Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO X3


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Kolorki rzeczywiście fajne, różowy to chyba dla dziewczynek :) , ale niebieski też jest widać. Ciekawe jak zmienia się brzmienie, czy warto instalować tą betę. Chyba zainstaluję tylko czy potem ewentualnie można wrócić do poprzedniej wersji softu tak, żeby nie pochrzaniły się kodeki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy FLAC-ach jest to częste, ale zależy też chyba od nagrania. Wskakuje np. jakiś utwór - czas jest zatrzymany na 00:00 a odtwarza już następny. Zarówno jak odtwarza się cały album utwór po utworze jak i przy wybieraniu poszczególnych utworów, jak cofnę do listy utworów i włączę jeszcze raz jest OK, przy kolejnym odtwarzaniu tego nie ma. Szczególnie przy gęstych plikach 24bit ale przy 16bit również.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijanie utworów zdarzało się u mnie na sofcie FW2.1, przy włączonym Gapless Playback. Jak wyłączyłem Gapless już tego nie stwierdziłem. Teraz dopiero spróbuję 2.14 beta.

 

edit: właśnie wgrałem 2.14 beta (volumemod120) i już nie chcę wracać do poprzedniego softu :)

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jedni słyszą zmiany po włożeniu do systemu podkładek antywibracyjnych pod sieciówkę, drudzy (a do tej grupy ja się zaliczam) nie słyszą kabli, choćby nie wiem z czego były zrobione (a testowane na HD650 oraz Fidelio X1).

 

Dla mnie różnica dość spora, poza tym to nie jest wielkie aj waj, żeby wgrać nowy soft i w razie czego wrócić do poprzedniego. Tu nie ma licznika flashowań, nikt z tego powodu gwarancji nie zabierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo ten tego.. właśnie to dało mi do myślenia w kwestii przeskoku na X5.. Czy było warto skoro tyle zmienili w dźwięku. Osobiście ciężko mi było strawić X3 na wyjściu słuchawkowym na fw 2.1.

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciężko coś powiedzieć o X5 bo nie słyszałem, ale w X3 zmiana jest zauważalna dynamiki, względem rozdzielczości, sceny też, widać jak dużo zależy w takich grajkach od odpowiedniego softu. Zauważyłem niestabilność softu - wyłączył mi się sam na paru utworach, niektórych formatów jak AIFF nie odtwarza (przedtem tak), źle odtwarza niektóre FLAC. Może poprawią to w wersji finalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesłuchaniu muszę przyznać rację Bernie, hafisie i całej reszcie. Dźwięk rzeczywiście się zmienił i nie są to w żadnym razie zmiany na pograniczu placebo, nie mniej jednak ogromnej różnicy nie ma i osoby które kupiły X5 mogą spać spokojnie wiedząc, że nie wyrzuciły pieniędzy w błoto.

Ze zmian które zauważyłem to:

- jest ogólnie mniejsza ilość dolnych rejestrów

- ilość górnych za to się zwiększyła

- stosując X3 jako DAC, można już nawet mówić o całkowitym zniknięciu zaciemnienia grajka w górnych rejestrach

- mam dziwne uczucie, że w niektórych utworach zmniejszyła się dynamika i precyzja odtwarzanych dżwieków.

- grajek przez w.w. zmiany gra jaśniej

W obecnej chwili biorąc pod uwagę ilość dolnych rejestrów pokusiłbym się o stworzenie malutkiego zestawienia:

X3 (2.10) > X3 (2.10)USB DAC = X3 (2.14) > X3 (2.14) USB DAC

 

P.S. Oczywiście opinię tę napisałem po krótkich około 1,5h odsłuchach, więc możliwe, że w przyszłości ulegnie ona zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkowrk- bo nie są to różnice na poziomie dwóch różnych par słuchawek. Są odczuwalne, ale nie będzie to wielkie WOW po zmianie softu. Poza tym, im dłużej będziesz słuchać, tym bardziej słuch i mózg będzie się dostosowywał do nowej prezentacji i coraz bardziej będzie zapominał poprzednie granie. Najlepiej byłoby zestawić dwa grajki, jeden ze starym, drugi z nowym softem i bezpośrednio porównać.

 

Na poprzednim sofcie brakowało mi dynamiki dźwięku, troszkę był jakby odchudzony. Odsłuch na Audeo 012.

Edytowane przez hafis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności