Skocz do zawartości

FiiO E07K


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

@mikołaj 612 - zmieniałeś w E7 (czy E07K) DACa, na nowszego Wolfa (8741). Ale to nic chyba nie daje przy słuchaniu w połączeniu ipod z LOD i WE analogowe E07K ? No bo dźwięk omija DACa. A może jest inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC był zmieniany, by korzystać z niego jako DAC przez USB pod kompa.

 

E07K działa jako AMP (tak jak np. FiiO E6) przy przenośnych urządzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofam moje zarzuty co do E07K - przyjechałem dzisiaj na odsłuch z innym laptopem, już na nowego E07K i po podłączeniu pogrzebałem trochę w opcjach. Odniosłem wrażenie, że zaczął brzmieć "jak trzeba". Mimo wszystko jego brzmienie nie przypadło mi do gustu, zbyt jasne do moich ciemnych JVC HA-RX700, a scena w tym DACu naprawdę jest nieprzyjemna. Wyszedłem ze sklepu z Audiotrakiem Prodigy Cube, który brzmiał według mnie lepiej. Mimo wszystko jednak chyba najbardziej podobał się mi mój uDAC-2, grał bardziej żywo, scena była o wiele lepsza, choć góra brzmiała drażniąco, ale tak czytając opinie na temat tego DACa, to musiałem chyba trafić na wyjątkowo dobry egzemplarz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo synergia sprzętowa.

 

Spasowanie sprzętów i owszem ważne jest. Ale nie tak bardzo jak wybór odpowiednich słuchawek. Kompensowanie niedoskonałości słuchawek źródłem to słaby pomysł. Cube ma po prostu wydajniejszy i bardziej neutralny wzmacniacz, ten w E7 robi coś dziwnego z dźwiękiem. Ja bym zamiast przesiadać sie z uDACa na Cube to po prostu zastąpił dziurkę uDACa o2 :)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn co dziwnego robi wzmacniacz E07K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię w sumie o e17 bo E07K nie znam, ale ponoć prawie to samo. Fiio wyostrza, sprawia że dźwięk staje się bardziej analityczny, przekaz jest bardziej surowy. To wszystko nie są wielkie różnice, ale dodać do tego wydajność i charakter DACów i mamy dźwięk bardziej swobodny i naturalny w Cube. Wybór ostatecznie zależy od preferencji. Różnice są trochę większe niż między T4G a Wave ale podobnego rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do cholery czego wy wymagacie od konstrukcji za 300zł, której wyprodukowanie kosztuje N-razy mniej :) ?

Dodatkowo zasilanie, dodam jako rzecz odniesienia, że napięcie rzędu ok. 3.3V jest odpowiednia do zasilania diody LED !

 

Tak więc siłą fizyki nie przeskoczy się pewnych barier, poza tym nie od dziś wiadomo. że OPAMP wolą wyższe napięcia, niż pracowanie na granicy dolnego pułapu.

 

Dlatego FiiO wydaje stacjonalne E09K po to by pewne wady, które są nieodzowne w E07K poprawić czy zniwelować, ponieważ one są wynikową takich a nie innych założeń konstrukcyjnych.

 

Jakby nie patrzeć naprawdę mało jest podobnych kontrukcji co do których można powiedzieć z czystym sumieniem, że jest udana w conajmniej 90% czy więcej procentach pod względem brzmienia i technologii (już pomijając kwestię ergonomii), dlatego mało jest konstrukcji jak FiiO, bo jest bardzo wiele przeszkód, których przekroczenie jest naprawdę trudne albo wymaga ogromnej wiedzy praktyczno-teoretycznej, a co za tym idzie nakładu czasu oraz kasy, wtedy FiiO nie kosztuje 300zł a kilkakrotnie więcej.

 

Wzmacniacz Cube nie jest realizowany na jednym OPAMP, ten OPAMP który jest wymienny robi za preamp (najpewniej), to z niego idzie dźwięk na RCA oraz dalej do układów JRC, które obsługują wyjścia słuchawkowe oraz wzmak mic (każde gniazdo ma swój OPAMP), dlatego OPAMP w Cube robi taką różnicę, podobną robi wymiana go w FiiO gdzie jest wlutowany na stałe, żeby w Cube osiągnąć jeszcze lepszy efekt należałoby zmienić układ JRC przy wyjściu słuchawkowym, ona jest tam z pewnych powodów technicznych oraz niskiej ceny, po prostu potrafi pociągnąc całkiem nieźle słuchawki w przypadku niskiego napięcia, ale nie jest to jakiś cudny układ, to w dużej mierze on definiuje dźwięk, dlatego pewne kostki na pre mogą być dziwne bądź nieodpowiednie bo po prostu nie pasują do sygnatury JRC-ka.

 

Podobnie jest w DAC FiiO na Wolfsonach, identyczne patenty są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają inaczej bo to inne konstrukcje, Cube jest technologicznie na niższym poziomie niż E07K, broni się za to innymi bajerami.

 

Ale wymiana opka w Cube bez wiedzy co on robi oraz co tak naprawdę dławi dźwięk na słuchawki też nie jest rozsadne, jak ktoś ma lutownicę hot air niech sobie wstawi zamiast JRC-ka jakiś nawet LM4562 za kilka zł różnica będzie bardzo duża :)

 

A ja wymagania odnoszę w wiekszości przypadków do ceny, wtedy to jest bardziej miarodajne niż porównywanie wszystkiego bez określonego limitu odgórnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamiast przesiadać sie z uDACa na Cube to po prostu zastąpił dziurkę uDACa o2 :)

 

U mnie nie wchodziło to w grę, ponieważ słucham w większości na głośnikach i potrzebuję wyjścia RCA.

 

Mówię w sumie o e17 bo E07K nie znam, ale ponoć prawie to samo. Fiio wyostrza, sprawia że dźwięk staje się bardziej analityczny, przekaz jest bardziej surowy. To wszystko nie są wielkie różnice, ale dodać do tego wydajność i charakter DACów i mamy dźwięk bardziej swobodny i naturalny w Cube. Wybór ostatecznie zależy od preferencji. Różnice są trochę większe niż między T4G a Wave ale podobnego rodzaju.

 

Porównując bezpośrednio Prodigy Cube i FiiO E07K na spokojnie, w domu (mój kolega wziął E07K i nawet mu pasuje, do jego słuchawek Prodigy Cube był za jasny) stwierdziłem, że FiiO ma bardziej bezpośrednie brzmienie i bardziej płaskie pasmo (na Prodigy Cube mam EQ ustawione w "V", na uDACu-2 i integrze miałem na płasko), ale Prodigy Cube brzmi, jakby był klasę wyżej. Brzmienie jest bogatsze, bardziej szczegółowe i ma większą rozdzielczość. Do tego większa funkcjonalność. O wadach Prodigy Cube wypowiedziałem się zresztą w temacie o tym DACu.

Edytowane przez Keola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

Mam pytanie jak to jest z tym e07k czy on dekoduje DTS, tzn chodzi o to czy usłyszę przestrzenny dźwięk na słuchawkach? Mam Media player classic HC i chciałbym wiedzieć czy przy oglądaniu filmu z DTS odtwarza go czy miksuje do stereo tak jak to wygląda przy podłączeniu analogowym. We właściwościach dźwięku windows widzę że fiio jest jako SPDIF gdy wejdę w jego właściwości mam w zakładce "obsługiwane formaty" zaznaczone 'dts audio' oraz 'dolby digital' natomiast gdy zaznaczę np DTS audio i kliknę w przycisk testuj, wyskakuje mi okienko: "System windows nie może odtworzyć dźwięku testowego. Obsługa tego formatu zostanie wyłączona." Co z tego wynika? Obsługiwane próbkowanie mam najwyższe czyli 24bit/96000Hz.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E07K nie obsługuje DTS. Chyba FiiO D07 sobie z tym poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś miał problemy z E07K w postaci losowo generowanych szmów z USB? Podpinam raz, czysto, przyjemnie dla ucha, innym razem wkrada się ziarnistość. Remedium to podpięcie ponowne kabla USB, wszystko wraca do normy, ale trochę to irytuje. Problem wejścia USB na kompie? sterowniki? gdzie szukać rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja. O ile można to nazwać szumem. Były to takie "klik, klik, klik", czy tam "klip". Na pewno nie było to podobne do szumów, które były generowane przez kręcenie potencjometrem w E10, bardziej to takie pyknięcia, niż szum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności