Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa Audiotrak MAYA U5


selphy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry. Poszukuję zewnętrznej karty dźwiękowej do laptopa obsługującej DTS i Dolby Digital przez optyka. Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi dlatego pytam tutaj. Otóż połączenie miałoby wyglądać tak - laptop --> usb --> karta dźwiękowa --> optyk --> amplituner --> głośniki 5.1. Zależy mi na dźwięku przestrzennym dlatego, że lubię oglądać filmy, a laptop jest podłączony przez hdmi do telewizora. Ewentualnie jakaś inna propozycja do podobnej kwoty (max 250 zł). Zastanawiam się też nad Asus Xonar U3. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązał już ktoś problem z nagłymi szumami, trzaskami które pojawiały się nie wiadomo skąd?

 

Poprawione stery prawie zlikwidowały problem, u mnie trzeszczy jeszcze przy niektórych odtwarzaczach. Jeżeli problem ustąpi po formacie to napiszę.

 

u mnie na Windows7 nowe sterowniki nic prawie nie poprawiły, czasem szumy nie występują w ogóle, innym razem często. najczęściej występują chyba na przeglądarce internetowej. przy używaniu usb np. pendrive też prawie zawsze pojawi się szum. wie ktoś jak usunąć ster z systemowe, żeby maya używała tylko swoich? proszę o pomoc. system pokazuje takie sterowniki: http://pokazywarka.pl/s8mdae/#zdjecie5354581

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szumy znienacka zaczynają mnie tak irytować, że najprawdopodobniej zakupie za niedługo Fiio E10... Kombinowanie na różne sposoby nic nie dało( przyjąłem, że mój sprzęt oraz sposób wykorzystania jest niekompatybilny:)

W związku z tym mam pytanie:

czy komuś przewinęły się przez ręce oba te urządzenia i może wyrazić obiektywną opinię na temat różnic w brzmieniu?

 

Maya U5 będzie nadawać się do Denonów AH D-1100/Sony MDR XB700? Słucham dubstepu, trochę rapu, ogólnie basowe utwory. Czy wybrać może Fiio E10 lub Prodigy Cube. Oglądam też filmy oraz gram w gry, zależy mi na mocnym dobrym basie.

posiadam denony ah-d 1100 i majke - połączenie to powinno Cię zadowolić choć wydaje mi się, że cokolwiek byś z tego nie wybrał to będziesz zadowolony.

Pzdr

 

Kupiłem, sam opiszę Wam różnicę za jakiś czas. Przy okazji chciałem pochwalić sklep mp3store za błyskawiczną transakcję. Polecam

Edytowane przez Mariush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wreszcie jest. Podłączam, szybka instalacja i gram. Po pierwszych odsłuchach kopara opadła. Dźwięk ciemny - czerń tła, masa średnicy, przyjemny duży bas, soprany wtedy kiedy trzeba - poprosu sama przyjemność.

Wiem że maya dopiero z pudełka wyjęta i jak się rozgrzeje to wiele się zmieni. Pewnie ciepełko ucieknie, bas się skróci ale myśle że na pewno zostanie w domu - czuć w niej potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laptopa Lenovo Y550

 

Znam ten problem i ciągle z nim walczę. Po formacie tak pokombinowałem ze sterownikami, że działa 5.1, a nie działają 24 bity. Nie wiem jak to się stało i jakim cudem wszystkie sterowniki do majki są podpisane (na tych windowsowych nigdy nie działało 5.1) ale przy okazji zniknęły "szumy znienacka". Pozostały pojedyncze zakłócenia, które o dziwo nie występują, kiedy zminimalizuję Foo do traya.

 

Bez problemu chodzi na kilku innych komputerach, do których mam dostęp. Podsuwa to myśl o winie sprzętu, jednak na tym samym sprzęcie pod linuksem śmiga aż miło.

 

Całkowicie problem ustępuje po podłączeniu przez optyka :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mayi:

1. Jak pojechać po optyku np. tv? zasilanie!

2. Jaki kabelek np. klotza polecicie do wykonania diya minijack/2x rca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja mam inny problem - wogóle mi nie działa equalizer. Mam wrażenie jakby karta wogóle nie korzystała z zainstalowanych sterowników, tzn jakby ja tak goła podpiąć tylko do usb. Equalizer nie robi żadnej róznicy niezależnie od wyjścia, czy analog czy optyk. Jedynie co działa to regulacja głośności. Równiez gdy włączam test głośników to graja tylko dwa, jak w stereo, reszta głucha, Ale muzyka już idzie we wszystkich, ale to akurat chyba zasługa ampla. Zależy mi na tym equ, bo obecnie dźwięk dla mnie jest troche "szpilkowaty", no i wychodzi na to, że nie korzystam z prawdziwego 5.1. Czy jedynym wyjściem jest format i instalacja tych sterowników aż może zaskoczą? Windows 7, laptop Samsung R580

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się prostota i system katalogowania, do tego informacje o artyście, fanart itd. Wiem, że podobny efekt mogę osiągnąć w foo, ale tam jest trochę grzebania. Dlatego może i bezpłatny, ale nie łatwiejszy ;) A w XBMC mam fajny katalog filmów. seriali. muzyki, wszystko w jednym miejscu... tylko właśnie ten dźwięk mi nieodpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W jaki sposób mając podłączone głośniki (2.1 podpietę pod gniazdo 'front') i słuchawki ustawić, aby grało tylko 1 z nich?

Próbowałem się zapytać bezpośrednio na forum Audiotraka, ale to co tam się dzieje ze spamerami ... zostawie to bez komentarza.

W samych opcjach VIA USB Audio Deck'a i panelu sterowania nie widziałem niestety takiej możliwości. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności