Skocz do zawartości

FiiO E07K


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.mp3store.pl/article/fiio-e7-headphone-amplifier-usb-dac-ean.4562112768330,2010271165512122446.html

 

Przecież to jest stary E7 a nie E07K. Użyłem wyszukiwarki, ani pod "Fiio" ani pod "Andes" nie wyświetla tego nowego.

Jest E17 (Alpen), ale nie E07K (Andes). Więc chyba czegoś nie ogarniam. xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strodus mógłbyś powiedzieć conieco na temat wpływu Fiio E07K na dźwięk Twojego S100. Czy rozjaśnił, wyostrzył może trochę brzmienie tego iriverka, wysunął wokale i dał ostrzejszą górę, czy jeszcze bardziej ocieplił, zamulił jego brzmienie?

Edytowane przez ruslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystkie 3 w domu. I wiem czym się różnią. Ale teraz ide na sanki i pisać mi się nie chce. Może później :)

To kurop już ma ? Ale masz swój egzemplarz czy testowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NApisz proszę...chociaz krótki wpis..uuuuu !

 

A tak poważnie, to "Pomóż Mi Obi Wan Fatsobi ! Jesteś naszą jedyną..." przedsadziłem. Pisz Waść ! Bez ogródków i nie owijaj kota w bawełnę !

 

Generała interesuje bardzo czy E7 i E07LK to wzmacniacze ciemne czy też rozjaśniające ? Czy basują, czy może mają równe charakterystyki ? I jak się mają do E17 ? Bo może do iPoda/iModa należy przerzucić się na E7, ewentualnie E07K, jeśli E17 jako DAC nie jest potrzebny. A E17 niestety nie ma właściwej "ochrony" w komplecie. Etui.

 

No i "Nie czepcie się Generała" :)

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem !

 

- rozumiem,że E07K nie ma tak szerokiej sceny jak E7 ?

- nadal do końca nie wiem czy E7 i E07K są "równe" w całym pasmie na stockowych ustawieniach (czyli wsio na 0) ? Chodzi o to czy np. w porównaniu do wyjścia słuchawkowego w iPodzie Video nie tłamszą jasności, nie duszą dźwięku, zabierając przestrzeń. I nie dodają basu ?

- Czy E07K to taki Alpen bez wszystkich opcji Alpena ? Czyli dokładnie te same części ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 3 mają prawie identyczne brzmienie (barwowow). Lekko ocieplają, co przy iModzie jest idealnym wręcz połączeniem. Nie wiem jak to działa na iPoda, bo chwilowo nie mam nie zmodowanego w domu. Po niedzieli sprawdzę.

W E7 masz wrażenie, że dzwięk się rozchodzi i niknie "gdzieś tam". W E07K i E17 dzwięk się rozchodzi, ale nagle ginie, tak jakby trafił na ścianę (wytłumioną). Instrumenty są równo rostawione, dzwięk dociera z tych samych miejsc, tylko jakby szybciej się kończył. Brak tej specyficznej obecności przestrzeni gdzieś poza zasięgiem. Nie wiem jak to inaczej określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pasuje tu określenie - "jest szerzej" albo przestrzeń jest większa.

 

Znaczy iMod wychładza brzmienie ? Na neutralnym wzmaku wszystko byłoby chłodne ale precyzyjne i analityczne a na serii e7-17 mamy docieplenie czyli dodanie basu, podniesienie go ale nie punktowo tylko szerzej ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iMod wychładza, dodaje szczegółów. E7 ociepla, bas zamiast punktowego zaczyna wybrzmiewać (tam gdzie ma), sam dzwięk robi się bardzo naturalny. Bardzo porównywalny do zestawu E7 + E9

Dla mnie razem brzmienie naprawde idealnie się uzupełnia. Zupełnie jakby E7 powstał dokładnie dla iModa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso, na jakich słuchawkach robiłeś ten krótki test porównawczy?

zgodzę się z Toba, że podkręcenie próbkowania brzmi nieco chemicznie, jednak czuć wtedy, że te wejściowe parametry (16bit/44khz) są trochę przetworzone

ale to co ja odczuwam od razu najbardziej na tych wszystkich małych ustrojstwach FiiO na USB w stosunku do integry realteka to większa rozdzielczość niskich dźwięków

w sumie fajna zabawka, za te pieniądze za jakie ją kupiłem to tylko się cieszyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że dostanę go na dniach - bo coraz bardziej ciekawi mnie jaki sens ma wtedy E17 skoro gadają tak podobnie.

 

Oczywiście porównam też do O2 i ODACa, będzie wiadomo co robi E07k z dźwiękiem, bo E17 podbija bas, ścina średnice i uwypukla soprany, najwyższe pasma. Ciekawe, ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że dostanę go na dniach - bo coraz bardziej ciekawi mnie jaki sens ma wtedy E17 skoro gadają tak podobnie.

 

Oczywiście porównam też do O2 i ODACa, będzie wiadomo co robi E07k z dźwiękiem, bo E17 podbija bas, ścina średnice i uwypukla soprany, najwyższe pasma. Ciekawe, ciekawe.

 

to fajnie, czym więcej punktów odniesień tym bardziej obiektywne wnioski. a na jakich słuchawkach zamierzasz przeprowadzać testy?

 

 

Mikołaj, faktycznie nie da się tego ukryć, ale wiesz co ja tu mam? mam tu kurde equalizer i takie menu, że nie znajdziesz tego w e7! man! :D

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że dostanę go na dniach - bo coraz bardziej ciekawi mnie jaki sens ma wtedy E17 skoro gadają tak podobnie.

 

Oczywiście porównam też do O2 i ODACa, będzie wiadomo co robi E07k z dźwiękiem, bo E17 podbija bas, ścina średnice i uwypukla soprany, najwyższe pasma. Ciekawe, ciekawe.

 

to fajnie, czym więcej punktów odniesień tym bardziej obiektywne wnioski. a na jakich słuchawkach zamierzasz przeprowadzać testy?

 

Senki HD 25-1 i HD 25 SP BA, Fischer Audio Tandem i pewnie też Fischer Audio Eterna.

O2 i ODAC są super do porównań bo nie koloryzują, są transparentne. Sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie. Chciałbym jeszcze E7 tak potraktować, bo to co pisał Fatso na jego temat czasem nie daje mi spokoju :)

 

Edit: No i potraktuję go też sygnałem z ODACa. Tylko studia coś cierpią... ;)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności