Skocz do zawartości

FiiO E07K


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czego to wina, ale na E09k bardzo głośno słuchać mogę tylko elektroniki, bez względu na słuchawki głośny metal bardzo boli i degraduje się jakość dźwięku, no może hd330 potrafiły lepiej zagrać ten gatunek muzyczny na większej głośności,

U mnie na e09k gra głośno i fajno hd 330/660 , a hd668b/681 w ogóle nie gra, bo przy umiarkowanym poziomie już kłuje. Myślałem, że to wina słuchawek. 660 koca nie mają. Mgiełkę mają.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD330 grają metal "fajnie" bo u nich średnica i góra jest strasznie zakryta, więc nic dziwnego że można zrobić z 10dB głośniej i w uszy nic nie wierci;) Na dobrą sprawę jednak takie słuchanie metalu to nie słuchanie, za dużo szczegółów umyka z muzyki wg mnie, wiem bo sam miałem ( i w każdej chwili mogę podebrać dziewczynie) HD330 i się nimi jarałem, do czasu gdy mi się dt150 wygrzały;) Ja już tu nie piszę bo to temat e07k a trochę wyczulony na offtop jestem ;)

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak by the way, back to the topic ;) sonicznie w e17 rewelacji nie ma zdaje się, żadnych względem e07k, jak czytałem, bo nie słuchałem, niestety a cena jednak dużo większa...

 

Jednak jest SPDIF i to z innym DACiem i według mnie przez SPDIF brzmi lepiej, więc E17 to teoretycznie dwa DAC w cenie jednego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Si, claro. Ja się przez SPDIF nie łączę z e17, bo nie mam kompa. A apple tv przez SPDIF wpinam w dacMagic100 i do sa300:) kupiłem e17, bo chciałem najlepsze;) joke intended.

Ale rozciąga, dodaje przestrzeni, poprawia separację, dynamikę. Poza tym się zgadzam.

Tak samo na moich wzmakach. Dla mnie preout to błogosławieństwo. Po to go kupiłem, zresztą.

Koniec offa z mojej strony.

Dziś pierwszy raz podłączyłem e09k z taczką do słabego ampli yamaha rx-v371 na przyzwoitch diamentach 9.4.... Narzut e09k zbawienny. Przestrzeń, separacja, dynamika b. mocno na plus, ponadto słyszę niezły dół i górę, średnica też ok.

Nie jestem w stanie słuchać muzyki z tego ampli, ewentulnie gdy wpięte jest fiio taishan - wtedy jest znośnie -

A z e09k - gra to na poziomie wzmacniaczy dwa razy droższych od rx-v371.

Jeszcze inaczej - jak wepnę taczkę w dowolnego swojego wzmaka - bezpośrednio - bez e09k, zagra gorzej niż słabe ampli rx-v371 z taczki na wpiętym e09k.

Nie ukrywam - jestem w szoku.

Cieszę się też, bo to rx-v371 stoi w salonie! Będę wreszcie tam muzy mógł przyzwoicie posłuchać.

Sorry za offa, ale jako uzupełnienie e07k wielu myśli o e09k , warto więc poznać je dogłębnie sonicznie w wielu jego konfiguracjach.

P.s. słuchane na DT Six degrees of inner turbulence

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wziąłem E17+E09K a nie E07K..drozszy znacząco ale słyszałem różnicę na korzyść E17 a zakup chyba na dłuższy czas to nie chciałem sie wkurzać.

Niuans ale jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak już wziąłeś, to napisz jaka to różnica na korzyść E17 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem stery ASIO i wydaje mi się, że dźwięk trochę stał się bardziej wypełniony, trochę ciemniejszy i trochę cieplejszy, takie mam wrażenie. Dodatkowo do tego dodałem fidelizera, ale czy oprócz zamulania systemu w czymś pomaga to nie wiem :P Nie wiem czy zostanę przy ASIO, trzeba potestować.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie brzmi tak jak pisał Maciek ciut swobodniej i przestrzenniej.Dodatkowo mam wrażenie lepszej kontroli basu,wydaje mi się że z E17 gra przez to dynamiczniej.

W ciemno ich nie rozróżniam ale jak przełaczałem z jednego na drugi miałem dokładnie takie wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Szukam dla siebie jakiegoś fajnego daca/amp na start. Aktualnie posiadam słuchawki Shure SRH440, Superlux HMC631 i Koss UR40, kiedyś planuję jeszcze dopaść Pioneer SE-A1000 i może Grado SR60i. Moje źródło to Iriver S100. Przyznam, że chiałbym aby dac/amp pozwolił na modyfikowanie brzmienia w jakimś zakresie. Stąd pytania:

 

- Czy warto go kupować do tych słuchawek?

- Jeżeli tak to jak zmieniło by się brzmienie wyżej wymienionych słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używam E07K jako DAC łącząc go za pomocą przejściówki L7 z komputerem i wzmacniaczem słuchawkowym i przełączając LO Bypas na on/off nie odczuwam żadnej różnicy w dźwięku. Czy to tak ma działać bo wydaje mi się, że odcinając sekcje wzmacniacza powinny następować jakieś zmiany w dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam E07K jako DAC łącząc go za pomocą przejściówki L7 z komputerem i wzmacniaczem słuchawkowym i przełączając LO Bypas na on/off nie odczuwam żadnej różnicy w dźwięku. Czy to tak ma działać bo wydaje mi się, że odcinając sekcje wzmacniacza powinny następować jakieś zmiany w dźwięku.

 

Ja miałem to samo, zacząłem wtedy wątpić, czy to jest LO. Dlatego też wspominałem, że łączenie go z O2 jednak mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim zestawie jest różnica przy LO. Z wyłączonym AD8066 szczególnie słychać różnicę na basie.

 

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim zestawie jest różnica przy LO. Z wyłączonym AD8066 szczególnie słychać różnicę na basie.

 

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka

 

Ale E07k ustawiasz na maks głośności?

 

Nie pamiętam jak z E09k, ale z L7 miałem wrażenie, że sygnał jest ten sam, tylko omija się regulację głośności. Myślałem, że może jest tak jak np. w DX50 gdzie jest regulacja głośności LO, bo jest ona sterowana bezpośrednio DACem, więc L7 ustawia maks dla DACa.

 

Mikołaj by się przydał tutaj, ale on na emeryturę przechodzi :/

 

Edit: Kurczę, chyba z E09k zmieniała się jeszcze przestrzeń sceny. Już nie pamiętam i nie jestem pewien, ale L7 wydawał mi się nie ingerować w brzmienie, gdy podłączałem go do wzmaków przez L7 i przez wyjście słuchawkowe.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam max głośność i przełączając LO jest bez różnicy. Jak LO jest wyłączony to działa cała sekcja wzmacniacza (korekcja dźwięku).

 

Może Mikołaj będzie jako,emeryt będzie dorabiał na 1/4 etatu to się może coś powie w tym temacie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam max głośność i przełączając LO jest bez różnicy. Jak LO jest wyłączony to działa cała sekcja wzmacniacza (korekcja dźwięku).

 

Może Mikołaj będzie jako,emeryt będzie dorabiał na 1/4 etatu to się może coś powie w tym temacie ;) .

 

Teraz się zastanawiałem czy to nie jest programowe EQ, ale jednak sprzętowe.

 

Nie mam już E17, ani E07k, a poeksperymentowałbym. Chociaż pewnie jakbym miał, to by mi się nie chciało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JamesFiiO kiedyś nasmarował takiego posta: http://www.head-fi.org/t/638910/fiio-e07k-andes-review-and-help-thread/360#post_9025490

 

 

Quote:

Originally Posted by bowei006 go_quote.gif

Hardware. It has been answered right above that the E07K and E17 apply the EQ before it hits the DAC

 

PMP--Digital Stream-->FiiO Device-->EQ -->DAC-->Amps.

 

I'm not sure where FiiO places their pre amp. Before the DAC or after the DAC in a two step pre amp then amp design or pre before DAC and then main output buffer amp after DAC.

USB receiver----- SPDIF Audio Stream------ SPDIF reciver-------IIS Strem---------DAC------Analog Audio Signal---OP amps------Hardware EQ---Volume---Headphone amp----Headphone out

--------------------------------------Full Digital Signal----------------------------|---------------------------Full Analog Signal-----------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien tego sprzętowego DSP jesteś ? To, że jest tak układ od cyfrowej głośności to ok.

 

Ale jakoś nie jestem by, albo inaczej nie pamiętam by był tam układ od DSP, chyba, że to ten sam co głośność reguluje udostępnia taki bajer.

EQ działa jak LO jest wyłączone.

 

@maciux

Chciało by Ci się przetłumaczyć ten cytat bo ja jestem człowiek starej daty i ja tylko paruskie gawarit a translator niezrozumiale tłumaczy ;)

Edytowane przez kartonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EQ działa, gdy LO bypass jest włączony, czyli działa pomijanie układu wzmacniacza i korektora.

 

Właściwie nie ma za bardzo co tłumaczyć. Ktoś na HF zapytał czy EQ jest programowe czy sprzętowe. Pierwszy użytkownik odpowiedział, że sprzętowe i podał drogę sygnału - zaczynając od playera (PMP). Ogólnie wszystko spieprzył :)

 

Odezwał się prezes FiiO - James i rozpisał poprawną drogę sygnału E17/E07k podpiętego do kompa, z którego wychodzi, że układ EQ (korektora) znajduje się po układzie cyfrowym i wzmacniającym, a po nim regulacja głośności.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam mały problem. Mianowicie nie mogę znaleźć czy istnieje możliwość podpięcia e07k za pomocą kabla optycznego z przejściówką na jack'a optycznego. Ktoś coś wie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

EQ działa, gdy LO bypass jest włączony, czyli działa pomijanie układu wzmacniacza i korektora.

 

Gdy pomijamy ampa w E07k i puszczamy sygnał prosto do E09k to nie działa EQ w E07k. Pewnie o to Ci chodziło tylko się pomyliłeś pisząc, wolałem sprostować żeby nikt się tym błędnie nie sugerował.

 

 

 

Mam mały problem. Mianowicie nie mogę znaleźć czy istnieje możliwość podpięcia e07k za pomocą kabla optycznego z przejściówką na jack'a optycznego. Ktoś coś wie na ten temat?

 

Wydaje mi się, że niestety nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

planuję kupić FiiO E07K i mam w związku z tym pytanie. Przeczytałem sporo o sprzęcie, ale w dalszym ciągu nurtuje mnie jedna rzecz. FiiO używałbym głównie przy odsłuchach z laptopa, nierzadko po sparowaniu z iPhonem, ale nie w tym rzecz. Ze względów funkcjonalnych mogę na razie zapomnieć o domowym stereo i do tv mam podłączone głośniki komputerowe 2.0 (Bose Companion 2 series III). Telewizji w zasadzie nie oglądam, głośniki służą głównie za odtwarzanie dźwięków podczas słuchania muzyki i oglądania filmów z laptopa podłączonego hdmi pod tv. Zastanawiam się, czy mógłbym poprawić jakość i moc dźwięku przez podłączenie głośników do tv za pośrednictwem małego wariata - FiiO E07K. :) Link do głośników: http://www.bose.pl/PL/pl/home-and-personal-audio/speakers/computer-speakers/companion-2-series-iii-system/

 

Dzięki z góry za wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz pod PC jako DAC i z wyjścia słuchawkowego podłączasz głośniki, wtedy masz lepszy sygnał.
Bo jak chcesz podpiąć miedzy telewizorem, a głośnikami to poprawy w dźwięku nie uzyskasz tylko jego wzmocnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności