty z opampami). Rozdzielczość, szczegółowość jest bardzo dobra, sporo powietrza. W połączeniu z DT 990 dobrze kontrolowany bas, piękne, bliskie wokale i super prezyzyjna, analityczna góra. Całość, mimo jasnego charakteru, jest jednak lekko ocieplona, dynamiczna i bardzo muzykalna. Bardzo uniwersalne połączenie, od jakiegoś czasu odkrywam swoją muzykę na nowo i z przerażeniem stwierdzam jak wiele produkcji jest skopanych realizacyjnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten SMSL to musi fajnie grać bo kosztował CIę więcej niż Icon z komisu :P

 

Ja wierzę, że te klocki fajnie grają. I chciałbym je postawić 3 obok siebie i porównać. Może później się za to wezmę. Skończyły się czasy takich chińkich średniaków za 200 dolarów, teraz w tej cenie musi być dobry sprzęt aby się wybił.

 

A jak duża jest różnica między stock a ostateczną wersją?

 

Muszę powiedzieć, że ja tak samo jestem w swoim zakochany i napewno dało by się lepiej... ale ja jestem zakochany w tym jak on gra z LT na DACu. myślę że z AD na wzmaku będę miał swoją utopie jeśli chodzi o słuchawki efektywne.

 

Cieszy mnie w sumie informacja o X1. Bo SMK-II z denonami daje maxymalnie czysty i szybki dźwięk osoba która słucha ich z playera może się zdziwić, że potrafią tak zagrać... Jest bardzo poprawnie pod każdym względem, no może góra jest trochę słaba, ale przy ogólnej prezentacji to nie przeszkadza. I może to zabrzmieć dziwnie i też nie mówię, że czegoś brakuje (bo jest wyśmienicie) ale mogłoby być więcej mięsa. Więc domyślam się ze z X1 powinno być w sam raz :D

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak duża jest różnica między stock a ostateczną wersją?

 

Nie jestem w stanie obiektywnie ocenić różnicy bo jak wiesz w czasie tuningu zmieniłem słuchawki na zupełnie inną szkołę grania, a chętnie posłuchałbym X1 raz jeszcze...

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności