Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Telefon z najlepszą jakością dźwięku.


imaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Aż tak źle jest z płynnością sgs3? W grę wchodzą wszelkie modyfikacje systemu. Dodatkowo chciałem zapytać jak to jest ze spowalnianiem smartfona wraz z korzystaniem z niego. Przy takiej sytuacji starczy zrobić format czy są jakieś inne opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lubisz się bawić i pierwsze co zrobisz to zainstalujesz jakiegoś custom roma to na płynność nie będziesz narzekał :) Format w recovery i wszystko śmiga znowu szybko chociaż ja używam już pół roku i czegoś takiego nie musiałem robić :) Za takie pieniądze jak teraz można mieć s3 to myślę, że warto i to bardzo. W N4 brak slotu, brak wolfsona, nie lubie jak mam przyciski na ekranie bo zabierają powierzchnie wyświetlacza, ale N4 dużo lepiej wykonany i ładniejszy, nie spotkasz jak w przypadku s3 dziesięciu takich samych w autobusie :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu Archidroid na bazie omni (CM 11) chodzi porównywalnie do Nexusa, pomijając kwestie lepszego multitaskingu na urządzeniach z 2gb RAM.

Jeśli rootowanie i zmiana ROMu ci nie straszna (co jest banalne na galaxy s3, root łatwiejszy niż na nexusach) to bierz s3. warte uwagi są niektóre "chińczyki" w tej cenie, tylko ciężko coś znaleźć o dźwięku (np. OPPO find 5, zopo p990+).

 

Co do zamulania, to jak nie zawalisz pamięci telefonu tak, że zostanie tylko kilkaset MB wolnego miejsca, o czym ostrzeże, to nie ma czym się martwić. Polecam przeczytać http://blog.pclab.pl/mieszko/Dlaczego.m%C3%B3j.smartfon.zamula.si%C4%99.po.pewnym.czasie,312

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to coś mi się musiało pomylić, bo pamiętam, jak miałem Samsunga Spicę, to się pobierało czystego androida, ale oryginalnego, nie customa. Chciałbym chociaż raz uniknąć instalowania customa... Z tym zawsze są jakieś problemy <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak źle jest z płynnością sgs3? W grę wchodzą wszelkie modyfikacje systemu. Dodatkowo chciałem zapytać jak to jest ze spowalnianiem smartfona wraz z korzystaniem z niego. Przy takiej sytuacji starczy zrobić format czy są jakieś inne opcje?

Od siebie polecam slimrom najlepiej w androidzie 4.2.2 build 8. To zapiernicza.... Rzadnych lagow, okrojony z syfu. Plynny jak iOS. Dodatkowo dobry kernel np boeffla, gdzie mozna ustawic sobie napiecie procesora itp. Kwestia dowolna.

 

Wystukane z SGS3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to coś mi się musiało pomylić, bo pamiętam, jak miałem Samsunga Spicę, to się pobierało czystego androida, ale oryginalnego, nie customa. Chciałbym chociaż raz uniknąć instalowania customa... Z tym zawsze są jakieś problemy <_<

Mylisz soft niebrandowany (czyli z dodatkami operatorów i o innych oznaczeniach) z ROMem AOSP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A to coś mi się musiało pomylić, bo pamiętam, jak miałem Samsunga Spicę, to się pobierało czystego androida, ale oryginalnego, nie customa. Chciałbym chociaż raz uniknąć instalowania customa... Z tym zawsze są jakieś problemy <_<

Mylisz soft niebrandowany (czyli z dodatkami operatorów i o innych oznaczeniach) z ROMem AOSP.

 

Aaaaa to faktycznie to :D

 

 

Aż tak źle jest z płynnością sgs3? W grę wchodzą wszelkie modyfikacje systemu. Dodatkowo chciałem zapytać jak to jest ze spowalnianiem smartfona wraz z korzystaniem z niego. Przy takiej sytuacji starczy zrobić format czy są jakieś inne opcje?

Od siebie polecam slimrom najlepiej w androidzie 4.2.2 build 8. To zapiernicza.... Rzadnych lagow, okrojony z syfu. Plynny jak iOS. Dodatkowo dobry kernel np boeffla, gdzie mozna ustawic sobie napiecie procesora itp. Kwestia dowolna.

 

Wystukane z SGS3

 

Jak już będę miał SGS3, to będę próbował najpierw z oryginalnym KitKatem (+ obowiązkowo root), a jak nie podejdzie, to poszukam jakiegoś stabilnego KitKata, bo się nim jaram :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zainstalować to co ma najmniej modyfikacji, syfu i zainstalować Xposed, brakujące rzeczy uzupełniać modułami, dograć kernel i wszystko.

 

Ja jestem na stocku i tak właśnie zrobiłem, odchudziłem go tylko z niepotrzebnych rzeczy jeszcze.

 

GravityBox robi robotę lepszą niż wszystkie customy razem.

 

Pisane w biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stock na nexus 4(patrząc po tym jaki smartfon masz w podpisie) a na telefonie z nakładką producenta to coś całkiem innego i odchudzanie systemu wywalając niepotrzebne aplikacje, cudów nie zdziała. Nakładka producenta to nie tylko launcher czy dodatkowe funkcje i aplikacje ale cały framework i nie da rady się tego pozbyć bez przejścia na custom ROM na bazie AOSP, AOKP itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy http://allegro.pl/samsung-galaxy-s3-lte-gt-i9305-16gb-gw-24-pl-i4093414989.html jest ok? Trochę się boję tego typu komisów, ale ma gwarancję i wszystko powinno być ok. Pytanie jeszcze na co zwrócić uwagę przed i po kupnie ;) Przepraszam, że was tak maltretuję, ale jestem zupełnym laikiem.

 

@Edit

Dzięki, powinienem to wrzucić do okazji allegro.

Edytowane przez xDrope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam tego świadomość Damix, dlatego nie powiedziałem żeby został na stocku tylko żeby zainstalował coś co nie ma dużo syfu.

 

Co do SGS3 LTE to na niego nie ma jakoś mniejszego wsparcia?

 

Pisane w biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wy sie tak meczycie, tyle trzeba sie zastanawiać nad tym czy cos bedzie działać lub zawieszać. Kupcie sobie iphone'a i miejcie wyje.... :)

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież mam w profilu wpisane, że interesują mnie kobiety co automatycznie wyklucza iphony z kręgu moich zainteresowań ;).

Edytowane przez xDrope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności