Skocz do zawartości

FiiO X3


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

Mam takie pytanko: ktos sie orientuje, jak X3 gra z CAL! (recablowanymi jak i bez recablu)? Sluchanie na CAL! to nie jest przypadkiem nie wykorzystywanie tego playera (koles z mp3store mi powiedzial, ze CAL! sa slabymi sluchawkami na Fiio X3) ?

 

Jestem tym playerkiem zainteresowany na powaznie, mam dosc sluchania muzyki na jakims telefonie (nie zadawala mnie SGS3, ani na jakiejs zwyklej mp3-jce).

 

Pozdro! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sensownego wprost nie dowiedzialem sie. Jeden uzytkownik napisal (4ndr3: 'X3 jest ciepłym grajkiem. Z CAL na moje oko budyń na dole wyjdzie... acz może warto spróbować.'). Zapomnialem dodac, ze kiedys rozwazalem iModa, ale nie interesuja mnie w tej chwili kanapki, chce miec 1, dobrze grajacy sprzet.

A moze dozbierac do ibasso dx50?


Sluchawki ewentualnie w nastepnym roku bym zmienil. Bad and Quiet wspominales cos o nano 1/2 i mini 1/2, ale ja potrzebuje duzej pamieci min 40 giga, najlepiej z obsluga kart 64gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL! + X3 muli, chyba, że po drodze będzie szybki, dynamiczny amp

Lepiej chyba z DX50 będzie

Dokładnie u mnie iBasso T4 poprawiło sprawę w X3 w gołym DX50 myslę że soft 1.23 Beta do CAL byłby najlepszy.

 

 

 

Załączam link do CUSTOM FW 2.1 zrobionego przez Mr Trev'a z Head-Fi z którego obecnie sam korzystam. :D

 

"Here's a update of my earlier theme. Pretty much updated it for 2.1 and some other tweaks."

 

LL.png LL1.png

 

https://www.dropbox.com/s/uzyf1fv8c9gvdu0/x3.7z

Edytowane przez GarsteK1989
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

CAL! + X3 muli, chyba, że po drodze będzie szybki, dynamiczny amp

Lepiej chyba z DX50 będzie

Dokładnie u mnie iBasso T4 poprawiło sprawę w X3 w gołym DX50 myslę że soft 1.23 Beta do CAL byłby najlepszy.

 

 

 

Załączam link do CUSTOM FW 2.1 zrobionego przez Mr Trev'a z Head-Fi z którego obecnie sam korzystam. :D

 

"Here's a update of my earlier theme. Pretty much updated it for 2.1 and some other tweaks."

 

attachicon.gifLL.png attachicon.gifLL1.png

 

https://www.dropbox.com/s/uzyf1fv8c9gvdu0/x3.7z

 

Dzięki! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś niestety wywaliło mi pamięć w X3 mianowicie po podłączeni do PC chciało go sformatować i po odpięciu odtwarzacz poprosił o to samo.
Miałem tak 2 razy na stockowym sofcie czyli pierwszym jki w ogóle wyszedł i z waliłem to na to że podłączałem z uwaloną chińską karta i od tamtego momentu wszystko śmigało pięknie. ^_^
A tu teraz na FW2.1 taki psikus :angry:

Ktoś jeszcze może tak miał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

q95Vcap.jpg

Mam prośbę, nie mogę uruchomić X3 jako DAC.

Pokazuje mi się takie coś jak powyżej. Zainstalowałem USB Audio Class Driver Control Panel, ale nie widzi X3, mimo, że system go widzi.

Co jeszcze powinienem zrobić? Chyba, że to jakiś problem z systemem (XP)?

 

edit:

Dodam jeszcze, że menadżer urządzeń w okienku stan urządzenia podaje takie hasło:

"System Windows nie może zainicjować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. (Kod 37)".

Firmware FiiO mam 2.1.

Wersja Thesycon 1.61.0

Edytowane przez kwazar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, ale od tego to oczywiście zacząłem.

Zainstalowałem ten sterownik, ale po podpięciu X3, tak jak na powyższym obrazku, sterownik go nie widzi.

 

Bernie, widzę, że masz również X3. Jaki masz system?

Czy u Ciebie ten sterownik, USB audio class, widzi X3 w okienku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kwazar

ja mam w lapku Windows 7, i jak widać wszystko wygląda Ok ale w XP też powinno grać,

instrukcja pkt.4. "With Windows XP computers, the X3 will not enter the DAC interface before
installation of the driver. This is normal. You may proceed with installing the driver normally".

 

instalowałeś sterowniki pod Windowsa? (X3_USB_AUDIO20_Windows_Driver.zip)

http://fiio.com.cn/support/download.aspx

 

i masz ustawione na głośniki FiioX3 ?

 

FiioX3_W7.jpg

USB Audio Class Driver Control Panel X3 W7 mixer.gif

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zainstalowałem.

W poście powyżej z 08 April 2014 - 18:58 zamieściłem zrzut z ekranu. System widzi X3, ale podaje, że jest jakliś błąd "System Windows nie może zainicjować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. (Kod 37)". W opcjąch audio nie mogę wybrać X3, bo nie ma takiej opcji. Sterownik nie widzi X3 jw.

Myślę, że wszystko zrobiłem dobrze, przecież nie jest to skomplikowane. Jednak nie chce zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odinstalować wszystko i zainstaluj od nowa i restart zgodnie z instrukcją.

 

Jak nie zadziała zostaje narzędzie do rozwiązywania problemów:

 

http://support.microsoft.com/kb/310123/pl

 

taki kod wywala przy problemach ze źle zainstalowanymi sterownikami

Kod 37 System Windows nie może zainicjować sterownika urządzenia dla tego sprzętu.
  • Odinstaluj i ponownie zainstaluj sterownik

 

akurat 8.04 skończyło się świadczenie pomocy technicznej dla systemu Windows XP, Microsoft chce wymusić przechodzenie klientów na nowsze systemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystko instalowałem i odinstalowywałem pewnie z dziesięć razy. Niestety z takim samym skutkiem.

Trudno, może jeszcze przeżyję jakiś czas, zamówiłem właśnie nowy komputer z Windows 7.

Myślałem, że się uda jeszcze posłuchać DAC`a na tym kompie, niestety ma kilkanaście lat :-) Nie chce mi się już przeinstalowywać systemu...

 

Wielkie dzięki, pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystko instalowałem i odinstalowywałem pewnie z dziesięć razy. Niestety z takim samym skutkiem.

Trudno, może jeszcze przeżyję jakiś czas, zamówiłem właśnie nowy komputer z Windows 7.

Myślałem, że się uda jeszcze posłuchać DAC`a na tym kompie, niestety ma kilkanaście lat :-) Nie chce mi się już przeinstalowywać systemu...

 

Wielkie dzięki, pozdrówka.

Może od tego właśnie trzeba byłoby zacząć, od sterowników płyty głównej i posprzątać w systemie. Ja na Windows 7 akurat nie narzekam od paru lat, jak do tej pory najlepszy system w przeciwieństwie do Windows 8.1, który mam w nowszym Asusie Transformer Booku. Windows 8 w ogóle jest nie dopracowany.

edit: pozdr.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności