Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa Audiotrak MAYA U5


selphy

Rekomendowane odpowiedzi

ja zainstalowałem kilkadziesiąt minut temu, na razie gra :D chcesz sprawdzić coś konkretnego?

 

W porównaniu do poprzednich:

1. Zainstalowały się wszystkie komponenty "paczki".

2. Nie tnie (mogłem zmniejszyć bufor foobara do 2s, wcześniej było to niemożliwe)

3. Karta chodzi już kilka godzin i nie nie przestaje grać.

 

W jakości dźwięku raczej różnicy nie słyszę na sprzęcie, który mam. Problem w tym, że nie wiem, co jest zasługą nowego firmware, a co sterownika - zaktualizowałem oba.

 

W każdym razie polecam tym, którzy z poprzednim mieli jakieś problemy :).

 

masz na myśli brak ocieplenia.

 

Moja integra jest tak przesadnie "ocieplona" (szczególnie bas, mocny ale ani miękkości, ani głębokości tam nie słychać), że do czasu zakupu Majki prawie przestałem słuchać muzyki :).

Edytowane przez shilay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakości nie zauważyłem różnicy. Za, krótko gra żeby wydać opinie o jakiejkolwiek poprawie funkcjonowania ale jak napisał shilay chyba jest lepiej.

 

Odchodząc od tematu driverów czy ktoś kombinował moze tak jak ja z mayą i próbuje ją podłączyć bezprzewodowo do np lapka korzystając z HUBa USB Lan bądź Wireless np. takich: http://gadzetomania.pl/2009/02/28/podlacz-urzadzenia-usb-do-swojej-domowej-sieci , http://cache-www.belkin.com/support/dl/p75465_f5l009_mnl_hi-res.pdf ?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mogę wyedytować posta więc dopiszę to tutaj: po pomyłce zwaną Maya U5 kupiłem Fiio E10 od jednego z forumowiczów. Moim skromnym zdaniem (oprócz oczywiście funkcjonalności) rozłożył na łopatki tak wychwalaną na tym forum Maye. Nawet z CAL!-ami poradził sobię na tyle dobrze że sprzedałem foruma608. Żeby nie było spiny, podkreślam: to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza wam się czasem żeby karta sama się odłączyła lub zawiesiła ,tak że jest podłączona ale system jej nie widzi?

 

Druga sprawa jakich ustawień używacie dla "sample rate" i "bit depth" i głośności w managerze.

 

Najlepszych 48K i 24bit oraz max głośność? Przypuszczam, że na takich urządzenie pobiera więcej W z portu usb niż przy domyślnych 16 bit i głośności ~50%.

Edytowane przez venat0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja mam pytanie czy porównywał ktoś Maya U5 do Xonara DG / DS? Chciałbym podpiąć pod jedno z nich AKG GHS-1 i totalnie nie wiem czy jest sens dopłacać do Maya? Głośników podpinać nie będę, a same słuchawki są dość mało wymagające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie!

Właśnie poszukuję karty dźwiękowej z wejściem optycznym. Chcę przechwytywać dźwięk z konsoli PS3 na komputerze. Aktualnie podłączony jestem RCA do jack 3,5mm i wejścia liniowego Line-In na płycie głównej i dźwięk jest bardzo słabej jakości. Czy używając tej karty i podłączeniu się do niej toslinkiem będę mógł przechwytywać dźwięk z konsoli w lepszej jakości?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Od dłuższego czasu zbieram się do zakupu karty dźwiękowej na USB z wyjściem analogowym 5.1.

Kartę potrzebuję podłączyć pod "ciepłe" Logitech Z5500 analogowo gdyż tylko tak jestem w stanie uzyskać dźwięk 5.1 z DVD-Audio za pomocą odpowiednio zmodyfikowanego programu Foobar2000.

Zaznaczę, że karty potrzebuję głównie do muzyki o cięższym brzmieniu jak metal / rock progresywny ale bez przesady z bassem gdyż zbyt mocny mnie bardzo denerwuje jak zagłusza wysokie tony.

Dodatkowo do karty będą podpięte słuchawki Denon DN-HP1000.

Tak więc mam proste pytanko jaką słyszalną różnicę będę miał na tej karcie w porównaniu do desktopowych Creative Sound Blaster X-Fi Elite Pro oraz Creative Sound Blaster X-Fi Titanium (nie Fatality)??

Zastanawiam się nad tym ponieważ spaliła mi się stacja dokująca do laptopa, w której miałem podłączoną na PCI-E SB Titanium i teraz nie wiem czy kupować nową stację i dalej korzystać z Titanium czy kupić U5 na USB i zrezygnować ze stacji, z którą są problemy.

Co do Elite Pro to jest dla mnie pewnego rodzaju wyznacznikiem gdyż idealnie komponowała się po odpowiednim skonfigurowaniu z tymi Logitechami i pomimo tego, że Titanium wiele brakuje do Elite Pro to też nie najgorszy dźwięk z niej był.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdraawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same Z5500 grają bardzo ciepło więc przy jakimkolwiek połączeniu cyfrowym jest stosunkowo nieprzyjemny efekt dudnienia, nawet przy obniżonych niskich tonach. Dlatego wcześniej używałem kart tylko Creativa, które mają cała masę ustawień i da się to skorygować. Tak więc powinno się wyrównać, zimna U5 + ciepłe Z5500 powinny w standardzie dać ten efekt, który uzyskiwałem na kartach Creative'a po obniżeniu niskich tonów, przekierowaniu bassu i włączeniu Crystalizer'a, a w każdym razie mam nadzieję. Jeszcze takie pytanko mam co do ustawień, czytałem, że Maya U5 ma dość słabe możliwości konfiguracyjne więc jakby ktoś z posiadaczy mógł mi powiedzieć jak wygląda kwestia z upmixem stereo do 5.1 (czy bardzo psuje brzmienie i czy są jakieś możliwości konfiguracji jak stopniowe przekierowanie dźwięku do wszystkich głośników czy po prostu włącz / wyłącz) oraz jak wyglądają takie typowo sprzętowe ustawienia jak kąty głośników, kontrola głośności pojedynczego głośnika itd. Problem jest w tym, że chwilowo zmuszony jestem mieszkać na 9m² i przedni oraz satelitki mam pod drewnianą antresolą i przy większej mocy pod antresolą robi się pudło rezonansowe i wszystko dudni a tylnych głośników nie słychać. Na Creativie dało się to skorygować w ustawieniach kątów głośników oraz ustawienia odległości od punktu centralnego.

Sorry, że tak marudzę, ale odkąd po 4 latach używania Elite Pro musiałem się z nią rozstać to nie mogę znaleźć karty, której brzmienie by mi odpowiadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki używam tylko na słuchawkach.

Jej wielki atut to przestrzeń, powietrze, holografia, wielka scena.

Surowe brzmienie bez "zmiękczenia" dla wielu też jest zaletą. Dedykowana aplikacja jest uboga w ustawienia i spokojnie można z niej zrezygnować.

Zakup tej karty to nie jakiś znowu wielki koszt. W razie jak ci się nie spodoba, to możesz odsprzedać z niewielką stratą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maya dotarła ale jestem bardzo zawiedziony. Dźwięk stereo bardzo płytki, upmix do 5.1 trochę głębszy ale tragicznie dudni i nie ma możliwości zredukowania bassu a najgorsze jest to, że kompletnie nie radzi sobie z dźwiękiem 5.1. DVD-Audio chodzi prawie w stereo, tylko przednie głośniki w miarę chodzą a pozostałe generują tylko lekkie echo - zero przestrzeni. Załadowałem na najnowszym firmware oraz sterowniki. Tragedia, nawet Titanium chodził lepiej i miał lepszą przestrzeń w dźwięku 5.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam pytanko wszyscy piszą o CAL! i superluxach więc jak będzie sie sprawować maya z akg 518dj?

czy do rapu/hip hopu bedzie to odpowiedni wybór?

edit

jestem po przeprowadzce i na razie nie mam głośników a zastanawiam sie nad nieco lepszym sprzętem i chce kupić właśnie tego dac'a i akg 518dj bo moje stare słuchawki zagineły w akcji..

Edytowane przez deprim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności