Skocz do zawartości

Telefon z najlepszą jakością dźwięku.


imaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem laikiem, ale nie ogarniam wsparcia. Przecież i tak są customy. Co do dźwięku sgs3 to faktycznie nie polatam. Taczka 4g czy classic go kładą.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie taka myśl - jakby tak kupić płytę główną do iPhone'a 5s i do tego jakąś podróbkę 5s, to dałoby radę to złożyć do kupy, żeby działało? :D

 

EDIT: Ok, już się ogarnąłem i mi się odwidziały podróby - tym bardziej, że to ma dobrze grać. Poczekam, aż 5s stanieje, to sobie zmienię :P

Edytowane przez slawo33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się również nad powrotem do 4s, tylko mam pewne obiekcje czy jakość dźwięku będzie lepsza niż w L920? W sumie 920 jest mega telefonem/aparatem/nawigacją, niedługo dostanie 8.1 ale kurczę za duży, po wpięciu kabla nie mogę nawet podrapać się po kolanie :), dlatego noszę oddzielnie szufelkę (która już nie jest shuffle :P działa tylko odtwarzanie liniowe - umiera). Głównie chodzi mi o większą mobilność, minimalizacje sprzętu, przy zachowaniu jakość dźwięku.

 

No i mam ciekawą okazję nabycia (od rodzinki) prawie nowego 4s praktycznie w cenie potencjalnej wartości mojej 920. (jedynie 16 GB różnicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości i tak nie wykorzystuje, jedynie wbudowane aplikacje na Lumii są genialne (Office, aparat, mix radio ...) ale to wszystko do przeżycia, głównie chodziło mi o ten dźwięk.

 

Wychodzi na to że czeka mnie grubsza rozkmina, z jednej strony 920 świetna, z drugiej strony 4s poręczne maleństwo a 920 kloc. No i to by była już trzecia zmiana telefonu w ciągu ostatnich 6 miesięcy ... ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy jakość dźwięku będzie lepsza niż w L920?

4S ma więcej mocy i imho pasuje do większej ilości słuchawek (z tego co wiem, to chyba i K701 grają - nie jakoś pięknie, ale też nie cicho).

 

 

telefonem/aparatem/nawigacją

Telefonem, to nawet Nokia 3310 jest. Pytanie, czy jest dobrym smartfonem? Aparat, to rzeczywiście w tej cenie bdb, ale za dobrą nawigację robi i stara N8...

 

 

minimalizacje sprzętu, przy zachowaniu jakość dźwięku.

IMHO 4s.

 

z drugiej strony 4s poręczne maleństwo a 920 kloc.

No jest "mała" różnica. ;)

nokia-lumia-920-vs-iphone-4s-cameras-0.j

 

 

No i to by była już trzecia zmiana telefonu w ciągu ostatnich 6 miesięcy ... ;).

To ja tak samo miałem, kilka miesięcy temu kupiłem HOSa i strasznie się nim cieszyłem, potem pojawiły się otarcia na obudowie, później mi spadł i pojawiło się obrzydzenie do niego. Postanowiłem zmienić telefon, szukałem wśród topowych Andków i Lumii, ale odezwało się we mnie małe dziecko i kupiłem 5S. I szczerze bardzo się cieszę, bo niby zapłaciłem te półtora-dwa razy więcej, ale za to po pojawieniu się nowych flagowców Sonego, HTC i LG nadal nie widzę konkurenta dla mego ajfona. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iDaft a w 5s nie przeszkadza Ci ten brak sceny, gdyż tam nie ma planów i powietrza między instrumentami, czy tak samo jest w 4s jeśli chodzi o scenę? 4s słuchałem dawno i wydaje mi się że scena jakaś tam jest, a w 5s wogóle nie ma jak ostatnio go słuchałem i to mi nie daje spokoju, gdyż balans tonalny i SQ bardzo mi się w nim podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł się przyjrzeć, to byłbym wdzięczny, gdyż dźwiękowo mi odpowiada, gdyby nie ta klaustroboficzna scena. I tak jak napisałem wydaje mi się że na 4s była większa, ale sprawdzałem na innych słuchawkach, a teraz na słuchawkach, które mają wzorcowe plany i grają 360 stopni zarówno wszerz jak i głąb nie zagrały tak, zagrały bardzo płasko. Później porównałem z Note II i tam nie było aż tak płaskiej sceny, a Dead Can Dance wydanie z koncertu nie ma płaskiej sceny.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wam trzyma iPhone 4S? Mi bardzo kiepsko, przy normalnym użyciu nie dociąga do jednego dnia. Według jakiegoś benchmarka w necie powinien wytrzymywać tyle co 5S (5 godzin) - 50 minut mniej od Xperii M. Xperia M tym czasem wytrzymuję 1,5-2 dni normalnego użycia.

 

Edit: załączam screen dzisiejszego użycia.

Edytowane przez destiriser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wytrzymuje 4,5h w użyciu w cyklu mieszanym czyli 0,5-1h grania do 2h internetu i video do 1h muzyki + jakieś tam smsy dzwonienie.

 

Odłączam rano o 6,30 podłączam 18/19

 

Jakbyś wyłączył wszystkie usługi jak np lokalizacja wyjął sim albo wyłączyć internet + 3G chociaż to wytrzymałby ci tyle ile podają benchmarki np 6h oglądania filmów jakbyś nic więcej nie robił prócz tego.

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez minicomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wam trzyma iPhone 4S? Mi bardzo kiepsko, przy normalnym użyciu nie dociąga do jednego dnia. Według jakiegoś benchmarka w necie powinien wytrzymywać tyle co 5S (5 godzin) - 50 minut mniej od Xperii M. Xperia M tym czasem wytrzymuję 1,5-2 dni normalnego użycia.

 

Edit: załączam screen dzisiejszego użycia.

Nie wiem od czego to zależy, ale ja mam tak, że: wychodzę rano z domu - ipek ma 100% i do 15-16 spada 40% (przy 1-2h korzystania z 3G), a jak podładuję w domu około 18, to wystarczą 3h i pada 70%. :s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 4S wytrzymał 3 dni przy wyłączonym Siri , geolokacji i bez push email. Dane włączone cały czas. Samo włączenie push email skracało czas baterii do około 10 godzin. Teraz jako sam player chodzi jeszcze dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pobierz nowe dane. e4egy7yz.jpg

 

Porównywanie użycia baterii nie ma sensu bo każdy wykorzystuje inne funkcje telefonu, a czas liczy sie tak samo.

 

Nie wiem czy kiedyś próbowaliście wyłączyć transmisje danych i 3G, ale ja po takich zabiegach potrafiłem mieć do 6/7h w użyciu bez większej spiny.

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez minicomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności