Skocz do zawartości

Ograniczenie dostępu do komisu dla nowych użytkowników


Rekomendowane odpowiedzi

Z całym szacunkiem (oczywiście i tak nic nie zdziała mój post bo widze odzew na tak jest 100%) ale działamy jak nadgorliwy rodzic unia europejska? Ludzie za głośno słuchają muzyki to wprowadzić im limit głośności. Ludzie ślepo wierzą użytkownikom z zerowym dorobkiem i stażem więc wprowadzić regulacje?

 

Sam fakt istnienia jakiegokolwiek państwa, społeczeństwa czy cywilizacji polega na wprowadzeniu jakiś norm, ograniczeń. Ważne jest, aby ich było tak mało jak to tylko możliwe,a te które są, nie kończyły się jak gra o sumie zerowej (zysk jednego gracza oznacza stratę drugiego).

 

Jeśli jesteś uczciwy, zaczekasz, zapoznasz się z forum, możesz sprzedawać, bez prowizji, chcesz robić wałki - nie będziesz miał tyle cierpliwości przy tak małych kwotach.

 

Innymi słowy - ograniczenie w postaci wymogu postowania i jakiegokolwiek stażu nie wpływa w żaden sposób na ludzi uczciwych, a jest poważnym utrudnieniem dla złodziei czyhających na szybką okazję.

 

Nie jest to więc gra o sumie zerowej, a więc reguła w żaden sposób nie ogranicza wolności.

 

@Rolandsinger nie chce zarzucać Ci że jesteś hipokrytą ale nie mogę się powstrzymać ;)

 

Czerwone bydło (tzw. komisarze) z UE nakładają blokadę głośności na sprzęt i taki A845 nie daje rady nawet pchełkom. - Napisane że Rolandsinger na forum AH

2012-04-04 / 23:51

 

 

iPod nie uciągnie ich ze względu na ograniczenie głośności podyktowane wymysłami socjalistów z francji. - Napisane że Rolandsinger na forum AH

 

2008-07-17 / 10:35

 

 

To jest gra o sumie zerowej, bo ograniczenie, które rzekomo chroni głupców przed głuchotą, powoduje stratę u ludzi świadomych, którzy nie chcą zaaplikować sobie 150dB, a jedynie napędzić słuchawki bardziej wymagające niż pchły z zestawu, a DAP z limiterem to uniemożliwia.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, tak jak już wcześniej napisałem, ale jak i pisałem już w innych wątkach, że takie ograniczenia przydadzą się na forum, ale moim zdaniem tylko odnośnie działu komis. Teraz tylko pytanie czy będzie to ograniczenie czasowe, czy ilości postów.

 

Tak jak wspomniałem - nie zabraniajmy nowym użytkownikom tworzenia własnych tematów - od tego właśnie jest forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem (oczywiście i tak nic nie zdziała mój post bo widze odzew na tak jest 100%) ale działamy jak nadgorliwy rodzic unia europejska? Ludzie za głośno słuchają muzyki to wprowadzić im limit głośności. Ludzie ślepo wierzą użytkownikom z zerowym dorobkiem i stażem więc wprowadzić regulacje?

 

Sam fakt istnienia jakiegokolwiek państwa, społeczeństwa czy cywilizacji polega na wprowadzeniu jakiś norm, ograniczeń. Ważne jest, aby ich było tak mało jak to tylko możliwe,a te które są, nie kończyły się jak gra o sumie zerowej (zysk jednego gracza oznacza stratę drugiego).

 

Jeśli jesteś uczciwy, zaczekasz, zapoznasz się z forum, możesz sprzedawać, bez prowizji, chcesz robić wałki - nie będziesz miał tyle cierpliwości przy tak małych kwotach.

 

Innymi słowy - ograniczenie w postaci wymogu postowania i jakiegokolwiek stażu nie wpływa w żaden sposób na ludzi uczciwych, a jest poważnym utrudnieniem dla złodziei czyhających na szybką okazję.

 

Nie jest to więc gra o sumie zerowej, a więc reguła w żaden sposób nie ogranicza wolności.

 

@Rolandsinger nie chce zarzucać Ci że jesteś hipokrytą ale nie mogę się powstrzymać ;)

 

Czerwone bydło (tzw. komisarze) z UE nakładają blokadę głośności na sprzęt i taki A845 nie daje rady nawet pchełkom. - Napisane że Rolandsinger na forum AH

2012-04-04 / 23:51

 

 

iPod nie uciągnie ich ze względu na ograniczenie głośności podyktowane wymysłami socjalistów z francji. - Napisane że Rolandsinger na forum AH

 

 

2008-07-17 / 10:35

 

 

To jest gra o sumie zerowej, bo ograniczenie, które rzekomo chroni głupców przed głuchotą, powoduje stratę u ludzi świadomych, którzy nie chcą zaaplikować sobie 150dB, a jedynie napędzić słuchawki bardziej wymagające niż pchły z zestawu, a DAP z limiterem to uniemożliwia.

 

A ja mam ochotę zaryzykować kupująć od 0 postowca słuchawki za 10% ceny bo traktuje to jako formę rozrywki. Powodujesz swoim postulatem w moim przypadku stratę i to w dodatku wymierną bo jak mi się uda wyrwać coś dużo taniej to mogę to przeliczyć na konkretną kwotę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od czego jesteś moderatorem?

 

Idąc tym tropem - zalegalizujmy kradzieże, bo policja będzie miała mniej roboty.

 

Inna sprawa, że odkąd pamiętam, to nie było karencji na postowanie, ani zakładanie wątków w komisie.

 

I jeszcze jedna b. ważna rzecz - jeśli ktoś spamuje zamiast pisać z sensem, to jest właśnie dowód na to, że pisał aby robić kanty w komisie.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nawet ograniczenie "stażu na forum" może się na niewiele zdać, bo przecież ktoś kiedyś mógł założyć konto, a potem, po jakimś czasie (np. rok czy dwa) zaczyna kraść. Tak było bodajże jakiś czas temu z użytkownikiem "Majeranek" - jak zaproponowałem mu wysyłkę za pobraniem/Allegro (powód: nowy na forum, a przynajmniej tak mi się wydawało - miał może ze 3 posty, których nawet wyszukiwarka nie potrafiła wskazać), to mnie od razu wyśmiał, że niby jakim prawem ja mogę go nazywać nowym (no i faktycznie - konto założone ponad rok temu). Co do min. ilości postów, to przecież też nie można być pewnym, czy komuś coś kiedyś nagle nie odwali.. Poza tym chyba nawet tutaj na forum czytałem czyjeś wypowiedzi o tym, że potencjalny oszust wcale nie musi być skryty i nieuprzejmy, a wręcz przeciwnie.

 

Nie żebym był przeciwny tego typu inicjatywie, jakby takie limity miały wejść w życie to nawet nie miałbym nic przeciwko temu, ale może warto się zastanowić, czy to ma sens. No bo przecież dużo jest takich osób, co to mają wstawiony fajny avatar, ponad 50 postów na liczniku, ale jeśli chodzi o komentarze to.. Brak tematu. Czyli dalej nie możemy być na 100% pewni tak naprawdę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od czego jesteś moderatorem?

 

Idąc tym tropem - zalegalizujmy kradzieże, bo policja będzie miała mniej roboty.

 

Inna sprawa, że odkąd pamiętam, to nie było karencji na postowanie, ani zakładanie wątków w komisie.

 

I jeszcze jedna b. ważna rzecz - jeśli ktoś spamuje zamiast pisać z sensem, to jest właśnie dowód na to, że pisał aby robić kanty w komisie.

 

Pomyśl trochę logicznie, a nie rzuciłeś swoje zdanie i innych aspektów, które je podważają nie uznajesz, bo Ci tak wygodnie. Lepiej się rzucić z oskarżeniami i irracjonalnymi przykładami. Może sprawdź o czym mówię, był temat w tej sprawie i to nie jeden, a sprawa jak się skończyła chyba widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Undertaker43 - przeciez nikt nie napisał że całkowicie wyplenimy złodziejstwo ale sytacja która zmusi kogoś do kradziezy po roku czy dwóch posiadania konta jest raczej znikoma a napewno niższa niż nowego użytkownika.Sam widze zdjęcia w naszym komisie które według mnie nie należą do tego użytkownika.

Sam posiadam fajny avatar :) , około 50 postów, nie posiadam założonego postu w komentarze a mimo wszystko z powodzeniem handluje z kolegami z tego forum jak na razie nie skromnie powiem że z zadowoleniem z ich strony.

Myslę że jak rozpoczniemy tego typu dyskusje to nastepni koledzy zostana oszukani a temat urośnie do kilkuset postów i bedzie bicie piany i wyszukiwanie wpisów Rolandsingera z 2008 jako przykład nie wiadomo czego.

 

 

Więc konkretne pytanie do właścicieli czy chcą czy nie czy się da czy nie dla dobra solidnych i uczciwych userów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za ograniczeniami, ale tylko w dziale "komis". Przecież o to nam chodzi, żeby ukrócić wyłudzenia. Forum ma służyć przede wszystkim do dzielenia się wiedzą i do pomocy. Wiele osób rejestruje się na forum po to żeby zadać konkretne pytanie, rozwiązać jakiś problem. Blokowanie zakładania tematów wg mnie jest krzywdzące. Jednym słowem, ograniczenia tak, ale tylko w komisie. Co do wymiaru ograniczeń, zostawiam ocenę administracji.

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sprzedaż na forum powinna być powiązana z allegro. Jak ktoś nie chce wystawiać aukcji bo prowizja (choć nie oszukujmy się do 250 złotych to są w zasadzie żadne pieniądze) to niech podaje link do profilu. Będzie można zweryfikować sobie to i owo. Wprowadzanie cenzusów czasowych czy postowych nie jest żadnym rozwiązaniem. Pamiętam jak nie tak dawno był limit postów dający dostęp do komisu i pełno w tematach wypowiedzi typu "zgadzam się", "popieram", "polecam" etc. Cenzus czasowy i owszem byłby rozwiązaniem, ale jak komuś zależy na oszukaniu innych to i miesiąc poczeka. Jak widząc w komisie okazję (jaka by nie była) najpierw patrzę na usera i jego ilość postów a potem staram się skojarzyć czy się udziela i tak dalej. Nie wiem ilu jest na forum zarejestrowanych użytkowników, ale aktywnych jest dużo mniej i regularnie czytając forum to po prostu widać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram - z zaznaczeniem, że ograniczenie obejmowałoby tylko dział Komis i dotyczyło liczby postów, bo w przypadku ograniczenia czasowego delikwent może przeczekać powiedzmy miesiąc bez pisania postów, a po tym czasie wyskoczyć z jakimś kwiatkiem. Najlepiiej byłoby połączyć ograniczenie liczby postów i czasowe - czyli np. nowy uzytkownik może założyć temat w dziale Komis po miesiącu od daty rejestracji i z posiadaniem np. minimum 50 postów na swoim koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za ograniczeniami, ale tylko w dziale "komis". Przecież o to nam chodzi, żeby ukrócić wyłudzenia. Forum ma służyć przede wszystkim do dzielenia się wiedzą i do pomocy. Wiele osób rejestruje się na forum po to żeby zadać konkretne pytanie, rozwiązać jakiś problem. Blokowanie zakładania tematów wg mnie jest krzywdzące. Jednym słowem, ograniczenia tak, ale tylko w komisie. Co do wymiaru ograniczeń, zostawiam ocenę administracji.

Popieram, można nałożyć ograniczenia na komis, ale "Forum" jako całość zostawmy w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Bednaar

 

Na tym właśnie polegał postulat z pierwszego postu.

 

Wysłano z Marsa używając znaków dymnych

 

Z całym szacunkiem (oczywiście i tak nic nie zdziała mój post bo widze odzew na tak jest 100%) ale działamy jak nadgorliwy rodzic unia europejska? Ludzie za głośno słuchają muzyki to wprowadzić im limit głośności. Ludzie ślepo wierzą użytkownikom z zerowym dorobkiem i stażem więc wprowadzić regulacje?

 

Sam fakt istnienia jakiegokolwiek państwa, społeczeństwa czy cywilizacji polega na wprowadzeniu jakiś norm, ograniczeń. Ważne jest, aby ich było tak mało jak to tylko możliwe,a te które są, nie kończyły się jak gra o sumie zerowej (zysk jednego gracza oznacza stratę drugiego).

 

Jeśli jesteś uczciwy, zaczekasz, zapoznasz się z forum, możesz sprzedawać, bez prowizji, chcesz robić wałki - nie będziesz miał tyle cierpliwości przy tak małych kwotach.

 

Innymi słowy - ograniczenie w postaci wymogu postowania i jakiegokolwiek stażu nie wpływa w żaden sposób na ludzi uczciwych, a jest poważnym utrudnieniem dla złodziei czyhających na szybką okazję.

 

Nie jest to więc gra o sumie zerowej, a więc reguła w żaden sposób nie ogranicza wolności.

 

@Rolandsinger nie chce zarzucać Ci że jesteś hipokrytą ale nie mogę się powstrzymać ;)

 

Czerwone bydło (tzw. komisarze) z UE nakładają blokadę głośności na sprzęt i taki A845 nie daje rady nawet pchełkom. - Napisane że Rolandsinger na forum AH

2012-04-04 / 23:51

 

 

iPod nie uciągnie ich ze względu na ograniczenie głośności podyktowane wymysłami socjalistów z francji. - Napisane że Rolandsinger na forum AH

 

 

2008-07-17 / 10:35

 

 

To jest gra o sumie zerowej, bo ograniczenie, które rzekomo chroni głupców przed głuchotą, powoduje stratę u ludzi świadomych, którzy nie chcą zaaplikować sobie 150dB, a jedynie napędzić słuchawki bardziej wymagające niż pchły z zestawu, a DAP z limiterem to uniemożliwia.

 

A ja mam ochotę zaryzykować kupująć od 0 postowca słuchawki za 10% ceny bo traktuje to jako formę rozrywki. Powodujesz swoim postulatem w moim przypadku stratę i to w dodatku wymierną bo jak mi się uda wyrwać coś dużo taniej to mogę to przeliczyć na konkretną kwotę.

 

To paralogizm, bo nie tylko jednopostowcy mają dobre oferty, a i oni spełniając wymogi mogą po okresie karencji wystawić każdą ofertę. Z kolei prawdopodobieństwo trafienia okazji w ofercie nowego jak i starego usera jest takie samo. Za to prawdopodobieństwo podejrzanej oferty jest znacznie mniejsze u znanego usera niż u jednopostowca, którego nota bene pierwszy post to cudowna oferta w komisie.

 

PS. Można być liberałem, ale nawet ci skrajni nie postulują likwidacji przepisów prawa, ba, świat zwierząt jest pełen niepisanych zasad. Więc postulowanie schodzenia poniżej tego poziomu jest niepoważne.

 

Wysłano z Marsa używając znaków dymnych

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naturalnie takie rozwiazanie utrudni kombinacje - ale z cala pewnoscia nie wyeliminuje calkowicie. jednak bybly to krok w slusznym kierunku. tylko co za problem dla oszusta napisac kilka sensownych postow ? a moderatorzy beda sie glowic czy dana wypowiedz jest z sensem czy nie.....

z drugiej strony nalezy chronic uczciwych kolegow z forum przed oszustwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy cos zrobić - bo jest mało ciekawie. Pojawiło się mase osób które pojawiają sie na chwile i liczą na szybki zysk. Ze stratą dla forum i dla nas. Wystawianie na forum powinno być mocno obostrzone. Pytanie tylko jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie niech ktoś, kto odpowiada za sterowanie tym bajzlem kliknie wreszcie myszką i zrobi te kilkanaście dni karencji + dorobek posotowy dla nowych "strzelców" i to będzie jakiś krok naprzód.

 

Bo tak to będziemy gadać w nieskończoność, a w międzyczasie co uczciwsi w komisie puszczą kolejne przelewy złodziejom.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sam mam problemy z paroma gnojkami i zastanawiam się, czy nie złożyć im samemu wizyty :/ wszystko kulturalnie, allegro, płatność PayU a obydwoje kręcą, że wysłali, paczka idzie 3 tydzień podobno już "dwukrotnie" wysłana, u drugiego już ponad tydzień. Coraz większa skala oszustw przez "gimnazjalnych gansterów" niestety zmusza do coraz ostrożniejszego kupowania i ja również byłbym za ograniczeniem. Pomijając, że to nieetyczne bla bla to podajcie jeden powód po co nam użytkownicy z 3-5 postami na forum? Masa użytkowników zakłada konto tylko i wyłącznie po to, by szybko coś sprzedać.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to do końca dobre rozwiązanie. Można to łatwo obejść a osoby, które faktycznie są nowe i chciałyby coś kupić/sprzedać/zamienić zostaną od tej możliwości odcięte.

Na allegro nie spotkasz wiele aukcji z przykładowo "modowanymi/rekablowanymi" słuchawkami a u nas można coś takiego nabyć i w dodatku często po bardzo okazyjnej cenie. Wielu ludzi o tym wie i nie rzadko z tego korzysta, dlatego nie uważam, żeby blokowanie tej możliwości było dobrym wyjściem.

Edytowane przez Strodus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności