Skocz do zawartości

Superlux HD-330 - Garść spostrzeżeń


Saiya-jin

Rekomendowane odpowiedzi

Ile czasu już je masz? Wysokie tony uległy poprawie (jak w moich HD440 po ok. 2 latach)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak długo, że nie pamiętam :) Z półtora roku to mają, ale może więcej, chyba więcej.

 

Nie wiem czy dźwięk uległ poprawie, nie jestem w stanie tego stwierdzić, ale uległ na pewno zmianie po założeniu padów tych cienkich od HM5 (lepsza głębia sceny - w stronę CAL i wyraźniejszy bas, może coś tam straciły z powietrza czy z czegoś, ale na tym się nie skupiam). Podłączone pod dobry tor naprawdę fajnie grają. Ale mnie cieszą podłączone nawet do komputera i wtedy grają ok trochę efekty przestrzenne się zmniejszają,ale fun pozostaje. Obecnie wolę HD668B, ale one mają swoje bolączki i dość inny charakter więc nie rywalizują ze sobą zbytnio.

 

Lubię Superluxy bo są słuchawkami, które z żadnymi innymi nausznikami nie rywalizują. One służą po prostu do słuchania (i nie wnikania). Za tą kasę co kosztują mogą służyć jako zapasowe, albo od brudnej roboty. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja HD330 dawno temu sprzedałem zostawiając sobie HD440, które sprzedać za 60zł byłoby grzechem (a raczej nikt więcej by nie dał). Trochę żałuję, bo miałem naprawdę dopieszczone (mod, obszywane fioletowym welurem pady - MrB wie ocb ;) ), ale ta góra była dla mnie niestrawna. Jakbym wiedział, że po 2 latach się poprawi (tak jak w HD440) to może bym zostawił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I 668b i 330 uważam że śmiało mogą robić za jedyne. Co prawda nie wśród forumowej braci, ale wśród okazyjnych gości jak najbardziej.

 

Ja ostatnio próbowałem posłuchać na nich czegoś i wytrzymałem 3 kawałki. Pady są moim zdaniem straszne. Założenie po nich DT990 to wspaniałe doznanie :) dźwiękowo też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Takstar Hi2050, ale pałąk jest dłuższy tylko o jakieś 2 oczka.

 

No chyba, że Takstary pro80 v2 dorwiesz, to tam problemu z długością pałąka nie będzie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD330 moim zdaniem tracą na nazwie producenta. Nazwa Superlux sama w sobie wywołuje uśmiech, a do tego wygląd będący kopią Beyerów pogłębia go jeszcze bardziej. Co innego gdy założy się je na głowę, wtedy to jest uśmiech ale zadowolenia. Do metalu są Superlux :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mały wzmacniacz z mojego ogłoszenia http://forum.mp3store.pl/topic/132311-perul-watek-sprzedazowy-wzmacniacze-zenek-sluchawki/

Recenzje wersji Uno są w sieci, obecny Duo jest trochę mocniejszy brzieiowo praktycznie bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

Do metalu są Superlux :)

 

Zależy chyba jakiego metalu słuchasz. Dla mnie są za wolne i zbyt zgaszone na górze.

Np. do krzykliwego źle zrealizowanego black metalu, szczególnie stare wydawnictwa.

Edytowane przez Gapcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Super są te słuchawki HD330 . Właśnie wykorzystałem kabel z evo681 oraz pady ala velvet też z tego zestawu troszkę za duże ale nie spadają.

 

Teraz ten kabel jest wygodny nie ciągnie urządzenia w dół :=) no i te pady są większe wygodniejsze.

 

Poniżej trzy skromne zdjęcia.

 

 

IMG_20160810_190208.jpg

IMG_20160810_190419.jpg

IMG_20160810_190458.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pałąk mi się psuje i zastanawiam się czy kupić jeszcze raz te słuchawki, czy może coś innego. Nie lubię ostrej góry (boli mnie głowa od tego). Ogólnie lubiłem/lubię HD-330, więc coś w tym kierunku byłoby ok. Mogłoby być więcej midbasu, bo wydaje mi się, że HD-330 trochę mają go mało. Funowe słuchawki pod rocka i metal.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności