Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa Audiotrak MAYA U5


selphy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Będzie bardzo przyjemnie, ale nie zagrają zbyt głośno. Jak dostarczysz im trochę mocy to dość szybko zaczną charczeć, z tego co pamiętam, ale miałem je jakieś dwa lata temu i tak z pamięci piszę.

Jeżeli słuchasz dość cicho to będzie dobre zestawienie. Przy większych głośnościach słuchawki trzeszczą, ale to nie wina DACa, tylko słuchawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayka brzmi przepięknie, muzyka nabrała szczegółów, talerze świetnie wybrzmiewają, bas zyskał większego kopa(jest bardziej skondensowany), a średnica stała się jakby "gęstsza", dociążona(ale nic nie zamula). Separacja jest w porządku, scena nieco większa. Przesiadłem się z integry Realtek. Opisuję dźwięk dla HM3 na modzie akord3ona. Karta działa bez problemów na Windowsie 7 64 bit. Zdecydowanie polecam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najwidoczniej napędziła HM3 jak należy - skoro bas nabrał kontroli (damping?) a środek dociążony i gęsty to tak samo jak poszły moje 681 po zmianie napędu. Mówisz, że jest nieźle, ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak maya będzie się miała do KOSS Porta PRO? Nie wiem czy warto przesiadać się na coś takiego , czy na jakąś zwykłą karte . Głównie mi chodzi o problem który posiadam ,a mianowicie sprzężenia mikro które czasami się pojawiają . Powinna karta rozwiązać problem ? Odczuje dużą różnice na tych słuchawkach po przesiadce z Realteka integry ? Muzyka jakiej słucham to jakieś takie radiowe kawałki/rock .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przewertowałem instrukcję, obejrzałem dokładnie pudełko, pogrzebałem trochę w sieci i nic... Nawet na stronie producenta nie znajdziemy tej informacji. Jedyne czym się chwalą to "High Power Headphone Output" :P

Znając ten marketingowy bełkot to tej mocy pewnie jest między 100 a 120 mW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, takie pytanie.

 

Grało, grało i przestało ;-)

Tzn. leciała sobie jakaś muzyka jak codzień. Zatrzeszczało coś i grać przestało.

 

Karta jest widziana przez komputer, można ją zaisntalować / odinstalować itd.

Na drugim kompie tak samo. Przemielłem firmware, przemieliłem sterowniki.

 

I tyle, jak dźwięu na wyjściu nie było, tak nie ma. Czyżby śmietnik?

Aha, na płytce zero śladu żeby coś się spaliło, czy coś, kondensatory bez brzuszków, nic. Dioda sobie miga, a dżwięku nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najgłupsza możliwość, ale sprawdź czy nasz kochany Windows nie przestawił Ci źródła dźwięku na integrę, mi to się ze dwa razy zdarzyło. Panel sterowania>Dźwięk i tam wybierz jako kartę dźwiękową Mayę. Nie znam powodów takiej ingerencji Windowsa, ale wiem, że się czasami zdarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od niedawna jestem posiadaczem maya u5 oraz głośników w systemie 5.1. Mój problem polega na tym, że - mimo różnorodnych ustawień - nie gra głośnik centralny, jeden przedni i jeden boczny. Nie wiem, co może być tego przyczyną, a domyślam się, że to coś z kartą/ ustawieniami/ sterami. Byłbym wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności