Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa Audiotrak MAYA U5


selphy

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem maye u5.

Zastanawiam się jednak nad problemem.A mianowicie; po odinstalowaniu realteka nie będę miał dźwięku w głośnikach laptopa. Czy tak?

Nie da się przełączać między realtekiem a zewnętrzną w zależności od potrzeby?

Nie zawsze przeciez zakłada się słuchawki na łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że możesz przełączać - panel sterowania/dźwięk - zakładki audio i głos - i tam ustawiasz jakie źródło dźwięku ma działać w danej chwili. No i sterowników realteka nie musisz odinstalować.

(przykład podałem dla XP, w nowszych windach mogą być pewne różnice w przełączaniu tego)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, o ile dobrze rozumiem karta jest podłączona do np. laptopa poprzez USB. A sygnał dźwiękowy leci tez usb czy jest jeszcze inny kabel?

Nie wiem o co chodzi. Do mnie to pytanie:)?

Nie jednosczenie jeżeli o to chodzi tylko że podłączłem ją raz do pc a pozniej do lapka. Tej karty raczej inaczej sie nie podłączy no chyba ze optycznym. Karta podłączona przez usb.

Edytowane przez venat0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, o ile dobrze rozumiem karta jest podłączona do np. laptopa poprzez USB. A sygnał dźwiękowy leci tez usb czy jest jeszcze inny kabel?

Nie wiem o co chodzi. Do mnie to pytanie:)?

Nie jednosczenie jeżeli o to chodzi tylko że podłączłem ją raz do pc a pozniej do lapka. Tej karty raczej inaczej sie nie podłączy no chyba ze optycznym. Karta podłączona przez usb.

 

KamcoINO już odpowiedział poprawnie na jego pytanie. On pytał po po prostu czy trzeba coś więcej podłączać niż USB (starczy USB), bo nie był pewien czy np. USB nie robi jedynie za zasilanie - ale pełnie dwie funkcje, zasilająca i przesyłającą sygnał czy jak to tam się fachowo nazywa.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oblivion

 

Warto zauwazyć ,że karta (przy najlepszych ustawieniach 48K 24-bit wyjscie i 16bit wej jednocześnie - taka wg instrukcji jest najlepsza możliwa ) potrzebuje całej przepustowości kontrolera wiec jak masz kontroler na plycie obslugujący 2 złącza to jak się podepnie klawiature to może powodować problemy i w konsekwencji trzeba będzie odłączyć klawiature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym, ale jeśli Twoje problemy, o których napisałeś w swoim pierwszym poście, nie wynikają z powodu, że usb ma za mało mocy (na starszych kompach czy lapach tak może być) - to wtedy istnieje takie rozwiązanie jak zakup kontrolera usb np. coś takiego http://allegro.pl/ko...2114317309.html (tylko dla przykładu daję, wziąłem pierwszą lepszą aukcję jaką zobaczyłem).

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem Majkę pod optykiem do laptopa (trochę mi zajęło ustawienie sterowników, tak żeby brała sygnał z Digital In i puszczała go na Analog Out), a o to efekty:

 

1. Znacznie zredukowała się ilość trzesków i ścinek.

2. Spadło użycie procesora.

 

Polecam opcję dla tych, którzy mają słabe USB tak jak ja. Podpowiem jeszcze, że podobnie może być z Line In, tylko że analogowo ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko niestety nie każdy posiada wyjście optyczne z kompa. Na laptopach jest to wręcz rzadkość. Wszystko zależy od komputera, u mnie np (płyta główna asus p8p67) nie ma żadnej różnicy pomiędzy usb a optykiem, obciążenia procesora nie sprawdzałem, nie martwię się o takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejos. Jestem świeżo zarejestorwany. Zainteresowała mnie strasznie ta karta i mam w sumie kilka prostych pytań. Zakupiłem sobie kilka dni temu głośniki z623. Same głosniki grają mega przyjemnie ale czy mogą brzmieć jeszcze lepiej po podłaczeniu ich pod tę kartę? Są to głosniki 2.1 a tu MAYA U5 widzę, że jest głownie pod 5.1 "zalecana"? Jest jakaś szansa by ktoś z Was użyczył ją do testu?

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników Mayi u5. Jestem autorem poniższego tematu:

http://forum.mp3store.pl/topic/87261-sensowna-karta-dzwiekowa-do-laptopa/

 

Jak myślicie, czy w mojej sytuacji Audiotrak Maya u5 będzie najlepszym rozwiązaniem? Szukam czegoś co zagra trochę lepiej od zintegrowanej karty w moim laptopie Asus K53SV. Czy znajdzie się może jednak coś tańszego, a również grającego okej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawił się ciekawy DAC/AMP w przyzwoitej cenie.

http://www.ebay.pl/itm/HA-INFO-U2-Plus-AD1852-Mini-USB-DAC-Headphone-Amp-USB-Converter-1pc-/250951127157?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a6dda5075#ht_2396wt_821

Podobno brzmi lepiej od HM801

 

  • TENOR TE7022L usb reciever chip, supporting native 24bit 96Khz
  • AD1852 DAC
  • TPA6120A2 Headphone Amp chip
  • Opamp OPA2604
  • ALPS Volume.

 

Prawdopodobnie sam za jakiś czas go wypróbuję.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena bardzo atrakcyjna. Nie głupie podzespoły. Czekamy na twoją relacje :)

 

http://www.head-fi.org/t/572262/ha-info-u2-plus-usb-dac-headphone-amp-review-the-best-budget-usb-dac-headphone-amp

 

 

I can confidently say that it is much better than the Aune Mini USB DAC and significantly better than than Audinst HUD-mx1 I use to own

 

no no :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam kilka pytań odnośnie Audiotraka Maya u5:

 

1. Ktoś tu ma Maye u5 na Windowsie 7 64bit? Nie ma żadnych problemów? Słyszałem o trzaskach i szumach podczas włączania filmów z przeglądarki czy coś takiego, czy ten problem zawsze występuje i jest bardzo uciążliwy?

2. Czy Maya u5 jest głośną kartą dźwiękową? Brakuje mi tam regulacji głośności w kształcie pokrętła. Mój laptop jest dość cichy nawet na maksymalnym ustawieniu głośności na zintegrowanej, więc boje się aby po zakupie i tu nie było.

3. Jak ma się połączenie Maya U5 + CAL? Bo zamierzam kupić Maye chwilę posłuchać na HD201 i później kupić CAL.

4. I ostatnie najważniejsze, odnośnie zakupu z ebaya:

http://www.ebay.pl/itm/AUDIOTRAK-MAYA-U5-USB-External-Sound-Card-5-1-Ch-/120811578078

 

na powyższym linku jest opcja "Bezpłatna wysyłka do Polski" czy rzeczywiście to prawda? i ile kosztuje przelew na konto w Korei? boje się także dorzucenia przez celników cła.. ktoś w ostatnim czasie kupując z ebaya uniknął tego? Koszt na górze to około 182,69 zł. Jaką kwotę musiałbym jeszcze do tego dorzucić?

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ktoś tu ma Maye u5 na Windowsie 7 64bit? Nie ma żadnych problemów? Słyszałem o trzaskach i szumach podczas włączania filmów z przeglądarki czy coś takiego, czy ten problem zawsze występuje i jest bardzo uciążliwy?

 

Miałem takie problemy z trzaskami pod xp 32bit (system chyba nie ma tu znaczenia) pomogła świerza instalka windowsa. Teraz niemam żadnych trzasków itp. jak się wcześniej zdarzało np. przy odtwarzaniu filmów z yt czy przy uruchomianiu aplikacji. Możliwe że przyczyną były sterowniki, kodeki bądź jakieś inne syfy.

A czy jest głośna? Chyba wystarczająco :) napewno głośniejsza od każdej zintegrowanej.

Edytowane przez blind44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch moich kolegów kupiło mayę z mojego polecenia. Niestety obaj musieli płacić listonoszowi :/ Coś się chyba ostatnio spostrzegli w warszawie, że dużo osób kupuje i można na tym zarobić. Na szczęście obaj są bardzo zadowoleni, jeden ma lapka samsunga z vistą, drugi acera z siódemką, żaden z nich nie doświadczył żadnych trzasków ani szumów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła Maya, nie naliczyli VAT i cła :) Niestety sluchawki mam na razie SHP2500 i różnica nie jest bardzo odczuwalna. Myślełem nad Superluxami dla tej karty, ale czy nie zabraknie basu (dance, house, trance)?

 

zabraknie basu nie bedzie to dobre polaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności