Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

No to mogę się pochwalić:

 

DZYk6tj.jpg

2Cj8BAX.jpg

 

Grają bardzo podobnie do 7Hz zero (w moich są przytkane otwory), z bardziej zaznaczonym dołem, przy czym są mniejsze, słuchawki wykończone matowo,  kabel w połysku i  faktycznie niezły :) 

Wspomnę jeszcze że zamówiłem z shenzenaudio.com ponieważ cena od zamówienia się zmieniła, zwrócono mi różnicę więc wyszły mnie 16.15$ bez żadnych opłat.

Z mikrofonem z tego samego sklepu można było kupić za 17$, ciekawostka jest taka, że zamówiłem wersję z mikrofonem już po obniżce, napisałem prośbę o refundację różnicy i dostałem zwrot.

Edytowane przez wwd
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty mojej słabej silnej woli...

8382b4ef7b31580ed0f772f3bc084f0d.jpg
i
492cf1a59f3ef80463eff8817a27f588.jpg

Na razie udało się schować przed żoną...

Etui do Kz Ling Long powala... Oni się chyba tym nigdzie nie chwalą... A powinni:
cba9c4c1c5a1b957fb31d3ac92576cec.jpg
Jak przy Fiio! Moc!

W dniu 13.03.2023 o 16:43, baxxx napisał(a):

no ale tu poniżej, do 1,5kHz idzie łeb w łeb, odchylenia 0.2 db

potem rożnice około 1db, o skrajach nie mówię...

to też nie będą identycznie grały w praktyce normalnego słuchowca? ;) 

 

image.thumb.png.5b318a2e45731ccb4b92f5e0336c6619.png

 

czy na to ktoś odpowie? bo ciekaw jestem nadal, o co kamon z tymi wykresami

czy takie (w mojej ocenie) drobne różnice w znacznej części wykresu powodują, że dla normalnego słuchacza słuchwki będą grać identycznie. Czy jednak te skraje pasma (z tego co widać dopiero powyżej 6k jest znacznie inaczej) zrobią tę różnicę i będzie to cały czas odczuwalne? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem pobawić się z Hola i wymieniłem filtry na tulejach na tlenowe od Tanchjim + grill od 7Hz

Zdejmowanie oryginalnych grilli to troche koszmar, ostatecznie postanowiłem je poświęcić i wyjąć z uszczerbkiem na zdrowiu (czyt. dziura w środku) bo czytałem, że próba wyjęcia ich podważeniem od boku może skutkować pęknięciem nozzle (kruchy materiał)

Pod spodem jest mleczny damper, o gęstości wyższej od tlenowych.

 

Ogólnie po modach słuchawki grają odrobinę głośniej, bas nie jest taki gęsty i szybciej "wraca". Średnica wyszła bardziej na front, soprany póki co po kilku trackach testowych, wyglądają na nietknięte. 

Pobawię się dalej i jak ktoś będzie ciekaw to rzucę parę słów.

 

Fajne są :)

 

IMG_7942.jpeg

IMG_7943.jpeg

IMG_7944.jpeg

IMG_7945.jpeg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak wstępnie, bez szczegółów. Jedne wygrzewane dłużej inne krócej. O dźwięku postaram się napisać, jak już ogarnę ten chaos, bo porównywanie 9 par mocno mnie przerosło. Macie jakąś sprawdzoną metodę? Bo mój mózg się buntuje przed wydawaniem jakichś porównawczych opinii.

Jako referencji używam Fiio FD1 i wydaje mi się, że na razie nic ich nie "pokonało".

 

ZVX - ciężkie jak nieszczęście... nie mogę się dopasować użytkowo. Grają ładnie, pisał ktoś niedawno trochę, z naciskiem na bas, ale łba nie urywa, spokojnie dla ludzi.

CXS - bardzo fajne, lekkie, wygodne. Fajne granie, ale to już pewnie wiecie, bo nie jakaś nowość. Też dość basowe.

LingLong - zupełnie nie moja koncepcja jeśli chodzi o wygodę. Dobrze, że to przetestowałem, bo chciałem iść w FA E3000. Grają fajnie, dobrze zrównoważone.

TRN MT4 - mega wygodne, płaskie, lekkie - wygoda coś w podobie do opisywanych przez @FranticPhil Hola. Granie podobne do cxs.
 

No i mój konik - czyli taniocha totalna:

X2 Pro - "lepszy" (???) brat opisywanych wcześniej X2-1.99$ ;) Fajnie już od początku, w przeciwieństwie do FZ. Nie porównywałem jeszcze do X2 ale to raczej to samo, choć inny kształt "muszli?". No i odłączany kabelek. Duża wygoda bo lekkie i dość małe.

T05 - cholera wie, co to jest. Znaczek taki sam jak na X2 i pro. Grają fajnie, melodyjnie, jak powyższe. Wygoda kosmiczna, ważą nic i są małe.

QKZ AK7 - osoby twierdzące, że FZ Max to sam bas nic nie wiedzą o basie ;) sorrki mistrzu @Perul :D To jest emanacja basu dopiero... bo nic więcej one nie reprodukują :D Totalna porażka. Może jeszcze z miesiąc wygrzewania im pomoże? Na razie jedyna zaleta to lekkość konstrukcji.

FZ Libery Max - mój egzemplarz zupełnie nie gra tak jak pisał @Perul czyli sam bas. Ciekawe, czy to różnice w słuchaczach, czy QA w FZ jest tak rozstrzelone. Na razie grają mocno "zza kotary". 

FZ Liberty Z2 - podobnie do powyższego. Jakieś takie zamulone te FZty wszystkie. Dam im czas.

 

Generalnie - poza oczywistymi (dla mnie) wtopami - AK7 i powiedzmy że FZ jak im się nie poprawi - wszystkie te słuchawki grają fajnie, przyjemnie, w większości są wygodne, niektóre nawet mic mają to i pogadać na telco można - choć uwaga, często interlokutorzy zgłaszają, że coś u mnie nie tak - więc walnięte potrafią być te mic-e.

Czego chcieć więcej? 

Oczywiście, jakieś tam różnice są, ale czy to na co dzień ma znaczenie? Dla 99% ludzi pewnie nie. Sam się zastanawiam, po co ja to robię...

Ale co ja się tam znam ;) Raczej zwykły słuchacz ze mnie. 

Edytowane przez baxxx
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, baxxx napisał(a):

FZ Libery Max - mój egzemplarz zupełnie nie gra tak jak pisał @Perul czyli sam bas. Ciekawe, czy to różnice w słuchaczach, czy QA w FZ jest tak rozstrzelone. Na razie grają mocno "zza kotary".

Masz rację, z grubsza to mocno "zza kotary" miałem na myśli, czyli mało góry (choć dobrej jakości) i średnicy wyższej - nieprecyzyjnie się wyraziłem, bo niższa średnica jest, a nie tylko sam bas ;) .

W przeciwieństwie do większości tanich i "drących japę" dokanałówek, bas w Liberty Max jest powolny, taki misiowaty.

Nawet po moim modzie taki zostaje. To dałoby radę ogarnąć większym dampingiem, ale dużo łatwiej rozwiercać i zaklejać (jak się ma narzędzia).

Godzinę temu, baxxx napisał(a):

QKZ AK7

Tych to nie znam, ale przyszły do mnie dopiero co AK6 i są całkiem fajne.

Póki co tylko "rzuciłem uchem", bo nie było kiedy, mam też X2 do porównań, i jeszcze jedne, które z tej trójki zrobiły na mnie najlepsze pierwsze wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedne, które z tej trójki zrobiły na mnie najlepsze pierwsze wrażenie
 
a zwą się? ciekaw jestem...
 
no i co myślisz o X2 ???????
 
ja mam wrażenie odnośnie tych tanich, że one właśnie często jakoś tak zza kotary - a może ja jednak lubię jasne???
czy fakt, że lubię dużo basu, to sprzeczność z lubieniem jasnych?
Ale odpowiednią średnicę (czyli wg mnie wokale itp. - dobrze mówię?) też lubię...
 
to co ja w końcu lubię, bo się nie znam na tych poetyckich opisach...?
F FD1 grają właśnie jakby dużo "wyraźniej", jaśniej - dobrze gadam? niektóre chinolki tak jakby "niewyraźnie", choć większość pasm mają...
Oświećcie pls!
 
no, zmotywował mje Miszcz, biere się do roboty  
za te Liberty F2 i Max - może coś z nich wycisnę
 
aaa... 
wyobraźcie sobie, że te T05 to nawet folię ochronną na panelach mają! Szok i niedowierzanie...
 
a94b3bdd89fbbecd5deab7bece6b07a6.jpg Edytowane przez baxxx
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, baxxx napisał(a):

czy fakt, że lubię dużo basu, to sprzeczność z lubieniem jasnych?

co ma jasność do ilości basu?

Co innego zimne i basowe jednocześnie ale i to da się połączyć jeśli dominował będzie subbas a mid trzymał się swojego miejsca jak patusy głosowania na socjalistów. 

 

 

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nomenklatura to jedno, a odbiór dźwięku to drugie. Mało to opisów, gdzie dla jednego coś zamula, a drugi uważa to za dźwięk naturalny i angażujący albo jednemu gra coś ostro i męcząco, a dla drugiego neutralnie itd.

 

Z takich mocno basowych, a zarazem chłodnawych IEM-ów mam CCA CRA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, baxxx napisał(a):

to co ja w końcu lubię, bo się nie znam na tych poetyckich opisach...?

Ja nie wiem co Ty lubisz, to Ty powinieneś wiedzieć ;) 

Nawet nie wiem co ja sam lubię, bo ostatnimi czasy strasznie zmienny gust mam. Raz słucham jednych słuchawek i jest OK, innym razem te same słuchawki mają za mało basu, jeszcze innym za mało sopranu, a kolejnym za dużo średnicy. Cały czas to te same słuchawki na tym samym torze i kablu.

 

21 godzin temu, baxxx napisał(a):

a zwą się? ciekaw jestem...

nie wiem jak się zwą, to takie taniochy kupione "na spróbowanie"

https://pl.aliexpress.com/item/1005003609723431.html

Co do ich grania, to przedwczoraj nie miałem żadnych zastrzeżeń, a wczoraj jakby za dużo basu i mało środka. Nie żeby było źle, ale widać że działa i trochę wygrzewanie, i jednak ta ostatnia zmienność mojego gustu. Chociaż co do basu, to wczoraj różnych gumek próbowałem i potrafi się zmieniać znacznie jego ilość - zostawiłem takie, w których najłatwiej mi złapać seal (bardzo podobne do fabrycznych) i nie psują brzmienia. Bo np potrójne choinki mimo świetnego seala za bardzo wycinają wyższą średnicę (pewnie do X2 się sprawdzą, bo one mają tam "sporo dobroci").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, baxxx napisał(a):

one mi się dziwnie wyginają przy próbie włozenia do ucha

To normalne, trzeba powoli i umiejętnie je wkładać, trochę jakby wkręcając w te i z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul dzięki za info, zatem powkręcam ;) 

 

a co do tych różnych taniemów- wydaje mi się, że to jest wszystko robione z tych samych elementów, obudowy tylko inne, więc i akustyka trochę inna (no bo to chyba działa tak jak w kolumnach, nie?) więc dźwięk w efekcie wychodzi trochę inny... ale raczej trochę.

Porównuję np. te X2pro do wcześniej nabytych X2 i to jest generalnie to samo imho... przynajmniej dla moich marnych uszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, baxxx napisał(a):

Porównuję np. te X2pro do wcześniej nabytych X2 i to jest generalnie to samo imho... przynajmniej dla moich marnych uszu.

No powinno być, bo z tego co widzę to Pro mają odpinany kabel i tym się różnią.

 

18 minut temu, baxxx napisał(a):

wydaje mi się, że to jest wszystko robione z tych samych elementów, 

Zgadza się, aczkolwiek tych "podstawowych" elementów też jest trochę, więc można mnożyć modeli.

 

19 minut temu, baxxx napisał(a):

obudowy tylko inne, więc i akustyka trochę inna

Tu też się zgodzę, wg mnie QKZ AK6 to to samo co X2, tylko, że zamiast złotej zaślepki w dekielku mają siateczkę, dzięki czemu mają trochę (naprawdę niedużo) cieplejsze brzmienie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to qkz ak6 nadal Ci się podoba? bo to ak7 to jakaś totalna porażka...

 

generalnie to trochę nie rozumiem jakichś takich hype na niektóre taniochy - edx przykładowo, które dzieciakowi kupiłem - to gra totalnie jak kupa - oczywiście pod warunkiem, że się porówna z czymś bezpośrednio. X2 wciągają je nosem bez gadania!

No bo jak się posłucha same, to oczywiście, jest OK. Ale w takim podejściu to prawie każde, poza jakąś totalną padaką, grają znośnie.

Ogólnie to mam temat do przegadania - takiego oddalonego w czasie porównywania - ale to na osobny wątek. Choć trochę się boję, że będzie z tego gruba burza :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truthear HOLA wrażenia wstępne po godzinie:

 

7 par tipsów o zmiennych poza rozmiarami zewnętrznymi także średnicach otworów. Pakowane w bardzo fajny sposób chętnie bym to widział częściej albo nawet zawsze. Woreczek na słuchawki rodzi mieszane uczucia. Jest bardzo ciasny więc większy dongiel a tym bardziej DAP wraz ze słuchawkami do środka nie wejdzie. Zamknięcie nie jest zbyt wygodne pomysł z grubsza moim zdaniem świetny ale niedorozwinięty bo brakuje uszek by móc rozewrzeć boki i trzeba palucha wbijać 😅

Same IEMy malutkie wyjątkowo. Powierzchnia jest mała a do tego całkiem płaski faceplate daje zupełnie chowające się w uszach słuchawki. Cienki plastik sprawia bardzo tandetne wrażenie ale do oglądania kupcie sobie coś innego, te dzięki temu są leciutkie jak żadne a do tego przyjemne w dotyku.

Kabel niby przeciętny ale przy tych maleństwach jest nieprzyzwoicie ciężki. Szkoda wielka, że jest to jakże rzadko używane złącze przez co będzie trudno znaleźć coś odpowiedniego 😥 Wydaje się bardzo trwały natomiast odcinki zauszne nieszczególnie mi pasują ale podejrzewam że dałyby się uformować. 

Zamawiałem je w celu używania pod kaskiem to też własnie na rozmiarze mi wybitnie zależało i tak jak rekomendował @FranticPhil tak też jest w rzeczywistości. Dzięki. 

Natomiast potwierdza się to co przewiadywałem i czego się obawiałem na podstawie krótkiego bo krótkiego ale jednak posiadania 7Hz Salnotes Zero gdzie był chyba ten sam przetwornik, że są trochę za trudne w napędzeniu dla mojego słabiutkiego telefonu więc są niemalże skreślone w zastosowaniu jakie im zaplanowałem 😢 

Zamówiłem z mikrofonem bo dla tej roli taki był warunek przy wyborze modelu ale nie opisze jego działania bo skośnooki osioł wysłał bez 😠. Zobaczymy co odpisze. 

 

Co do opisu dźwięku to za wcześnie a może i wcale tego nie zrobię bo polecą prawdopodobnie na sprzedaż. Trudność w napędzeniu + brak mikrofonu sprawiają że nie są mi potrzebne mam i tak za dużo więc lepiej (i łatwiej) sprzedać nowe. Choć nie powiem to co słyszę na ten moment bardzo mnie satysfakcjonuje. Niby prawie to samo co Salnotes Zero różniące się najmocniej basem a dokładnie trochę większą jego ilością ale o ile tamte mi się nieszczególnie spodobały to te podobają się bardziej w każdym aspekcie dźwiękowym. 

Kiwi owszem lepsze (i na pewno ładniejsze) ale jeszcze ciut więcej prądu potrzebują.

 

 

 

Edytowane przez Birken
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, baxxx napisał(a):

a to qkz ak6 nadal Ci się podoba?

na pierwszy rzut ucha i oka, to prawie to samo co X2

9 godzin temu, Perul napisał(a):

zamiast złotej zaślepki w dekielku mają siateczkę, dzięki czemu mają trochę (naprawdę niedużo) cieplejsze brzmienie

 

Nie grały jednak zbyt długo, więc nie wiem jak będzie po tych 20 godzinach grania.

AK6 zabrał do siebie syn, ale bardziej po to by mieć niż używać (jest strasznym gadżeciarzem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wwd napisał(a):

Mam nadzieję, że nie słuchasz gdy prowadzisz?

nawigacji owszem rozmowy tez się prowadzi.

Muzyki jakoś nigdy ale nie widzę absolutnie żadnych przeciwwskazań. I tak z otoczenia nie słychać nic oprócz szumu więc bez różnicy dla bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Birken napisał(a):

Muzyki jakoś nigdy ale nie widzę absolutnie żadnych przeciwwskazań. I tak z otoczenia nie słychać nic oprócz szumu więc bez różnicy dla bezpieczeństwa.

Nie wiem jak inni motocykliści, ja założyłem raz słuchawki na motor i wystarczy.

To nie jest bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień słucham Truthear HOLA.

Doskonale wydane 15.31$, z tym, że i tak ich nie potrzebowałem :) . Kabel, woreczek, tipsy zaskakująco przyzwoite. Same słuchawki i akcesoria bardzo fajne, nie ma biedy. Nie ma też powodów do uniesień, doskonały zastaw żeby nosić w plecaku na wszelki wypadek. Mój telefon ma jeszcze jacka 3,5mm wiec na pewno się przydadzą w awaryjnej sytuacji. No i radzi sobie bez problemu żeby je bez żadnego DAC napędzić.

 

Do relaksu i chillowania przy muzyce mam Kinera Pandamon i dla mnie Hola to ta sama kategoria. Niby to nie jest to samo brzmienie ale mają taki sam charakter. To znaczy raczej nudne i relaksujące ale w dobry tego słowa znaczeniu. Grają naprawdę fajnie. Pandamon są lepsze w cichym otoczeniu ale Hola za to izoluje wystarczające żeby ich używać na mieście.

 

Myśle, że to najlepsze obecnie słuchawki na pierwsze IEM. Nie wiesz co kupić, nie wiesz czego potrzebujesz, nie rozumiesz o czym ludzie na forum gadają i nie chcesz wydać majątku na nietrafiony zakup, kupuj Truthear HOLA. Fajne ciepłe brzmienie, przyzwoite wykonanie.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności