Skocz do zawartości

[MOD] Avantone Planar


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Avantone Planar to całkiem niezłe słuchawki w swojej cenie, jednak jak ich posłuchałem to brakowało mi  w nich przede wszystkim dynamiki, ale również i subbasu.

Poniższy mod poprawia oba te aspekty, a przy okazji poprawia się też separacja.

Mod jest bardzo prosty i nieinwazyjny, w 100% odwracalny.

 

Pady w tych słuchawkach są przyczepiane na rzepy, więc zdjęcie ich jest bardzo łatwe. Tutaj uwaga przy zakładaniu, żeby założyć równo z ramką, bo przesunięcie potrafi zmienić brzmienie słuchawek, co przy błędzie z jednej strony powoduje imbalnas.

 

Do wykonania modu potrzeba jedynie taśmę samoprzylepną i taśmę "nano" lub coś innego, o podobnej grubości - zadaniem tego materiału jest rozszczelnienie/"przedmuch" pod padem (z tyłu).

Tutaj już mod wykonany jest to pierwsza wersja, która daje cieplejszy dźwięk i bardziej obcina górę pasma.

image.jpeg

 

Tutaj kolejna, finalna wersja, bardziej "techniczna", z lepszym zejściem basu, i bardziej "błyszczącą" górą.

image.jpeg

 

Próbowałem też z taśmą przesuniętą ku samemu dołowi, co daje dalsze odchudzenie wyższego basu (słabsze "kopnięcie) i jeszcze ciut lepsze zejście - dla mnie mniej naturalne, wolę już nawet wersję pierwszą.

 

Po założeniu padów modu praktycznie nie widać, ale prócz wrażeń dźwiękowych poprawia się też lekko ergonomia, poprzez lepszy docisk za uchem.

image.jpeg

 

Wg mnie warto spróbować, jakby to były moje słuchawki, to na pewno nie wracałbym do oryginału. Dla mnie zyskała wygoda, klarowność, zejście basu i szybkość.

 

Wadą tego rozwiązania jest gorsze trzymanie się padów, ale jeśli odklei się taśmę ochronną z taśmy nano, to myślę, że będą się trzymać równie dobrze, a może nawet lepiej.

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki grają fantastycznie. 

Niestety nie jestem w stanie porównać względem oryginału bo po wysłaniu ich do zmodowania zmieniłem tor słuchawkowy, więc nie wiem ile w tej poprawie dźwięku jest zasługi moda a ile toru. Nawet jeśli by założyć, że mod to tylko 30% to i tak jest to spora różnica. Efekt finalny jest zaskakujący i biorąc pod uwagę cenę rynkową tych słuchawek to nie zamierzam się ich na razie pozbywać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności