Skocz do zawartości

FiiO X3


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś może jak wypada połączenie x3 z HD650? Bo po przesłuchaniu z modowanymi Beyerami 880 mnie nie zachwycił, choć je napędził. Konkretnie na jazze wydawało się, że instrumenty stoją w jednym rzędzie. Reszta bez zarzutu, ale ta scena taka nienaturalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie dziś kombinowałem z X3 i wyszło że przy ustawieniach Treble w zakresie 0 - +3 i Bass 0 - -2, w zależności od słuchawek zupełnie wystarczy by cieszyć się muzyką.

Nawet z basowymi słuchawkami jakimi są se530.

 

dokładnie, miałem wcześniej treble +2, bass -2, teraz treble +1, +2, bass -1 i jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@pysiaDK: Jak oceniasz połączenie X3 z v-JAYS?

Kurcze, przeoczyłam Twojego posta...

Szczerze? Nie powiem Ci, bo słuchałam tego zestawienia może z 15min :D Ogólnie spoko, myślę, że po aktualizacji fw na x3 będzie nawet lepiej, bo na wcześniejszym było trochę zbyt basowo, a nawet trochę bardzo.

 

 

Bardzo mi się podoba te połączenie, ale właśnie na V-kach zaobserwowałem różnicę po aktualizacji softu - na 1.31 zabrzmiały bliżej swojego charakteru, ale nie wiem czy nie wolałem brzmienia z przed update.

 

Będę miał niedługo drugą sztukę X3 na starszym sofcie, porównam i sprawdzę czy to nie zbiorowa halucynacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Mr B! :)

 

Spodziewałem się większych różnic brzmieniowych, ale chyba i tak zmianę odebrałbym jako korzystną. Świetnie, że nie ma dużego spadku mocy.

 

Znowu wpadł mi X3 w łapki i w sumie coraz bardziej mi się podoba, znalazłem kilka bardzo ciekawych konfiguracji. No i mam wrażenie, że po aktualizacji do 1.31 jednak gada jaśniej - za jakiś czas będę miał chyba drugą sztukę ze starszym softem do bezpośredniego porównania, bo może to złudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam. Potwierdzę to dopiero jak dostanę drugiego X3 i AK100 z najnowszym Firmware ;)

 

Fatso pisał kiedyś o co chodzi z AK100. A X3 teoretycznie powinien brzmieć tak jak E17, bo układ ten sam, a jednak gada inaczej przez soft podobno :) No i w sumie nie można zapominać, że soft ma zaimplementowane sterowniki.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi jak soft może zmieniać dźwięk playera? Przecież to są tam te same podzespoły a firmware przecież nie gra :P no chyba że to jest jakiś kolejny stopień wtajemniczenia :D

Może aplikacja odtwarzacza ma filtry którymi ustawiają barwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.B - Dzięki za świetne porównanie obudwu FiiO.

Tak jak pisałem, nie byłem pewien różnicy w odtwarzaniu po modzie, bo słuchałem go na drugi dzień. Teraz wiem dlaczego nie rzuciło mnie się to tak bardzo na uszy :) Po prostu zmiany są delikatne.

Co do tego komu się bardziej podoba która wersja, to ClieOS pisał w wątku o modowaniu, że specjalnie X3 jest zrobiony na "ciepło", ponieważ taki przekaz podoba się zdecydowanej większości nabywców. Taka jest grupa docelowa tego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na razie daje sobie na wstrzymanie z całym modowaniem bo może jeszcze FiiO podkreci brzmienie na nowym sofcie na ciut bardziej naturalne i detaliczne. A jak nie to zawsze można się w podmiany OpAmpów bawić. Na razie z lekkim EQ jest na X3 dobrze i jednak znacznie lepiej niż z ZUNE czy iTouch'em 1G które również mają ciepłą prezentacje dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu testów wynik EQ dla strawnego brzmienia FiiO X3 by ME ;)

 

se530 - Treble 3, Bass -2

Cherry Wood - Treble 2, Bass -1

UE Studio 3 - Treble 2, Bass 0

UE 600vi - Treble 1, Bass -1

Audeo - Treble 0, Bass 0

 

Vivanco Xtreme-Buds i UE SuperFi 4 - niestrawna przebasiowiona koloryzacja <_<

I nie wiem czemu 2 razy mi po podłączeni do PC format X3 wywaliło ? :huh:

Raz mogło z powodu walniętej kart mSD, a drugi bez karty ot tak :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.B - Dzięki za świetne porównanie obudwu FiiO.

Tak jak pisałem, nie byłem pewien różnicy w odtwarzaniu po modzie, bo słuchałem go na drugi dzień. Teraz wiem dlaczego nie rzuciło mnie się to tak bardzo na uszy :) Po prostu zmiany są delikatne.

Co do tego komu się bardziej podoba która wersja, to ClieOS pisał w wątku o modowaniu, że specjalnie X3 jest zrobiony na "ciepło", ponieważ taki przekaz podoba się zdecydowanej większości nabywców. Taka jest grupa docelowa tego sprzętu.

 

To ja dziękuję za wysyłkę. To ocieplenie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi jak soft może zmieniać dźwięk playera? Przecież to są tam te same podzespoły a firmware przecież nie gra :P

Ironia? Bo w końcu oprogramowanie ma niesamowity wpływ na dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu testów wynik EQ dla strawnego brzmienia FiiO X3 by ME ;)

 

se530 - Treble 3, Bass -2

Cherry Wood - Treble 2, Bass -1

UE Studio 3 - Treble 2, Bass 0

UE 600vi - Treble 1, Bass -1

Audeo - Treble 0, Bass 0

 

Vivanco Xtreme-Buds i UE SuperFi 4 - niestrawna przebasiowiona koloryzacja <_<

 

Właśnie osłuchałem na soich płytach testowych SHURE E2c i jak bym EQ nie ustawił to ciemnica kotarowa :wacko:, czyli da się słuchać ale wokal i wysokie jak zza koca słuchać, a basu w nadmiarze.

Czyli zupełnie niezgrywają się z X3 i z ciepło+ciepło wychodzi klucha. <_<

 

EDIT - Ha ! I po E2c se530 nagle okazały sie mega rozdzielcze :woot:

Edytowane przez GarsteK1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guys, to nie ironia, naprawde chcialbym zrozumiec jak to dziala bo na moj chlopski rozum to jak w urzadzeniu siedzi np opamp x to jakikolwiek bedzie soft to nie wplynie on na dzwiek bo przeciez soft nie zmienia charaterystyki tego opampa. Oczywiscie ten opamp to tylko przyklad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu grajkach masz ukryte ustawienia dźwiękowe, często z nich bierze się cały charakter grajka, masz też sterowniki które sterują napięciem i prądem, oraz bitami, źle zoptymalizowane mogą wpływać na dźwięk.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wczoraj mały eksperyment z WM8740 (przypomniało mi się, że go mam), otóż zrobiłem nowe zasilanie analoga do niego, powiem tylko tyle, ale nie ma żadnego objawu mulenia, wycofania czegokolwiek, braku detaliczności, małej sceny czy czegokolwiek co można uznać za złe, dlatego winy bym szukał w opampach i zasilaniu, ostatecznie w aplikacji, bo moja ma gorsze elementy niż to FiiO w środku, a gra lepiej zdecydowanie niż jakiekolwiek E07K/E17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności