Skocz do zawartości

FiiO X3


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

@Arkusz

przetestowałem Ci połączenie CA Pro330 z X3 i szczerze to nie dobre połączenie. I jeśli chcesz mieć pewność to niestety musisz sam przesłuchać na tym połączeniu, że swoją muzyką i to nie kilka kawałków, lecz kilkadziesiąt albo kilkaset, ponieważ te połączenie, a dokładnie jaki będzie dźwięk zależy od kawałka, opisze Ci na przykładach:

a) RATM "Killing in the name" - bardzo szczegółowa gitara, bas, werble, doskonały driva, wszystko rozdzielcze, wokal prawidłowy, talerze słychać bardzo cicho i brzmią jakbym podłączył jakieś pchełki kupione w kiosku.

 

B) In this moment "Blood" - gitara, bas, werble tai samo jak w Killing In The Name, ale wokal cofnięty i to bardzo i też jakby z pchełki, bez możliwości rozróżnienia tego co śpiewa, sam bełkot.

 

c) SuG "Howling Magic" i "sleazy ARMY blood" - dwa utwory j-rockowe, nie traciły tutaj swoje żywiołowości, wszystko było w normie, był bas, była średnica i wysokie, najpierw było słychać wokal, póżniej bas, średnica i wysokie. Wysokie w żaden sposób nie były stłumione, czy wysoka średnica.

 

d) Zhong Chi "Easy World" i "I Can't Hide"- trip-hopowe kawałki, muzyka Zhong Chi to jakby połączenie Portishead z Bjork. I też nie było żadnego mulenia, wszystko jak najbardziej ok.

 

e) Hiromi Uehara The Trio Project "Move" - utwór jazzowy, składający się z pianina, perkusji i gitary basowej, wszystko jak najbardziej w porządku, zero mulenia

 

f) Kalafina "Magia" - zespół śpiewający głównie do anime i tutaj już było ostre mulenie, nić poza jedna wielką bryła basu nie było słychać, żadnej rozdzielczości

 

g) Płyta Cheskiego ok, też żadnego mulenia

 

h) Christina Aquliera "Express" z ost Burlesque - wokal Chiristiny przepiękny, wszystkei jej możliwości, pstrykanie palcami jest i to dobre, a całość ma charakter bardzo basowy, gdzie bas poczujesz w sobie i będzie to bas dobrze kontrolowany.

 

Więć głównie jak zagrają Pro330 z X3 zależy od utworów. Najogólniej można powiedzeć że Pro330 dadzą dobrą kontrolę na basie, stanie się on bardzo dobrze wypełniony i nisko schodzący. Średnica i wokale będą dobre, nie będzie to jakoś super rozdzielcze. Wysokie będą brzmiały kartonowo, bez dobrej prezentacji tego brzmieniai ciszej od reszty pasm. Scena też straciła dużo, nie jest dokładna w głąb, tak jak to Pro330 potrafią. Ale takie dźwięki będziesz miał jak nie dostaniesz zamulenia playera, czy nie wrzuci wysokiej średnicu w tył, jak to miało miejsce w utworze In This Moment.

Taczka napędzi jakotako Pro330, gdyż dzisiaj słyszałem je z Fuze i było dobrze. A Fuze ma chyba mniej mocy niż Taczka.

Dałbym Ci plusa, ale wszystkie już wykorzystałem ;) Jak kartonowa góra i wcale nie urywająca tyłka średnica, to chyba będę sobie musiał odpuścić to połączenie :/ Hmmm, to teraz jak zagra T4G z 330 :> Chyba muszę poprosić Piotrka o sample...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umów się z Piotrem to przesłuchasz T4G albo nawet X3 w audiomagicu i to będzie najlepsze rozwiązanie, sam ocenisz czy Ci się spodoba czy nie. Gdyż może połączenie twoich Westonów z X3 spodoba Ci się, albo połączenie T4G z Pro330 bardziej CI się spodoba. X3 fajnie gra z Music One, akurat sprawdzałem to na tych kawałkach, co Ci napisałem, fakt że te Music One były to Piotra demówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umów się z Piotrem to przesłuchasz T4G albo nawet X3 w audiomagicu i to będzie najlepsze rozwiązanie, sam ocenisz czy Ci się spodoba czy nie. Gdyż może połączenie twoich Westonów z X3 spodoba Ci się, albo połączenie T4G z Pro330 bardziej CI się spodoba. X3 fajnie gra z Music One, akurat sprawdzałem to na tych kawałkach, co Ci napisałem, fakt że te Music One były to Piotra demówki.
No właśnie tak muszę zrobić, tyle, że w Warszawie będę dopiero w październiku... Dzięki wielkie jeszcze raz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje, że doszedł modowany FiiO.

 

Żeby stwierdzić coś z większą pewnością muszę dłuuużej posłuchać.

 

Jak na pierwsze 5 min słuchania, to jest więcej góry i jest ona lepsza i to robi różnice. Jakby było więcej szczegółów, chociaż dalej nie są wyrzucone na wierzch, instrumenty brzmią naturalniej. Poprzednia wersja jakby miała dźwięk trochę przytkany zmiękczony wygładzony ocieplony, no nie wiem jak to na ten moment to precyzyjniej nazwać. :P

 

Choć całościowo FiiOwy charakter pozostał, choć nie jest już tak "ciemno" takiej czarnej przestrzeni tak nie widać. Jest za to jest więcej swobody. Zrobiło się bliżej T4G+E12 (ten zestaw też później porównam)

 

Wydaje mi się że bas się poprawił, ale mówię to z zastrzeżeniem sobie prawa do wycofania się z tej opinii...

 

Ogólnie dla mnie na plus. Różnice jak między D03K a sabre, tylko w innej skali. Tam chyba jeszcze jeden chip jest możliwy do wymiany? Jeśli tak, to może być chyba jeszcze lepiej :>

 

 

 


Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD8620 jeśli się nie mylę. Jak coś to proszę o poprawienie przez wykonawcę modu ;)

 

Tak mam stock do porównania.

 

Teraz w końcu mi D600 grają z X3 :D Różnica nie jest jakaś drastyczna, ale z pewnością znacząca i na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrB, czekam na porównanie modowany X3 vs stockowy przez LO z O2 :)

 

Ok. Potrzebuję więcej czasu.

 

Moim zdaniem to czy robić moda czy nie będzie kwestią gustu i słuchawek. Jakbym miał swojego lub kupował to pewnie zrobiłbym moda (chyba że miałbym jaśniejsze trudniejsze do napędzenia słuchawki, ale żadne mi nawet na myśl nie przychodzą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś chce dorobić na modyfikacji X3? 1000$ za wymianę 8740 na 8741? https://www.facebook.com/media/set/?set=a.520435121356816.1073741858.489487097784952&type=3

:P

woot O.o Czy tylko ja tego nie ogarniam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce wymianę Wolfa to mogę zrobić, musiałbym sprawdzić czy jest SW czy HW aplikowany WM8740, dodatkowo WM8741 to jest jednak lepszy układ pod każdym względem, dodatkowo obsługuje zmianę filtrów (wbudowane w układ), właśnie idę robić prototyp, więc napiszę później jak się ma WM8740 do WM8741 na przykładzie moich urządzeń zrobionych na tych samych komponentach.

 

Realny koszt układu to 65zł, na foto widać, że układ raczej (nie jestem do końca pewien) pracuje w trybie HW, po prostu wylutowuje się stary, a daje nowy.

 

Można się bardziej postarać i uruchomić np: filtry cyfrowe w nim czy coś bo od tego to jest i to też poniekąd powoduje taką różnicę w cenie.

Edytowane przez mikolaj612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce wiedzieć czy Wolfa można łatwo wymienić to niech mi sprawdzi kilka rzeczy w FiiO :

 

Napięcie na 15 pinie (masę można złapać na 14).

 

Czy na 24 pin jest masa (albo napięcie), masa jest pewnie wspólna, ale najlepiej złapać masę na pin 7 i sprawdzić czy do 24 jest ciągłość, jak jest to ok, jak nie ma to sprawdzić czy jest ciągłość z pin 8 do 24.

Można też sprawdzić czy na pin 23 i 28 jest napięcie (powinno być 3.3V).

 

Jak ktoś mi to sprawdzi to wam powiem co tutaj się da zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś chce dorobić na modyfikacji X3? 1000$ za wymianę 8740 na 8741? https://www.facebook.com/media/set/?set=a.520435121356816.1073741858.489487097784952&type=3

:P

woot O.o Czy tylko ja tego nie ogarniam?

Ceny w dolarach z Hong Kongu. 1 HKD = 0,4087 PLN co daje całkiem dobre stawki za robotę.

 

600 HKD = 245

1000 HKD = 408

1500 HKD = 613,05

 

Jak się zamówi wszystkie modyfikacje to jest 30% rabatu czyli 886 pln, za WM8741, nowy oppamp i wyjście zbalansowane...

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności