Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mstefanski1984 napisał(a):

Jaki rezultat?

Pandy pozytywnie mnie zaskoczyły, aczkolwiek trochę ciemniejsze co mi do końca nie pasuje, co prawda wystawiłem je ale może jeszcze to przemyślę. Chciałem spróbować planarów i czytałem bardzo pozytywne opinie o nich, dlatego je kupiłem.

 

Następne -  Simgot EW200 - malutkie i bardzo wygodne. Już od początku skali atakują basem, jest naprawdę niezły, środek jest trochę mniej słyszalny bo przebija go góra. Tu jest niestety za ostro dla mnie, bez korektora na dłuższą metę nie dam rady słuchać.

Natomiast EM6L - brzmienie podobne do 7Hz zero, które bardzo lubię, z tym że pełniejsze, lepszy subbas, środek bardziej melodyjny i szczegółowy, góra nie góruje nad resztą pasma. Póki co numer jeden z moich budżetowców.

Tylko moje ulubione TRI Clarion spadają z tulejek i zastanawiam się co na to poradzić.

 

 

Edytowane przez wwd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wwd napisał(a):

Chciałem spróbować planarów i czytałem bardzo pozytywne opinie o nich, dlatego je kupiłem.

A masz do nich jakieś mocniejsze źródło? Planary lubią moc, wtedy zyskuje ich granie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2023 o 23:19, Jaro54 napisał(a):

Hifiman RE800 SILVER 

Mam Chyba ten model były sprzedawane z odtwarzaczem hifiman.

Świetnie grają. Soczyste granie i każdy detal uwidoczniony. EQ zalecany

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odtwarzaczem były RE 400 sprzedawane. Mam i RE 400 ale RE 800 Silver to inna, znacznie wyższa półka. 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jaro54 napisał(a):

Z odtwarzaczem były RE 400 sprzedawane. Mam i RE 400 ale RE 800 Silver to inna, znacznie wyższa półka. 

To pewnie mam te RE400 na amazon jest ostatnia sztuka RE800 SILVER za 99$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wwd napisał(a):

Pandamon-y mają tylko 9 omów, na Zen Can już na 8 godzinie jest głośno.

Brzydkie Pandy to trochę taki oszukiwany planar ;) ale w sumie planar. Dodam, że nie nazwałbym ich ciemnymi. Mają przyjemnie wyeksponowaną średnicę ale nie męczącą, bas z SPD jest przyjemnie sprężysty. Trochę za mało góry ale pomimo wszystko bardzo dobrą holografię i scenę. Generalnie w tych ****ienkach dźwięk jest bardzo przyzwoity - u mnie - jako słuchacza wielu różncyh stylów muzycznych, sprawdzają się bardzo dobrze. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2023 o 20:02, HappyBlack napisał(a):

 

Spróbuj może Whizzer ET100 - mają bardzo podobny kształt do TRI Clarion, a siedzą na tulejkach o wiele pewniej.

Znalazłem w szufladzie BGVP W01, te akurat lepiej siedzą. Podobnie jak Clariony mają szeroki otwór (nie wiem czy tylko mi grają lepiej właśnie takie z szeroką tulejką), choć są krótsze od TRI, to słuchawki pewnie siedzą w uchu.

 

23 godziny temu, Nazar70 napisał(a):

Brzydkie Pandy to trochę taki oszukiwany planar ;) ale w sumie planar. Dodam, że nie nazwałbym ich ciemnymi. Mają przyjemnie wyeksponowaną średnicę ale nie męczącą, bas z SPD jest przyjemnie sprężysty. Trochę za mało góry ale pomimo wszystko bardzo dobrą holografię i scenę. Generalnie w tych ****ienkach dźwięk jest bardzo przyzwoity - u mnie - jako słuchacza wielu różncyh stylów muzycznych, sprawdzają się bardzo dobrze. 

Bardzo trafnie je opisałeś, właśnie tak je słyszę :) w muzyce gdzie jest dużo góry, nie męczą jak te jaśniejsze, natomiast basu na wykresie jest mało, ale jakoś go dobrze słychać.

 

 

Edytowane przez wwd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arekpta napisał(a):

Czy mógłby ktoś scharakteryzować jak graja CCA C12? Pomogło by mi to poszukać czegoś nowego w podobnym brzmieniu :)

 

Ew. Może ktos polecić coś grającego podobnie ale półkę wyżej?

 

Tzw. chińska V-ka. Fiio FH3, FH5 polecam sprawdzić, można je uznać za lepszą i bardziej cywilizowaną wersję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

11 godzin temu, Kuba_622 napisał(a):

 

Tzw. chińska V-ka. Fiio FH3, FH5 polecam sprawdzić, można je uznać za lepszą i bardziej cywilizowaną wersję :)

 

Dzięki za podpowiedź, tak mi się własnie wydawało ;) A coś innego? Myślałem raczej o czymś w granicach 300-350zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, arekpta napisał(a):

  

 

Dzięki za podpowiedź, tak mi się własnie wydawało ;) A coś innego? Myślałem raczej o czymś w granicach 300-350zł

 

A musi być koniecznie tak mocna V-ka? Bo teraz robią o wiele lepiej strojone słuchawki. Ja Ci polecam spróbować Truthear Zero Red - bardzo przyjemne granie które podoba się większości ludzi, do tego są z adapterem który podbija bas, gdyby w podstawowej wersji było go za mało dla Ciebie. I cena bardzo atrakcyjna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Birken napisał(a):

Miał ktoś zarówno Hexa jak i Hola i mógłby porównać charakter grania oraz ogólny poziom jego jakości? 

 

Bardzo różne słuchawki. Hola ciemne, dużo basu, ucięta góra, raczej kiepskie technicznie (rozdzielczość, separacja). Hexa równe, neutralne, wręcz w stylu Etymotic, bardzo dobre technicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kuba_622 napisał(a):

 

A musi być koniecznie tak mocna V-ka? Bo teraz robią o wiele lepiej strojone słuchawki. Ja Ci polecam spróbować Truthear Zero Red - bardzo przyjemne granie które podoba się większości ludzi, do tego są z adapterem który podbija bas, gdyby w podstawowej wersji było go za mało dla Ciebie. I cena bardzo atrakcyjna :)

 

Czy to jest to?

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005005589274277.html?spm=a2g0n.productlist.0.0.44c74f196PnH9E&browser_id=62096b41bd9a421b84541eb872a1d3ec&aff_trace_key=2880b346e6c34490b14b14fd31f52c1c-1697651069188-05002-_oDY1pgL&aff_platform=msite&m_page_id=eashsqeqbacackse18b4eacefc3b0528027668d0ee&gclid=&pdp_npi=4%40dis!PLN!284.38!299.02!!!65.87!!%4021038edc16978320381651250e2228!12000033663338276!sea!PL!1670742722!&algo_pvid=3d715146-af22-4672-9570-2d0e2395cdee&search_p4p_id=202310201300383717604610593020000652432_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Truthear zero red kupowałem stąd https://shenzhenaudio.com/products/truthear-x-crinacle-zero-red-dual-dynamic-drivers-in-ear-headphone

Ogólnie najtaniej jak się da

W dniu 19.10.2023 o 22:08, Kuba_622 napisał(a):

 

A musi być koniecznie tak mocna V-ka? Bo teraz robią o wiele lepiej strojone słuchawki. Ja Ci polecam spróbować Truthear Zero Red - bardzo przyjemne granie które podoba się większości ludzi, do tego są z adapterem który podbija bas, gdyby w podstawowej wersji było go za mało dla Ciebie. I cena bardzo atrakcyjna :)

Jeśli chodzi o bass bez adaptera w Zero Red to ja odbieram je jako przyciemnione granie. Dopiero jak używam high-shelfa na +4dB od 6000Hz to nazywam je neutralnymi.

Z adapterem to już w ogóle sam bas

Ale ja mam zboczenie co do neutralności bo moją referencją są HD600 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pioj napisał(a):

Jeśli chodzi o bass bez adaptera w Zero Red to ja odbieram je jako przyciemnione granie.

 

Może są trochę przyciemnione. Natomiast jeśli chodzi o bas, to HD600 nie są żadnym wyznacznikiem neutralności, bo tam poniżej 100 Hz już się zaczyna spadek a subbas jest w postaci szczątkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności