Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Otwarty odpowiednik AKG K550


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mi się spodobało brzmienie tych słuchawek, niestety okazały się dla mnie niewygodne (za płytkie pady), dlatego się ich pozbywam. Szukam teraz ich otwartego zamiennika. Wiem już że musi to być welur, z głebokimi padami. Czy AKG K701 to mogłoby być to czego szukam, czy jednak braknie im basu? Jakieś inne typy?

 

E17/E9

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bas typu kontur jest Cię w stanie zadowolić, to Q701 będą ok.

 

Średnio orientuję się jeszcze niestety w tej terminologii. Jak określiłbyś bas w Fidelio L1, a jak ten w K550?

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie usłyszysz, to nie do końca zrozumiesz. Q701 uderza i w miarę szybko znika. K550 pozwalają sobie na wybrzmienie, kontrolowane "rozlanie się" dźwięku ... Mimo, że nie słuchałem Fidelio, wydaje mi się, że one będą bliższe brzmieniu K550 - Q701 są raczej rozjaśnione, w przeciwieństwie do obu pozostałych.

 

Mając jednak X1, odnieś może swoje potrzeby względem nich ? Łatwiej znaleźć słuchawki, których dźwięk jest wynikiem różnicy znanej pary słuchawek tej samej, co poszukiwana, konstrukcji oraz własnych gustów, niż określić jasno - chcę taki dźwięk, tylko w innej konstrukcji (bo to właściwie niemożliwe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej znaleźć słuchawki, których dźwięk jest wynikiem różnicy znanej pary słuchawek tej samej, co poszukiwana, konstrukcji oraz własnych gustów, niż określić jasno - chcę taki dźwięk, tylko w innej konstrukcji (bo to właściwie niemożliwe).

 

Chyba jestem zmęczony bo nie zrozumiałem tego zdania. Jeśli jasność słuchawek wiąże się z wyeksponowaną średnicą w stosunku do ogólnego balansu to nie chcę żeby słuchawki były jaśniejsze od K550. Z drugiej strony X1 po tygodniu słuchania i wygrzewania mają dla mnie nadal za dużo basu i jest on mniej precyzyjny od AKG. Zdaje się że wybrzmiewa za długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG mimo dosyć miękkiego i nie-krótko wybrzmiewającego basu, mogą pochwalić się jego precyzją. Jest to wyjątkowe dla zamkniętych słuchawek, nie będzie Ci jednak trudno znaleźć odpowiedniej kontroli w otwartych :)

 

 

Co do mojego niezrozumiałego zdania: doskonale rozumiem. Sam też miałem chwilę wątpliwości co ja nabazgrałem. Zjadłem jedną, bardzo mało istotną literkę

 

Łatwiej znaleźć słuchawki, których dźwięk jest wynikiem różnicy znanej pary słuchawek, o tej samej, co poszukiwana, konstrukcji oraz własnych gustów, niż określić jasno - chcę taki dźwięk, tylko w innej konstrukcji (bo to właściwie niemożliwe).

 

 

 

 

Innymi słowy, napisz co chcesz zmienić względem X1, bo ułatwisz nam życie :) Co po części już zrobiłeś.

 

 

Jaśniejsze, oznacza, że więcej energii pada na wysokie, niż na niskie częstotliwości. Gdy patrzysz na wykres częstotliwości, możesz położyć na nim najczęściej jakąś prostą - albo opada w dół (dźwięk ciemny), albo wznosi się (dźwięk jasny). Czasem są to bardzo niewielkie nachylenia. Są też możliwe inne "typy" brzmień, jak "v-ka", czyli wycofany środek, itd... A to wszystko w ogromnym uproszczeniu.

 

K550 są w niewielkim stopniu przyciemnione, objawia się to u nich "ciemniejszym tłem".

 

Może HD600 ... ? Edit: Nie przy tym sprzęcie ...

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie HD600 lub HD650, napisałem nawet temat o chęci odsłuchu w Wawie, bo z opisów tych słuchawek stwierdziłem że jest szansa że tego szukam. Mogę pisać o X1 i tego jak chciałbym żeby brzmiały moje słuchawki, ale kto słyszał na tym forum X1 i jest osłuchany z wieloma topowymi modelami otwartych słuchawek żeby mógł je porównać? Dlatego właśnie piszę o K550, bo są już dość znane no i znam je ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e kto słyszał na tym forum X1 i jest osłuchany z wieloma topowymi modelami otwartych słuchawek żeby mógł je porównać

 

PENDRAGON :)

 

Racja!

 

Jeśli chodzi więc o X1, nie wiem czy nie jest jeszcze za wcześnie, chcę się jeszcze osłuchać, ale nadal jestem zakochany w brzmieniu K550. Za dużo basu, chciałbym żeby był bardziej precyzyjny, krótszy, ale żeby jednak był i wybrzmiewał. Troszeczkę więcej wokali i werbla (mam wrażenie że to zbliżone częstotliwości). Góra w X1 jest idealna, blachy są bardzo precyzyjne i piękne, pisałem w temacie o tych słuchawkach że jest wyeksponowana bo w K550 jest jej troszkę mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e kto słyszał na tym forum X1 i jest osłuchany z wieloma topowymi modelami otwartych słuchawek żeby mógł je porównać

 

PENDRAGON :)

 

<_< Wrrr ... :lol:

 

"...pisałem w temacie o tych słuchawkach że jest wyeksponowana bo w K550 jest jej troszkę mniej."

 

Ooo dzieki , to wiem co moge wykreslic z mojej listy :P . X1 maja troche za bardzo wszechobecny bas , dlatego tez sie ich pozbylem ;) , reszta byla bardzo dobrej jakosci . Nie mialem mozliwosci dluzszego odsluchu hd-650-ek , ale wydaje mi sie , ze sa dosyc ciemne i zbyt lagodne w wyzszej srednicy . Bardziej celowalbym w Beyer-y dt-880 .

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się tylko, że skoro piszesz o werblu, to brakuje Ci po prostu jego "wykopu", dynamiki.

 

Głos posługuje się przeróżnymi częstotliwościami, jak zresztą też różne instrumenty. Mając to na uwadze, możesz z odpowiednim przymrużeniem oczu potraktować tę tabelkę z poniższego linka jako przykład niektórych częstotliwości http://www.studiomas...astering03.html

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999 Ty szukasz otwartych, czy po prostu wygodniejszych dla siebie?

 

Jeśli po prostu wygodniejszych - to chętnie się z tobą zamienię D2000 na X1. To są słuchawki z odmienną sygnaturą dźwięku niż K550, ale cenione są za podobne cechy (scena, szczegółowość). Najlepsze słuchawki jakie miałem na uszach, ale dla mnie za bardzo audiofilskie. Ja szukam takich co będą mi łoić basem przy siedzeniu przy kompie. :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bas typu kontur jest Cię w stanie zadowolić, to Q701 będą ok.

 

Średnio orientuję się jeszcze niestety w tej terminologii. Jak określiłbyś bas w Fidelio L1, a jak ten w K550?

 

Bas w Fidelio L1 jest inny w nowych słuchawkach, a inny po wygrzaniu. Ten po wygrzaniu ma znakomitą kontrolę i odpowiednią objętość, a w K550 jest on liniowy, ma mniej masy, ale uderzenie właściwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All999 mam teraz w domu na testach DT880. Jak porobię wszystkie obowiązki, to Ci coś napiszę o nich. Ale myślę że by Ci podeszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D@rk, czekam niecierpliwie na info odnośnie Beyerów. Nie masz przypadkiem zapchanej skrzynki?

Ja mogę napisać, że DT880 to nie jest otwarty odpowiednik AKG K550. Mają zdecydowanie więcej wysokich i zdecydowanie mniej, choć lepiej kontrolowanego, dołu. Nie mają też "kick-basu", tak nisko jak K550 to nie schodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności