Skocz do zawartości

Wzmacniacz/DAC do Philips Fidelio X1


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Obecnie grają mi z dziurki we wzmacniaczu stacjonarnym NAD C355BEE, źródłem jest PC, od niego cyfrowo spdif do DAC'a V-DAC.

 

I teraz jest problem, bo V-DAC'a już nie wykorzystam (1 wyjście RCA, które idzie do NAD'a), więc muszę mieć 2 DAC, myślałem nad jakimś combo wzmacniacz/dac.

 

Chciałbym, aby dodał do X1 trochę lekkości i rozdzielczości. Z NAD'em gra to trochę za ciężko i mułowato.

 

Budżet - hmm.. chciałbym wydać jak najmniej, ale jak jest coś wartego uwagi, to dołożę, powiedzmy, że w granicach 400-800zł.

 

Za jakiś czas chcę kupić inne słuchawki (DT880, HD650), więc dobrze by było, gdyby je też uciągnął :P

 

Macie jakieś propozycje? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze dwa mi się podobają :) zwłaszcza cenowo :D na ebay znalazłem HA INFO DA1 w cenie 140 i 180$, czym się różnią? bo różnica w cenie spora.

Dlaczego HLLY SMK-II sobie nie poradzi? wygląda na bardziej zaawansowany technicznie, cena też jest sporo wyższa.

 

mógłbyś coś napisać o ich dźwięku? który z nich najlepiej by zagrał z X1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj te za 139 USD DA1, dochodzą w ok. 2-3 tygodnie do kraju, przeważnie bez cła, SMSL masz wysyłką kurierem EMS albo DHL (mój jest już w PL DHL-em, szedł 3 dni).

 

SMK-II pewnie też sobie poradzi, ale Syler coś pisał, że mu DT150 nie wysterował więc nie wiem, poza tym nie miałem go to nie wiem.

 

DA1 znam, SD650 też i wiem, że problemu napewno nie będzie, a jakość podobna, różnice są w charakterze, co spowodowane jest kompletnie innymi elementani i budową.

 

Druga sprawa nie wiem jak grają X1 i jaki efekt chcesz osiągnąć, dodam, że oba urządzenia są podatne na modyfikacje przeróżne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi połączenie X1 z E17 nie pasowało, basu nadal było za dużo i musiałem ściągać - 4dB. Generalnie było jakoś ciężko i ciemno. Wprawdzie nie zdążyłem sprawdzić takiego połączenia, ale rzeczywiście wydaje mi się że X1 powinny zagrać dobrze z SMSL'em. Powinno zrobić się jaśniej i dostaną więcej powietrza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej mnie możesz pytać jak gra z DT990 PRO bo też mam ;) AL-emu tuning robił wstępnie Majkel, ja dokończyłem dzieła.

 

IMO jak dla mnie gra to fajnie tak przed jak i po tuningu.

 

Przygarnąć mogę, koszty to już ustalam indywidualnie, druga sprawa ja swojego odbieram za dwa dni (kupiony z ciekawości i porównania z DA1) gdyby mi nie podszedł (bo ja lubie ciężki i twardy dźwięk Wolfsona) to będę miał czarnego SD 650 na sprzedaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jakby co to daj znać na PW ;)

 

też druga sprawa.. nie wiem jak duża będzie różnica w porównaniu z moim NAD'em, a razem z kablem coaxial będę musiał wyłożyć ok. 800zł i teraz nie wiem, czy nie lepiej kupić drugie słuchawki o innym, jaśniejszym brzmieniu :P

 

mikolaj612, nie orientujesz się jakiej klasy wyjścia słuchawkowe są aplikowane do wzm. stacjonarnych?

 

a co sądzicie o wzmacniaczach Holdegron, Forum608, bo teź taką propozycję dostałem?

Edytowane przez wildchild
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem propozycje Holdegrona i Foruma w wypadku jakbyś chciał rozbijać zestaw na dac + wzmak i nie chciał na ampa fortuny wydawać. Lecz powyższe combosy powinny z powodzeniem zastąpić te wzmaki.

 

Sam mam SMK-II i czekam na swoje Fidelio X1. Hlly ma sporo mocy i z samym napędzeniem większości słuchawek 300omowych nie będzie miał najmniejszego problemu. Nie mam bezpośredniego porównania, ale sam jego wzmak może się okazać na poziomie Icon HDP. Lecz mimo wszystko nie jest to jeszcze high-end ;) Po prostu przyzwoity wzmak. Jeśli chodzi natomiast o wyciśnięcie wszystkiego ze słuchawek takich jak HD650 czy tego typu to trzeba uderzać w wzmaki o większej mocy takie jak Lovely Cube, pracujące w klasie A. SMK-II z X1 nie powinien mieć najmniejszego kłopotu. Co do jego charakterystyki to po włożeniu LT1028 stał się baardzo dobry jako DAC. Jak na mój gust jest teraz bardzo neutralny z "prawdziwym", rześkim dźwiękiem, bez podbicia na żadnym paśmie, bez koloryzowania (Icon HDP przy nim brzmi cukierkowato) dla niektórych może się wydać wręcz jasny. Do high-endu też myślę mu jeszcze trochę brakuje, ale jest to już solidne średnio-wysokie hi-fi. Kontrola pasm jest wyśmienita. Szczegółowość i rozdzielczość jest bardzo dobra, choć tak jak mówię jeszcze nie taka jak z klocków za kilka tysiaków, ale z takim Icon HDP myślę mógłby spokojnie konkurować. Wydaje mi się że połączenie z X1 będzie świetne i niedługo będę mógł zdać relacje. Jeśli chodzi o zwykłe cieszenie się muzyką to ja osobiście więcej nie potrzebuje, zważywszy jeszcze na fakt, że słucham różnych realizacji, a już SMK-II pokazuje dobitnie, że słabo nagrane płyty brzmią jeszcze gorzej na dobrym sprzęcie, nie chcę się ograniczać w doborze muzyki dlatego wyżej nie będę wchodził przez dłuższy czas.

 

SMK-II kupiłem w dobrej cenie i ze względu na fakt że nie jest jeszcze zbyt duży. Jednak w jego normalnej cenie bym się chyba pokusił i kupił od razu SMK-III choć to jest już duże bydle. Potem tylko zostałaby mi kwestia dokupienia lepszego wzmaka. Jednak jak mam już SMK-II to będę uderzał raczej w samgo DACa np. coś takiego http://www.ebay.com/...=item3ccd889684 lub coś innego high-endowego i do tego Lovelu Cube lub Black Pearl. Ale mówię to są zupełnie inne kwoty i musiałbym się przerzucić na sam Jazz żeby docenić to granie :P A słuchawki jak będę sobie brał to nie żadne HD650 tylko walnę sobie HE-5LE albo HE-6 ;) Na razie zadowolę się X1 i będę po prostu słuchał muzyczki ;)

 

Co do DA1 i SD650 to nie słuchałem ich, ale sam podchodzę z dystansem, nie sądzę by zagrały lepiej od SMK-II a nawet jeśli to nie będzie żadna miażdżąca różnica. Im wyżej się chodzi tym bardziej różnią się niuanse, a nie ogólna jakość muzyki, chyba że klasa sprzętu dużo wyższa w tym wypadku raczej tak nie jest. All999 mówił mi, że po wygrzaniu SMSL jest raczej ciepły więc nie wiem czy zgranie z X1 byłoby odpowiednie.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sam wzmacniacz to do ciepłych słuchawek to coś chłodnego i szczegółowego typu Holdegron czy FiiO E9/E9i (oparte na tym samym układzie).

Z mojego odsłuchu to E9i praktycznie nic nie dodaje od siebie, przy dokach praktycznie bez różnicy czy podepnę do grajka czy przez wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o SMK-II to wzmak jest właśnie neutralny i analityczny z dużą dawką powietrza. Lecz to jak zagra zależy w dużej mierze od użytego OPa. Teraz mam na ampie 5532 sigm. i jest on dość równy z dobrą rozdzielczością, ale wiem że głębia mogłaby być lepsza, mając porównanie do innych opów. Sam wciąż czekam na AD797, chciaż dla kolegi pewnie odpowiedniejszy były jakiś inny bardziej analityczny procek nie wiem np. LME49999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności