Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa Audiotrak MAYA U5


selphy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowicjuszem jeśli chodzi o sprzęt muzyczny. Kupiłem sobie głośniki Logitecha X-530(5.1). Niestety w komputerze mam zintegrowaną kartę muzyczną, ktora nie obsługuje 6 głośników. Do podłączenia mam 3 kable(końcówka zielona, czarna i pomarańczowa). Jakbym kupił tą kartę dźwiękową to jak trzebaby podłączyć te kable? Zielony do gniazdka front, czarny do gniazka CW i pomarańczowy do gniazdka rear?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na etapie zakupu Maya U5, po Waszych wypowiedziach jestem zdecydowany, lecz nadal pozostaje wybór słuchawek.

A mianowicie poszukuje słuchawek: do domu, otwartych, bądź zamkniętych tylko bardzo wygodne, aby się uszy nie męczyły. Główne przeznaczenie to słuchanie muzyki, rocka i coś bardziej rytmicznego jakby jeszcze miały szerokie "spektrum?", (z myślą o grach), nie jestem pewien czy tak to właśnie się nazywa bo jestem jeszcze laikiem w tym temacie. A i najważniejsze, czyli cena, myślę nad sumą 200-300zł.

Bardzo bym prosił o pomoc w tej kwestii. Najlepiej od kogoś doświadczonego w temacie.

Pozdrawiam :)

 

P.S. Aktualnie posiadam Sound Blasterki 3D Sigma, i tu się pojawia dodatkowe pytanie, czy jeśli z Maya U5 i nowymi słuchawkami (poleconymi przez Was), dźwięk w grach nie będzie lepszy od tego z 3D Sigma, to prosiłbym o polecenie słuchawek tylko do muzyki.

 

P.S. 2 Z góry dziękuję!

Edytowane przez luq88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie sterowników. Czy muszę instalować sterowniki Audiotrak, czy wystarczy odpowiednia konfiguracja w panelu sterowania, aby działały głośniki 5.1? Próbuję konfiguracji w panelu sterowania, ale działają mi tylko 2 glośniki i subwoofer. Jeśli się da to skonfigurować w panelu sterowania, to proszę o podpowiedź ;)

EDIT : Już po sprawie, po prostu odpalałem mp3-ójki, które nie mają wsparcia dla 5.1

Edytowane przez Sever
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to by zgrywało się z ATH-T500 ? Lepiej dopłacić do Cube, czy kupić Maye ? SGS spokojnie je ciągnie i to całkiem fajnie. Szczególnie podoba mi się nisko schodzący bass oraz dosyć szeroka scena jak i separacja. Mógłbym się tego po U5 spodziewać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko.

Z laptopa przez line out do Maya U5, Z mayki lineout optycznym do wzmacniacza forum 608.....

Ma to sens? Jaki sygnał dojdzie do wzmacniaczą? "Poprawiony" przez kartę?, czy taki jak prosto z laptopa? Już wzmocniony przez Maye?

I czy jest taki kabel; optyk-----2 chinch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko.

Z laptopa przez line out do Maya U5, Z mayki lineout optycznym do wzmacniacza forum 608.....

Ma to sens? Jaki sygnał dojdzie do wzmacniaczą? "Poprawiony" przez kartę?, czy taki jak prosto z laptopa? Już wzmocniony przez Maye?

I czy jest taki kabel; optyk-----2 chinch?

 

laptop -> maya po USB

maya -> mikroforum jack-jack albo jack-chinch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy jest taki kabel; optyk-----2 chinch?
,

 

sorry, ale padłem... :win:

 

Maya + mikroforum cakiem dobrze brzmi. Ale ja bym wolał już sprzedać maykę i zainwestować w coś z lepszym wzmakiem, albo zamiast mikroforuma kupić bravo v2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Szukam karty zewnętrznej która będzie obsługiwać wiele urządzeń

Mam ps3 i x360 i dekoder tv n

Zależy mi by te urządzenia byly podłączone optykiem i by uzyskać dźwięk 5.1

a do laptopa po usb i komputer stacjonarny tez usb

(oczywiście kablem będę przeskakiwał na dane urządzenie)

Głośniki to już leciwe gigaworksy s750 7.1 ale wciąż ładnie dają

Teraz mi wszystko chodzi na SB Extigy

i jesli chodzi o sygnał z optyka jest ok

Stacjonarny na systemie xp tez pykał ok

a z laptopem na visicie niestety z braku sterowników sa kłopoty często sie wiesza i trudno ja w ogolę odpalić na viscie

Czas wymienić Extigy na coś nowszego

Myślałem o Maya U5 lub SB X-Fi sorround 5.1 pro

Tylko trafiłem na opinie ze na SB xfi 5.1 pro na optyku uzyskam tylko stereo i sie troszkę zmieszałem

Czy na tej karcie maya u5 uzyskam 5.1 na optycznym ???

Nie znam sie na tym wiec zapytam co polecacie do 280 zl ???

Ta maya u5 to wciąż dobry wybór???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

Mam pytanie odnośnie tej karty , zadaje je wam bo widze że temat na forum ma aż 15 stron więc pewnie wielu z was ma tą kartę i może mi pomoć. Mianowicie chodzi mi o to do czego tak naprawde służy w tej karcie gniazdo optical in, pytam ponieważ kupiłem tą kartę tylko po to żeby podłączyć ją do turbodekodera enki ( żeby pełniła funkcje amplitunera czyli przekazała dźwięk 5.1 z dekodera na moje głośniki 5.1 Creative Megaworks 5.1 oczywiście chodzi mi o dźwięk dolby digital 5.1 ). W dekoderze ustawiłem już wszystko jak należy, podłaczyłem do dekodera toslinkiem optycznym pod jego wyjscie a do majki pod wejscie optyczne i ciagle cisza, nie przesyla zadnego dzwieku.

stad moje pytanie : czy to gniazdo w majce powinno przyjmować dźwięk i przekazywac na glosniki tak jak robią to ampitunery kina domowego a jesli sie okaże że nie to jeśli wiecie napiszcie jaka inna karta dźwiękowa obojętnie zewnętrzna czy wewnętrzna potrafiła by zrobić coś takiego ??

 

Bardzo proszę o sensowną i szybką odpowiedź bo jeśli sie okaże ze na tej majce nie da sie tego zrobić co chce to musze wtedy odesłać ją , ponieważ mam jeszcze karte zewn. z creativa, wiec zupelnie niepotrzebne mi dwie karty ( tylko na creative nie ma wlasnie WEJŚCIA optycznego )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja dodam od Siebie kilak słów. Dla mnie totalne dno 4h słuchania i karta wydaje dźwięku chaosu. czy to na słuchawkach CAL! czy wieża SA-CH655. Sterownik ciągle wisi coś od muzycznej po 2 próbach instalacji nie chce nic doinstalować ani ręcznie ani z sieci ciągle mam nieznane urządzenie. W porównaniu do Audigy 2 to ten DAC niczym wiele się nie różni. Scena marna brak szerokości mam wrażenie przytłumionego tak jak by grało mono. Bas jest nijaki niby zapowiada się fajne uderzenie ale kończy się klapą. Sterownikami dużo nie byłem w stanie zdziałać ani efekty ani EQ, Żałuje że nie dołożyłem do FiiO e10 a MAYA leci z powrotem na allegro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Maya nie jest, aż taka zła... , ale wolę oczywiście E10

A czy w E10 jest w srodku karta muzyczna? czy maya bedzie lepsza, bo nie wiem co kupic do superluxow HD 681, a mam karte zintegrowana.Slucham dubstep drumstep mommbhacore itp i potrzebuję piekielnego dzwieku ;p + lubie glosną sluchac, którą lepiej bedzie kupic?

Edytowane przez andrift
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrift: Do HD681 lepszym wyjściem będzie E10, zwłaszcza do muzyki opartej na basie (i tak tak E10 działa po podłączeniu jako karta muzyczna). Maya to fajny sprzęt (i tańszy), ale nie do tych słuchawek. Miałem to połączenie, nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności