Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Sennheiser HD540 Reference II otrzymały nową opaskę z naturalnej skóry wypełnionej 5mm gąbką. Ręcznie obszywałem więc nie perfekto ale spełnia swoje zadanie. HD540RefII1.jpgHD540RefII2.jpgHD540RefII3.jpgHD540RefII4.jpg

 

Nie wiem czy stara opaska była oryginalnym zamiennikiem bo nie nosi żadnych napisów ale jej jakość nie jest godna skomentowania ;) 

 

HD540RefII5.jpg 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, KaszaWspraju napisał:

Jakie pady masz na Sennheiser HD540 Reference II? Moje za jakiś muszą przejść gruntowny remont.

Do tej pory wypróbowałem kilka zestawów padów i najlepiej spisują się te ze zdjęcia. Niestety nie wiem kto jest ich producentem ale jest to na pewno skóra naturalna, średnica 100mm (optymalnie 105mm pod pierścienie ze starych padów), stała wysokość 25mm, otwór wewnętrzny 60mm. Nie używam żadnych wkładek wewnętrznych bo lubię ich wysoki poziom detalu, a i na dociążenie nie mam co narzekać :) Z welurami było znacznie gorzej.

 

HD540RefII6.jpg

HD540RefII7.jpg

Edytowane przez x86
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, KaszaWspraju napisał:

Trudne pytanie ;) Od Black-1 do -3 są zapewne najwygodniejsze ale wg. mnie za wysokie co będzie miało negatywny wpływ na dźwięk z HD540 który i tak jest dosyć lekki w przekazie. Black-4 ala hifiman są niskie i ze względu na materiał może będą najbliższe oryginałowi. Ostatnia pozycja black-5 wysokość OK ale po ekoskórze perforowanej to już zupełnie nie wiem czego spodziewać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem już wszelakie pady do HD540/HD250. Z moich pomiarów i eksperymentów wynika, że nie ma dużych różnich między uklepanymi padami z HD560 a dojechanymi padami z HD250 (oryginały). Ważny jest ring na którym są zamocowane i kształt padów i ich odległość od ucha. Niestety zamienniki nie bardzo się nadają.
3b93398714.png
Tutaj zobaczysz jak diametralnie potrafią zmienić pady brzmienie.

Najlepsze opcje to:
Regenerować stare pady - rozpruć, przeprać ręcznie materiał, dociąć piankę t3050 i zszyć
Znaleźć pady od HD430/560. Pady od HD430 są całkiem blisko ale problematyczny może być seal. Są dość sztywne. A 560 to taki strzał bo takie chyba mam końcowo w swoich ale są dość uklepane.
Kupić te - https://www.audiosanctuary.co.uk/sennheiser-hd250-earpads.html - przy czym ja je kupiłem i nie widzę różnic między nimi a tymi od HD430, które kupiłem w audioconnect.

Duży wpływ na dociążenie będą miały oryginalne filce/oringi które są pod padami. I samo mocowanie padów. Filc można niby kupić tu:
https://www.newbecca.com/product/40065895036
Ja kupiłem po prostu filc 1mm i dociąłem oring wg. wymiarów filcu z HD560:
https://allegro.pl/oferta/fl001-filc-z-metra-bialy-1mm-50x85cm-7762472838
Można zrobić dwa takie oringi nawet o różnych rozmiarach bo HD540 Gold chyba było podobne rozwiązanie. Ważne żeby to było oringi.


Następnie bezinwazyjny mod to papier toaletowy i wybranie z jego listka jednej warstwy i wsadzenie też pod pada. Można też wyciąć oring. Złagodzi górę i nie zabierze szczegółów (mówimy o oringu).

Modowanie i szukanie padów do HD540 Ref.1 600ohm to mój nadłuższy projekt ostatnio i udało mi osiągnąć takie rezultaty:
58e711d101.png

Dołek przy 10khz to naturalny błąd mojego systemu pomiarowego - MINI DSP EARS i jest to jakaś normalna zależność. Popatrz na pomiary słuchawek ZMF. Tam też ten dołek jest i podobno on też odpowiada za odbieranie sceny. Zwróć też uwagę na to że udało mi się wyleiminować peak na 3khz który pojawia się dość często przy wszystkich padach.
Pomiary są dwa bo pokazują jeśli dobrze pamiętam minimalne zmiany takiego elementu który wprowadziłem i w zależności od ułożenia jego i ułożenia słuchawek na głowie będzie to wyglądać trochę inaczej.
Budowa pałąka w starych senkach powoduje dość słaby seal niezależnie jak tą opaskę ściągniemy więc trzeba z nimi trochę kombinować.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.audioconnect.pl/pl/p/✔️-SENNHEISER-oryginalne-poduszki-do-sluchawek-HD-430-033166/502

 

Te ?

 

Filcu  u mnie nie mam, a tak wyglądają słuchawki i pady. Gra to lekko i przyjemnie. Chyba już dość zmęczone wszystko.

https://ibb.co/kgwtywg
https://ibb.co/1Z3CQ38
https://ibb.co/0rQmQ7F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te, ale jak pisałem są dość sztywne i nie jest to tak przyjemne jak np. zamsz od ZMF. Zamawiałem też te i one robiły niezły seal i dźwięk też nie był zły chociaż tu otwór jest dość mały i to są takie bardziej nauszne słuchawki wtedy:
https://www.amazon.co.uk/dp/B07G5WVPR3/ref=pe_27063361_487055811_TE_dp_1
Jeśli wygoda jest ok i brzmienie w miarę okej przy tym co masz teraz to mimo wszystko kupiłbym ten filc i dociął nożyczkami - 10min roboty maks a doda to dociążenia na pewno.
Warto przejrzeć ten wątek i w szukajce szukać wszystkiego co dotyczy się padów lub z prawej kliknąć w galerię i przejrzeć co ludzie zakładają i poczytać opisy (jest tam nawet moja renowacja padów jeszcze jak miałem inną parę :))
https://www.head-fi.org/threads/wow-sennheiser-hd-540-reference-are-so-good.670255/page-243#post-17001405
Tu widać oringi z HD540 Gold:
https://www.head-fi.org/threads/wow-sennheiser-hd-540-reference-are-so-good.670255/page-177#post-14858154

Edytowane przez BURNART
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo trafiłem na zdezelowane DT880 Edition 250Ohm. Pady, gąbki przed przetwornikami i opaska pałąka poszły na śmietnik. Slidery były pęknięte z obydwu stron. Miałem już zamawiać zamiennik opaski ale postanowiłem uszyć na szybko ze skóry naturalnej. Slidery sklejone, a przy rozbieraniu i czyszczeniu do gołych przetworników postanowiłem wylutować oryginalny jabel i wstawić gniazda jack. 

 

Powiem szczerze, że dźwiękowo bardzo miło mnie zaskoczyły. Jak dotąd nie byłem fanem Beyerów. W DT880 Pro 250Ohm kiedyś słuchane wydawały się za jasne i ze słabym basem, a DT990 Pro 250Ohm znowu jakieś przygaszone. W DT880 Edition 250Ohm jest jasno ale nie męcząco. Impakt świetny, tak samo jak i bas. Dosyć otwarte i pełne brzmienie. Słuchane głównie z Mojo 2 po kablu kanarkowym.

 

20220908_140451.jpg

20220908_140501.jpg

20220908_140506.jpg

20220908_140529.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, x86 napisał:

Impakt świetny, tak samo jak i bas.

Zdaje się pady zamienniki wstawiłeś, tak na oko nie mają dziurek od spodu, stąd lepszy bas.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Perul napisał:

Zdaje się pady zamienniki wstawiłeś, tak na oko nie mają dziurek od spodu, stąd lepszy bas.

Trafiony zatopiony :D Dzięki za info bo właśnie grzebałem na Ali i nawet chińskie zamienniki mają te otwory, a byłem chętny je wypróbować. Już nie jestem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy 2 kable na srebrzonym solid core powstały

Jeden do Beyerów T1

305696887_1740584506334715_2855880950997735384_n.jpg305606906_436847578428806_7672177025537576913_n.jpg

 

drugi do AudioTechnic

305579856_1132916914013864_1644419581711560291_n.jpg305472823_648374893285409_5430427772544700603_n.jpg

 

Ten drugi aż 5m, przez to chyba najbardziej pracochłonny z dotychczasowych kabli które zrobiłem.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2022 o 13:39, marco-polo napisał:

KOSS KSC 75 jak zrobić mmcx

Właśnie dziś wyplątałem z szuflady KSC75. 1,5 roku tam leżały. Właśnie na nich słucham. Dla mnie to bez względu na cenę znakomite słuchawki są. Ktoś robi do nich mmcx? I za ile? Akurat mam wolny kabelek, który nie pasuje do Edition M.

I tak zapytam jeszcze, czy jest Koss z przetwornikami od KSC75, ale na pałąku?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam sobie, że też gdzieś na chacie mam na je pałąku. Kobiecie kiedyś dałem. Ciekawe, gdzie je schomikowała. Ależ to gra. Powiem, że spokojnie mogą być doskonałym wyborem bez względu na cenę. W zasadzie jakby kryzys docisnął to spokojnie mógłbym, z nimi zostać👍.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Rafacio napisał:

Ależ to gra. Powiem, że spokojnie mogą być doskonałym wyborem bez względu na cenę. 

Potwierdzam, bardzo dobrze leżą na uszach i świetnie grają. Fabryczny kabel lipnie się prezentuje i użytkuje. Mi @espe0 przerabiał na mmcx. Zyskuje estetyka kabla i jeszcze ciut lepiej grają, ale Ciebie co do tej drugiej właściwości nie będę przekonywał😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rafacio napisał:

Właśnie dziś wyplątałem z szuflady KSC75. 1,5 roku tam leżały. Właśnie na nich słucham. Dla mnie to bez względu na cenę znakomite słuchawki są. Ktoś robi do nich mmcx? I za ile? Akurat mam wolny kabelek, który nie pasuje do Edition M.

I tak zapytam jeszcze, czy jest Koss z przetwornikami od KSC75, ale na pałąku?

Koss KSC75 to jest ewenement na skalę większości rynku słuchawek. KCS75 na pałąku od KPP grają dużo gorzej nie wnikając czemu i dlaczego 🙂 Te słuchaweczki najlepiej grają zawieszone na uszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rafacio napisał:

Przypominam sobie, że też gdzieś na chacie mam na je pałąku. Kobiecie kiedyś dałem. Ciekawe, gdzie je schomikowała. Ależ to gra. Powiem, że spokojnie mogą być doskonałym wyborem bez względu na cenę. W zasadzie jakby kryzys docisnął to spokojnie mógłbym, z nimi zostać👍.

Nie było kilka rewizji tych KSC75? Czy można trafić oryginalne czy podroby? Ogólnie też mam chyba od koss porta pro pałąk i te KSC75 - to może warto wymienić? Czy lepiej grają od KPH-30i? W KPH pamiętam był przyjemny bassik a w ksc tak grają muzycznie i zabawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności