Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, zgreg napisał(a):

To trzeba szukać wzmacniacza sł. , tak mi się zdawało, że będzie słabo. Zastanawiałem się czy warto dołożyć z He-400se do HiFiMAN Sundara - nie wyglądają tak odpustowo jak 400-tki ;) . HiFiMan Edition XS jakieś takie dziwne są , chodzi o kształt nausznic.  Co do wzmacniacza to raczej wybrałbym jakąś używkę (na AKM) .

Ja już dokładać to moim zdaniem do XS. Pady twardsze od Sundar, ale dla mnie dużo wygodniejsze bo tak nie cisną. Wiele osób woli pałąk z Sundar, ale mi ten z XS nie przeszkadzał. Słuchawki nie są jakieś bardzo ciężkie. Czy dziwne to już rzecz gustu. Ja bardzo XS lubiłem, no ale niestety trochę mocy potrzebują. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zgreg napisał(a):

To trzeba szukać wzmacniacza sł. , tak mi się zdawało, że będzie słabo. Zastanawiałem się czy warto dołożyć z He-400se do HiFiMAN Sundara - nie wyglądają tak odpustowo jak 400-tki ;) . HiFiMan Edition XS jakieś takie dziwne są , chodzi o kształt nausznic.  Co do wzmacniacza to raczej wybrałbym jakąś używkę (na AKM) .

Mi Sundary kompletnie nie przypasowały i szybko się ich pozbyłem. Od siebie z planarów mogę polecić Takstary HF580, które najlepiej dać koledze @Perul do poprawek i zmienić im pady.

 

6 godzin temu, marco-polo napisał(a):

Te HE-400SE nie mają grillów na tych planarach są gołe. Łatwo mogą ulec uszkodzeniu.

Przecież mają grille, chyba, że masz na myśli od strony ucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hustler napisał(a):

Mi Sundary kompletnie nie przypasowały i szybko się ich pozbyłem. Od siebie z planarów mogę polecić Takstary HF580, które najlepiej dać koledze @Perul do poprawek i zmienić im pady.

 

Przecież mają grille, chyba, że masz na myśli od strony ucha?

Tak od strony gdzie pad się znajduję.

 

plll.png

 

Fajny ten kanał. Rozkłada słuchawki na części pierwsze i pewnie robi jakieś mody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, marco-polo napisał(a):

od strony gdzie pad się znajduję.

Masz magnesy i ramkę - całkiem niezłe zabezpieczenie, paluchem krzywdy nie zrobisz :) 

 

Widzę, że w tych 400SE dwustronne magnesy :) - jakbym potrzebował otwartych, brałbym, bo mają dzięki temu potencjał na moda jaki w HE500 zrobiłem.

https://forum.mp3store.pl/topic/219021-mod-hifiman-he500/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Perul napisał(a):

Masz magnesy i ramkę - całkiem niezłe zabezpieczenie, paluchem krzywdy nie zrobisz :) 

 

Widzę, że w tych 400SE dwustronne magnesy :) - jakbym potrzebował otwartych, brałbym, bo mają dzięki temu potencjał na moda jaki w HE500 zrobiłem.

https://forum.mp3store.pl/topic/219021-mod-hifiman-he500/

 

https://www.aliexpress.com/item/1005005281899481.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.f8b629418wdk4I&algo_pvid=37e3e466-65e4-4dd4-8c12-bd40be549fa9&algo_exp_id=37e3e466-65e4-4dd4-8c12-bd40be549fa9-0&pdp_npi=3%40dis!NOK!1273.41!802.25!!!900.00!!%40212250c216903111756184454d0769!12000033595314246!sea!NO!160300691&curPageLogUid=WBFr7eFJI6XO są 2 wersję. Która jest lepsza?

I czy kupować w oryginalnym sklepie hifiman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, marco-polo napisał(a):

są 2 wersję. Która jest lepsza?

Dwustronne magnesy ma ta tańsza wersja, są one słabsze co do mocy (tak gdzieś czytałem), co zapewne przejawia się trochę mniejszą skutecznością słuchawek, są też cięższe. Mimo tych "wad" moim zdaniem mają większy potencjał na mody, zwłaszcza na "rozszczelnienie" jak w HE500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Perul napisał(a):

Dwustronne magnesy ma ta tańsza wersja, są one słabsze co do mocy (tak gdzieś czytałem), co zapewne przejawia się trochę mniejszą skutecznością słuchawek, są też cięższe. Mimo tych "wad" moim zdaniem mają większy potencjał na mody, zwłaszcza na "rozszczelnienie" jak w HE500.

Ja preferuję ciemne granie czy one nie będą za jasne. Czy nadają się do długiego odsłuchu?

Te dwa modele różnią się kablem. Podobno mają cieplejsze granie i dobry bass. Za tą cenę to warto moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, marco-polo napisał(a):

Ja preferuję ciemne granie czy one nie będą za jasne.

Kwestia indywidualna, dla mnie w HE400i 2020 było za dużo góry, w Sundara i HF580 delikatnie też, ale ja słucham głośno, więc szybciej się ten aspekt dźwięku ujawnia. 😉 

 

Z planarów ciemnych i bardzo muzykalnych, w umiarkowanym budżecie to Avantone Planar. 😉

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, zgreg napisał(a):

Z tego co wyczytałem to np. taki kabel powinien złagodzić górę i ocieplić sygnaturę (miedź monokrystaliczna)
OCC 7N 26 AWG Litz Cryo

Kablem niewiele zdziałasz, zostaw jego upgrade na koniec, problem nadal będzie tkwił w sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zgreg napisał(a):

taki kabel powinien złagodzić górę i ocieplić sygnaturę (miedź monokrystaliczna)
OCC 7N 26 AWG Litz Cryo

Nie do końca, bo to przyciemnienie, które daje OCC jest w tym wypadku rozjaśniane przez geometrię Litz, a i Cryo lekko najwyższych tonów dodaje. Mam taki kabel, imo jest w miarę neutralny.

 

11 godzin temu, marco-polo napisał(a):

Ja preferuję ciemne granie czy one nie będą za jasne.

Nie ma pojęcia, nie słuchałem, to czy słuchawki grają ciemno, czy jasno zależy od zestrojenia.

W każdym razie jakby były za jasne to wymiana padów z hybryd na welurki powinna je złagodzić.

 

11 godzin temu, neonlight napisał(a):

Z planarów ciemnych i bardzo muzykalnych, w umiarkowanym budżecie to Avantone Planar. 😉

No całkiem fajne, zwłaszcza po modzie :) 

https://forum.mp3store.pl/topic/219140-mod-avantone-planar/

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie stwierdziłem że podejdę do tematu psychologicznie. Będę zmieniał słuchawki co do wygody i dźwięku.

Poza tym nie zawsze to co słuchamy jest w dobrej jakości audio.

Problem czasami stoi po stronie oprogramowania i można potestować na różnych systemach operacyjnych.

Użyć equalizera.

Takie placebo że widzę zauważalność zmiany dźwięku.

Poza tym ma dużo pudełek, które jakby co pomogą w modach i modyfikacji dźwięku czy to na słuchawkach czy w dacu.

Mam prawdopodobnie pełny zakres słuchawek od bassolubów,neutralne,jasne i ciemne.

 

IMG_20230726_130554.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewniane doki od KBEAR, czyli KW1. Oparte na pojedynczym dynamiku, jest wersja z jackiem, USB-C i Lightningiem.

Ale na mnie największe wrażenie robi wykres - zdecydowanie zaskakuje.

 

1.thumb.jpg.ad9e3dabf41d0118acbaaba6b706e87a.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2023 o 13:11, marco-polo napisał(a):

Ogólnie stwierdziłem że podejdę do tematu psychologicznie. Będę zmieniał słuchawki co do wygody i dźwięku.

Poza tym nie zawsze to co słuchamy jest w dobrej jakości audio.

Problem czasami stoi po stronie oprogramowania i można potestować na różnych systemach operacyjnych.

Użyć equalizera.

Takie placebo że widzę zauważalność zmiany dźwięku.

Poza tym ma dużo pudełek, które jakby co pomogą w modach i modyfikacji dźwięku czy to na słuchawkach czy w dacu.

Mam prawdopodobnie pełny zakres słuchawek od bassolubów,neutralne,jasne i ciemne.

 

IMG_20230726_130554.jpg

Zauważyłem że w zależności od pogody jestem mniej marudny jak jest ciepło i Słońce, niż zimno,deszcz i pochmurno i pizga na zewnątrz. Wtedy nie zwracam na słuchawki jak grają, jedynie chcę posłuchać muzyki relaksując sie bez imadła na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Ale na mnie największe wrażenie robi wykres - zdecydowanie zaskakuje.
 


Tak, racja. Wykres fascynuje...

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, janek patufka napisał(a):


 

 


Tak, racja. Wykres fascynuje...emoji849.pngemoji849.pngemoji849.png

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka
 

 

Wykres wykresem, ale te doklejone doki do tej pani skradły moje serce ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup jakichś chińskich IEMów, zapewne KZ ZAX, typowo jako słuchawki mobilne wpięte do telefonu, żeby okazjonalnie posłuchać muzyki na zewnątrz. Czy goły smartfon jest w stanie je w ogóle napędzić? Jeżeli nie - czy Apple dongle da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności